Právě je středa 20. 3. 2019, 17:08:12


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

    Seznam poděkování

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: (Proč) Přitahují pedofily vlastní děti? (Sandra)
Nový příspěvekNapsal: sobota 16. 2. 2019, 1:45:10 
Uživatelský avatar
(Proč) Přitahují pedofily vlastní děti? - dotaz v poradně

Sandra píše:
Dobrý den, jsem studentka a velmi se zajímám o problematiku pedofile, jelikož bych v budoucnu ráda pracovala jako psycholožka a lidem s touto deviací pomáhala. Před vznesením otázky bych proto ještě chtěla vyjádřit svůj obdiv ke všem členům této komunity, protože i přes svoji nelehkou situaci se rozhodli to nevzdat.

Teď k mému dotazu. Četla jsem několik příběhů pedofilů (včetně některých z tohoto webu) a často některý z nich zmínil, že ho sexuálně přitahuje jeho vlastní dítě/děti. Chtěla jsem se proto zeptat, jestli je tento jev u pedofilů častý nebo dokonce běžný? Překvapuje mě to z toho důvodu, že nepedofilního heterosexuálního muže jeho dcera nepřitahuje, ani když se z ní stane dospělá vyspělá žena, protože je to prostě jeho dcera a nikdy by o ní nedokázal sexuálně přemýšlet. Z jakého důvodu se to tedy vyskytuje u pedofilů? A existuje například nějaký výzkum, který ukazuje, u kolika procent z nich tomu tak je?

Budu ráda za jakoukoli odpověď - osobní názor/zkušenost, odbornou informaci či doporučení nějakého zdroje, kde bych se toho mohla dozvědět více. Děkuji a všem přeji úspěšnou cestu životem.

MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milá paní (slečno?),

víte, incest není zas až taková zvláštnost. Vyskytuje se častěji, než se o tom ve veřejnosti ví. Nicméně je to problém lidí s nerozvinutými vyššími city, etickými a estetickými. I vlastní dítě je eroticky zajímavé, ať již dcera pro heterosexuála, nebo syn pro homosexuála.

A to se týká i pedofilů. Jistě, že pro pedofila je zajímavé i vlastní dítě, ale pokud to není člověk s poruchou osobnosti ve smyslu zmíněného deficitu vyšších citů, tak se zneužití vlastního dítěte nedopustí. Takové případy jsou velmi vzácné. Takže obava, že pedofil zneužije vlastní dítě není o nic větší, než že ten který člověk zneužije vlastní dítě v jeho dospělosti, pokud není pedofil.

Pokud pedofilové porušují zákon, pak v naprosté většině s dětmi mimo vlastní rodinu.

Víte, to rodinné prostředí vytváří jakousi zábranu. Například v židovských kibucech po válce, kde byly děti vychovávány mimo rodinu, v jakémsi společném kolektivním zařízení (oni tehdy se zbláznili do marxistických nesmyslů), v něčem rodině podobném, tak v naprosté většině se děti z jednoho kibucu spolu neženili a nevdávaly.

S pozdravy

MUDr. Antonín Brzek, Sexuologický ústav Praha

Petr Kasz odpovídá:

Milá Sandro,

pedofila mohou přitahovat vlastní děti, na fóru minimálně jednoho takového pedofila máme a možná Vám odepíše i v rámci poradny. Známý je též Westermarckův efekt (https://cs.wikipedia.org/wiki/Westermarckův_efekt), který by měl částečně zabraňovat tomu, aby dítě sexuálně přitahoval blízký člověk.

Sandra píše:
Překvapuje mě to z toho důvodu, že nepedofilního heterosexuálního muže jeho dcera nepřitahuje, ani když se z ní stane dospělá vyspělá žena, protože je to prostě jeho dcera a nikdy by o ní nedokázal sexuálně přemýšlet.

Nemyslím si, že by gynekofilní heterosexuálové byli v tomto příliš odlišní, stačí si nalézt server s erotickými povídkami a podívat se, kolik se jich věnuje tématu incestu mezi otcem a dcerou nebo mezi sourozenci. Většina lidi se však umí ovládat a umí i krotit své myšlenky, takže ve vztahu ke svým potomkům se chovají zcela nesexuálně.

Výzkumy na toto téma neznám, myslím, že v rámci pedofilní komunity celého světa ani neexistují, neboť je velmi složité nás zkoumat - bojíme se. Výzkumníci se tak zaměřují na pedofily, kteří spáchali sexuální delikt. Ví se však, že většinu zneužití dětí páchají nepedofilní jedinci, kteří dítě použijí jako snadněji dostupný náhradní sexuální objekt.

Jako jeden ze zdrojů k tématu pedofilie bych doporučil bakalářskou nebo diplomovou práci Mgr. Karla Žáka, která je dostupná z hlavní stránky našeho webu:
Pedofilie - bakalářská práce
Život a pocity nekriminálních pedofilů - diplomová práce

Děkujeme též za pochvalu, ovšem radil bych být v "obdivu zástupců pedofilní komunity" mírně opatrnější, nejsme ničím jiným zvláštní, než tím, že nás přitahují děti, a někdy - bohužel - to u mnoha našich zástupců nic zvláštně pozitivního neznamená. Jinými slovy jsou mezi námi jak lidé dobří, kteří se snaží kolem sebe dělat svět lepším, tak i lidé sobečtí, kteří více hledí na svůj prospěch než na prospěch druhých.

Bylo by fajn, kdybyste mohla v budoucnu v rámci své profese psychologa pomáhat mladým pedofilům, kteří teprve rozpoznávají, že je jejich sexualita jiná, v tom tuto sexualitu přijmou a naučit se s ní žít. Přeji Vám mnoho zdaru a ať se Vám v dalším životě daří. Kdybyste měla nějaký dotaz, neváhejte napsat.

S pozdravem
Petr Kasz, administrátor webu

Daniel odpovídá:

Milá Sandro,

já sám mám dceru a o svých zkušenostech se sexuální přitažlivostí jsem psal v tomto příspěvku, možná už jste to četla. Doplnil bych k tomu několik věcí.

V první řadě bych rád oddělil sexuální přitažlivost a sexuální myšlenky. Už jen proto, že nad sexuální přitažlivostí a sexuálním vzrušením na rozdíl od myšlenek nemáme kontrolu. V mém okolí je hodně holčiček, které bych si dovolil označit za sexuálně přitažlivé. Přesto by mě nenapadlo myslet na ně v sexuálním kontextu. Prostě proto, protože je znám, jsou mi blízké a dívám se na ně jako na děti a kamarádky mojí dcery.

Co se často zmiňovaného Westermarckova efektu týče, ten opravdu nefunguje u všech pedofilů. Ani u mě nefungoval. Přesněji řečeno (jak jsem psal ve výše uvedeném příspěvku), začal fungovat až po určité době. Ale jak správně poznamenává Petr, Westermarckův efekt nemusí vždy fungovat ani u gynekofilů.

Zda na toto téma existuje nějaký výzkum, tak to opravdu nevím. Samotného by zajímalo, co by bylo jeho výsledkem. Sám u sebe vnímám, že sexuální přitažlivost kromě sexuálních preferencí velmi silně ovlivňují vztahy. A vytvoření silného vztahu je dlouhý (a často celoživotní) proces, který obnáší trávit spolu čas, komunikovat spolu a dělat společné věci. A tady je gynekofil možná ve výhodě, protože na vytváření vztahu ke svému dítěti má (do doby, kdy by ho jeho dítě mohlo začít sexuálně přitahovat) nějakých patnáct let. Já jako pedofil měl na to necelé čtyři roky.

Jinak děkuji za zájem o téma. Pokud budete chtít klást další otázky, doporučuji zaregistrovat se na fóru. Už jsme tady měli několik nepedofilních uživatelů, kteří se registrovali z výzkumných nebo studijních důvodů.

Daniel, heterosexuální pedofil


Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: (Proč) Přitahují pedofily vlastní děti? (Sandra)
Nový příspěvekNapsal: středa 20. 2. 2019, 1:35:27 
Offline
Registrovaný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: čtvrtek 18. 10. 2018, 16:00:35
Příspěvky: 35
Dal poděkování: 15 x
Dostal poděkování: 14 x
Autor článků: Uživatel není autorem žádného článku.
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
do: 40
Ahoj Sandro,

já mám dcerku a syna, vlastně kvůli dcerce jsem si začal uvědomovat, co cítím. Ten Westermarckův efekt na mě bohužel zatím nepůsobí, ikdyž jsem si myslel, že to fungovat bude. Zatím to ale není problém, protože si s malými holčičkami sex nepředstavuji. Když se s dcerkou mazlim, tak se sice vzruším a mám erekci, ale nemyslím na to, že bych s ní měl pohl. styk.

Jinak za sebe bych rád napsal, že u malých holčiček bych vůbec nepoužíval výraz "sex". Nejde o sexuální přitažlivost ani sexuální myšlenky. Holčičky mě přitahují svojí krásou, čistou duší a pohledem, já to nazývám "láskou". A sex si s nimi představit nedokážu a proto nesleduji a nehledám dětské porno a nikdy jsem žádné neviděl.

Vlastně u holčiček mě vzrušuje a erekci vyvolají představy mazlení se s nimi, obejmutí, hlazení, posinkování na těle (krk, ruce, nohy, záda, bříško, intimním partiím se vyhýbám). Přesně tímhle u mě dcerka erekci vyvolává. "Páru" ale "vypouštím" na záchodě, protože prostě si ten sex představit neumím.

Sexuální představy a přitažlivost mám až k dívkám starším, u kterých předpokládám, že by dokázaly mít orgasmus. To je totiž to, co mne vzrušuje-když má žena/dívka orgasmus.

A to se bojím, že až dcerka trošku vyspěje a začne mít chutě a Westermarckův efekt na mě i tak nebude působit, tak už si ten sex dokážu možná představit a že ji nedokážu odolat a odmítnout, pokud s tím ona začne. Já sám bych (doufám) s tím nezačal, ale bojím se, pokud by ona začala. Samozřejmě, ublížit bych jí v žádném případě nechtěl, já jí miluju. Ale možná se tenhle problém sám vyřeší, protože ex-manželka bude s dětma bydlet jinde.

Jestli máš nějaké další dotazy, tak se ptej.

Podivín.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz

                         Public Domain Mark ČEPEK - Československá pedofilní komunita, jejímž autorem je kolektiv, podléhá licenci
Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko.