Vánoční dárky pro potřebné děti

Diskuze o problematice dětí.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Vánoční dárky pro potřebné děti

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Každý rok se koná spousta sbírek na dárky pro potřebné děti. Loni to byly například tyto a předpokládám, že letos budou zase:

Projekt Milý Ježíšku — pro děti v dětských domovech
Darujte dětem úsměv s Černou Horou — pro děti v dětských domovech a ústavech sociální péče
Daruj hračku - Český rozhlas — pro handicapované děti v dětských domovech a jiných ústavech
Vánoce patří dětem — pro děti v Klokáncích

Než ale něco darujete, zvažte to. K zamyšlení nabízím tento kontroverzní článek od Petra Hampla:

Jen idiot může podporovat dětské domovy (blog.ihned.cz)

Chápu, že s tím třeba nebudete souhlasit, ale každopádně je fakt, že potřebné děti nejsou jen v dětských domovech. Jsou také Klokánky a azylové domy pro matky s dětmi. Jsou i chudé pěstounské rodiny, chudé adoptivní rodiny a chudé klasické rodiny. Kdyby všechny dary, které směřují do dětských domovů, směřovaly k rodinám, možná by spousta dětských domovů nebyla vůbec potřeba, protože děti by nebyly z rodin odebírány z ekonomických důvodů.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Vánoční dárky pro potřebné děti

Nový příspěvek od fenix »

Tak určitě běží Daruj hračku - Český rozhlas (2014)
a Darujte dětem úsměv s Černou Horou (2014)
Je i spousta dalších místních akcí.

Ale souhlasím, to je fakt, že děti v dětských domovech jsou na tom po materiální stránce mnohdy líp než v některých rodinách.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Vánoční dárky pro potřebné děti

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Děti si v domovech žijí jako vyšší střední třída, odchod ale nezvládají

Na dítě v dětském domově (DD) stát vyplácí měsíčně téměř 40 000 korun. Rozpočet rodinných skupin se podobá rodině s měsíčním příjmem 60 tisíc korun a dvěma dětmi. Jenomže když domov opustí, nedokážou si udržet navyklý standard. Trestné činnosti se pak dopouští až 56 % z nich.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Vánoční dárky pro potřebné děti

Nový příspěvek od fenix »

Tomu se nedivím (spíše teda o těch problémech vím), ale ono to není nic jednoduchého takový přechod.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Vánoční dárky pro potřebné děti

Nový příspěvek od Mathias8 »

Tiež súhlasím stým, že deti v DD sú po materialnej stránke na tom lepšie ako v niektorých rodinách... najma tie deti ktoré sú sociálne na tom zle, alebo je im inak ubližované. Z vlastnej skúsenosti viem, že stačí velmi málo na to aby sa deťom poškodila psychika. tzv. zanechalo šrámy na duši. Detska psychika je ako tenká niťka alebo cverna. Sú velmi citlivé....

Moj sen bol už odmalička dostať sa do nejakého DD ako zamestnanec alebo upratovač proste hocičo len aby som bol nablízku im a psychicky im nejako pomáhal, ale sám neviem, či by som na to mal. Napr: keby mi taká holčina rozprávala svoj príbeh, ktorý by bol plný bolesti, či by som to psychicky zvládal a nerozreval sa tam ako idiot :D ale napriek tomu ten sen stále mám.. lebo to je jedine čo chcem, pomáhať, aby boli šťastné alebo o trošku veselšie ... snaď sa mi to podarí :)

Ja posielam na "Dobrý anjel" a "Srdce pre deti" tie sa mi zdajú také doveryhodné aj keď je síce pravda, že v dnešnej dobe človek nemože veriť nikomu ani ničomu ...
Uživatelský avatar
fenix

Re: Vánoční dárky pro potřebné děti

Nový příspěvek od fenix »

Myslím, že sis organizace vybral dobře Mathiasi8. :)

DARUJTE DĚTEM ÚSMĚV - DD HOLICE a DD PARDUBICE (facebook)
I těmto malým dětem jste splnili jejich vánoční přání!

Pěkné fotky.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti