Je můj přítel pedofil? (Maria)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Maria

Je můj přítel pedofil? (Maria)

Nový příspěvek od Maria »

Je můj přítel pedofil? - dotaz v poradně
Maria píše:Dobrý den, potřebuji poradit…dnes jsem našla u svého přítele v mobilu fotky malých holčiček ve věku cca 4-11 let. Holčičky mají roztažené nohy, jedné strká do pochvy někdo prst a jedna má postříkaný obličej semenem. Nevím co mám dělat, asi se nedokážu přetvařovat, že jsem nic neviděla, nesu to celkem špatně, vždyť ty holky na obrázcích někdo zneužil a mého přítele to vzrušuje a líbí se mu to? Jak poznám, že by dítěti neublížil? Jsme spolu 4 roky a plánovali jsme dítě…pořád říká že by chtěl holčičku, teď mi z toho naskakuje husí kůže. Nechci vás nějak urazit, ale je mi z toho špatně, jsem zoufalá a nevím co dělat. Prosím poraďte.
Kuba Myš odpovídá:

Dobrý den,

dostala jste se do velmi nepříjemné situace, u které je velmi těžké přijít s konkrétní radou, jak to celé zachránit. Ani nemůžu od počítače říci, je-li váš přítel pedofil, nebo ne. Co vím jistě je, že se jedná o situaci, ze které není možné jen tak odejít. Nesdílet své pocity a reakce je, jak sama říkáte, velmi těžké a pravděpodobně by jejich zamlčení stejně vyústilo ve značné ochabnutí vztahu, protože na popisovanu situaci asi nelze jen tak zapomenout.

Zkuste k situaci přistupovat s klidem, ujasnit si své pocity ze situace a s vědomím, že se současně musíte přiznat a vzít zodpovědnost za narušení soukromí svého přítele, což může také nést dost těžce. Sice je to málo pravděpodobné, ale přece jen je možné, že se fotky do přítelova telefonu dostaly náhodou (vir, omylem stažený soubor, cizí přičinění). Stále je však větší pravděpodobnost, na kterou je nutnu se připravit – že fotky v telefonu omylem nejsou a má je, protože ho vzrušují. I pedofilové jsou někdy schopni vztahů s dospělou ženou.

Především v takto krizových situacích může pomoci metoda nenásilné komunikace spočívající ze třech kroků:
  • vyjádření svých emocí (tohle se stalo a tohle – smutek, zlost, vztek…. to ve mě vyvolalo)
  • vyjádření svých potřeb (příklady: potřebuji vědět, jak se tam ty fotky dostaly, na co je máš, jestli tě vzrušují děti…)
  • přizvání ke spoluúčasti na řešení (návštěva sexuologa či jiného odborníka…)
Je to samozřejmě jen jeden z mnoha nástrojů, které v komunikaci použít. Myslete však na to, že útok, obviňování nebo odsudky způsobí buď protiútok nebo stažení a možnost, že se dozvíte, co potřebujete, je pak velmi malá. Naopak vyjádřením svých emocí a pocitů můžete příteli zprostředkovat vaše prožívání.

Přítomnost fotek v telefonu ještě nemusí znamenat, že je přítel pedofil, může se jednat o jakýsi experiment. To, že pedofilem je, však je také možné a v obou případech by vám běma mohla pomoci návštěva sexuologa.

Faktem je, že jsou mezi pedofily i lidé, kteří jsou schopni navázat a udržet vztah s dospělým mužem či ženou. Mnoho sexuologů nahlíží na sexualitu jako na kontinuum, tedy škálu různých možností, člověk tedy může mít pedofilní sklony i může milovat ženu dospělou. I kdyby byl váš přítel skutečně pedofilem, takzvaný Westermarckův efekt vysvětluje, proč se praví pedofilové zpravidla nedopouštějí zneužití vlastních dětí, pokud o ně pečovali v raném věku.

Přeji hodně štěstí a síly

Kuba Myš
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host