Jak se pozná pedofil?

Reakce a podněty z řad veřejnosti - máte-li názor, myšlenku či nápad, který se týká našeho webu, nezdráhejte se ozvat!
Uživatelský avatar
Milada

Jak se pozná pedofil?

Nový příspěvek od Milada »

Dobrý den,
mám vážné podezření na velmi blízkého kamaráda,že je pedofil. Nemá ani nikdy neměl ženu,je mu lehce přes třicet a ve volném čase se věnuje dětem- vede skautský oddíl a děti ho mají v oblibě.
Znám ho deset let a jisté podezření mám již delší dobu. K dětem se chová citlivěji než běžný muž. Nebere si za to velké peníze,poplatek za členství sotva vystačí k pronájmu klubovny. Podle mého mu je v jejich přítomnosti dobře,je s nimi šťastný,tak jak není ani v přítomnosti dospělých lidí. Párkrát jsem ho tam navštívila,když potřeboval s něčím vypomoct. Má tam asi patnáct až dvacet dětí a převážně chlapce. Jsou různých věkových kategorií od první do deváté třídy. Schází se každý týden ve středu.
Hledala jsem na internetu mnoho o tom jak se pozná pedofil,ale nikde jsem o tom nic nenašla.Ptám se tedy přímo u zdroje. Jak vás může okolí rozlišit od ostatních? Oblékáte se a chováte v něčem jinak než ostatní?
Rozhodně pedofily neodsuzuji,když se zdrží trestné činnosti.Pouze bych doporučila, abyste se dětem spíše vyhýbali nebo kontakt s nimi minimalizovali,neboť to může být pro vás nebezpečné. Věřím tomu, že jim vědomě nechcete ubližovat,ale nemůžete vědět, jak moc vás jejich přítomnost ovlivní ke spáchání deliktu.
Kdybych se o mém kamarádovi dozvěděla, že je pedofil, tak bych se mu snažila mírně naznačit, aby s nimi alespoň částečně omezil kontakt, protože to může být riskantní. Nechci ho nějak od nich vést pryč,když vidím,jak je snimi šťastný,ale zároveň mám mírné obavy o ty děti.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 1685
Dal: 1093 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Re: Jak se pozná pedofil?

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Dobrý den, Milado,

ptáš se, jakým způsobem je možné rozeznat pedofila od ostatních jedinců s běžnou orientací. Nikdo z nás ale nemáme napsanou orientaci na čele, nenosíme žádné nezvyklé oblečení a povětšinou se dokonce chováme poměrně nenápadně. Je fakt, že pedofilové mají rádi děti - což je i důvod, že dost pedofilů má nějaký kroužek, příp. vede nějaký ten oddíl nebo dokonce učí ve škole. Takže ano, když má někdo k dětem blízko, může to znamenat, že pedofilem je.

Jenže ani pedofilem být nemusí. Když někdo stráví většinu dětství u skautu nebo podobné zájmové činnosti, většinou ho to k ní "táhne" i v dospělosti... vždyť je spousta skautských vedoucích (a to mužů i žen), kteří se dětem věnují také, ale pedofily nejsou. Vede je k tomu spoustu věcí, možnost pomáhat a vést děti k něčemu zdravějšímu než sezení u PC, možnost věnovat se něčemu, co má budoucnost. Mimo jiné i spoustě lidí přijdou děti roztomilé, příjemné, upřímné. A když mají dobrou výchovu a nejsou zrovna z rozjašených vajec, tak i hodné. Někomu je prostě přítomnost dětí příjemnější, ale to ještě neznamená, že je daný člověk pedofil.

Jakožto pedofil, kterému se líbí chlapci převážně 1-7 letí, jsem v minulosti trávil čas jako jeden z vedoucích jednoho zájmového kroužku pro děti (kde se tedy vyskytovaly děti až do těch 13-14 let). Dětem jsem se věnoval velmi rád, i z důvodů, které jsem uvedl výše. Ale věnoval jsem se jim také proto, jaký jsem - jsem pedofil, dětský svět je mi sympatický, líbí se mi dětské pojetí světa, ta možnost s nimi trávit čas a poslouchat, jak ten svět vidí oni. Věř mi, že je úžasné vidět, co některé kreativní děti dokážou vytvořit/namalovat, když dají možnost své fantazii odprostit se od myšlenek na mobil a PC, nebo jak dokážou dovádět, když si s nimi někdo klekne do písku a pomůže jim se stavbou, místo toho aby si jako spousta dospělých sedl někde opodál a doufal, že se dítě nějak zabaví.

Vnímám, že se bojíš, jestli by tvůj kamarád nemohl těm dětem nějak ublížit. V takovém případě je jeden z podstatných faktorů, jestli má děti rád. Pokud má děti rád, určitě by jim vědomě nechtěl nijak ublížit. Stejně jako já - pro mě je ublížení dítěti noční můrou. Další podstatný fakt ale je, pokud tedy je pedofil, jestli si uvědomuje, jak na tom je. Obecně - pedofil, který neví, že pedofilem je, je dětem více nebezpečný, protože si o sobě a o pedofilii nenašel informace a nenašel ani informace typu, že i když dítě nějaké sexuální styky chce, i tak mu to může ublížit. V takovém případě by mohl udělat nějakou chybu.

Vždycky je nějaké riziko. Vždyť 90% sexuálního zneužívání dětí páchají lidé, kteří nejsou pedofilní orientace, ale lidé s většinovou orientací, kteří si dítě vezmou jako náhradní sexuální objekt. A ano, 10% toho zneužívání páchají pedofilové. Podle mě toto procento tvoří hlavně pedofilové sami se sebou nevyrovnaní, ti, kteřím se nedostalo informací, či ti, kteří lžou sami sobě či mají jiné přidružené problémy, větší než je pedofilie.

Pokud je pedofil "v pohodě", informován, sám se sebou smířen a ví, co dělá, ví, co si nesmí vůči dítěti dovolit, nemusí být nebezpečný. Já jako pedofil si dětem nebezpečný nepřipadám. Za to jsem se setkal s dětmi, které měly mnohem větší problém se svými sourozenci či vlastními či nevlastními rodiči s agresivními sklony, a tak jsem se jim snažil pomoct.

Pokud by ses však o kamarádovi dozvěděla, že pedofil je, a bránila mu v kontaktu s dětmi, pravděpodobně by z toho byl nešťastný, protože ho zjevně kontakt s nimi dost naplňuje. A jak jsem psal - on takový nešťastný pedofil, který "není v pohodě", může být nebezpečnější. A i kdyby pedofil nebyl, tak či tak to vyznívá tak, že ve skautu má určité zalíbení, kterému se věnuje rád, takže by ho dosti mrzelo, kdyby mu nějaká kamarádka (která to sice myslí dobře) v takovém kontaktu bránila.

Pokud máš svého kamaráda ráda a znáš ho, tak převážně víš, jaký je, jak se chová. Radil bych ti si s ním promluvit, nějak nadhodit, jestli se mu děti nelíbí, případně se rozhovořit o těchto stránkách. Protože skutečně, jinak to nezjistíš, než že se zeptáš. :) Ale byl bych rád, kdybys jeho případnou pedofilii nebrala špatně. I kdyby byl pedofil, pořád je to tvůj kamarád a byl pedofilem i dříve, když jsi to o něm netušila. V takovém případě by ho asi povzbudilo, kdyby měl kamarádku, se kterou může mluvit otevřeně, a která se na něj nebude dívat skrz prsty a nebude mu bránit v něčem, čím nikomu neubližuje.

K snaze o přerušení kontaktu s dětmi bych přistoupil jedině tehdy, kdyby měl nějaký problém zvládat přítomnost dětí či kdyby skutečně na děti něco zkoušel. I proto je fajn mít někoho, komu se s podobnými problémy může svěřit bez obav, že ho bez rozmyslu odsoudí a nebude to s ním probírat a řešit. Doufám ale, že tohle nebude tento případ.

Přeji ti hodně štěstí, obzvlášť pokud se rozhodneš si s ním skutečně při nějaké příležitosti otevřeně promluvit. A přeji ti také spoustu rozmyslu, protože obzvlášť v takových tabuizovaných tématech je třeba. Nedávej na nějaké kolonky, jako je "heterosexualita", "homosexualita" či "pedofilie", ale dávej na to, jak dotyčné lidi znáš, jaký je jejich osobitý charakter.

A pak to bude fajn. :)

Kdybys měla nějaké doplňující dotazy, klidně napiš (ať už tady, kde na to můžou odpovědět všichni, nebo na můj níže napsaný email).

Hodně štěstí!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marco Freeman za příspěvky (celkem 6):
Mathias8, Kasz, Daniel, Allein, Gabriel Svoboda, Forst Jan
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community
Jediný funkční e-mail / The only e-mail: [email protected]

Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se pozná pedofil?

Nový příspěvek od Kasz »

Milá Milado,
obavy o děti můžeš mít všude, nejen ve volnočasové aktivitě, kterou vede nějaký člověk, který se rád věnuje dětem. Znamená to snad, že dospělí lidé by se raději měli dětem vyhýbat, přece jen co kdyby jim náhodou ublížili? Ublížit může každý člověk bez ohledu na sexuální orientaci.

S kamarádem bych byl opatrný. Kdyby se mnou někdo chtěl zavést řeč na téma, zda nejsem pedofil, dost možná na něj budu chvilku tupě zírat a pak ze mě vypadne "Jak to myslíš?" Netuším ale, co by se dělo dál. Myslím si, že je to natolik citlivé téma, že bych jej neotevíral, pokud bych k tomu neviděl nějaký zvláštní důvod.

Není důležité, jestli to ten člověk o sobě ví, nebo ne, jestli by se nelekl takového dotazu, jestli by takový dotaz mu nemohl ublížit. Pokud vidíš, že se k dětem chová správně, není k obavám ani k jakémukoliv dotazování důvod. Mě by to šíleně vystrašilo a nejspíš by mě pak už navždy ovládl strach z toho, jestli si někdo nemyslí, že jsem "nebezpečný pedofil", a dost možná by se to na mě i nějak negativně projevilo. Ne třeba hned, ale do budoucna určitě.

To, zda je člověk pedofil, pozná především on sám. Zvenčí to poznat nejde. Je to o tom, co cítí. A co uvnitř sebe cítí, to vidět není.

Tolik za mě. Díky za dotaz a kdyby tě napadalo ještě něco, určitě napiš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvek:
Livrey
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Jak se pozná pedofil?

Nový příspěvek od Mathias8 »

Dobrý den Milado,

Možno ten vaš kamarat nie je pedofil, len má rád deti. Sú predsa ludia, ktorý majú radi deti a nikto ich neškatulkuje, proste ich maju radi lebo su roztomilé. A možno pedofil je.
Nezáleži na tom ako človek vyzerá, akú ma orientáciu ale záleži hlavne od povahy a správania človeka. Doležitejšie su činy a skutky.
Ak ho poznáte dlhé roky tak viete aký je čo sa týka povahy a podla toho ako sa správa by ste mohli vedieť usúdiť či je nebezpečný alebo nie.

Pedofil je clovek ktorému sa páčia deti buď viacej esteticky alebo sexualne. Každý pedofil je iný. Niekto to má viac citovejšie k deťom a niekto viac sexuálne. Ja to mám viacej citové, dokažem sa lahko vcítiť do problémov dietata a mam silnú potrebu mu pomáhať a ochranovať ho. Presne ako píše Marco. Nikto z nás to nemá na čele napísane. Tim však nechcem povedať, že ten čo to má viac sexuálne je viacej nebezpečný.

Sme uplne bežný ludia ako každý iný, len sa nám pačia deti. Uvedomujeme si, že im nemožeme ubližiť ale mi to ani nechceme. Nám uplne stači keď su šťastné a ešte viacej ak su štastnejšie vďaka nám. Keď im dokážeme (sa nám podarí) vyčariť usmev na ich tvári a oni nám to potom dvojnásobne vracajú a to nás napĺňa.

Niektori su povahovo citlivejší. Ak je váš kamarat povahovo citlivejší a je pedofil, má velmi blízko k detom a vy mu obmedzite kontakt s detmi može mu to velmi ubližiť. Chapem vaš strach ale ak ho poznate dlhé roky a doverujete mu a on vám, skuste sa snim o tom trošku..pomaly pozhovarat, možno potrebuje niekoho takého ako ste vy, kto ho pochopí a pomože mu a vám tiež nahliadnuť viacej do tejto problematiky.

S pedofiliou je spájanych množstvo mýtov ako napríklad, že stojíme pred základkou a lákame deti na cukríky a podobne. Pravda je však taká, že sme poniektorí snimi dlhé roky v kontakte, máme s nimi velmi dobré kamarátske vzťahy, snažíme sa im pomáhať, baviť sa snimi atď.
Snažíme sa byť čo najviac menej nápadny. Je to však niekedy velmi tažké, pretože city sa velmi tažko skrývajú. Ja sa nepretvarujem, len o tom nerozprávam. Nepotrebujem sa ani nejako inak obliekať ako ostatný.

Ak by sme niekomu povedali že sa nam pačia deti a máme ich velmi radi, boli by sme len každému na smiech a nikto by nás ani nepočúval. Ano, najdu sa "spriaznene duše" ale nie každý ma to šťastie. Preto sme nutení byť ticho aj keď nechceme byť ticho. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mathias8 za příspěvek:
Gabriel Svoboda
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 525
Dal: 559 poděkování
Dostal: 721 poděkování

Re: Jak se pozná pedofil?

Nový příspěvek od Daniel »

Milá Milado,

vážím si vašeho zájmu o blízkého kamaráda, vaší starosti o děti, i to, že jste navštívila náš web. Přemýšlím, co bych vám odpověděl na váš dotaz. Zkusím nejprve napsat něco o sobě.

Je mi přes 40 let, jsem více jak 15 let šťastně ženatý a vychovávám desetiletou dceru a malého syna. Hlásím se k protestanské křesťanské víře. Vystudoval jsem vysokou školu a pracuji jako programátor. Chodím do zaměstnání, splácím hypotéku, snažím se věnovat své rodině. Tipovala byste mne na pedofila? Myslím, že by to tipoval málokdo.

Přesto pedofilem jsem. Potvrdilo to i sexuologické vyšetření, které jsem se z vlastní iniciativy rozhodl absolvovat. Dívenky v prepubertálním věku mi připadají mnohem atraktivnější a sexuálně přitažlivější než dospělé ženy a za svůj život jsem se už několikrát do prepubertální dívenky (nechtěně) zamiloval. Naštěstí pro mne existuje malá skupina dospělých žen, které jako sexuálně atraktivní vnímám. Několik takových jsem za svůj život potkal a s tou nejkrásnější jsem se oženil :)

A dále, tipovala byste mne na pedofila, když vám o sobě řeknu, že ideálně strávené nedělní odpoledne pro mne znamená vzít dceru (a případně i její kamarádku) a vyrazit na brusle nebo do aqua centra. Že se pravidelně účastním aktivit s dětmi v naší církvi. Že mám svoji kancelář vyzdobenou obrázky, které malovaly děti (převážně moje dcera). Že můj druhý nejoblíbenější seriál je My Little Pony, na který se s dcerou rádi díváme společně. A že jej někdy sleduji i sám, třeba když večer žehlím prádlo (Když jsem tohle řekl v práci, někteří kolegové naprosto vážně prohlásili, že nejsem normální). Že občas píšu písničky a to nejraději pro děti, přesněji řečeno pro holčičky a jejich plyšové hračky. Pokud by vám to začalo připadat podezřelé, tak vězte, že takových otců je v populaci kolem 10% a určitě všichni z nich pedofilové nejsou. (Podotýkám, že i když s názory autorky článku na svěřování dětí po rozvodu otcům nesouhlasím, její zkušenosti s různými typy otců a četnost jejich výskytu v populaci mi přišla zajímavá).

I když mohou být indicie, jediné spolehlivé ověření, zda dotyčný je pedofil, je sexuologické vyšetření odborníkem. Popřípadě se dotyčného přímo zeptat. Nicméně tohle je něco, co si dotyčný ani nemusí uvědomovat, případně se tomu může i podvědomě bránit. I já sám jsem poměrně dlouho zastával postoj, který by se asi nejlépe dal popsat slovy: "Já přeci nejsem žádný pedofil, mě se prostě jenom líbí malé holčičky." Trvalo mi docela dlouho, než jsem dospěl k poznání, že nejlepší věc, kterou pro sebe mohu udělat, je postavit se k tomu čelem a svůj stav pravdivě pojmenovat.

A co týče vašeho návrhu na minimalizaci kontaktů s dětmi, obávám se, že by manželka nesouhlasila s tím, kdybych se odstěhoval od rodiny, stejně tak by dcera protestovala, kdybych jí zakázal vodit si domů kamarádky. K tomu bych ještě dodal, že zatím nikdo z lidí, kterým jsem o svojí sexualitě řekl, se mnou neměl problém. Neměla se mnou problém moje matka, jen mi později řekla, že si to musela trochu v hlavě přebrat a předefinovat si význam slova pedofil. Nemá se mnou problém moje manželka. Nemají se mnou problém ani hlavní vedoucí dětského oddílu v naší církvi, v klidu jsme spolu celou záležitost probrali a nakonec mi řekli, že mě stejně chtěli požádat, abych si vzal na starost kluky, a že jestli mi to nevadí, tak jim také ne.

Myslím si, že celoživotním úkolem pedofila je vytvořit si vztah k dětem. Jenže vztah k dětem si nemohu vytvořit tak, že se budu od dětí držet dál. Vztah k dětem si mohu vytvořit jen tak, že s nimi budu trávit čas smysluplnou činností. Samozřejmě ideální situace je, pokud se jedná o moje vlastní děti. Jenomže ne všem je něco takového dopřáno. A stejně tak si myslím, že pro pedofila nejsou v životě nejdůležitější pravidla, jak se chovat k dětem. Nejdůležitější jsou vztahy k lidem, ke kterým má důvěru a se kterými může svobodně hovořit o svých pocitech a od kterých také může dostat zpětnou vazbu. Jsem vděčný za to, že kolem sebe takové lidi mám.

Pokud byste nakonec přeci jenom zjistila, že váš kamarád je pedofil, pak si myslím, že nejlepší věc, kterou pro něj můžete udělat, není určovat mu pravidla, ale být pro něj právě takovou blízkou osobou, ke které si získá důvěru.

Daniel
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel za příspěvky (celkem 7):
Allein, Seigold, Marco Freeman, Gabriel Svoboda, Kasz, Livrey, Ondřej
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti