Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Diskuze o důležitých či zajímavých tématech, jež přímo nesouvisí s dětmi, pedofilií či reakcemi na články v médiích.

Jaký máte názor na ústavní sexuologickou léčbu?

Je to skvěle vymyšleno a pacientům to hodně pomůže
1
4%
Má své mouchy, ale zároveň přináší pacientům i nějaký přínos
15
54%
Podle mě moc nepomůže, ale pořád lepší než nic (nebo kriminál)
11
39%
Je to úplná zhovadilost, nikomu to vůbec nemůže pomoci
1
4%
 
Celkem hlasů: 28
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Kuba »

Během dnešního chatování mě napadlo, že se mě řada lidí ptá na podrobnosti ohledně ochranného sexuologického léčení, které momentálně z nařízení soudu již půl roku podstupuji v Praze-Bohnicích, a když těmto lidem odpovím do chatu, odpovědi rychle zapadnou a nedostanou se k nim další, které by také zajímali nebo by se mě chtěli zeptat, ale na chat nechodí. Proto jsem po poradě s dalšími založil toto téma, kde rád zodpovím veškeré vaše dotazy týkající se fungování, principu, účelu a vůbec všeho, co se týká sexuologické léčby v ústavní formě.

Dovolil jsem si založit i malou anketu, jsou v ní povoleny změny hlasu, takže klidně můžete později na základě diskuse přehodnotit názor. :)

Pro začátek mohu také odkázat na články v této sekci webu (které taky klidně mohou být brány jako podklady pro diskusi v tomto tématu).

Něco bylo napsáno i v tématu věnovaném chemické kastraci.

A trochu si zakopíruju na úvod i z chatu:
[28.08.2012 16:58:57] Ninja -> Kuba : Ty vlastne to máš ako s vychádzkami a tak? To máš na to nejaký vyhradený čas?
[28.08.2012 17:00:09] Kuba -> Ninja : Myslíš vycházky po areálu nebo vycházky mimo areál?
[28.08.2012 17:01:07] Ninja -> Kuba : netuším jak to tam funguje, ale povedzme tie mimo areál?
[28.08.2012 17:03:58] Kuba -> Ninja : Jednou za čtyři týdny víkendová propustka (40 nebo 44 hodin), jednou za měsíc 6ti hodinová propustka na vyřízení úředních věcí a potom pár 12ti hodinových propustek v závislosti na tom, kolik si jich vydělám prací navíc ve volném čase, momentálně mám v zásobě čtyři. :)
[28.08.2012 17:05:18] Ninja -> Kuba : No to sa celkom dá a jak si ich tam zarábaš?
[28.08.2012 17:08:02] Kuba -> Ninja : Tak ono se všechno boduje a tyhle propustky jsou za speciální body udělované za práci navíc. V mém případě buď úklidem (vytíráním) v místní léčebně dlouhodobě nemocných, případně hodně propustek jsem přes léto získal prací na místním statku, když jsem pomáhal skládat seno a slámu. Do žádné pořádné práce mě tady bohužel nepustí, byť občas mám body i za hezké věci, třeba když jsem v nepřítomnosti terapeutek vedl místo nich terapeutické programy.


No a ptejte se dál, jestli vás něco zajímá. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kuba za příspěvky (celkem 2):
Silesia, malylover
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Jaký je výběr prací? Jak se vlastně určuje, kdo kde bude/může pracovat? Přihlíží se nějak k tělesným a duševním schopnostem pacienta, nebo prostě někdo chaoticky rozhodne, že svalovec bude lepit pytlíky, vyžle lámat kámen, analfabet třídit knihy, maturant vytírat, a pedofilní technický antitalent školničit v místní ZŠ? :)
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Kuba »

Ano, já jako maturant vytírám. :D

Výběr je z několika prací, které jsou vesměs manuální a podřadné. Do pracovní terapie musí pacient začít chodit pravidelně po měsíci v léčbě, povinná je dopolední pracovní terapie ve všední dny od 9-11 hodin, ovšem někdy se i zkracuje kvůli terapeutickým programům na baráku, takže kdo nechce, opravdu toho moc napracovat nemusí. Kromě toho je ale možnost chodit do pracovní terapie i v době osobního volna (odpoledne, o víkendech a svátcích) za což jsou pacienti odměňováni propustkami mimo areál, přičemž platí, že jedna 12ti hodinová propustka je ekvivalentem zhruba 25 hodin práce v době osobního volna.

Pacienti si sami volí, do které pracovní terapie (z nabízených) chtějí chodit. Na výběr jsou:

- Práce na statku (především kydání hnoje, sbírání exkrementů ve výbězích pro koně apod.)
- Práce v zahradnictví (plení záhonů)
- Pomocné uklízecí práce na jiných pavilonech jako jsou např. léčebny dlouhodobě nemocných (vytírání a vynášení košů)
- Občas někomu povolí chodit do truhlárny
- Jeden pacient jezdí pomáhat svážet vyhození jídlo z pavilonů na statek

Pacientům se zdravotními nebo jinými vážnějšími problémy někdy mohou povolit i lehčí pracovní terapii, která je primárně určena pro pacienty z jiných pavilonů, např. se může jednat o košíkářskou dílnu apod. Zdravý pacient sexuologie ale na tyhle "sranda" práce nemá nárok. Jsme levnou pracovní silou, kterou velice rádi zužitkují. :)

Často jsou k dispozici i jednorázové či krátkodobé těžší práce, na které pacienti mohou jít místo klasické pracovní terapie a které jsou lépe ohodnoceny a to i ve všední dny dopoledne - pacienti co na ně chodí se tak rychleji propracují k propustkám než v klasické pracovní terapii. Tyto náročnější práce jsou:
- Stěhování
- Uskladňování sena a slámy do stodoly

Pracovní terapie mají za cíl naučit základní pracovní návyky ty lidi, kteří v životě nepracovali, případně zajistit, aby ti co předtím pracovali o pracovní návyky nepřišli.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kuba za příspěvek:
Gabriel Svoboda
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Jak moc jsou vlastně promícháni sexuologičtí pacienti různých diagnóz? Jsou v celém baráku samí pedofilové a s ostatními sexuologickými pacienty se stýkají jen minimálně? Nebo se naopak sexuologičtí pacienti podle diagnózy nerozlišují, všichni bydlí společně a mají společné terapie? Pokud platí druhá možnost, jaké jsou nejčastější diagnózy?
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Kuba »

Na pavilonu sexuologie (v Bohnicích 21 míst) jsou pacienti všemožných diagnóz, kterým byla nařízena (teoreticky by mohli přijít i dobrovolně, ale to se děje výjimečně) ústavní sexuologická léčba. Někteří pacienti s nařízenou sexuologickou léčbou mohou být i na pavilonu "ochranného léčení", který má přísnější režim a větší bezpečnostní opatření např. proti útěku apod., kam se dostávají pacienti, kteří léčbu zcela bojkotují a výrazně porušují režim pavilonu sexuologie, případně občas i z jiných důvodů. Na tomto pavilonu "ochranného léčení" probíhá spíš něco na způsob individuální terapie než cílená sexuologická léčba a jsou tam umisťováni problémový pacienti s nařízeným ochranným léčením různého druhu, čili např. alkoholici, narkomani, můžou tam myslím být i nebezpeční lidé s psychickou poruchou jako je paranoidní schizofrenie apod. Někdy tam jsou na několik prvních týdnů umístěni pacienti nastupující sexuologické léčení, buď protože na pavilonu sexuologie není zrovna místo nebo protože si chtějí lékaři nejprve "oťukat", zda se tito lidé dovedou chovat slušně a respektovat nařízený režim. Nicméně, na pavilonu "ochranného léčení" jsem nikdy nebyl, takže o něm mnoho nevím.

Na pavilonu sexuologie jsou pacienti s různými diagnózami zcela promíchaní a to jak při ubytování na pokojích, tak při různých terapiích. V podstatě mezi pacienty s rozličnými sexuologickými diagnózami nejsou dělány vůbec žádné rozdíly. Hlavními skupinami zde jsou pedofilové (a hebefilové, efebofilové či lidé s diagnózou psychosexuální nezralosti), patologičtí sexuální agresoři, sadisté a také je tu malý počet exhibicionistů. Samozřejmě, výrazná část pacientů, minimálně zpočátku, tvrdí, že jsou nevinní a nedeviantní. :D Řada lidí tu má i jiné potíže, např. tu je i poměrně početná skupinka osob s různým stupněm mentální retardace.

Promíchanost pacientů s různými diagnózami se tu občas řeší, ale jsou tu důvody, proč třeba i já považuji současný stav za prospěšný. Například mohu říct, že i mě celkově hodně obohatilo, že jsem blíže poznal lidi, kteří se obecně potýkají u sebe s velkou výbušností a agresivními sklony, je to taková cenná životní zkušenost. Různí lidé mají různé zkušenosti a pohled na věc a tím se můžou vzájemně konfrontovat a obohacovat.

Jinak co jsem zaslechl, v některým jiných léčebnách kde probíhá sexuologické léčení (konkrétně jsem to slyšel o Opavě) je sexuologické oddělení výrazně menší než v Bohnicích, třeba pro 8-10 osob a tam jsou sexuologičtí pacienti na baráku (a mají asi i společné nějaké terapie) s pacienty, kteří mají ochranné léčení z jiných důvod.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Jednorozec »

Když to tak čtu tak mě z toho vyplývá, že v celé republice se takto léčí jen několik desítek "pedofilních" pacientů. Čili jsi něco jako česká/moravská rarita :0)
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Kuba »

Těch léčeben, kde probíhá sexuologická léčba, je víc, asi sedm nebo osm. A opravdu to znamená, že těch pacientů není zase tak extra dost, což přesně odpovídá tomu, že většina pachatelů pohlavního zneužívání dětí (ale i znásilnění dospělých) nejsou sexuální devianti.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Kolik let je přibližně nejmladšímu ústavně léčenému pedofilovi? Případně (pokud máš tak podrobné informace) jaký je nejnižší věk pachatele při spáchání deliktu, za který byla následně nařízena ústavní léčba? Je nějaké pravidlo, že se do určitého věku nařizuje spíše ambulantní léčba? Nebo že se velmi mladému pedofilovi nesmí přeměnit ambulantní léčba na ústavní, i kdyby nespolupracoval?

Když už jsme u toho, kolik je přibližně nejstaršímu ústavně léčenému pedofilovi? Jen jestli se můžu spoléhat na to, že od určitého věku budu mít nějakou imunitu z důvodu senility. :)

A ještě — stává se, že je někdo zavřený v ústavu v podstatě na doživotí, protože nespolupracuje nebo nebere prášky? Vyskytují se mezi pacienty hladovky nebo podobné formy protestu?
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 960
Dal: 310 poděkování
Dostal: 240 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Silesia »

myslím si že medikamenty se dávají injekčně a tam už se tě na nic neptají
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Kuba »

Silesia píše:myslím si že medikamenty se dávají injekčně a tam už se tě na nic neptají
V Bohnicích máš možnost medikaci odmítnout a rozhodně ji do tebe nebude nikdo rvát násilím. Jenže, pokud odmítneš, nepostoupíš nikdy do režimu "pro spolupracující pacienty" a nebudeš moci mít bez doprovodu propustky mimo areál a spoustu dalších věcí, nehledě na to, že tě stěží někdy z léčby propustí. Čili, když odmítneš, tak do tebe nic násilím rvát nebudou, ale fakticky tě budou "dusit", dokud nezměníš názor. Lze tedy říct, že fakticky opravdu na výběr nemáš.

Hodně (možná i většina) pacientů užívá medikamenty injekčně, ale jiní zase užívají jen prášky - třeba jako já. Injekce mi zpočátku nabízeli, ale řekl jsem, že raději bez nich, načež mi doktorka sdělila, že to zkusíme s prášky a podle hladiny testosteronu potom rozhodne, zda u mě pouze prášky stačí. A zatím se ukazuje, že stačí. Jde hlavně o to docílit u pacienta toho, aby měl testosteron pod 10 a pokud k tomu stačí jen prášky, do injekcí není pacient nucen.

A k otázkám Gabriela:
Pacienti tu jsou prakticky všech věků od 18+, tedy i mladí lidé a senioři. Neslyšel jsem o tom, že bu tu někdy byl někdo mladší osmnácti let. Že se mladistvým nařizuje spíše ambulantní léčba je tak trochu jen můj předpoklad, každopádně by mi to tak přišlo logické.

Na doživotí zde být můžeš, jsou tu takové případy u lidí, které mají i těžká psychická onemocnění či mentální postižení (a ti tedy tráví čas na jiných pavilonech než je pavilon sexuologie a tak prakticky nikdy nemohou nařízenou sexuologickou léčbu vykonat), lidi kteří dlouhodobě nespolupracují a dělají problémy se řeší jejich přemístěním do detenčního ústavu. Teoreticky kdokoliv může být takto držet na doživotí.

Co se týká protestů, nedávno se tu odehrálo TOHLE, ale třeba v tomto případě nebyl z mého pohledu onen pacient vůbec v právu a před novináři si hodně vymýšlel a překrucoval skutečnost.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od simgiran »

Kuba píše: V Bohnicích máš možnost medikaci odmítnout a rozhodně ji do tebe nebude nikdo rvát násilím. Jenže, pokud odmítneš, nepostoupíš nikdy do režimu "pro spolupracující pacienty" a nebudeš moci mít bez doprovodu propustky mimo areál a spoustu dalších věcí, nehledě na to, že tě stěží někdy z léčby propustí. Čili, když odmítneš, tak do tebe nic násilím rvát nebudou, ale fakticky tě budou "dusit", dokud nezměníš názor. Lze tedy říct, že fakticky opravdu na výběr nemáš.
To zní trochu děsivě, jsou nějaké kontrolní mechanismy, aby nemohl být někdo zbytečně dlouho v léčebně držen? Přijde mi to hodně jako alibismus, že se do lidí cpou prášky, co kdyby náhodou, přitom mi z toho, jak to popisuješ, nepřijde, že by se příliš vyhodnocovalo, jak je kdo nebezpečný a jaký má taková medikace smysl. Co na to říkají odborníci?
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Kuba »

Odborníci tě v té léčebně léčí. :D A nad "běžnými" terapeuty jsou jako supervizoři zrovna tady v Bohnicích pan Brichcín a pan Hollý, v současnosti ředitel celé léčebny - tedy velké kapacity.

Jinak jako pacient si kdykoliv můžeš zažádat soud o zrušení léčby a on tvůj případ musí posoudit, nicméně bez podpory doktorů budeš asi bez šance.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od simgiran »

Kuba píše:Odborníci tě v té léčebně léčí. :D A nad "běžnými" terapeuty jsou jako supervizoři zrovna tady v Bohnicích pan Brichcín a pan Hollý, v současnosti ředitel celé léčebny - tedy velké kapacity.

Jinak jako pacient si kdykoliv můžeš zažádat soud o zrušení léčby a on tvůj případ musí posoudit, nicméně bez podpory doktorů budeš asi bez šance.
Myslel jsem si, že něco takového bude. Takže jde taky o to, jestli si soudy nechávají udělat posudek od někoho nezávislého, nebo jestli na to kašlou.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Kuba »

O nezávislý posudek můžeš zažádat sám.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Kuba píše:Na doživotí zde být můžeš, jsou tu takové případy u lidí, které mají i těžká psychická onemocnění či mentální postižení (a ti tedy tráví čas na jiných pavilonech než je pavilon sexuologie a tak prakticky nikdy nemohou nařízenou sexuologickou léčbu vykonat), lidi kteří dlouhodobě nespolupracují a dělají problémy se řeší jejich přemístěním do detenčního ústavu. Teoreticky kdokoliv může být takto držet na doživotí.
Následující otázka je spíše hypotetická a nevím, jestli je možné na ni odpovědět něco nového, ale zeptám se: Co kdybych si řekl, že můj dosavadní život zas za tolik nestál, nechci se do něj vrátit a nestojím ani o propustky, ani o přeměnu léčby na ambulantní? Plnil bych si běžné povinnosti (uklízet, chodit včas na všechny terapie, odevzdávat popsané papíry apod.), nicméně bych nebral prášky, na skupině bych odmítal tvrdit, že jsem frustrovaný a že si hledám (či jsem našel) dospělou partnerku, a netajil bych se úmyslem udělat si ze soudně nařízené léčby doživotní dovolenou na státní útraty. Fx100d včera na chatu tvrdil, že by si našli způsob, jak takového parazitního pacienta vyhodit; já jsem tvrdil, že egosyntonního pedofila bez prášků (a bez ženy nebo bez potvrzení o teleiofilní impotenci) prostě ven nepustí, i kdyby se jim vysmíval do obličeje.

Jak by se změnila odpověď na výše uvedenou otázku, kdybych prášky bral, ale nadále bych byl otevřeně egosyntonní?

V souvislosti s tím mě napadá, za co všechno jsou mínusové body? Předpokládám, že jsou za neuklízení, nechození na terapie, neodevzdávání úkolů apod. Ale jsou i za nebraní prášků či za nepokrytou egosyntonnost? Pokud ano, dopadlo by to vzhledem ke komunistickému sdílení mínusových bodů tak, že by výše zmíněný parazitní pacient po několika týdnech záhadně upadl ve sprše.

Jak častá je šikana mezi pacienty? Řeší se nějak, nebo se považuje za přirozenou a žádoucí součást tříbení vztahů mezi pacienty, zvlášť když obětí je pacient, který je terapeutům nepohodlný?
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Kuba »

Gabriel Svoboda píše:Následující otázka je spíše hypotetická a nevím, jestli je možné na ni odpovědět něco nového, ale zeptám se: Co kdybych si řekl, že můj dosavadní život zas za tolik nestál, nechci se do něj vrátit a nestojím ani o propustky, ani o přeměnu léčby na ambulantní? Plnil bych si běžné povinnosti (uklízet, chodit včas na všechny terapie, odevzdávat popsané papíry apod.), nicméně bych nebral prášky, na skupině bych odmítal tvrdit, že jsem frustrovaný a že si hledám (či jsem našel) dospělou partnerku, a netajil bych se úmyslem udělat si ze soudně nařízené léčby doživotní dovolenou na státní útraty. Fx100d včera na chatu tvrdil, že by si našli způsob, jak takového parazitního pacienta vyhodit; já jsem tvrdil, že egosyntonního pedofila bez prášků (a bez ženy nebo bez potvrzení o teleiofilní impotenci) prostě ven nepustí, i kdyby se jim vysmíval do obličeje.
Už tu tuším byli lidé, kterým se z léčby moc nechtělo, protože venku o ně nikdo nestál a tady se přeci jen dá pro někoho snadno a celkem jednoduše jíst (máš střechu nad hlavou, třikrát denně jídlo, širokoúhlou TV na kulturkách) a stačí, abys na dvě hodiny denně chodil někam do pracovní terapie, kde se stejně můžeš jen flákat a abys sem tam odseděl nějaký program nebo něco napsal. Pro některé lidi to takhle nakonec může být jednodušší a pohodlnější, než kdyby byli venku. Pokud se ale nepletu (třeba mě o další informace doplní Fíla), tak zatím každého, komu se nakonec ven z léčebny nechtělo, terapeuti (spolu s ostatními pacienty) dokázali přesvědčit a zviklat, aby nakonec léčebnu dobrovolně opustil.

Nevím, jak by s tím odmítáním prášků postupovali, kdyby to bylo dlouhodobé. Možná by časem mohli dospět k názoru, že nespolupracuješ k léčbě a tedy tě poslat nejdřív na "detenční" pavilon 17 s přísnějším režimem a v případě, že bys tam "nepřišel k rozumu", by ti mohli začít hrozit detencí. Ale to jen spekuluji. Co tu sem já se stalo jen jednou, že někdo dlouhodobě odmítal prášky, byl po celou tu dobu v režimu C (bez propustek a naděje na propuštění) a asi po čtyřech měsících ho toto zviklalo a prášky brát začal. A znovu musím dodat svou zkušenost, ony mě ty prášky fakt v podstatě nevaděj.

Tak já jsem taky odmítl říct, že jsem frustrovaný, dospělou partnerku nemám a přesto, slovy hlavní doktorky z pátku, jsem momentálně jedním ze tří nejžhavějších kandidátů na brzké propuštění. Takže s těmito věcmi to asi nebude zase tak žhavé.
Gabriel Svoboda píše:Jak by se změnila odpověď na výše uvedenou otázku, kdybych prášky bral, ale nadále bych byl otevřeně egosyntonní?
Jak už vyplývá z předchozího odstavce, egosyntonnost zde nevidí jako úplný klad, zvlášť pokud jde pomalu o "hrdost na deviaci", jak zde vyčítali mně, ale není to něco, za co by tu vyloženě trestali nebo kvůli tomu člověka nepustili, pokud si splní všechny ostatní záležitosti. Fakt je, že zde nijak nepracují na tom, aby z egodystonních jedinců udělali egosyntonní, ale opačně to také zase tak moc neplatí. Oni mají nejradši asi takový přístup, když si člověk přizná deviaci a vnímá jí jako velký problém, který je potřeba řešit.
Gabriel Svoboda píše:V souvislosti s tím mě napadá, za co všechno jsou mínusové body? Předpokládám, že jsou za neuklízení, nechození na terapie, neodevzdávání úkolů apod. Ale jsou i za nebraní prášků či za nepokrytou egosyntonnost? Pokud ano, dopadlo by to vzhledem ke komunistickému sdílení mínusových bodů tak, že by výše zmíněný parazitní pacient po několika týdnech záhadně upadl ve sprše.
Ne, za nic takového mínusové body nejsou.

A hele, terapeuti vědí, že sem chodím, že jsem byl na konferenci (kvůli které mi ještě umožnili výjimečně dlouhou propustku) a i když se mi to snažili trochu rozmluvit, především v tom smyslu, abych si přílišným veřejným vystupováním neudělal problémy a taky, abych nevěnoval veškerou pozornost jen tématu pedofilii, tak je třeba říct, že mi nikdy nezakázali sem chodit nebo něco dělat. Takže oni opravdu nijak drasticky proti té egosyntonnosti nejsou.
Gabriel Svoboda píše:Jak častá je šikana mezi pacienty? Řeší se nějak, nebo se považuje za přirozenou a žádoucí součást tříbení vztahů mezi pacienty, zvlášť když obětí je pacient, který je terapeutům nepohodlný?
Tady je to úplně jiné než v kriminálu. :) Šikana prakticky není, protože veškeré její náznaky jsou přísně trestány. Občas se tu ukáže někdo, kdo je z kriminálu nebo odjinud zvyklý dělat ramena, ale režim oddělení ho buď donutí se pořádně krotit nebo ten člověk rychle skončí na pavilonu 17. Za určitou formu šikany, která se občas - ale není to také příliš často - vyskytne lze považovat různé udávání a "házení klacků pod nohy" ostatním. Ale kdo to dělá, stane se na baráku rychle neoblíbeným a to taky jen tak někdo nechce.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Jestliže je sexuologických léčeben cca 7-8, tak v Bohnicích budou lidi přibližně z území Středočeského kraje, že? Je nějaký rozdíl v délce propustky mezi pacientem, který bydlí naproti léčebně, oproti pacientovi, který bydlí 100 km daleko?
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Kuba »

Rozdělení pacientů do léčeben není jen podle toho, která je nejblíž k jeho trvalému bydlišti. Někteří pacienti jsou v Bohnicích i dost zdaleka, někteří mají zázemí v zahraničí (ale spáchali tr. čin v ČR a trestali je zdejší soudy). Taky se do Bohnic někdy umisťují ty nejvážnější případy z celé ČR, případně pacienti, se kterými si jinde nevědí rady.

Dle řádu pacienti, kteří to mají k bydlišti daleko, žádné zvýhodnění nemají. Nicméně, celkem pravidelně se děje, že tito pacienti na svou žádost dostávají různé výjimky, např. pár hodin navíc na cestu nebo možnost spojit více propustek dohromady a jet třeba na Slovensko, kde mají rodinu.
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Mají pedofilové omezené vycházky a propustky na Mikuláše, na Den dětí nebo v jiné dny, kdy je venku zvýšený výskyt dětí?
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Otázky ohledně ústavní sexuologické léčby

Nový příspěvek od Jednorozec »

Nebo:
Fasují pedofilové na mikuláše kostýmy ?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jednorozec za příspěvek:
Gabriel Svoboda
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů