Právě je pondělí 18. 3. 2019, 21:22:49


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

    Seznam poděkování
Vyhledáváním bylo nalezeno více něž 1289 výsledků

Autor Zpráva

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: My, dumni pedofile (nie.com.pl)
Napsal: pátek 14. 2. 2014, 7:00:30 

My, dumni pedofile (nie.com.pl)

V prosinci nás oslovil redaktor polského deníku NIE, toto je výsledek naší komunikace s ním, trochu krkolomné, protože konkrétně já jsem si s ním psal anglicky. Toto není celý článek, to je jen asi nějaká upoutávka...

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: čtvrtek 13. 2. 2014, 23:49:54 

Doplňuji výsledek vlastní komunikace, ať toho tu není zbytečně moc :)


Děkuji! za pomoc, spolupráci, váš příběh, odvahu mluvit a za opravy chyb :-)

Doufám, že se vám bude dařit co nejlépe. Držím palce!

Krásný večer
Anna

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: čtvrtek 11. 7. 2013, 10:56:57 

Problém je, že předpokládá, že všichni pedofilové musí zneužít. A že veřejnost se o těch, co neselhali, nic nedozví. A jen škoda, že přestože je tolik pedofilů v oddílech, většina jich pravděpodobně nedostane informace, co je ok a co ne, nepopřemýšlí pořádně nad tím, jaké může mít následky, pokud zneužijí dítě.


1) Podivné nahé obrázky, nahé fotky dětí na Netu nebo v albech oddílu. Příliš mnoho dětí je bez plavek, časté bývají detaily dětských obličejů či série fotek jednoho vybraného chlapce či dívky. U chlapců to zejména budou modroocí, blonďatí andílci, bezprostřední rozesmátí klučinové, fotogeničtí chlapečci či holčičky v pózách.

Za pozornost stojí, že je tam detaily obličejů a ne detaily genitálií, jak si možná mnoho lidí představuje. No, jinak komu by se nelíbil modrooký blonďatý rozesmátý bezprostřední klučina? Snad leda GL...


2) Vedoucí oddílu je svobodný, starý mládenec, žije sám v domácnosti, veškerý čas až fanaticky věnuje činnosti oddílu. Až dotěrně se zajímá o jednotlivé členy, stále je zve na aktivity a vychvalující akce. Ze všeho nejradši pak takový vedoucí chodí s dětmi do bazénu.

Hm, starý mládenec... vždyť je mi teprve 23. Aha, já nemám oddíl, tak se to nepočítá. :)


3) Vedoucí se dětí často dotýká, bere je do náruče, hladí, poplácává či se s nimi pere. Bere je na klín, příliš familiárně se s nimi baví, chorobně mu záleží na tom, aby jediný člen oddílu nechyběl na akcích. Má své oblíbence – nikdy to nejsou tlustí a brýlatí kluci, ale černovlasí atleti nebo modroocí blonďáčci, přítulní a voňavoučtí klučíci. Dává přednost dětem ze sociálně slabších rodin.

Pravda, tlustí a brýlatí kluci se mi příliš nelíbí. Modroocí blonďáčci i černovlasí atleti jo, nezapomínal bych ale ani na hnědovlasé. Akorát zrzaví mě moc netáhnou.


4) Jako extrémně alarmující lze považovat situaci, kdy děti přespávají u vedoucího doma, případně v klubovně. Rodiče by si měli dávat pozor také na akce, na které jsou pozváni pouze někteří členové oddílu, případně pořádá- li se výprava pouze s jediným vedoucím a žádným dalším dospělým. Pozor na oplzlé řeči, náhlou ztrátu sympatií k některému členovi oddílu, promítání podivných filmů, dárky dětem, nucení dětí ke koupání bez plavek či vychvalování nudismu.

Děti, dárky nebudou, Ježíšek se zastřelil. *suicide*

Celkově nespecifické příznaky, pokud je jich hodně, tak může být pravděpodobné, že je vedoucí pedofil, ale pořád to neříká, jestli bude děti zneužívat nebo ne. Akorát pár indicií je tu takových, že by to mělo člověka znepokojovat.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Au Pair aneb Slečna na hlídání
Napsal: pátek 20. 4. 2012, 16:53:56 

Hlavně, ať to není nějaké moc komplikované.

Já bych to naopak udělal maximálně komplikovaně. :D

Na fóru bych to nechal jen jako upozorňování na filmy v TV, plus nějaká diskuse k nim (jako bylo na GL fóru) a potom bych kompletně přepracoval sekci s filmy na webu na něco ve stylu zjednodušené ČSFD (RareFilmFinder, LostMovies Archive apod.); šlo by o databázi filmů se základními informacemi a čtenářskými recenzemi (pokud by je někdo napsal), dále pár fotek, odkaz na upoutávku k filmu na Youtube (pokud je), odkaz na titulky pokud jsou k dispozici a také možnost, aby čtenáři mohli filmy ohodnotit. Databáze by samozřejmě umožňovala i vyhledávání a řazení filmů (podle hodnocení, obsahu dle zařazení do kategorií (holčičky, kluci, vztah dospělý-dítě, komedie, drama, problémy dospívání, první lásky, apod.).

Tohle je samozřejmě velmi náročné řešení, ale už jsem říkal Jirkovi, když byl za mnou, že články o filmech na webu v současné podobě považuji za nedůstojné (pouze zkopírovaný text odjinud) a trochu mě to zaráží na webu, který jinak myslím klade velký důraz na kvalitu článků (a tím se třeba liší od Pedo.cz). Naopak databáze filmů s dětmi v češtině tak, jak jsem popsal výše, je už dlouho mým snem a pokud by tu byla vůle se do dlouhé a náročné práce na ní pustit, snažil bych se být maximálně nápomocný. Mohl bych zkusit, jestli bych nepřesvědčil toho jednoho pedofilního programátora, co jsem s ním na pokoji, ke spolupráci :), případně by snad šlo někoho k naprogramování databázi namotivovat i penězi (v tom případě bych na to určitě přispěl, byť mé možnosti jsou v tomto ohledu momentálně omezené). No a hlavně bych se podílel na zaplnění a nastartování databáze.

Uvědomuji si, že tohle řešení je hodně náročné. Myslím ale, že by ČEPEK měl plnit i roli komunitního webu (ostatně to má přímo v názvu), tedy stránek, kam pedofilové budou chodit nejen za informacemi, ale i za zábavou. Dávat sem galerie fotek by bylo v mnoha ohledech "o hubu", ovšem sekce filmů (a stejně by šly udělat i knihy) by spolu s chatem mohla být právě takovou veřejnost neprovokující komunitní částí webu a něčím, co by ČEPEKu zvedlo návštěvnost a přitáhlo nové členy.

Tohle samozřejmě nejde dát dohromady přes noc, svou ideu sem předkládám k diskusi. Pokud by se líbila, věřím, že by byla časem realizovatelná (a jak už jsem napsal, k jejímu uskutečnění jsem ochoten a připraven přispět).

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Hanin kufřík
Napsal: sobota 5. 5. 2012, 11:19:56 

Jé, ono to je i zfilmované? Mám jako knížku.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Hanin kufřík
Napsal: sobota 5. 5. 2012, 13:57:29 

No tak to je bomba! :-) Akorát teda při čtení knížky jsem promokřil dva kapesníky... smutné... :-( Tím víc, že je to reálný příběh, který se stal.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: jak překonat strach z pedofílie?
Napsal: středa 23. 5. 2012, 9:24:40 

To musí být hrozně těžké vysvětlovat to dětem? Taky si myslím že je asi třeba dát si pozor co těm dětem říkat, protože aby to pak nepochopili špatně. Těžké to snad ani není, naopak, ony jsou schopny nějakou informaci přijmou relativně ještě bez předsudků a nekriticky, spíš pak záleží, jaký si později utvoří názor. On totiž při těch debatách s dětmi dost často pojem pedofil zazní - takže není těžké se toho chytit, napsat na tabuli a zeptat se, co ten pojem vlastně znamená. A pak už není problém reagovat na to, co si myslí, že znamená. Nejlepší je, když někdo řekne, že to je člověk, který je "na děti". Toho jsem se minule chytil a hned to na tabuli připsal... pak jsem napsal další pojem, který neznají - gynekofil. :-) A vysvětlil jsem jim, že to je člověk orientovaný "na dospělé ženy". A pak co takový gynekofil - co si myslíte - většina gynekofilů obtěžuje-znásilňuje ženy? Asi většinou zazní, že ne. Tak stejnou paralelu pak použiju pro pedofily: Pokud je někdo "na ženy", neznamená to, že je obtěžuje, znásilňuje, stejně tak pokud je někdo na děti, neznamená to, že je obtěžuje, znásilňuje. Ale jak víme, někteří gynekofilové i někteří pedofilové občas někomu ublíží... A ještě řeknu tu statistiku, kterou samozřejmě uvedu otázkou: Co si myslíte: Kdo nejčastěji zneužívá děti? Pravděpodobně můžu očekávat, že se ozve "pedofilové", tak pak uvádím tu statistiku, že 90% případů pohlavního zneužívání dětí mají na svědomí nikoliv pedofilové, ale právě gynekofilové (zjednodušeně je to samozřejmě, patří tam i androfilové) -samozřejmě s vysvětlením "proč" - náhradní dostupnější objekt. Pak ještě chvilku mluvím o tom, jak se asi pedofil pozná a hlavně jak to ten člověk pozná - že se mu líbí děti, a že se do nich zamilovává. A dám příklad, třeba že 15tiletý kluk se zamiluje do 7mileté holčičky nebo kluka, nebo 30tiletý dospělý muž se zamiluje do 10tileté holčičky nebo kluka... Že se to prostě stává a takoví lidé mezi námi žijí. Když je někdo do někoho zamilovaný, chce mu ubližovat? Zase asi většinou odpoví, že nechce... takže nějak touto formou. Já si myslím, že kdybychom si odmysleli dospělé lidi a informace z médií, které jsou všem podsouvány, tak dětem je - dle mého názoru - mnohem jednodušší vysvětlit, kdo je to pedofil a co je to pedofilie. A od učitele hodně věcí berou prostě jako fakt, tzv. "učitel má pravdu, asi o tom ví víc, než my".

A ještě o tom, že je to snazší vysvětlit dětem nebo prostě mladým lidem: Když jsem se svěřoval bráchovi Markétky, tak to bylo v podstatě takové velmi snadné svěření - on mě dobře zná nějakých 5-6 let, od svých asi 11 let, a zná mě celou tu dobu, co jsem zamilovaný do jeho sestry. Když přicházím k nim domů, tak většinou je tam přítomen i on... Takže když jsem se mu svěřoval, vlastně jsem mu ani nemusel nic moc vysvětlovat - např. jak se chovám, co bych si přál, to on všechno ví, to už jsme dávno prodiskutovali, protože samozřejmě v běžné konverzaci přišla nejrůznější témata dávno na přetřes. Vzal to jako fakt a jako v podstatě běžnou věc, a myslím si, že je mu zcela jasné, co je to pedofilie, protože má tu nejlepší dlouhodobou zkušenost - přímo s pedofilem. Kéž by bylo tak jednoduché to vysvětlit i všem ostatním lidem... To je bohužel mnohem těžší a vlastně takový i můj celoživotní úkol a cíl - osvěta mezi veřejností, byť tedy jen formou anonymní přezdívky na internetu, ale také v reálných vztazích s lidmi, ale i v té škole v rámci učitelství... což jsou reálné vztahy s lidmi vlastně. :-)

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: úterý 29. 5. 2012, 16:15:03 

Gabriel i StrangerByNight to napsali moc hezky.

Ale i Antonínu Novákovi samozřejmě má být odpuštěno. Neuznávám uvažování v kategoriích dluh-exekuce, útok-pomsta, neuznávám věčné zavržení. Člověk, který nemá co ztratit, je to nejhorší, co po světě může chodit.

Musím přiznat, že bavit se s vrahem dítěte a necítit vůči němu žádný odpor mi dělá trošku potíže, zvlášť pokud o svém činu mluví bez známek lítosti. Vlastně to patří mezi pro mě nejtěžší věci, se kterými jsem se zatím v rámci svého pobytu v Bohnicích setkal. Jestli tohle dokážeš bez problémů, tak klobouk dolů! S tím neuznáváním věčného zavržení s tebou souhlasím, sám mám velmi rád Bídníky od Victora Huga, které v podstatě právě o tomhle jsou, ale jak říkám, je pár případů, kdy mám malinko problémy se podle toho chovat.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: čtvrtek 31. 5. 2012, 16:34:38 

Pro nedočkavé: titulky jsou hotové, byť ještě neprošly úplně korekturama, ale pokud chcete, můžete se na ně mrknout, případně mi dát i návrhy na úpravy (jestli tam něco nesedí apod.). Až dodělám korektury, umístím titulky i na Titulky.com a Opensubtitles, zatím budou dočasně exkluzivně ke stažení jen tady.

Jelikož přípona .srt není ani na fóru, ani v redakčním systému povolena (mohu poprosit o změnu?), musel jsem to vkrást na web s příponou .jpg, takže zatím musíte trochu dobrodružně kliknout sem , obrázek se samozřejmě nezobrazí (však to navzdory jménu není obrázek ale soubor titulků), ale můžete jej (nebo celou webovou stránku) dát uložit na disk, přejmenovat na soubor s příponou .srt a hotovo, máte české titulky k Jørgen + Anna = láska (takový jsem nakonec zvolil český překlad názvu, ve hře u mě byla ještě odvozenina z anglického titulu "Úplně opravdická láska").

A do Anny Lunde jsem se zakoukal. :D

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: čtvrtek 7. 6. 2012, 22:33:36 

Creepy, tie "sexuálne aktivity" s deťmi, ktoré spomínaš, môžu, ale nemusia ublížiť. Niekde sa tu už písalo o tom, že dobrovoľné erotické hry dieťaťa s dospelým nekončia vždy tragicky. V nejakej rozsiahlej štúdii sa údajne až 50% žien vyjadrilo o zneužívaní v detstve neutrálne. Vraj z toho nemali žiadnu traumu. Z Kubovho opisu jeho zneužívania sa dozvedáme, že násilie nikdy nepoužil. Predpokladám, že sa dievčatám nikdy nevyhrážal smrťou, keď ich už tie jeho "hry" prestávali baviť.

Podľa mňa sa v tom vŕtaš zbytočne, Creepy. Kubo už svoju "odmenu" dostal a v podobe výčitiek svedomia ju bude dostávať ešte dlhé roky. Samozrejme, ešte vždy je tu možnosť, že Kubo je iba nadpriemerne inteligentný psychopat a sociopat, ktorý po vyzradení jeho skutkov nahodil masku ľútosti len preto, aby sa vyhol prísnejšiemu trestu. A práve teraz pripravuje v liečebni diabolský plán, ako sa pomstiť svojmu udavačovi a ako zneužiť množstvo ďalších detí... :D

Ale možno... možno je chyba v tebe. A možno by si sa mala naučiť dať druhú šancu človeku, ktorý padol. ;)

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Přechovávání dětské pornografie
Napsal: sobota 9. 6. 2012, 16:34:23 

Můj názor na toto je jasný. Vyjmout z definice DP kreslené a psané příběhy (příběh a dokument je rozdíl). Zrušit trestnost přechovávání a zavést podobný zákon jako v Rakousku, tj. trestat výrobu, šíření a placení za DP... Staré dokumenty nikomu neublíží a navíc se zákazem nijak neovlivnil jejich výskyt...

Podle mě je trestnost držení i proti ústavě, (viz. Larry Flyn) hrozí zneužití k diskreditaci (šuopnu někomu na počítač a je vyřízený) a znemožňuje například i vědeckou práci. Vždyť takový sexuolog de fakto, podle tohoto zákona, nesmí zkoumat DP... (Nebo víte o nějakých udělených výjimkách za zákona?)

Uvědomuje si vůbec někdo že tím, že něco zakážu byť i jen přechovávat, vlastně zabráním komukoli, aby si udělal sám úsudek o čem je řeč?? Můžu mu pak nabulíkovat co chci....

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: neděle 17. 6. 2012, 13:45:09 

Osobně můj vůbec nejoblíbenější film. Při psaní článku jsem tam v kolonce "kvalita filmu" chvíli měl uvedeno i 100%, nakonec jsem to o stupínek snížil.

Zároveň doufám, že jsem v článku nezašel u obrázků a popisu některých scén příliš daleko, snažil jsem se držet na uzdě. Na druhou stranu, jednou to nějak natočili, tak proč se tvářit, jako by se to nestalo. Nebo, jako by nás to nezajímalo. Ostatně takováto filmová nahota naštěstí není vůbec nic nelegálního.

Článek o filmu Du är inte klok, Madicken na ČEPEKu .

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: školačka
Napsal: sobota 23. 6. 2012, 20:36:32 

Taky to může být falešné obvinění ze strany matky, z článku nevyplývá, že by měli ještě nějaký jiný důkaz kromě jejího tvrzení. Uvidíme, jak se to vyvine.

Pokud ho jak se tvrdí v článku strčili do vazby, tak téměř jistě mají i další důkaz - pravděpodobně výpověď oné dívenky.

U pohlavního zneužívání se ještě více obviněných než u jiných trestných činů dušuje, že nic neudělali, že jde o falešné obvinění, kterým se jim jen někdo snaží zničit život. Chápu to, pohlavní zneužívání je mnohými vnímáno jako nejhorší zločin, obviněný se často dostává do úplné sociální izolace, proto se nelze divit, když mnozí vytrvale zapírají i po soudu, protože konspiračním teoriím o pomstě manželky apod. většinou uvěří aspoň jejich rodina a část přátel a tím pádem nepřijdou o všechny sociální kontakty a podporu od blízkých. Je to pochopitelná snaha zachránit aspoň část svého života, protože u tohoto činu více než u jiných platí, že uvězněním pro vazebně stíhaného či odsouzeného problémy začínají, ovšem ani zdaleka nekončí. Bohužel, popírání skutku a případná ohnivá obhajoba mohou také způsobit větší traumatizaci oběti. Nicméně mám pochopení pro lidi, kteří za takových velice nepříjemných okolností myslí převážně na sebe.

Osobně mohu říct, že jsem se setkal s řadou odsouzených za pohlavní zneužívání, kteří se dušovali, že jsou nevinní a plamenně se hájili. V některých případech jsem četl či slyšel jejich rozsudek, včetně výpovědí svědků a odůvodněním rozsudku ze strany soudu. Pouze v jednom případě jsem zůstal na pochybách (a stejně se kloním spíše k tomu, že ke spáchání trestného činu došlo), v ostatních jsem o vině přesvědčený. Poznal jsem, jak probíhá trestní řízení, myslím, že se i celkem vyznám v dětech (poté, co jsem s nimi dva roky pracoval), mám zkušenosti s tím, jak probíhá pohlavní zneužívání a na základě všech svých informací jsem přesvědčen, že obrovská většina těch, co o sobě tvrdí, že jsou nevinní, se ve skutečnosti deliktu dopustili.

Je to smutné,že malé děti musí trpět od dospělích to co je pro nich uspokojuje. Někdy se divím ,jak je to vůbec možné ,že takovy lidi to mužou udělat . Lidi jsou prostě hovada kdekoliv a kdykoliv. a nejhorší je to že se to mže dít v každém domě by asi měli pozvirát pulku republiky .

Na druhou stranu neznáme okolnosti případu a žádné podrobnosti, těžko si můžeme udělat adekvátní obrázek z novinového článku. Pohlavní zneužívání z hlediska práva je dost široký pojem a spadají do něj dost odlišené věci. Všechny lze považovat za něco, co se rozhodně dělat nemá, ale míra společenské nebezpečnosti může být velmi rozdílná, i proto je pohlavní zneužívání jedním z paragrafů s vůbec největším rozpětím mezi dolní a horní sazbou, to ukazuje, že i sami tvůrci zákona připouštějí, že míra škodlivosti u pohlavního zneužívání bývá případ od případu velice rozličná a proto je třeba každý posuzovat co nejvíc individuálně. To je záležitost soudu, my do toho, co se doopravdy stalo, takřka vůbec nevidíme a tak bych byl v nějakých soudech raději hodně opatrný.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: pátek 3. 8. 2012, 22:50:15 

pro Kasz: Odpověď na to je spekulativní a možná dokonce jen smyšlená. Nebo vysněná? Nebo se prostě člověk na svoje dispozice dívá raději pozitivní, hledá světlou stránku. Ale třeba i to může vést k pozitivním výsledkům? tedy zaspekuluju: Souhrnně to nazývám takovou teorií, že když člověk nahlédne skutečné zlo prostřednictvím násilí, byť třeba jen ve své fantazii a dost nad tím uvažuje, může ho to vést, aby se ve svém životě snažil spíš realizovat jakési dobro. Protože se toho zla a násilí bojí, protože ho zná. V praktickém životě, jak už jsem výš zmínil, se to může projevit i jako další a velmi silná zábrana nechat svým pudům volný průběh v přítomnosti dítěte. Pokud se takto nechá unést "normál pedofil" povede to zneužití dítěte, k nevhodnému chování a tak dále. Ale pokud se neovládne sadista může to vést opravdu k tomu, co se už prakticky označuje za znásilnění. Navíc odpor dítěte, nelibost z toho, co je s ním prováděno, může sexuální pud dále vybičovat. Nemusí, ale ta obava z toho je silná a o to pak je prospěšná ještě větší míra sebekontroly.

Dál můžu opravdu už spíš jen spekulovat. Zaznamenal jsem u více sadistů, že se v jejich přístupu k dítěti intenzivně projevuje snaha nějak dítěti pomoct, prospět v rizikové situaci. Ono ublížení dítěte jde ruku v ruce s utěšováním dítěte. A jelikož i pedo sadisté mívají intenzivní emoce vůči dětem jako ostatní pedofilové, tak i když sami dítěti neublíží, emocionálně je to může silně táhnout k tomu dítěti nějak výrazně prospět, zachránit ho, pomoct mu v těžké situaci. Někdy se z toho může stávat až tak trochu komplex, že pomalu nestačí s dítětem sdílet radost, zahrát si s ním, vyblbnout se s ním, ale touží mu hlavně nějak výrazně pomoct, a když k tomu nemá šanci, jaksi si připadá, že nedělá pro dítě dost. Jak říkám, teorie. Stejně tak můžou k dítěti přistupovat i jiní pedofilové, samozřejmě lidé obecně, a záleží to spíš na uvažování jednotlivce. Dalo by se teoretizovat dál, ale pro teď tyhle dva blogy a někdy příště třeba v jiném článku nebo na blogu. A děkuji Kaszovi za otázku.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Kdyby jste si mohli vybrat
Napsal: středa 15. 8. 2012, 18:20:26 

Ani já bych neměnil. Pedofilie mi sice hodně komplikuje život, ale zároveň mi dává schopnost vidět a cítit to, co jiní nemůžou. To se dá využít i k něčemu pozitivnímu.
Jak by k tomu děti přišly, kdyby na světě nebyli pedofilové vyrovnaní se svou orientací? Žádní učitelé-kamarádi, oblíbení lektoři v kroužcích, vedoucí na táborech...

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Je možné si pedofilii vsugerovat?
Napsal: středa 22. 8. 2012, 18:33:11 

Myslím si, že aby člověk měl pedofilní cítění, tak to musí mít alespoň částečně vrozené. Nicméně to může být jen lehký předpoklad k pedofilii, který se ale během života vlivem okolností postupně posílí. Takže na tom, co Tony píše, možná něco bude. Kdo má jen trochu té vrozené pedofilie a jinak zcela běžně navazuje dobré vztahy s vrstevníky, u toho se pedofilní cítění nemusí vůbec projevit. Kdo ale ve vztazích má z jakéhokoliv důvodu potíže, u toho se může právě ta trocha pedofilie stát cestou, jak se s tím vyrovnat. Něco jako když člověk přijde o zrak, tak se mu zbystří sluch.
Já třeba ve dvanácti naprosto normálně koukal po dospělých, masturboval jsem při pohledu na pěkná dospělá prsa. A dnes? No ne že by mi to nic neříkalo, ale přeci jen raději koukám po jiných :)

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: neděle 26. 8. 2012, 12:21:26 

Ja mám rád vedro. Viac plechové ako plastové. Tie plastové stoja za hovno a nič nevydržia. Mám rád podzim aj nadzim, ale najradšej mám nadjar (leto). Mám rád slunce, seno a tiež erotiku (ako mi pred pár dňami predviedlo to dievčatko, čo prišlo do obchodu hore bez). Nemám rád, keď cez deň prší, lebo dievčatá sa vtedy skrývajú doma.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: středa 29. 8. 2012, 10:33:14 

Ano, já jako maturant vytírám. :D

Výběr je z několika prací, které jsou vesměs manuální a podřadné. Do pracovní terapie musí pacient začít chodit pravidelně po měsíci v léčbě, povinná je dopolední pracovní terapie ve všední dny od 9-11 hodin, ovšem někdy se i zkracuje kvůli terapeutickým programům na baráku, takže kdo nechce, opravdu toho moc napracovat nemusí. Kromě toho je ale možnost chodit do pracovní terapie i v době osobního volna (odpoledne, o víkendech a svátcích) za což jsou pacienti odměňováni propustkami mimo areál, přičemž platí, že jedna 12ti hodinová propustka je ekvivalentem zhruba 25 hodin práce v době osobního volna.

Pacienti si sami volí, do které pracovní terapie (z nabízených) chtějí chodit. Na výběr jsou:

- Práce na statku (především kydání hnoje, sbírání exkrementů ve výbězích pro koně apod.)
- Práce v zahradnictví (plení záhonů)
- Pomocné uklízecí práce na jiných pavilonech jako jsou např. léčebny dlouhodobě nemocných (vytírání a vynášení košů)
- Občas někomu povolí chodit do truhlárny
- Jeden pacient jezdí pomáhat svážet vyhození jídlo z pavilonů na statek

Pacientům se zdravotními nebo jinými vážnějšími problémy někdy mohou povolit i lehčí pracovní terapii, která je primárně určena pro pacienty z jiných pavilonů, např. se může jednat o košíkářskou dílnu apod. Zdravý pacient sexuologie ale na tyhle "sranda" práce nemá nárok. Jsme levnou pracovní silou, kterou velice rádi zužitkují. :)

Často jsou k dispozici i jednorázové či krátkodobé těžší práce, na které pacienti mohou jít místo klasické pracovní terapie a které jsou lépe ohodnoceny a to i ve všední dny dopoledne - pacienti co na ně chodí se tak rychleji propracují k propustkám než v klasické pracovní terapii. Tyto náročnější práce jsou:
- Stěhování
- Uskladňování sena a slámy do stodoly

Pracovní terapie mají za cíl naučit základní pracovní návyky ty lidi, kteří v životě nepracovali, případně zajistit, aby ti co předtím pracovali o pracovní návyky nepřišli.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Vyprávěj
Napsal: úterý 4. 9. 2012, 13:58:20 

Poměrně kvalitní seriál zobrazující život v Československu od šedesátých let do současnosti (přehlédneme-li nesrovnalosti, jako že stejní herci hrají postupně postavy dvacetileté i čtyřicetileté).

V seriálu samozřejmě hrají i děti, a to zejména neuvěřitelně krásná Lucinka, o nic horší Majda a pro BL třináctiletý Honza (jména herců neznám).

Celý seriál najdete v archivu ČT, letos poběží nová řada (90. léta až současnost), kde už tihle "zestárli".

Lucinka, Honza:
http://img8.ceskatelevize.cz/specialy/vypravej/gfx/photos/episodesPhotoGallery/large/196.jpg?version=1

v díle Mácháč: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10266819072-vypravej/211522161400005-machac/

Majda například zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10266819072-vypravej/211522161400018-cecka/

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Téma "Když to i ona chce" z Pedodaktylu
Napsal: sobota 8. 9. 2012, 18:33:56 

Rozhodl jsem se sem přemístit pár dotazů a mých odpovědí ze sekce Poradna na bývalém Pedodaktylu, protože mi přijde jako docela dobře (a autobiograficky, heh...) napsané a může třeba někomu pomoci:


Ahoj,chtěl bych se zeptat,jestli je něco špatného na tom kdybych měl třeba čistě teoreticky 11ti letou přítelkyni mazlil bych se s ní,líbal atd... (pohlavní styk samozdřejmě ne) a ona by to sama chtěla,líbilo by se jí to a nikterak jí to nezpůsobovalo potíže,jak doma, tak mezi kamarády. Já osobně si myslím že to je zcela normální a a nemyslím si že je to něco špatného, ba naopak si myslím,že jí takový vztah může hodně dát. Toť můj názor. Co si o tom myslí zbytek osazenstva?

Odpověď: Jestli jsem dobře vyrozuměl, máš na mysli mazlení, které by nebylo přímo pohlavním stykem, ale už by se dalo chápat jako pohlavní zneužívání...

O tom, zda a nakolik je to v nějakém univerzálním smyslu špatné se tu asi ani nebudu snažit filosofovat, spíš rovnou přejdu k tomu zásadnějšímu: Jaká je pravděpodobnost, že takové počínání v současné době a v současné společnosti bude mít negativní následky?

Pokud by měl někdo rád statistiku, mohu odkázat na rozsáhlou a velice zajímavou metaanalýzu Rinda a spol.. Tam můžeš ve stručnosti vyčíst, že negativní následky vztahu tohoto typu nejsou tak časté a tak závažné, jak se všeobecně míní, ale na druhou stranu nejsou ani příliš ojedinělé. K tomu ti můžu říct, že i pravděpodobnost negativních následků někde mezi 20-30 procenty je dost velká na to, aby bylo rozumné se takovému vztahu vyvarovat.

K jakým negativním následkům ale vlastně může dojít?

Tak předně tu máš možnost, že se to provalí a ty přijdeš o možnost se s dívkou vidět. To je samo o sobě dost ošklivé (jistě bys v takové situaci litoval, že jste se do nějakých společensky nepřijatelných aktivit pustili). Ale ono to může být ještě horší, když na tebe někdo podá trestné oznámení a ty skončíš u soudu, od kterého si budeš moci odnést hezkých pár let za mřížemi, následující ústavní léčbu (další cca rok a půl k trestu navíc) a vůbec celkově řádně pokažený život. Ta dívka na tom nebude o moc lépe, protože existuje velké riziko, že ze všech stran uslyší jen a pouze to, jak jí bylo strašně ublíženo, jak příšerná věc se stala a že teď bude mít zkažený život. Navíc jelikož by ty erotické aktivity s tebou provozovala dobrovolně, tak by nejspíš sama začala cítit vinu, myslela na to, jak se v očích svých rodičů a ostatních lidí provinila a z toho by mohla dostat i velmi zlé deprese, které by jí následně trápily po hodně dlouhou dobu.

Tedy ve zkratce řečeno, kdyby se to provalilo, tak by vyhlídky pro tebe ani pro ni nebyly vůbec růžové. Pravdou je, že u vyloženě oboustranně dobrovolných erotických kontaktů, které vzniknou z dlouhodobého kamarádského vztahu (tuším, že přesně tohle jsi měl na mysli), tak v těchto případech není obecně riziko prozrazení příliš velké. Není moc pravděpodobné, že by to ona sama někdy na tebe řekla (a to ani potom, co se vztah ukončí). Stále ale zbývá nezanedbatelná šance náhodného prozrazení; někdo vás náhodou přistihne při činu, jeden z vás se prokecne před špatnou osobou, někdo si přečte vaše SMSky, historii ICQ, atd.

Jenže, ono to může mít negativní následky, i když se nic neprozradí.

Předně si uvědom, že ona by o vašem vztahu musela lhát; byla by zatížena velkým tajemstvím. To by se jí ze začátku dost možná i líbilo, ale obávám se, že by jí to postupně spíše začalo vadit. Takovéhle tajemství není moc příjemné.

Ještě zásadnější je následující skutečnost - současná společnost vidí v pohlavním zneužívání dětí obrovské zlo. Jedenáctiletá holka si tohle ještě nejspíš nebude plně uvědomovat, ale dříve nebo později ji tenhle postoj společnosti dostihne v plné šíři. Uvědom si, že ona se bude muset psychicky vyrovnat s tím, že dobrovolně dělala něco, co je takto silně negativně chápáno. Zkus si představit, jak to pro ni bude těžký. Je dost možné, že pod tlakem veřejného mínění ona sama začne chápat své dosavadní chování silně negativně a to pro její psychiku nebude vůbec dobré. Pravděpodobnost, že se toto dříve či později stane, je vysoká. Snad jedině, že by sis našel holku, která je zvyklá jít svou vlastní cestou a která je k názorům společnosti rezervovaná - ale takových dívčin, obzvlášť ve věkové kategorii 11 let a méně, příliš nebude.

Dále se zkus zamyslet, jak dlouho může takový vztah fungovat?

V jedenácti letech bude mít naprostá většina dívek z převládající části stále ještě spíše dětskou sexualitu. Pokud tedy svolí k nějakému erotickému dobrodružství, je vysoce pravděpodobné, že hlavní motivací pro ni bude zvědavost. A tahle zvědavost ji nejspíš brzy přejde a ona už to nebude chtít dělat. Naopak ty to v daný moment budeš chtít dělat ještě víc a ještě častěji, protože budeš namlsaný předchozími zkušenostmi. Co potom dál? Mnoho pedofilů v takové situaci definitivně a v plném rozsahu selže, začnou dítě nejdřív uplácet, aby pokračovalo a když už nechce ani za úplatky, tak začnou vyhrožovat a vydírat. Tím dokonale smažou vše dobré, co se předtím mezi nimi odehrálo a nejspíš nakonec doženou dítě, aby o všem někomu v zoufalství řeklo. Přesně takhle mnohdy vznikají ty šokující kauzy, které se pak objevují v novinách. Jiní pedofilové v momentě, kdy je dítě začne odmítat, v sobě najdou dost vnitřní síly k tomu, aby přání dítěte respektovali a erotických hrátek s ním se vzdali. Jestli budeš někdy mít možnost mluvit s pedofilem, který tohle prožil, tak počítej s tím, že ti řekne, že přestávat v takové situaci bylo mnohonásobně těžší, než by pro něj bývalo bylo nikdy nezačínat. A nejspíš ještě dodá, že pokud by se mohl rozhodnout znovu, nikdy by si takhle s dítětem nezačínal...

Pak se zamysli ještě nad tímhle: je dost možné, že by nějaká ta holka k tomuhle svolila prostě proto, že tě má celkově moc ráda (jako kamaráda), že jsi pro ni v minulosti hodně udělal a že ona ti to bude chtít jakkoliv splatit. Tak se můžeš dostat do situace, kdy pod tebou bude prkenně ležet nahá dívčina, ty se s ní budeš mazlit a ona bude nepřítomně zírat do stropu a přemýšlet, kdy už ta pro ni docela nudná věc konečně skončí. Obecně vzato myslet si, že vše bude probíhat jako ve tvých představách, je strašně moc naivní. Pokud by ses někdy k nějakým erotickým aktivitám s holčičkou rozhodl, je docela možné, že bys byl nakonec výsledkem rozčarován.

A nepůjde jen o to, že ona to ještě nebude schopna naplno prožívat. Jakmile by ses do něčeho takového pustil, ocitl by ses sám pod obrovským psychickým tlakem. Zřejmě bys prožíval neustálý strach, kdy to praskne, kdy si pro tebe konečně přijdou. Možná bys tím byl natolik vystresovaný, že by sis ten erotický vztah ani nebyl schopný pořádně užít.

Během předešlých let jsem měl osobně nebo přes internet možnost bavit se s řadou pedofilů, kteří nějaký takový vztah skutečně měli. A v pár případech jsem komunikoval i s lidmi, který takový vztah prožili jako děti. Ty vztahy vždy skončily tak nějak šedivě; ani dobře, ani špatně. Vždy v nich bylo dost negativ, ale i pozitiv a to pro oba aktéry (dospělého i dítě) - to hodnotím ty vztahy celkově, se vším co přinesly. Samotné erotické zkušenosti neměly pro dítě snad nikdy žádný pozitivní přínos, naopak často jej měly pro dítě negativní (zejména když si uvědomilo, že dělalo něco, co bylo z pohledu společnosti velice špatné). Ovšem, pozitiva z neerotické roviny vztahu s dospělým byla většinou schopna přebít i negativa erotické roviny. Nic to ale nemění na tom, že pokud by mezi nimi nedošlo k překročení zákonné hranice, mohly ty vztahy být především z pohledu dětí hodnoceny mnohem lépe.

Obecně tak mohu tobě i všem ostatním jen doporučit, aby se takovýmhle (erotickým) kontaktům s dětmi vyhnuli. Pravdou je, že to není to největší zlo na světě. Pravdou je i to, že to pro nikoho nemusí skončit zle. Nicméně pravdou také je, že krásný kamarádský vztah s dítětem lze mít i bez nějakých erotických aktivit, které by naopak vše krásné ohrožovaly. Vše se dá shrnout tak, že začít si v současné společenské situaci takhle něco s dítětem je přinejmenším nezodpovědné a sobecké a to i v případě, kdy by o to samo dítě skutečně stálo.

Zajímalo by mě jak by to bylo s 9letým děvčátkem, kdybych vše nechával na ní a vyhýbal se jen sexu. Nechal jí volnost v tom co by chtěla dělat a jen jí dával najevo že mě to také baví. Jsem její bratranec a ještě nevím jak daleko to zajde, to nechám na ní. Kde a jakým způsobem stanovit hranice aby nechtěla dělat ty věci které by jí v budoucnu mohli uškodit na psychice(šahání na intimní místa,...) a abych z toho neměl deprese.

Odpověď: Těžko přesně odhadovat, jak by to probíhalo, když ji neznám a neznám ani rodinné prostředí a další důležité okolnosti. Stejně tak si nejsem jist, nakolik z těch pár podobných případů, které znám do podrobností, mohu vyvozovat obecné závěry. No ale tak zkusím to.

Devítileté děti jsou od přírody zvědavé. Spousta z nich se také dovede rozdovádět tak, že se chovají zcela bez zábran. V tomto věku se také zajímají o otázky sexu, což je jednak přirozené a navíc je v tom současná společnost paradoxně ještě nepřímo podporuje (všude se o sexu mluví a píše, ale před dětmi je to tabu - snad neexistuje způsob, jak v dětech více probudit zvědavost v tomto směru). Vyvozuji, že to se týká i tvé sestřenice.

Je tak dost možné, že se tě sestřenice vyptává na věci ohledně sexu, že se tě snaží šmírovat či ti stahovat kalhoty, že se před tebou sama předvádí apod. - tohle všechno jsou znaky právě té zvědavosti a rozdováděnosti, nelze si to vykládat přímo tak, že by tě k něčemu sváděla. Stejně tak ti možná vyznává lásku a všude rozhlašuje, že si tě vezme a bude s tebou mít děti, možná se spolu už dokonce domlouváte na tom, jakou barvou si vymalujete ložnici ve společném domku, ale ani to neznamená, že tě miluje stejným způsobem, jako ty asi miluješ ji (i když si to ještě třeba ani sám naplno neuvědomuješ ).

Z její strany je to zkrátka taková hra na dospělé, kopírování chování, které vidí například v televizních seriálech, případně takové The Sims naživo. Je to hra, kterou děti v tomto věku často hrají. Pro ně je to hra - to je důležité vědět a neměl bys na to zapomenout; neměl bys zapomenout, že devítiletá dívenka všechny tyto věci vnímá úplně jinak, než je vnímáš ty (i když ti to tak někdy nemusí připadat). Jakmile by ses chtěl do této hry zapojit, vyzdvihnout ji na novou úroveň (třeba tím, že bys se sestřenicí začal hrát na doktora nebo ji neustále ujišťoval, že ji miluješ a že se v budoucnu vezmete), tak by to přestalo být hrou a v současné společnosti by to začalo být dost vážnou a nebezpečnou záležitostí, na kterou prostě žádné dítě není v devíti letech připraveno. Měj to prosím na paměti.

Ptáš se, jaké by to bylo, kdyby ses s ní do toho pustil. Nejspíš by do toho šla (ze zvědavosti), nejspíš by se jí to líbilo (děti jsou mazlivé) - tady je třeba říct podle mě strašně důležitou věc která platí pro děti před pubertou: pokud bys ji "hladil" v rozkroku, asi by se jí to líbilo. Pokud ji ale místo toho budeš hladit po vlasech, tak se jí to bude líbit stejně, ne-li víc a nebudou z toho plynout žádná rizika do budoucna... Dále je třeba si uvědomit, že ta zvědavost, kterou může být nyní tvá sestřenice zcela posedlá, by ji v případě, že by ses s ní do něčeho pustil, docela rychle opustila a potom by to nejspíš přestala chtít s tebou dělat, zatímco ty bys to chtěl v daný moment dělat ještě mnohem víc (viz předchozí příspěvky, kde to někteří přirovnávají třeba i k závislosti na drogách).

Také si uvědom, že devítileté dítě má před sebou ještě dost značný a bouřlivý vývoj a že se během následujících let v mnohém nevyhnutelně změní. Na řadu věcí pak bude pohlížet jinak. Nejde jen o to, že si více uvědomí, jak se společnost dívá na vztahy dospělý-dítě a na základě toho začne vnímat vinu, ale také bude chtít stejně jako ostatní spolužačky začít zkoušet chodit s kluky a pokud bude mít z minulosti výrazné sexuální zkušenosti, může nabýt dojmu, že jí něco uteklo a že byla o něco ošizena, případně se za své zkušenosti může stydět a připadat si "nečistá". Tohle jsou všechno možné negativní následky, které jsou sice zapříčiněny hlavně postojem společnosti, ale ty jsi ten, kdo si musí v první řadě uvědomit, v jaké společnosti žije a chovat se tak, abys svou malou kamarádku před tím v maximální možné míře uchránil.

Takže když se ptáš, kde stanovit hranice, musím ti odpovědět, abys byl hodně opatrný a určitě se nepouštěl do ničeho, co by bylo za hranou zákona. Pro tvou sestřenici bude určitě bezpečnější, když si nějaké experimentování (hru na doktora) odbude třeba někde na táboře s vrstevníkem, než s tebou. Ono je sice možné, že by to pro ni žádné negativní následky nemělo a pokud by ses k ní choval hezky a uctivě, tak je málo pravděpodobné, že by to pro ni mělo negativní následky vážnějšího charakteru, stejně jako je nepravděpodobné, že by se takovým vztahem, zvlášť když by se odehrál v rámci širší rodiny, musel někdy zabývat soud a policie. Ona těmi věcmi za hranicí zákona nemá co získat a může akorát ztratit, ty můžeš získat i ztratit. Musím se tak vrátit ke své větě ze svého prvního příspěvku v tomto tématu - takové chování by ze tvé strany bylo sobecké a nezodpovědné.

Na závěr jsi ještě zmiňoval, že bys nechtěl mít deprese. Pokud se v momentě, kdy máš na blízku dívku, která se chová v mnoha ohledech docela koketně, dokážeš ovládnout a udržet vztah s ní v mezích zákona i běžných společenských norem, prokážeš velkou morální sílu a budeš na sebe moci být právem hrdý, což myslím přebije i to, že si upřeš nějaké věci, které by se ti líbily. Čili pokud se ovládneš, nevidím důvod, proč bys měl mít deprese.

Pokud by ses neovládl, tak by to pro tvoji psychiku bylo těžší. Neustále by ses bál, že to nějak praskne, obával by ses, zda to pro tvou sestřenici nemá či nebude mít negativní následky atd. Ono ani to potěšení z různých aktivit, které bys s ní měl, by dost možná nedokázalo přebít všechny tíživé chmury, které by ti překročení zákona přineslo. V takovém případě by ty deprese asi i byly na místě. Jinými slovy, můžeš si klidně říct, že ti to za to nestojí a nejlepší pro tebe i tvou sestřenici bude držet se v zákonných a společenských mezích, přičemž odpovědnost za to, že se v těch mezích držet budete, neseš výhradně ty (sestřenice je moc malá, aby tu odpovědnost měla).

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: úterý 11. 2. 2014, 17:52:40 

Rozhlasový pořad zde: Rozhovor s Lenkou Eckertovou z Národního centra bezpečnějšího internetu o hrozbách veřejných sítí a mobilních technologií, ale i o komiksové knize Hustej internet. Moderuje Lucie Výborná

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: úterý 11. 9. 2012, 15:14:47 

http://zpovednice.cz/detail.php?statusik=658789&orderby=ide

Takže jak teda (18 let): " Tohle bude asi trochu neobvyklá zpověď, ale doufám, že mi někdo poradí a možná zde najde i jisté ponaučení. Takže, jak začít. Kdysi před pár lety o mě kdosi u soudu odsouhlasil, že jsem byl údajně v dětství (v mých 11ti letech) sexuálně zneužíván jakýmsi pedofilem. Je to však lež, protože jsem nebyl sexuálně zneužíván, nýbrž jsem všechno provozoval zcela dobrovolně. Totiž, mezi mnou a tím člověkem tehdy skutečně probíhali jisté sexuální praktiky, ale jak už říkám, všechno jsem s ním dělal naprosto dobrovolně a naopak se mi to líbilo a stejně tak to cítím i dnes, když jsem už dospěl. Proto odmítám, aby bylo o našem tehdejším vztahu s tím člověkem (včetně vřelého přátelství a dlouhodobé komunikace) hovořeno jako o sexuálním zneužívání. Víte, popravdě řečeno mě to sere. Někteří lidi si prostě myslí, že 100% dětí, které mají s někým sex to dělají nedobrovolně, popřípadě z toho nemohou mít rozum. Jsou snad všichni v 11ti letech nemyslící bytosti bez mozku a bez nároku na svobodné rozhodnutí, kteří nevědí co chtějí? Já jsem v tom věku rozhodně věděl co chci a co ne. Ale to je jedno, stejně se mnou nebudete souhlasit a asi to ani nepochopíte. Pravda je ale taková, že to ten chudák, který by nikdy nikomu neublížil pěkně slíznul (já na něj nic nenabonzoval ale přesto se to dozvěděli) a prostě ho kvůli tomu, že mě údajně zneužíval označili za nějakého násilného pedofila a zavřeli ho do kriminálu. I moji rodiče na tom měli svůj podíl a taky jsem si to s nimi už vyříkal. Můj názor byl všem těm lidem úplně u pr**** a je asi i teď. Ve skutečnosti ten o kom mluvím byl moc hodný člověk, který si to vážně nezasloužil. Dozvěděl jsem se, že ho až teď pustili konečně na svobodu a tak jsem se rozhodl, že bych ho vyhledal a nějak se mu omluvil, i když to asi není to pravé slovo, protože jsem mu sám nechtěl uškodit, ale stejně bych to chtěl udělat a taky mu dát najevo, že pořád stojím při něm. Samozřejmě odsuzuju, pokud někdo někoho zneužívá násilně a proti jeho vůli, ale taky si myslím, že každý člověk a to i v 11ti letech by měl mít právo na svůj vlastní názor a nebýt přehlížen jako kus hadru sprominutím. A to bych mu chtěl taky říct, myslíte, že by mu to mohlo aspoň nějak pomoct, když bych toho člověka zase vyhledal? Já věřím, že ano. "

Framikoin: "Mě když bylo 12, tak mě sexuálně zneužíval bratranec 17. Ale nebylo to sexuální zneužívání. Prostě mě lízal a poprvé jsem dosáhla orgasmu. Dělali jsme to až do mých 14 let. Moc se mi to líbilo, bylo to příjemný. Chtěl po mně na oplátku udělat rukou a později pusou. Nepřišlo mi to divný. Vždycky jsem se těšila na orgasmus. Teď je mi 16 a někdy si s ním o tom povídám a nepřijde mi to divný. Moc mu za to děkuju. Když jsem pak měla přítele, tak jsem už všechno uměla a při sexu si i řekla, co mám ráda. Určitě moje kámošky si při sexu neřekly, co mají rády a při kouření třeba i klukovi ublížily nebo ho neudělaly. Podle mě to je OK."

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Tony - o mně
Napsal: čtvrtek 13. 9. 2012, 15:32:38 

Jak už jsem napsal - je mi 21 let. Jsem nespolečenský introvert, romantik teoretik s nulovými sexuálními zkušenostmi, trochu melancholik se sklony k depresím a stále přemýšlím, co vlastně v životě dělat.

V tomto příspěvku bych chtěl uceleně sepsat své dospívání a postupné uvědomnění si své odlišnosti. Nebude to ničím zvláštní příběh a spousta dalších to asi prožívala a prožívá podobně, přesto si myslím, že bych to napsat měl.


Nejstarší vzpomínku, kterou si vybavuju, mám asi ze dvou let a už tenkrát mi šlo skoro o život (je to spíš taková sranda, ale psát ji sem nebudu, pár lidí ji zná).
Rodiče se na mně odmalička učili, jak vlastně vychovávat děti. Jsem přesvědčený, že to silně ovlivnilo mou osobnost na celý život. Kdybych se mohl vrátit v čase, zejména matce bych poradil, aby mě alespoň trochu vedla k samostatnosti a nedělala za mě doslova vše. Tenkrát jsem si to nijak neuvědomoval, ale později už jsem měl problémy to nějak dohánět.
V útlém věku jsem prakticky nepřišel do kontaktu s jinými dětmi, protože sám jsem nikam nechodil a rodiče nikdy neměli přátele, se kterými by se pravidelně stýkali. Byl jsem tedy doma a hrál si sám, s rodiči, nebo sledoval televizi. Táta hodně pracoval, ať už v zaměstnání, nebo na baráku a mámu už jsem zmiňoval. Na babičku s dědou si nemůžu ztěžovat, byl jsem u nich často a rád. Hlavně děda byl hodný, za celé dětství si ho pamatuji jen jednou opravdu rozzlobeného (o to víc mě to tenkrát vyděsilo). Byl pro každou legraci, vymýšlel pohádky, hrál si, uměl to s dětmi a bavilo ho to (a ne, nemám důvod si myslet, že byl pedofil).

Do školky jsem chodil jen necelý rok před nástupem do školy. Máma mě tam ráno vodila a zase si mě odváděla snad už před obědem, ale i tak jsem tam chodil s hrůzou. Byla to nejhorší školka v okolí a dodnes je, každý vám to potvrdí. Chodil jsem do nějaké smíšené třídy (děti snad od tří do pěti let, což je docela rozdíl). Tady už si pamatuju na víc věcí, třeba jak jsem od jednoho kluka dostal pěstí do břicha, nebo na společné záchody, kde se jedna holka svlékla a předváděla ostatním most (to už je docela anarchie, nevím co by na to říkala učitelka, kdyby to viděla :D). Se zájmem jsem její výstup pozoroval a nějaké vzrušení jsem určitě cítil, i když jsem o sexu neměl ani páru.
Jinak byl pro mě ale pobyt ve školce stresující, do kolektivu jsem nedokázal zapadnout, uzavíral jsem se do sebe.

Ve škole to bylo podobné, jako tichý samotář jsem rychle našel smysl ve vynikající prospěchu, což, jak jistě uznáte, nijak nepřispělo k mým vztahům se spolužáky. Až do osmé třídy jsem se kamarádil jen s několika podobnými outsidery.
Ve volném čase jsem párkrát s nevalným úspěchem navštěvoval různé zájmové kroužky, ale jinak jsem byl skoro pořád doma, žádní kamarádi, blbnutí venku a podobně (a ano, takové zážitky mi teď chybí...). Asi tak na prvním stupni základky jsem doma trávil až nechutně mnoho času u televize (dnes už nesleduji skoro vůbec) a později se přidaly i počítačové hry, které mě držely až do střední školy. Utíkal jsem do lepší reality, místo abych čelil té skutečné, bylo pro mě snazší schovat se ve hře, místo abych si našel cenná přátelství a udržoval společenské vztahy. Nejhorší na tom je, že když jsem si to konečně uvědomil, bylo už pozdě. Za některé hry jsem rád, některé hry se uměleckým zážitkem vyrovnají dobré knize, ale často to byl jen zabiják času.

Jediná věc, kterou si můžu přičíst k dobru je to, že jsem o prázdninách pravidelně jezdil s jediným dobrým kamarádem (přesto ho nemůžu nazvat nejlepším, takového jsem asi nikdy neměl) na třítýdenní tábory. Ze začátku to pro mě jako nesamostatného asociála bylo docela peklo, navíc jsem patřil k nejmladším dětem na táboře (asi 10 let), ale aspoň jsem se trochu otrkal a i když už si na spoustu věcí nevzpomínám, mám parádní zážitky na celý život. Mohlo jich být ale víc. Později už jsem naopak patřil ke starším mazákům, mohl si víc dovolit a vůbec, krásně si to užil. Hned bych jel zase :)
Kromě toho, že jsem na táborech pozoroval holky třeba na záchodech, si vzpomínám na jednu konkrétní, která se mi docela líbila. Byla celá taková drobná, roztomilá, s jemnými rysy a i když jí mohlo být sotva dvanáct, nebyla o moc mladší než já. Měla takový zvláštní pohled, jako kdyby trošku šilhala, nebo měla trochu šikmé oči, nebo jako když se na sebe hodně zblízka podíváte do zrcadla. To si pamatuju a líbilo se mi to na ní, ale jinak jsem se s ní nijak nesblížil.

V deváté třídě přišel takový zlom, kdy jsem se začal víc zajímat o holky, o to, jak vypadám (i když to moc platné nebylo :D), nebo kdy jsem třeba teprve začal pravidelně masturbovat (asi jsem opravdu dospíval pomaleji?). To ale nic neměnilo na tom, že moje společenské aktivity začínaly a končily se školou. Ve volném čase jsem většinou stále seděl doma a hrál na počítači...
Ze spolužaček se mi líbila jen jedna, o které jsem už psal a nevzpomínám si, že bych nějak pokukoval po výrazně mladších. Přeci jen, pořád to byly vrstevnice.

Střední škola asi nebyla dobrá volba (i když kdoví, co by bylo, kdybych volil jinak). Odborná škola, kde byli samí kluci, kteří dokázali řešit jen holky nebo chlastání. A počítače, aspoň tam jsem se mohl zapojit. :) Neměl jsem s nimi moc o čem mluvit, protože jsem s holkama žádné zkušenosti neměl - kvůli své povaze jsem jejich společnost nevyhledával, ale to vlastně obecně jakoukoliv společnost. Do hospody po škole mě to netáhlo, alkohol mě nelákal, mám prostě nějak zafixované "napiješ se - bude ti špatně" (ani dnes moc nepiju, jen příležitostně; nikdo z rodiny také moc nepije). Takže kluci se o víkendech opíjeli, potom to ve škole celý týden rozebírali, já mezitím dostával výborné známky a vadilo mi, že nezapadám, že nemám holku jako ostatní a vůbec. Navíc se mi v té době přidaly i jisté zdravotní potíže, které tomu také moc nepomohly. Po škole jsem hrál na počítači, nikam jsem nechodil, protože jsem neměl kam, nebo přesněji s kým a neměl jsem s kým, protože jsem nikam nechodil. Někomu se to může zdát k smíchu, ale pro takového introverta to není snadné. Nedokázal jsem se z toho začarovaného kruhu dostat, i když jsem si problém uvědomoval.

Ve věku 16 - 18 už se asi začínala projevovat pedofilie, i když tenkrát bych to tak ještě nepojmenoval. Věděl jsem, že se mi nelíbí to, co ostatním, nebo to, co se obvykle považuje za ideál krásy. Věděl jsem, že se mi odjakživa líbí mladší (přesněji, nedokázal jsem ani pomyslet na starší, ale tahle hranice se posouvala s tím, jak jsem stárnul já) a patnáctileté se přece můžou líbit každému, no ne?

Střední školu jsem dokončil s vynikajícími výsledky a bez přijímaček nastoupil na vysokou. Pokračoval jsem v oboru, takže opět 99% kluků. Říkal jsem si, že to bude problém (kde jinde bych se já dokázal seznámit, než ve škole?), ale není to už vlastně jedno? Pozadu už jsem, tak nezáleží na tom o kolik. A stejně mi ty holky z nějakého důvodu většinou nic neříkají...
Začal jsem úspěšně studovat na náročné škole, ale už ne s vynikajícími výsledky. Motivace opadla, vidina nějaké budoucnosti zmizela. Pořád jsem měl spoustu práce do školy, už jsem ani nehrál na počítači, ale nezbyl ani čas na jiné činnosti.
Už od střední školy jsem se věnoval jisté aktivitě, přes kterou jsem se seznámil s různými lidmi, kteří více či méně ovlivnili můj život a později přes ni i poznal svou první velkou malou lásku. Začal jsem pomalu dohánět, o co jsem v dětství přišel. Budovat cenná přátelství, nevyhýbat se společnosti, "rozšiřovat komfortní zónu". Se samostatností už jsem problém neměl, se svou uzavřeností však stále ano.

Ve věku 19 - 20 už začalo být zvláštní, že se mi líbí mladší dívky, pořád jsem to ale nějak přehlížel (nepřipouštěl si) s tím, že patnáctileté se přece můžou líbit každému.
Zajímavé bylo, že třeba i pornografii jsem postupně přestával sledovat, protože jsem jednoduše nenacházel nic, co by se mi opravdu líbilo.

Myslím, že se mi podařilo vzpomenout si přesně na okamžik, kdy jsem začal přemýšlet o pedofilii.
Asi tak před rokem a půl, dvěma jsem nějakým způsobem narazil na zmínku o loliconu - kreslené pornografii, ve které vystupují děti. Tenkrát jsem už vyhledával pornografii s velmi mladými dívkami (ale dospělými, i když za dospělou bych považoval i patnáctiletou). Zaujalo mě to a něco jsem si vyhledal - v té době byla u nás ještě kreslená dětská pornografie plně legální (a tu skutečnou jsem nikdy nevyhledával).
Podobným způsobem jsem se asi vloni v červnu náhodně dostal na různé blogy a fóra pedofilů. Nevím už, co přesně bylo to první, nejvíc mě ale tenkrát ovlivnilo fórum Pedodaktyl. Zůstal jsem vzhůru dlouho do noci a se zájmem si přečetl víceméně celé fórum. Když mi došlo, že snad budu taky pedofil, hrozně to se mnou zamávalo a nějakou dobu jsem nad ničím jiným nepřemýšlel a vůbec jsem měl co dělat, abych se s tím vyrovnal. Byly to zvláštní smíšené pocity, takové prozření, úleva, radost z toho poznání a zoufalství zároveň. Některé věci začínaly dávat smysl.

Pomalu jsem se s tím srovnával a mezitím pročítal různé blogy, fórum Pedodaktyl (CZGL fórum už myslím nefungovalo) a poznával komunitu. Zjišťoval jsem, jak je pedofilie častá a jak se s ní dá žít.
Zrovna v té době se ale na Pedodaktylu přestaly objevovat nové příspěvky, jako když utne. Říkal jsem si, že tyhle fóra asi opravdu budou na hranici legality a někdo se je snaží zlikvidovat.
Přestal jsem dění na internetu sledovat a místo toho sledoval, jak se pedofilie projevuje u mě, když tomu nechám volný průběh. Věděl jsem už na základě své povahy, že bych nikdy nikomu neublížil, takže tohle mě ani netrápilo. Zjišťoval jsem, že se mi líbí holčičky, a to tím víc, čím víc je pozoruju. Začal jsem si to opravdu užívat, konečně jsem našel něco, co se mi líbí a činí mě šťastným. I taková drobnost, že jsem na pár vteřin spatřil nějakou krásnou holčičku mi dokázala zvednout náladu na celý den.
Pedofilii jsem si tedy uvědomil a připustil, stále jsem v tom však měl hrozný zmatek a vůbec si nebyl jistý, zda jsem skutečný pedofil, nebo se mi jen mladé dívky líbí víc než starší, nebo je to nějaké zvláštní poblouznění.

Udělat si v tom jasno mi pomohlo, když jsem se asi před rokem zamiloval do dvanáctileté dívky, což jsem popisoval v prvním příspěvku. Bylo mi už jasné, že holky do dvanácti let mě prostě přitahují daleko víc, než jiné.

Fórum jsem sledoval jen příležitostně, třeba jednou za několik měsíců. Po čase se objevila zpráva o Kubově zadržení. Že by to s těmi nevinnými pedofily nebylo až tak slavné? Nějaký čas jsem hledal informace opravdu jen o jeho kauze, jednoduše mě zajímalo, jak to dopadne s tím člověkem, který všem radil a zdál se být vzorem pro ostatní pedofily. Jak mohl takový člověk selhat? Nakonec jsem se to dozvěděl - nejprve z popisu soudního procesu a dalších bližších informací a později i z jeho vlastních příspěvků. Chtěl bych jen dodat, že Kuba u mě nijak neklesl, zneužíval někdy v minulosti před svými aktivitami na fórech, vše dostatečně vysvětlil a byl potrestán, dál už bych to nerozebíral.

Co jsem ale chtěl říct - díky vyhledávání těchto informací jsem narazil na web a fórum ČEPEK, které jsem letos v létě se zájmem pročítal a víceméně se vyrovnal se svou pedofilií.
Po nějakém rozmýšlení, kdy jsem usoudil, že při anonymním vystupování mi snad žádná rizika nehrozí, jsem se nakonec i zaregistroval a začal přispívat. Jednak proto, abych znal vaše názory, protože jsem si ze začátku přeci jen nebyl ještě úplně jistý na čem jsem, jak je ostatně vidět z mých prvních příspěvků. Potom také proto, abych se mohl někomu svěřit alespoň takto anonymně, když už se nemůžu jen tak někomu svěřit normálně. Jako taková forma terapie - nálady se u mě střídají ze dne na den a tohle mi pomáhá. Vy mi pomáháte, za což jsem vám vděčný.


V současnosti mám svůj volný čas vyplněn nejrůznějšími zájmy a aktivitami, ani nestíhám dělat všechno, co bych chtěl. Překonávám svou uzavřenost, doháním, co jsem zameškal. Cestuji, poznávám nové lidi. Mám stovky známých z různých zemí (tedy lidí, jejichž kamarádství často končí u "ahoj, jak se máš"), pár dobrých kamarádů, ale žádného pravého přítele, na kterého bych se mohl obrátit s čímkoliv.
Bojuju, přežívám, mám své problémy jako každý jiný. Snažím se žít se svou pedofilií, nic neskrývat sám před sebou a hledat způsob, jak být v kontaktu s dětmi (který mi zatím celkem chybí a který my mě tak nějak vnitřně naplňoval) a vůbec být nějak prospěšný.
Rodina, kamarádi, spolužáci, spolubydlící o mně vědí, že jsem nikdy neměl holku, působí to tím divněji, čím jsem starší, ale raději ať na mě koukají jako na zoufalce, než jako na úchyla. Nerad o tomhle tématu s někým mluvím a snažím se vyhýbat zbytečným otázkám.
Vztah se starší dívkou bych si dokázal představit, některé se mi i docela líbí, ale nijak aktivně ho nevyhledávám. Se staršími, dospělými dívkami se často cítím vyloženě nepříjemně. Čas strávený s holčičkou by mi byl daleko příjemnější. S dětmi se dokážu bavit naprosto přirozeně, bez rozpaků. Nezajímají mě dospělácké zábavy jako vysedávání v hospodě nebo baru a podobně. Nedokážu se zapojovat do častých debat o ničem. Nelíbí se mi, když dvacetiletí kluci nemluví o "holkách", ale o "ženách" a když o nich mluví bez trošky úcty. Jsou to drobnosti, kterými se liším, ale dohromady je to hodně.
Myslím, že by o mě dost lidí řeklo, že jsem docela v pohodě, jenom takovej divnej. A víte co? Mně už to ani nevadí.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: pondělí 17. 9. 2012, 23:52:12 

Odesláno na email zpravodajstvi@iprima.cz:

Dobrý den, reaguji na reportáž Jaroslava Kasnara odvysílanou dne 15.9.2012 v krimi zprávách. Jedná se o tuto reportáž: http://play.iprima.cz/all/280809/all

Úvodní slovo redaktora bylo v pořádku a korektní, zpočátku i obrazový vstup až do času 1:40, kdy hlas reportéra začne mluvit o “síti pedofilně zaměřených lidí, kteří si přes internet sdílí podobné věci a která je poměrně rozsáhlá.” Dále redaktor říká, že pedofilové jen tak někoho dalšího mezi sebe nepustí a že se jedná o uzavřenou skupinu.

Mějte tedy na vědomí že:

1) Pedofilie je erotická preference děti, nikoliv jejich pohlavní zneužívání.
2) Většina pedofilů, tedy lidí, jejichž erotická preference směřuje k dětem, děti nezneužívá.
3) 90% případů pohlavního zenužívání dětí mají na svědomí lidé, kteří NEJSOU pedofilové.
4) V reportáži zazní, že muž si pro fotografování vybíral chlapce od 14 do 17 let. To je věk naprosto netypický pro pedofily - ti preferují děti mladší, u chlapců max. do 14 let, nikoliv od 14 let.
5) V reportáži mluvíte o zadržených jako o pedofilech, kteří točí dětskou pornografii, i když Alena Kolářová ze Služby kriminální policie a vyšetřování v reportáži jasně říká, že se nejedná o pedofily, nýbrž o homosexuály s prvky sadismu.
6) Pokud podle vaší reportáže mezi sebe pedofilové nikoho nepustí, můžete se přesvědčit o opaku a přijít si s námi večer zachatovat zde: http://www.pedofilie-info.cz/

Více informací o pedofilii doporučuji nastudovat z bakalářské či diplomové práce Mgr. Karla Žáka:
http://is.muni.cz/th/174448/pedf_b
http://is.muni.cz/th/174448/pedf_m

Prosím, abyste v případě podobných reportáží používali související pojmy správně - především abyste pojem pedofilie používali výhradně v jeho správném významu a nedělali šmahem ze všech pedofilů kriminálníky.

S pozdravem
Petr Kasz
heterosexuální pedofil a administrátor stránek http://www.pedofilie-info.cz
email: kasz@seznam.cz

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: čtvrtek 20. 9. 2012, 19:46:31 

Nejste oprávněn číst toto fórum

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Tony - o mně
Napsal: sobota 22. 9. 2012, 15:35:43 

Tony, tvé příspěvky jsou naprosto excelentní; upřímné, poutavé, skvěle napsané. Jen výjimečně se mi stává, že se mi něco na fóru čte tak dobře a tolik mě upoutá. Navíc vidím, že máme i leccos společného. :-)

Děkuji ti i za tvé zmínky o Pedodaktylu. Vždy mě potěší zmínka, že moje předchozí působení na internetu mělo na někoho pozitivní efekt. Proto jsem se do toho pustil a jsem rád, že jsou lidé, kterým to pomohlo.

Z té hromady zážitků a myšlenek, které jsi napsal, bych chtěl ještě vypíchnout a reagovat na jednu. Píšeš: „ Mám stovky známých z různých zemí (tedy lidí, jejichž kamarádství často končí u "ahoj, jak se máš"), pár dobrých kamarádů, ale žádného pravého přítele, na kterého bych se mohl obrátit s čímkoliv ,“ nebo „... že jsem o prázdninách pravidelně jezdil s jediným dobrým kamarádem (přesto ho nemůžu nazvat nejlepším, takového jsem asi nikdy neměl) na třítýdenní tábory ,“ celkově jsem z toho měl pocit, jako bys hodně litoval, že jsi takové kamarádství nezažil.

Chci tě povzbudit, jsi mladý a věřím, že se ještě dočkáš. Však já jsem se v tomhle ohledu dočkal až teprve před několika měsíci – ve svých pětadvaceti letech. :-) Už předtím jsem některé lidi považoval za své „nejlepší kamarády“, ale nikdy tomu tak opravdu nebylo, chyběla pevná vazba, upřímnost, nesobecký přístup, soulad povah nebo třeba bydlel ten kamarád moc daleko na to, abych se s ním viděl víc než párkrát do roka. Prostě, nebylo to to pravé a pomalu jsem přestával věřit, že něco jako dokonalé kamarádství může existovat i jinde, než v knížkách a ve filmech.

A najednou někoho takového vedle sebe mám a den co den s ním trávím většinu času. Absolutně mu věřím, svěřil jsem se mu s věcmi, které jsem v životě neřekl nikomu jinému, nikdy mi neodmítl pomoci a vždy mi pozvedne náladu – už jenom tím, že ho vidím. Takhle skvěle a uvolněně jsem se v životě cítil jen ve společnosti svých nejmilejších dětí, jenže s nimi jsem nemohl rozebírat své problémy a starosti tak jako mohu s vrstevníkem. Můžeme se spolu donekonečna bavit na všemožná témata – ať už naprosto vážná či bláznivě absurdní - stejně tak ale dovedeme blbnout jako malé děti (viz můj současný „výkřik do tmy“ v profilu). A blbneme spolu hodně často, až se potom dusíme smíchy. :D Hned na sobě poznáme, když je druhému zle, doříkáváme za sebe věty, napadají nás totožné věci a lidi se nás občas ptají, zda nejsme bratři. Nejdůležitější ale stejně je, že se vždy zastaneme jeden druhého, nikdy se nehádáme, spoléháme na sebe a máme v sobě vzájemně oporu. Taková pohádka. :-)

Hodně ti ale chci napsat o tom, že jsem přesvědčen, že pokud bychom se poznali třeba o deset let dříve – v patnácti letech, podle mě by náš vztah nebyl zdaleka tak idylický. Protože na to je třeba i dost rozumu a tolerance a to člověk získává postupně s nabitými zkušenostmi. Oba jsme toho i přes stále relativně mladý věk mnoho prožili, oba jsme se ohromně zklamali v některých lidech, které jsme dříve považovali za své nejlepší kamarády, oba jsme v jistém smyslu tak trochu outsideři, oba jsme často mívali tendence izolovat se před lidmi, nikomu nevěřit, báli jsme se dalších zklamání… Asi také proto si nyní našeho kamarádství tolik vážíme.

Takže nezoufej, že jsi ještě na žádnou spřízněnou duši nenarazil. Podle mě se nakonec dočkáš. A některé věci mohou být lepší, když k nim dojde až později. ;)

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Obnovená záloha Pedodaktylu
Napsal: neděle 23. 9. 2012, 17:19:32 

Pro všechny nostalgiky či zvědavce jsem obnovil zálohu fóra Pedodaktyl s více než 1700 příspěvky. Fórum běží s náhradní grafikou a značná část jeho dřívějších funkcí je zrušena. Obnovená záloha má sloužit pouze ke čtení, prosím nic tam nepiště a nesnažte se registrovat (což by stejně nemělo fungovat). Záloha také běží na freehostingu, který je pro potřeby fóra značně pomalý, čili procházení zálohy Pedodaktylu chce trochu trpělivosti. A taky doufám, že mi tu zálohu brzo nezruší (přeci jen, freehosting a téma pedofilie mnohdy moc nejde dohromady...).

Protože s tímto fórem nemám už nadále žádné další plány, máte veškeré mé svolení, ba to dokonce vysoce ocením, pokud budete chtít z Pedodaktylu některé své příspěvky zkopírovat na zdejší fórum, případně pokud se tam inspirujete některými tématy a nadnesete je i tady. Je tam hodně zajímavého a byla by škoda, kdyby tyto informace chyběly zde, na společném komunitním fóru. :)

Záloha Pedodaktylu

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: A 'good' example of a bad text (Gieles)
Napsal: pondělí 1. 10. 2012, 18:20:07 

A 'good' example of a bad text

EN: Giles's critical comments on one article
CZ: Gielesův kritický komentář k jednomu článku

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: čtvrtek 11. 10. 2012, 22:48:39 

Dnes jsem s Karlem Žákem navštívil 6. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie Sexuality VI a 10. ročník slovenskej konferencie o sexualitě, sexuálnom zdraví a sexuálnej výchove v Bratislavě. Na kongresu bylo přítomno asi 60 lidí, což byla o něco menší účast, než tomu bývá u jiných kongresů. Tento fakt se podepsal na atmosféře, která byla velmi příjemná. Mé pocity však moc příjemné nebyly, protože jsem zde téměř nikoho neznal. Strach mě provázel již od příjezdu do Bratislavy a s tím, jak jsme se blížili k místu konání konference, rostl. Podpořil ho na místě i fakt, že se konference účastnili nejen hosté z České republiky a Slovenska, ale i z Belgie, Portugalska, Kypru, Irska, Velké Británie a Polska.

Náš referát byl zařazen na začátek druhého dne kongresu. V rámci šetření finančních prosředků jsme se rozhodli, že se zúčastníme jen tohoto dne a první den vynecháme. Tím jsme ušetřili nemalou čátku za ubytování. Po zahájení druhého dne kongresu byl jako první zařazen blok referátů s názvem Sexualita na hraně. Měli jsme v tomto bloku vyhrazeno přesně 15 minut a pořadatelé i přes fakt, že pár přednášejících nedorazilo, sktriktně čas příspěvku hlídali. Když byl Kája pozván za řečnický pultík, byl můj tep docela dost zvýšený a jako vždy jsem se snažil uklidnit tím, že jsem nevnímal okolí a v duchu se uklidňoval, že se nic neděje. Sice mě to trochu uklidnilo, ale tep byl stejně zvýšený a měl jsem strach. Když Karel odpřednášel svou část referátu a předal mi slovo, sdělil mi pořadatel, že už mám jen 2 minuty. Svůj proslov jsem tedy zkrátil a řekl jsem jen to nejdůležitější, tedy o problémech, které jsem měl od svých 15 do 24 let, způsobených nedostatkem relevantních informací o pedofilii, a pokorně jsem přiznal, že v tomto období jsem byl pro děti nebezpečný. Pak už jsem jen zmínil, že vznikl tento web a že na něm funguje nejen komunita pedofilů, ale třeba i poradna, ve které působí i někteří odborníci.

Reakce těsně po referátu byla celkem malá, bylo vidět, že účastníci pro ně nové informace zpracovávají a byl pouze jeden dotaz, zda je pedofilie i záležitostí žen. Další reakce přišly až v kuloárech o přestávce na kávu a později o přestávce na oběd. Nejdříve byl dotaz, zda je dobré nositele pedofilie nazývat pedofily, zda by nebylo lepší, nazývat je nositeli parafilie či osobami s parafilií, a podobně. Vysvětlil jsem, že většině z nás nevadí samotné označení pedofil, deviant a mnohdy ani třeba úchyl, ale že důležitější je neoznačovat takto všechny delikventy a že důležitější, než neužívat slova s negativní konotací, je rozlišovat mezi devianty a delikventy. Další reakce přišla od anglicky mluvící účastnice z Kypru, což mi Karel musel přeložit. Poděkovala za referát a řekla, že jí tato zkušenost otevřela oči.

Pro zajímavost ještě uvedu, že cesta s konferenčními poplatky nás s Karlem stála bezmála 3000 Kč, a to ještě Karel dojednal, že můj konferenční poplatek ve výši 60€ mi byl jako participujícímu na výzkumu odpuštěn. Jedna minuta referátu tedy vyšla přibližně na 200 Kč.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: sobota 13. 10. 2012, 10:50:47 

Včera proběhla přednáška na Pedagogické fakultě na Masarykově univerzitě v Brně. Tato přednáška byla již poněkolikáté a účastnilo se jí převážně publikum, které naší přednášku slyšelo před rokem. Proto jsme se s Karlem soustředili spíše na sdělení nových poznatků z diplomové práce, ale stručně jsme zopakovali i ty základní informace o pedofilii, protože přeci jen mezi posluchači bylo pár lidí, kteří ještě naši přednášku neslyšeli. I v mé části vystoupení jsem jen stručně uvedl základní informace z mého životního příběhu a spíše jsem nechal prostor pro dotazy a diskuzi.

Bylo mi položeno několik dotazů, týkajících se především mé lásky Danušky. Ptali se mě, zda se spolu stále stýkáme a zda na ni stále čekám, kolik jí je dnes let a třeba i na to, zda se nebojím, jestli mě nepřestane v dospělosti přitahovat. Také mi byl položen dotaz, zda se nebojím, že mě v budoucnu budou sexuálně přitahovat mí vlastní potomci. Vysvětlil jsem tedy, jak funguje Westermarckův efekt a že by mě na jeho základě mé vlastní dcery neměly sexuálně přitahovat.

Pak přišla asi první vyloženě záporná reakce za celou dobu, co jezdíme po přednáškách a vystupujeme. Nebyla to ani tak reakce na mou osobu a vlastně se to ani tak moc našeho tématu netýkalo. Nevím, jak jsme se k tomu dostali, ale dotyčná žena se s námi začala přít, že je na sexuální zneužití ohlašovací povinnost. I když Karel našel seznam paragrafů, kterých se oznamovací povinnost týká a dokonce přítomná právnička vysvětlovala, že na sexuální zneužití dítěte opravdu oznamovací povinnost není, že je pouze povinnost tomuto jednání zabránit, stejně tato žena zarytě tvrdila, že je oznamovací povinnost a že přeci "Nenechám dítě v patologickém prostředí dál zneužívat a prodlužovat tím jeho trauma" a tvrdila, že ta povinnost v zákoně je, že jen agresoři si špatným výkladem hledají smyčky v zákoně. Až jsem z toho měl takový pocit, jako by jí šlo spíše o potrestání pachatele takového skutku bez ohledu na to, jestli to oběti ještě více ublíží nebo jí to pomůže. To ale byl jen můj pocit.

I přes tuto rozepři a přes fakt, že dotyčnou nepřesvědčila ani přítomná právnička, hodnotím tuto přednášku kladně a myslím si, že jsme posluchačům předali pro ně nové informace. Dokonce mi paní doktorka Reissmannová slíbila, že zařídí, aby mi byla proplacena cesta. Tak se nám aspoň trochu sníží náklady na tuto osvětovou činnost.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Štěně bez oušek
Napsal: úterý 16. 10. 2012, 20:42:48 

Velmi děkuji Kubovi za přidání oznámení o vydání mé knihy: http://www.pedofilie-info.cz/zajimave-knihy/stene-bez-ousek-novinka-na-trhu/

Jinak je ke knize facebooková stránka: http://www.facebook.com/pages/%C5%A0t%C4%9Bn%C4%9B-bez-ou%C5%A1ek-Daniel-Kubec/341170172645550 kde trochu doufám, že by se někdo mohl vyjádřit i k tématice knihy, tedy mimo jiné k pedofilii, a mohla by tam proběhnout i určitá diskuze.

Ke knize na internetu vyšla také recenze s přinejmenším zamyšlení hodným názvem: http://blog.martinus.cz/2012/10/pedofilove-byli-vazne-jednou-detmi v které je také zmínka o sbírce Příběhy dospívajících pedofilů, která vyjde jako ebook do dvou týdnů.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Moje vystoupení (2012)
Napsal: středa 17. 10. 2012, 16:30:29 

Tak když už tu tahle sekce je...

V únoru jsem se v PL Bohnice účastnil besedy se studenty psychologie z University of New York in Prague, byli z poloviny z ciziny a z ČR. Trvalo to asi dvě hodinky a bylo to celkem fajn, mluvil jsem střídavě česky a anglicky podle toho, komu jsem zrovna odpovídal. :)

V září jsem vystoupil v rámci referátu Mgr. Karla Žáka na kongresu k sexuální výchově v Pardubicích , mluvil jsem asi pět nebo šest minut, bylo to takové kratičké vystoupení asi před 90 lidma. Mé vystoupení bylo zaměřeno především na téma sexuální výchovy a vlivu, jaký vliv na mladého člověka může mít nedostatek informací a jak jej pozitivně může ovlivnit, když se mu potom informací dostane. Mělo to bouřlivý ohlas a následně za mnou během kongresu přišla řada lidí a říkala, jak jsem jim v mnohém otevřel oči, že teď vnímají pedofily trochu jinak než předtím.

V říjnu jsem se účastnil v PL Bohnice další besedy se studenty psychologie, tentokrát z USA , asi na hodinu a půl. Bylo to opět zajímavý a snad i pro ně přínosný. Na konci jsem se jich zeptal, co je nejvíc překvapilo a dostalo se mi očekávané odpovědi - že pedofily dosud vnímali úplně jinak a že během besedy hodně poopravili své mínění. Jenom teda ta moje angličtina je čím dál tím více příšerná. :D

V říjnu jsem se poté také zúčastnil školení psychiatrů v institutu postgraduálního vzdělávání v oblasti psychiatrie, které vedl pan Hollý, ředitel PL Bohnice. Moje vystoupení bylo součástí jeho přednášky a zabralo asi půl hodinky, nejprve jsem se během několika minut představil a potom zodpovídal dotazy. Opět to bylo zajímavé a neměl jsem na sebe žádné negativní ohlasy.

Dále by mě ještě minimálně měla čekat v listopadu účast na přednášce PhDr. Petra Weisse pro studenty na UK.

V březnu jsem se utrhl i k natáčení rozhovoru pro pořad Fokus ČT 24, ale nakonec mě nepoužili, protože jsem se jim nehodil do koncepce pořadu, který se věnoval následkům pohlavního zneužívání.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Nadace Naše dítě
Napsal: pondělí 22. 10. 2012, 22:44:26 

Bohužel, nadace Naše dítě dlouhodobě a přes upozornění podporuje Jiřinu Prekopovou (v roce 2011 poskytla Prekopová dar 100 000 Kč), mezi jejíž aktivity patří i "terapie" pevným objetím. "Terapii" pevným objetím považuji za mučení. Proti této praktice vystupuje například vedoucí katedry psychologie na FSS MU prof. Zbyněk Vybíral , APLA , na facebooku je možno najít skupinu Říkáme NE metodám pevného objetí . Je možné najít výpovědí lidí, kteří tuto "terapii" nedobrovolně podstoupili. Na základě těchto poznatků důrazně doporučuji nadaci Naše dítě nepodporovat.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: neděle 28. 10. 2012, 22:51:49 

Můj e-mail redakci

Dobrý den,

chtěl bych vás upozornit na nepřesnosti, kterých jste se dopustili v článku Kauza Savile roste, byl zatčen zpěvák Glitter souzený za pedofilii http://zpravy.idnes.cz/zadrzeni-glittera-03r-/zahranicni.aspx?c=A121028_102737_zahranicni_ts .

V článku chybně užíváte slovo pedofilie a příbuzná slova. Už v titulku máte, že byl zatčen zpěvák Glitter souzený za pedofilii. Nemyslím si, že by pedofilie byla v UK trestná. Je to podobné, jako byste napsali o člověku, který znásilnil / obtěžoval ženu, že byl souzen za gynekofilii. Dále článek obsahuje větu "Vyšetřuje ho v souvislosti s pedofilním skandálem moderátora Jimmyho Savilea." Z informací, které o kauze mám, vyplývá, že Jimm Savilea měl obtěžovat, zneužívat, případně znásilnit dívky ve věku kolem 13 - 16 let. Běžně užívaná definice pedofilie mezi sexuology však za pedofilii označuje erotické zaměření na prepubertální / časně pubertální jedince. Považuji tudíž za pravděpodobné, že Jimm Savilea pedofil nebyl.

Chtěl bych vás požádat o důsledné rozlišování pedofilie a pohlavního zneužívání, sexuálního násilí apod. Zaměňování těchto pojmů má podle mě negativní důsledky pro společnost i pro samotné pedofily. Značně rozšířeným názorem ve společnosti je, že pedofil je ten, co zneužívá děti, případně že většina pedofilů děti zneužívá. Přesná data o tom, kolik pedofilů děti zneužívá, nejsou. Odhaduje se však, že velká většina pedofilů (kolem 90 %), se trestného činu na dítěti nikdy nedopustí. (Myslím, že tento údaj uváděl např. Petr Weiss.) Naopak většinu případů sexuálních trestných činů spáchaných na dětech mají na svědomí nepedofilové. Pokřivený obrázek pedofilie u společnosti může vést až k násilí vůči pedofilům. Dále může způsobit, že ti pedofilové, kteří mají problémy se svou orientací, se bojí vyhledat pomoc. To je nebezpečné pro děti i pro pedofily samotné. Mladí pedofilové, kteří si začínají svou orientaci uvědomovat, pak mohou kvůli své orientaci trpět depresemi, které mohou vést až k sebevraždě, případně ke zneužití dítěte.

Pokud vás zajímají informace o pedofilii, mohu doporučit referát Karla Žáka, v rámci kterého vystoupil i jeden pedofil: http://www.stream.cz/uservideo/445516-referat-pedofilie-bohnicke-sexuologicke-dny-2010-autor-karel-zak . Dále bych vás odkázal na web o pedofilii http://www.pedofilie-info.cz/ , kde můžete najít kromě obecných informací o pedofilii hlavně osobní zkušenosti a názory pedofilů.

S pozdravem

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Štěně bez oušek
Napsal: pondělí 29. 10. 2012, 19:48:05 

A kdyby ještě někdo chtěl něco krátkého počíst, přidávám odkaz na rozhovor, v kterém tak trošku veřejně coming outuju: http://blog.martinus.cz/2012/10/daniel-kubec-pedofilem-budu-i-kdyz-o-tom-nebudu-mluvit

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: pátek 2. 11. 2012, 15:46:35 

Opravdu to jsou otevřená zadní vrátka k tomu, aby pachatelé pohlavního zneužití mohli být souzeni za znásilnění. Ten pedofilní důchodce by se měl odvolávat a odvolávat s tím, že pokud je on souzen za znásilnění, je paragraf o pohlavním zneužití nadbytečný, což je zjevně v rozporu s úmyslem zákonodárce.

Zase je třeba ale vidět, že když je podobný skutek kvalifikován jako znásilnění, deviantní pachatel většinou (dle mých zkušeností) dostává trest pod dolní hranicí trestní sazby a ochranné léčení. V tomto případě při sazbě 5-12 let onen člověk dostal dva roky. Pokud by byl souzen za pohlavní zneužití, je docela možné, že by při sazbě 1-8 let nakonec dostal úplně stejný trest.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Připravovaný dokumentární film
Napsal: sobota 3. 11. 2012, 22:10:47 

Dobrý den, ahoj,
před časem jsem tu četla příspěvek Markéty Wágnerové o projektu Solidarita. Teď bych se s vámi moc ráda podělila o informace o svém připravovaném dokumentárním filmu. Mnozí z vás už možná slyšeli, že se něco podobného chystá. Každopádně bych všem tady chystaný projekt stručně představila. Začnu ale nejprve tím, jak jsem se dostala k problematice pedofilie.
Asi před rokem se mi ozval můj kamarád-producent a zeptal se mě, jestli by mě nezajímalo na tohle téma natočit film. Viděl tenkrát ve zprávách reportáž, která obsahovala klasické spojení "pedofil zneužil" a řekl si, že by ho zajímalo nabourat tenhle mediální a společenský stereotyp... prostě se nějak po zhlédnutí dané reportáže nemohl zbavit myšlenky, že musí existovat i tací lidé s touto sexuální orientací, kteří děti nezneužívají. Já sama jsem byla nejprve trochu opatrná. Do té doby jsem točila dokumenty na mnohem méně komplikovaná témata (tanec, skauti, soužití lidí s odlišným náboženským přesvědčením). Nicméně jsem si tenkrát řekla, že pokud najdeme nějakého zajímavého protagonistu, jehož životní příběh mě zaujme, pak budu otevřená všemu. Pomalu jsme se tenkrát pustili do obhlídek, přes kamarádky etoložky jsme narazili na Jirku Fd100x, pročítali jsme zpovědi na webu a pak jsme sepsali první námět. Příběhy, na které jsem narážela, mě tenkrát už definitivně utvrdily o tom, že má cenu, aby nějaký film na dané téma vznikl. Jak už to však tak u filmů bývá, trvalo nám další rok, než jsme na film získali základní finance (to se povedlo konečně na konci června, kdy do projektu vstoupila Česká televize). V mezidobí jsem se měla možnost potkat s několika dalšími lidmi z komunity – s Danielem Kubcem, Hostem, Petrem Kaszem. Viděla jsem se i s několika sexuology, pan doktor Weiss nám dokonce napsal nad projektem záštitu.
Teď se už každým dnem blíží doba, kdy konečně začneme natáčet. Film musí být hotový na jaře 2014. Je v plánu, že z natočeného materiálu vzniknou dvě verze – jedna celovečerní (cca 75 minut určená do kin) a jedna verze televizní (52 minut). Chtěla bych, aby film maximálně citlivě ukázal radosti i strasti, které s sebou pedofilní orientace přináší – to co vám tato orientace dává a bere. Spolu s producentem doufáme, že se nám povede alespoň trochu v divácích nabourat předsudky, které kolem pedofilie ve společnosti panují. Účast ve filmu mi zatím přislíbil Daniel Kubec, Fd100x, Petr Kasz. Byla bych ráda, pokud by se do filmu dostalo protagonistů ještě více – konkrétně bych moc ráda natočila jedno či dvě setkání komunity. Konkrétně se teď snažím dát dohromady jedno takové setkání – můj (či už spíše náš) plán je teď dát dohromady alespoň 5-6 lidí z komunity a natočit „mikulášské“ setkání, kde by byli všichni zúčastnění v maskách či převlecích, které se nosí v předvečer svátku sv. Mikuláše. Napadlo mě to proto, že jednak by tyto převleky dokázaly zachovat anonymitu (té může pomoci i jemná úprava hlasu v postprodukci) zúčastněných a jednak proto, že oslavy sv. Mikuláše mají jasnou spojitost s dětmi. Neznamená to, že by se tato scéna musela točit přímo v předvečer svátku sv. Mikuláše, může to být třeba o víkendu poté. Náplň toho setkání by bylo prosté poklábosení o tom, jak se máte, co je u vás nového a také ideálně vaše plány, které máte v rámci pomáhání pedofilní komunitě na příští rok - účastníci se budou bavit normálně mezi sebou, nebude se jednat o žádné promlouvání přímo na kameru. Natočili bychom to v salónku nějaké příjemné a klidné restaurace v Praze, proplatili bychom samozřejmě všem zúčastněným cestu i útratu, poskytli bychom jim převleky.
Moje otázka je nyní nasnadě – je mezi vámi někdo, kdo by se měl před Vánoci tohoto setkání chuť zúčastnit a zapojit se tak do filmu… a třeba tím pomoci nejenom teď mně s filmem, ale snad i v budoucnu celé komunitě? Účast na natáčení tohoto setkání zatím přislíbili tři výše jmenovaní. Datum je ještě otevřené – jednalo by se nejspíš o některý z prosincových víkendů…
Všechny případné otázky ráda zodpovím na mailu veroliska@gmail.com, na vaše názory se těším buď také tam, nebo tady na foru či někdy na chatu.

Moc díky,

Veronika

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Seriály s kutíky 1 - Sladký život
Napsal: neděle 4. 11. 2012, 0:33:39 

Seriály s kutiky – 1.díl –Úvod do serialu + The suite life/Sladký život
Rozhodl jsem se psát takový menší článkový seriál o seriálech ve kterých vystupují kutici ve hlavních či významnějších rolích . Prozatím mám v plánu krátce rozebrat asi 5-7 serialů převážně Americké či české produkce. Budu se je snažit řadit podle toho jak významnou roli budou kutici v daném serialu hrát .


Co bude každý zápisek pokud možno obsahovat
- Stručný obsah z pohledu diváka
- Fotky účinkujícího kutika/kutíků
- Zhodnocení po filmové stránce
- Zhodnocení po BL stránce
- Informace o dostupnosti – titulky, dabing, počet dílů, atd.
- Link na trailer
- Ostatní- popis obsahu dle bl, rozebrání postav
- Závěr
The suite life- Sladký život (na moři/Zacka a Codyho)


Děj:
Jedná se o v podstatě 2 samostatně natočené seriály, ale se stejnými herci i zápletkou jen jiným prostředím a jiným věkem hlavních akterů. Vypráví každodenní příběhy dvanáctiletých dvojčat Zacka a Codyho. Seriál je komediálně až sitcomově laděn. Je určen převážně pro dětem, proto je daný humor někdy až moc stupidní. V prvním serialu jsou Zack a Cody mladší a žijí se svou mamkou v jednom hotelu v druhém pak na lodi která obeplouvá celý svět. Pro Gl můžu dodat, že se tam občas objeví i nějaká hezká holčička, ale je to spíše výjimečné .Často se dá setkat s kritikou tohoto seriálu, protože není skoro vůbec výchovný a každý si tam dělá více méně co chce.


Zhodnocení po filmové stránce:
Jedná se o jeden z těch dívatelnějších serialů pro děti přesto jde o jinak velmi nekvalitní a stupidní americkou zábavu. Po herecké stránce nic moc, vtipy taky nemají nějakou extra úroveň(což je pro seriál sitcomového typu velice zásadní). Dle mého názoru pro normálního dospělého heterosexuála v normálním neopilém stavu skoro nedivadelně
Teď již ke kutikům
Jde o dva podle mě moc krásné a moc podobné kutiky – dvojčata. Oba dva jsou aspoň v prvních dílech velice roztomilí a sladcí. Oba jsou blond a mají modrozelené oči. Většinu bl asi zklamu, ale v žadném díle se nenacházejí žádné příliš ukazující scény Hold amíci jsou co se týče dětí dost puritáni. Bohůžel kutici stárnou a tak již ve 3 serii prvního serialu jim je 15 v poslední serii dokonce 18 ovšem maskéři dokážou zázraky takže ikdyž jim je 18 vypadají na 14.


Dostupnost:
V českém dabingu jsou dostupné pouze první dvě serie prvního serialu (Zacka a Codyho) a první 2 serie druhého serialu (na moři ) České amaterské titulky jsou dostupné jen na několik málo dílů z třetí serie druhého seriálu. U 3. Série prvního seríalu si člověk musí s originálním zněním. Docela fajn je, že skoro všechny česky dabované díly můžete, i když v mizerné kvalitě zhlédnout na Youtube.com. Pokud by někdo chtěl linky na to kdo stáhnout v dobré kvalitě, ať mi napíše soukromou zprávu.


Fotky
http://www.studentsoftheworld.info/sites/people/img/22364_415_b8250568.jpg
http://www.studentsoftheworld.info/sites/tv/img/17319_COLESHIRTLESS!!!.jpg
http://www.studentsoftheworld.info/sites/tv/img/4063_between%20scenes.jpg
http://static.tvguide.com/MediaBin/Galleries/Celebrities/A_F/Ci_Cp/Cole_Sprouse/1/cole-sprouse6.jpg
http://www.hairstyleswatch.com/UserFiles/Image/A%20U%20G%20U%20S%20T%202008/Dylan%20Sprouse%20and%20Cole%20Sprouse.jpg
http://nd02.jxs.cz/971/262/c72de69073_53817870_o2.jpg
http://sharetv.org/images/guide/361252.jpg
http://images1.variety.com/graphics/photos/_storypics/sprouse_cole_dylan250.jpg
http://celebrityclothingline.com/wordpress/wp-content/uploads/2008/09/sprousebros.png
http://www.youtube.com/watch?v=sZyKMf5dyWM
Videii
sZyKMf5dyWM
4I7nUDrPO6c
rz96AdonF4A
Závěrem teda mohu říct- Pro bl výborná podívaná, a pro ostátní jen když už fakt neví co jiného dělat   .

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Krásné holky
Napsal: středa 7. 11. 2012, 17:26:24 

Angelo píše:
I v dospělých ženách můžeme najít plno krásy a rysů dětskosti. I ony často mívají něco, co vídáváme na dětech. Jsou dospělé, ale přesto nám něčím děti připomínají. Pojďme se o tato kouzla podělit.


Já bych doplnil, že nejen na ženách. Viď Fílo... ;) :D :D :D

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: středa 7. 11. 2012, 17:23:54 

Regino, odstranění pedofilie ze seznamu nemocí jako předtím homosexualitu sice zní na první pohled krásně, ale je třeba domyslet další důsledky, které by to třeba v ČR mohlo mít:

1) Někdo s pedofilií může mít skutečně problémy a to buď se sebepřijetím nebo s i sebekontrolou. Nyní takový člověk může jít hledat pomoc k odborníkovi a náklady zaplatí (přinejmenším z větší části) zdravotní pojišťovna, protože je to dle manuálů nemocný člověk. Kdyby se pedofilie prostě vyškrtla ze seznamu nemocí, nejspíš by takovému člověku takto bezplatně nikdo nepomohl.

2) Když pedofil selže a zneužije dítě nebo se jinak proviní v souvislosti se svou deviací (např. přechovávání dětské pornografie), je alespoň v ČR u soudu označen znalci za nemocného a je mu přiznán na dobu spáchání deliktu stav tzv. zmenšené příčetnosti, k čemuž je soud zákonem povinen přihlédnout. A to tak, že osobě s pedofilní orientací udělí výrazně nižší trest odnětí svobody a zároveň nařídí ochranné léčení, které tedy není ideální, ale pořád je pro odsouzeného lepší než kriminál.

A ještě je třeba vzít na vědomí, že podle obecných pravidel ve zdravotnických manuálech (MKN, DSM), je jakákoliv parafilie nemocí vlastně jen tehdy, když způsobuje obtíže svému nositeli nebo jeho období. Čili ti pedofilové, kteří jsou smíření se svojí orientací a nijak neobtěžují děti, vlastně už dle současných manuálů nemocní nejsou.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Zavedení registru pedofilů násilníků
Napsal: pondělí 21. 5. 2012, 21:11:43 

Zdroj: http://sihaja.blogspot.com/2011/04/zavedeni-registru-pedofilu-nasilniku.html
Vystavil Julinka v Středa, duben 13, 2011

V rámci úkolu na Filosofický proseminář jsem vypracovala text na téma Zavedení registru pedofilů násilníků. Protože téma považuju za důležité, zveřejňuji ho i zde. Jsem si vědoma toho, že text obsahuje nemálo chyb a nepřesností, vznikal ale pouze během jednoho dne bez odborné přípravy s omezením počtu argumentů i počtu znaků. Byla bych velmi ráda, kdyby posloužil jako základ pro diskusi, takže budu moc vděčná, necháte-li po textem komentář, který by ho pomohl vylepšit. Pokusím se pak připomínky zapracovat a vypracovat kvalitnější příspěvek, časem doladím i citace.
Ve většině případů, kdy dojde k zneužití a napadení dítěte, se rozvíří diskuse o tom, zda zavést či nezavést registr pedofilů násilníků. Jelikož je ale problém z pochopitelných důvodů silně emočně zatížen, dochází často k tomu, že nejsme schopni problém dobře zvážit a podívat se na něj z dlouhodobější perspektivy, která by uskutečňování zločinu dopuštěném na dítěti zamezila. Aniž bych chtěla závažnost problému snižovat, ráda bych ukázala, že má smysl hledat jiná řešení než navrhované zavedení registru pedofilů.
Smyslem zavedení registru má být tedy ochrana před zneužitím a napadením dítěte. Tvrdím ale, že toto řešení není efektivní, a proto se stavím proti tomuto návrhu.
Pojem pedofilie má nejen v české společnosti konotaci spojenou s násilím. Pedofil je pak chápán jako někdo, kdo zneužívá děti a dopouští se na nich násilí. Sexuální deviace se tu automaticky rovná sexuální delikvenci. Tento fakt ale může mít negativní dopady v podobě celoživotní nálepky bez možnosti nápravy a následné sociální vyloučení, které produkuje další negativní dopady. Proti výše uvedené rovnici (sexuální deviace=sexuální delikvence) se ale staví například Petr Weiss, soudní znalec, který uvádí, že 90 % zneužitých dětí nemá na svědomí pedofil[1]. Je-li tedy smyslem registru ochrana dětí před zneužitím a napadením, bylo by lepší se zaměřit na jinou cílovou skupinu anebo jiná opatření, jak uvedu níže, ačkoliv to samozřejmě nevylučuje možnost, že se trestného činu dopustí pedofil.
Pedofilie je u nás zatím nepříliš prozkoumanou oblastí, na jejíž téma zatím neexistuje žádná odborná práce, vyjma akademické práce Karla Žáka. Zároveň s tím souvisí také fakt, že jsme zatím nebyli schopni ani připraveni přijmout definici pedofilie bez již zmíněné negativní konotace. To je ale problém, chceme-li z tohoto východiska zavést registr pro lidi sexuálně deviantní. Nakolik by toto opatření bylo tedy účinné? Vycházím z předpokladu, že samotnou pedofilii, vymezenou jako pociťování zvláštní náklonnosti k dětem[2], není nutné a priori vnímat jako problém. Problém nastává hlavně tehdy, kdy u pedofila nedojde k uvědomění faktu, že je pedofilem, a že může dítěti ublížit, a také tehdy, kdy tuto důležitou součást vlastní identity nepřijme. Dalšími důležitými okolnostmi spojenými se sebepřijetím a integrací, které mohou přispět k uskutečnění zločinu, je pak dále přístup odborníků k pedofilním klientům a přístup společnosti. Pakliže tedy chceme zamezit zneužití či napadení dítěte, je tedy potřeba volit spíše cesty, které budou tyto rizika snižovat, což znamená snažit se přispět k tomu, že u pedofila dojde k sebepřijetí a integraci. Totiž izolace a labeling, ke kterému by zavedení registru vedlo, by mělo negativní dopad na kvalitu života člověka s pedofilií, což celé situace příliš neprospěje. Celoživotní stigma totiž nejenže nepomůže ani oběti, ani pachateli, ale spíše přispěje ke zvýšení rizik a vzniku dalších traumat úplným odpíráním kontaktu s někým, ke komu pedofilové cítí náklonnost[3]. Cestu tedy vidím spíše v kvalitní sexuální výchově, dobré odborné péči, která nebude zaměřená jen na diagnostiku a podávání farmak (ty totiž mají jako vedlejší účinky mimo jiné i možnost depresivních stavů) a dobré informovanosti médií a následně i společnosti.
Registr pedofilů také problematizuje spornost některých případů. Může totiž nastat situace, kdy je za sexuálního devianta považován někdo, kdo nevěděl o tom, že partner, se kterým došlo k uspokojování sexuálních potřeb, je věkem pod legální hranicí. Takový člověk je pak nejen považován za sexuálního devianta, ale může být posuzován dle platného právního řádu jako sexuální delikvent, což vnímám jako problematické vzhledem ke smyslu registru.
Nebezpečí vzniku stigmatu u pedofilní osoby a následné zvýšení rizika, že dojde k trestnému činu, nedostatečné prozkoumání tématu a nepřipravenost na to přijmout definici pedofilie bez negativní konotace a spornost případů jsou stanovisky, která mne vedou k tomu, abych se stavěla proti zavedení registru. Jsem přesvědčena o tom, že ačkoliv budou během na delší trať, existují jiné a účinnější cesty, které napomohou k opravdu efektivnějšímu zajištění bezpečí dětí.


[1] ŽÁK, Karel. Pedofilie. Brno, 2009. 31 s. Bakalářská práce. Masarykova univerzita. Dostupné z WWW: .
[2] GIELES, F. Helping people with pedophilic feelings: Lecture at the World Congress of
Sexology in: ŽÁK, Karel. Pedofilie. Brno, 2009. 13 s. Bakalářská práce. Masarykova univerzita. Dostupné z WWW: .
[3] GIELES, F. Helping people with pedophilic feelings: Lecture at the World Congress of
Sexology in: ŽÁK, Karel. Pedofilie. Brno, 2009. 29 s. Bakalářská práce. Masarykova univerzita. Dostupné z WWW: http://is.muni.cz/th/174448/pedf_b/. Nebo viz výpověď pedofila Jirky, který spolupracuje s Karlem Žákem, na webu Jirkova stránka: ,,Vyzkoušel jsem si však i druhou extrémní možnost. Nějakou dobu jsem nebyl v žádném kontaktu s dětmi. To vedlo k mé nepohodě, často jsem měl špatnou náladu a občas jsem byl dost podrážděný a nepříjemný. Když jsem pak na ulici potkal děvčátko, tak jsem si ani nevšiml, jak má krásné oči, nebo úsměv. Doslova jsem ji svlékal očima. Kdybych se dál vyhýbal dětem, asi by ze mne za chvíli byla psychická troska a průšvih by byl jen otázkou času.“ (in: http://www.fx100d.cz/view.php?cisloclanku=2009120008).

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Deepinehart
Napsal: sobota 10. 11. 2012, 19:48:43 

Nejhezčí zážitek? Já si nesmírně vážím důvěry těch rodičů, že mi děti svěří a mohu je prakticky vidět skoro pokaždé, když si řeknu. Proto za ty nejkrásnější zážitky považuji každý okamžik, který s dětmi strávím. Samozřejmě život není jen idylka a zažil jsem s dětmi i zážitky negativní, jako například autonehodu, ale většinou jsou zážitky super.

Tak tedy jeden z těch krásných:

Byla u mě Danuška na víkend. Tou dobou ke mě jezdila jen na víkendy. V pátek po škole jsem si děti vždy vyzvedl u nich doma a jeli jsme autobusem ke mě a v neděli jsem je vracel. Jednoho dne, když jsem si odskočil na balkon na cigaretu, přišla za mnou Danuška na balkon. Nejdříve se posadila do druhého křesla, bylo jí v té době 8 let. Chvilku jsme se normálně bavili a pak se najednou zvedla, přišla ke mě a posadila se mi na klín. Já odložil cigaretu tak, aby na ní nešel kouř a ona mi při tom, když se ke mě tulí povídá: "Víš strejdo, mě je tu u tebe vždycky tak dobře. Já bych tu někdy chtěla být na dýl, třeba na celý týden." Určitě nemusím říkat, jak moc mě tím potěšila. Od té doby ke mě jezdí i na prázdniny třeba na celý týden, když si třeba vezmu v práci dovolenou.

A hry? Myslím, že děti hodně baví různé stolní hry typu člověče nezlob se, ale i jiné, jako třeba z pohádky do pohádky a podobně. Jednou jsem měl to štěstí, že jsem měl děti i na Silvestra, rodiče byli v práci, tak jsem si děti vzal na hlídání. Od 8 večer jsme vyráběli stolní hru, nazvali jsme jí překážková dráha. Je to slepených 12 čtvrtek A4 aby tvořily obdélník přes celý stůl. Jsou na něm namalovaná kolečka o velikosti víčka od přesnídávky a navzájem jsou propojena šipkami naznačujícími směr cesty. Kolečka jako políčka cesty tvoří dlouhou dráhu a obrázky a nápisy v kolečkách tvoří různé překážky. Ale nejen překážky, ale například i zkrácení cesty. Je tam letecká přeprava, šlápneš li na letadlo, dostaneš se o 20 polí dále na letiště. Třetí pole ve hře je zhnilá brambora a někde v polovině z asi 300 polí je pole, které odkazuje na shnilou bramboru. Jsou tam pole, kde dostaneš sušenku a pole s různými úkoly, například "jedno kolo zpívej" na políčku Superstar. :) Také tam jsou pole, která sice něco znamenají, ale ve hře nepomáhají ani nejsou překážkou. Jen něco oznamují. Třeba, že smrdíš, nebo že jsi mimino. :) Jinak hra se hraje kostkou, je na ní i rozcestí, kde hod kostkou ovlivňuje, kudy se hráč vydá. Jako figurky jsem použil naše fotografie. Našel jsem ty, kde je vidět celá postava, zmenšil je a vytiskl vždy 2x, ale kopie jsou stranově převrácené. Z fotek jsem vystříhl jen postavu a obě kopie postav, zrcadlově převrácených, slepil k sobě tak, aby vytvořili malou figurínu potištěnou z obou stran. Malinký stojánek drží figurínku vzpřímeně. Každý tedy hned vidí, která figurka je jeho, protože hraje se svojí vlastní podobiznou. :) Hru jsme začali vyrábět v 8 večer a vyráběli jsme jí asi do 2 do noci, mezitím byl přípitek rychlými špunty a přání všeho nejlepšího do nového roku, i sledování ohňostroje. Hru jsme si poprvé zahráli až v ty 2 hodiny, ale úplně hotová byla až po třičtvrtě roce. Pokaždé když děti přijely, vždy namalovali pár políček a udělaly nějaké překážky či zkratky. Dnes hra ve 4 hráčích trvá zhruba hodinu, někdy se ale velmi protáhne, když mají hráči smůlu a věčně se někde vracejí. :)

Tak doufám, že jsem tě inspiroval. :) Děti se na hře opravdu vyblbly a vybily svou fantazii. :)

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Děti v reklamách
Napsal: sobota 10. 11. 2012, 21:36:40 

Reklamy na Toffifee:

Pokud najdete českou verzi, klidně doplňte:
X3XIRYp7tPM

Tahle u nás ani neběžela, ale je moc pěkná:
4H3OY14E81I

Reklamy IKEA:

H07vzR9Zmo0

dIvaVptHWeg

video nedostupné oYW3L_cjapI

aZx4uGxkaFA

iOxyfho2hJY

video nedostupné qrTmLUuYSaQ

O8gtdBqRe2s

Už brzdím, ale IKEA má ještě dvě reklamy, které u nás běžely letos a nenašel jsem je, tak kdyžtak doplňte...

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Děti v reklamách
Napsal: sobota 10. 11. 2012, 23:33:32 

Reklama na GrankoNa této reklamě se mi vždycky líbila jedna část. :) Schválně, jestli poznáte jaká. :D

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Moje vystoupení (2012)
Napsal: úterý 13. 11. 2012, 16:50:00 

Včera jsem ještě s jedním dalším pacientem účinkoval v devadesátiminutové přednášce PhDr. Petra Weisse na filozofické fakultě UK o pedofilii . Byla tam cca stovka studentů, pan Weiss do přednášky vstupoval jen občas a většinu času jsme mluvili my, když jsme se nejprve představovali (asi na čtvrt hodinky) a poté jsme zodpovídali dotazy, kterých bylo opravdu spoustu a určená hodina a půl ani zdaleka nestačila. Většina studentů se zájmem poslouchala, jen jsem si všiml dvou slečen, které zhruba v polovině se znechuceným výrazem opustily sál, asi to na ně bylo moc náročné.

Stačilo, abych ve svém příběhu jen naťukl téma pedowebů a pan Weiss se hned začal podrobněji vyptávat, čehož jsem samozřejmě využil a udělal reklamu pedofilii-info. :) Věřím, že někteří zvědaví studenti sem poté skutečně zavítali. :)

Radost mi ale udělalo i to, když se mě pan Weiss sám začal vyptávat, zda jsem nepřemýšlel o tom, že bych se profesně uplatnil v oblasti pomoci pedofilům, což plánuji v pondělí použít na terapeutické skupině v Bohnicích, neboť zdejší terapeuti mi tuto cestu spíše rozmlouvají, tak chci vidět, jak se zatváří na to, že mi to pan Weiss doporučoval (a následně se lehce podivoval nad tím, že mi to někdo rozmlouvá). :) A také mě potěšilo, že si mě pamatoval z kongresu v Pardubicích a i si dovedl velice přesně vzpomenout, o čem jsem tam mluvil.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: pondělí 12. 11. 2012, 16:16:14 

Stejne mi to nejak nesedi. Prece kdyz nekoho chces sexualne zneuzivat -nebo vykonavat s nim jakekoliv sexualne aktivity, at uz nasilne nebo ne -tak te logicky ten nekdo musi sexualne vzrusovat. Kdyz chces nekoho manipulovat, ovladat, to se da i jinak nez sexem. Myslim, ze dospeleho, ktereho deti nevzrusujou vubec, to ani nenapadne. Je mozne, ze by mel nekdo trochu pedofilni sklony a navyse k tomu by si vybral dite, protoze ma i jinou poruchu osobnosti, chce ho ovladat atd.?

Mě dospělé ženy nic neříkají. Proč si tedy s nimi můžu užívat sex, který mě uspokojí více než masturbace? Proč mohu provozovat sex s mužem, který mě nevzrušuje ani trochu? Tyto situace jsem zažil a přes to, že mě ani jeden z mých sexuálních partnerů/partnerek nevzrušovali, mohl jsem s nimi mít sex i několikrát denně a sám jsem si jej patřičně užil. Abych se vzrušil, musel jsem myslet na malé holčičky, ale i tak byl sex (nejen soulož) bez problému realizovatelný a pro mě uspokojivý.

Nevidím důvod, proč by nemohl teleiofil zneužít dítě. Že ho dítě nevzruší? No a co, může si představit, že to dělá třeba s Jenifer Lopez a vzruší se také.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Poďakovanie správcom fóra
Napsal: středa 14. 11. 2012, 23:30:39 

Chcem vysloviť poďakovanie správcom tohto fóra za to, že sa neúnavne starajú o všetko potrebné k tomu, aby toto fórum bezpečne a spoľahlivo fungovalo. Iste majú v živote svoje veci, o ktoré sa potrebujú starať, a ešte im ostane miesto na to, aby sa venovali ostatným. Majú pochopenie pre rôzne tipy ľudí, rôzne vekové kategórie, čí súbor názorov a presvedčení, ktorý majú iní uživatiela ČEPEKu. Ukazujú nám bezpečnú cestu, po ktorej môžme prejsť, aby sme nespadli. Hovoria nám, na čo si máme dať pozor, aké sú ich skúsenosti. Ukazujú nám, že život s odlišnou orientáciu nemusí byť plný pochybnosti o sebe samom, že sa toto odlišné cítenie može podieľať na zažívani mnohých naplňujúcich momentov. Nepoznam ich tak dlho ako iní uživatela, a preto nechcem písať veľa, aby to nepôsobilo neúprimne.Toto sú moje doterajšie skúsenosti. Som presvedčený o tom, že sa môžu pozrieť dozadu, a uvidieť veľký kus užitočnej práce, produktívneho snaženia sa ktoré prinieslo výsledky, a pocit, že k niekomu toto miesto prišlo ako záchytny bod, ktorého sa môže držať. Miesto, ktoré mu pomáha žiť šťastný a naplnený život.

Špecialne chcem poďakovať správcovi Fx100d za to, že pokladá za zodpovednosť vystúpiť pred vedcami a lekármi, aby podal autentickú výpoveď o živote a pocitoch ľudí s pedofilnou orientáciou.

V neposlednom rade patrí poďakovanie Mgr. Karlovi Žákovi a Prof. PhDr. Petrovi Weissovi, za prezentovanie pravdivých informácií,
ako aj lekárom a magistrovi, MUDr. Antonín Brzek, MUDr. Želmíra Herrová, a Mgr. Milan Duzbaba
za odborné poradenstvo.

Čo mi toto fórum dalo:

1.Zdroj informácií
2.Záchytny bod
3.Priateľov, ktorí ma chápu
4.Neviazanú zábavu nesúcu sa v pedofilnej tématike
no zároveň dodržujúc úctu k deťom.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Připravovaný dokumentární film
Napsal: pátek 16. 11. 2012, 23:59:27 

Článek je na webu,kubovi děkuji

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

 Předmět příspěvku: Re: Historie zpráv na chatu
Napsal: sobota 17. 11. 2012, 12:52:11 

Historii nastavil Kasz na 24 hodin (v administraci chatu se hodnota nastavuje v sekundách, takže je nastaveno 86400 sekund) a sám jsem to po něm kontroloval. Nyní jsem koukal znovu. Zprávy jsou v chatu od 1:46 v noci i přes to, že je historie nastavena na 24 hodin. Nějaký správce nejspíš v noci při odchodu smazal zprávy příkazem clear.

A, už to vidím, byl to Kasz:
186222 - 2012-11-17 01:46:53 - [9]^ff0000Kasz xxx.xxx.xxx.xxx -0-> [0]: -

Správce tedy prosím, aby historii v chatu nemazali, odmazává se sama. Pokud někdo požádá o vymazání z důvodu, že napsal veřejně něco, co nechtěl, smažte mu přímo ty konkrétní zprávy kterých se to týká v aplikaci pro sledování chatu. Nemažte celou historii (nyní i z důvodu, abychom ověřili správnou funkci chatu a zjistili, zda chat skutešně maže zprávy starší 24 hodin.). Děkuji.

 Přejít do fóra   Přejít do tématu

Napsal: pátek 15. 2. 2013, 13:22:22 

Velký rozhovor o tématu sexuálních deviací, jejich tabuizování ve společnosti a léčbě těch deviantů, kteří překročili zákony, nám poskytl Mgr. Petr Ptáček, který jako psycholog od roku 2006 působí na sexuologickém oddělení v psychiatrické léčebně Bohnice. Krom toho také působí v Centru krizové intervence, má vlastní soukromou psychoterapeutickou a poradenskou praxi a je lektorem na Vysoké škole psychosociálních studií. Dříve působil také v dětské psychiatrické léčebně Louny. Magisterský titul získal v roce 2005 na Masarykově univerzitě v Brně.

Celý článek
Stránka 1 z 26 [ Vyhledáváním bylo nalezeno více něž 1289 výsledků ]


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz

                         Public Domain Mark ČEPEK - Československá pedofilní komunita, jejímž autorem je kolektiv, podléhá licenci
Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko.