Jsem pedofil? (datinf)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
datinf

Jsem pedofil? (datinf)

Nový příspěvek od datinf »

Jsem pedofil? - dotaz v poradně
datinf píše:Když mě přitahují dívky cca 12 – 18 let a podle vyzrálosti může být i 10 – 25 , jsem už pedofil, nebo se jedna i jinou abnormalitu? Děkuji za odpověď.
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

víte, příroda je spojitá a naše diagnosy jsou jen škatule, do kterých se snažíme většinu lidí nějak směstnat, abychom se v tom trochu vyznali.

Za pedofily považujeme osoby, které jsou přitahovány skutečnými dětmi, tedy osobami bez jakýchkoliv známek dospívání, tedy bez jakkoliv i jen naznačených druhotnými pohlavních znaků (prsy, ochlupení….).

Osoby přitahované dospívajícími bytostmi, kde už se druhotné pohlavní znaky objevují, ale jsou ještě nezralé, považujeme za hebefily, v případě zájmu o mužské pohlaví za efebofily.

Toto zařazení ale není nejdůležitější. Důležité je, abyste si byl svých preferencí vědom a v životě se dokázal vyvarovat konfliktu se zákonem.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek, Sexuololgický ústav Praha.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host