Stížnost na chování uživatelů na chatu

Přání, nápady, návrhy na vylepšení, chvála, kritika a stížnosti registrovaných uživatelů. (Noví uživatelé fóra zde mohou zakládat témata či na již založená témata odpovídat až po schválení členem Týmu ČEPEK. Vlákna v této sekci bývají po čase zpravidla zamykány.)
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jeremy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Milovať okrem iného znamená vážiť si objekt svojej túžby. Dosť na to, aby som nezradzoval jeho dôveru...
Příspěvky: 490
Dal: 467 poděkování
Dostal: 300 poděkování

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od Jeremy »

Ja vidím celý problém tejto diskusie v tom, že pár ľudí nevie, alebo nechce pochopiť podstatu problému, naviac teraz sa ešte cítia urazení. Prestaňme riešiť Jana a jeho, v záverečnej fáze naozaj hysterické reakcie. Z posledných Gabrielových príkladov citovaných z chatu vidím jediné. Plyšáčkoviny a im podobné výroky sa tu kritizovali aj pred tým, než demonštratívne pár horlivcov prestalo komunikovať na chate a práve takéto a im podobné boli terčom kritiky. Ak sa bavíme o citovanej stati od Marca, Jan niečo podobné na fóre vyčítal malou, ale nenašiel žiadneho spojenca a nič podobné nikto nekritizoval ani v tomto vlákne. Ak niekto nedokáže vnímať rozdiel v týchto prípadoch, ťažko o čomkoľvek diskutovať.

Ak sa niekto demonštratívne snaží na týchto príkladoch poukázať na to, že kritizovať sa dá všetko, mal by si tiež uvedomiť, že nezmyselnú a absurdnú kritiku tu snáď nikto okrem Jana neobhajoval. To je ale ťažké v prostredí, kde niekto nie je schopný zamislieť sa rozumne nad akoukoľvek kritikou mierenou voči sebe. Ak sa nemáme baviť vecne a neustále strácať čas a nervy kvôli urazenej pýche a naschváloch, bavíme sa o ničom.

A vlastne neviem, či má význam reagovať na doda. Tu nikto netvrdil (opomeňme Jana), že akákoľvek diskusia o deťoch v súvislosti so sexualitou je neprípustná. Ak ma chceš považovať za "potrafenú hus", skús to prosím na základe niečoho reálneho, nie len na svojich pocitoch, ktoré sú dlhodobo paranoidné. Neviem, či to vychádza z posudzovania ostaných cez seba, ale je to hodné zamyslenia. Ja si stojím za tým, že Tvoja viera stavia na dôvere v ľudské dobro, nie na obviňovaní každého okolo.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od fenix »

Nějak mi teda uniká ten rozdíl mezi tím co jsme psali mi a někdo to vnímal špatně a mezi tím co píšou oni a někdo to vnímá špatně.

Ale oni to přece nemysleli špatně a jen je divný, že to tak někdo jiný vnímá. :D
Teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Ostrava/Praha
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 13
ve věku do: 29
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 655
Dal: 296 poděkování
Dostal: 517 poděkování

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od Teenbl »

Jestli nevidíš rozdíl mezi tím, co jste psávali běžně na chatu (buchtičky atp.) a tím co psal Marco, tak to opravdu nemá smysl diskutovat. Už jen třeba zásadní rozdíl v tom, když je to jedna konkrétní smysluplná zpráva, nebo když je to konverzace na dané téma mezi dvěma osobami (alpha a ty.).
Uživatelský avatar
fenix

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od fenix »

To je fakt blbost. :D O žádných buchtičkách se běžně nepsalo, jen se tu vytáhlo pár věcí. Tak jako to přesně udělal teď Gabriel a najednou je v tom hrozný rozdíl.
Teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Ostrava/Praha
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 13
ve věku do: 29
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 655
Dal: 296 poděkování
Dostal: 517 poděkování

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od Teenbl »

Chtělo by to hloubkovou analýzu logů jinak se nikam nedostaneme :D .
Uživatelský avatar
fenix

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od fenix »

Jo to si udělej, aspoň uvidíš jak jsem napomínal Plyšáčka, když o nich začal.
Uživatelský avatar
Allein
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 25
ve věku do: 50
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Kasz ♥
Příspěvky: 256
Dal: 433 poděkování
Dostal: 445 poděkování

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od Allein »

Gabriel Svoboda píše:[15.03.15 15:44:15] Marco Freeman -> Plyšáček : Prcek (tehdy 7 let): "Jako já se sebe taky dotýkám. Tam dole." Já: "To je fajn, masturbování uvolňuje - dotýkáš se tam dole, ale třeba i různě po těle, aby ti to bylo příjemné, a dělá ti to hezké pocity. Jen je dobré, když si dáš pozor, ať tě při tom nikdo nevidí, protože potom by ti mohlo být třeba trapně, kdyby tě viděl, víš? Ale jinak je to v pořádku." Prcek: "A ty to taky děláš, jo?" Já: "Já to taky dělám. A taky si dávám pozor, abych při tom byl sám. Taky si pamatuj, že je to čistě tvoje věc, a že tě do toho nikdo nemá co nutit, dobře?" Prcek: "Dobře." Jednoduše.
A tohle je úchylné, když Marco vysvětloval, jak vysvětlit dítěti masturbaci?
Gabriel Svoboda píše:Fenix s Alphou si psali jen tak a hrozně to vadilo, zatímco v tvém případě Allein narážela přímo na sex ...
Gabriel Svoboda píše:Allein -> teenbl : Ok. Ale ujišťuji tě, že já bych ho neměla moc potřebu zneužít. To už je pravděpodobnější, že zneužiji tebe.
Narážka byla na to, že kdyby mi „půjčil“ dítě, tak bych s ním neměla potřebu vykonávat sexuální aktivity, protože by mě ani nepřitahovalo, zatímco on jako dvacetiletý kluk je pro mě přitažlivý, a tak by to u něj bylo pravděpodobnější. Nikoliv, že ho při první příležitosti přirazím k pouliční lampě a touhou po jeho těle ho znásilním. :)
Gabriel Svoboda píše:[20.03.15 20:18:58] teenbl -> Allein : nejsi kluk no
[20.03.15 20:19:33] Allein -> teenbl : Škoda, co?
Narážka nebyla na sex, ale na to, že jsem předpokládala, že teenbl by byl rád, kdyby se na ČEPEKu vyskytl skoro 15tiletý, který by byl na staré kluky, jako je on a měl ho rád – což se nakonec ukázalo, že se mýlím, a ani ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Allein za příspěvky (celkem 3):
Filip, Damian, K3i4L
Uživatelský avatar
fenix

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od fenix »

Je super muset obhajovat kdo, co a proč psal co? :D
Uživatelský avatar
Allein
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 25
ve věku do: 50
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Kasz ♥
Příspěvky: 256
Dal: 433 poděkování
Dostal: 445 poděkování

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od Allein »

Ani ne, já to ani obhajovat nemusím, tipuji, že každý inteligentní člověk vidí, že dvojsmysl v tom, co jsem napsala, žádný není. A že jsem to napsala, jak je to uvedené, to nepopírám. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Allein za příspěvky (celkem 2):
Damian, K3i4L
Uživatelský avatar
fenix

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od fenix »

To jsem si taky myslel, ale těch inteligentních lidí tam asi moc nebude jak se mi dřív ukázalo. A teď se náramně bavim. :D
Teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Ostrava/Praha
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 13
ve věku do: 29
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 655
Dal: 296 poděkování
Dostal: 517 poděkování

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od Teenbl »

No ono jestli jsi si fenixi nevšiml, já celou dobu řeším obecné vyznívání toho, co se běžně řeší na chatu, neřeším jednu konkrétní věc, co napsal MarkM, ta je mi celkem jedno.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od fenix »

A i to mi právě vadí, ten obraz co se tu snažíte vytvořit jak se běžně píše na chatu a pak hlavně i ty to že tu má někdo potřebu řešit pár vytržených vět.

Ale když tak píše někdo jiný tak je to hned něco úplně jiného...
Teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Ostrava/Praha
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 13
ve věku do: 29
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 655
Dal: 296 poděkování
Dostal: 517 poděkování

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od Teenbl »

No ono to není názor jen malé části komunity, minimálně to co jsem psal s fotkami.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 1685
Dal: 1093 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Gabriel Svoboda píše:[15.03.15 15:44:15] Marco Freeman -> Plyšáček : Prcek (tehdy 7 let): "Jako já se sebe taky dotýkám. Tam dole." Já: "To je fajn, masturbování uvolňuje - dotýkáš se tam dole, ale třeba i různě po těle, aby ti to bylo příjemné, a dělá ti to hezké pocity. Jen je dobré, když si dáš pozor, ať tě při tom nikdo nevidí, protože potom by ti mohlo být třeba trapně, kdyby tě viděl, víš? Ale jinak je to v pořádku." Prcek: "A ty to taky děláš, jo?" Já: "Já to taky dělám. A taky si dávám pozor, abych při tom byl sám. Taky si pamatuj, že je to čistě tvoje věc, a že tě do toho nikdo nemá co nutit, dobře?" Prcek: "Dobře." Jednoduše.
"Jako já se sebe taky dotýkám. Tam dole."
"Cože?! To NESMÍŠ! Poboha, vždyť ti z toho zkamení ruce a penis ti oteče! Je to naprosto nezdravé, způsobuje to nestálou erekci v dospělosti a nedostatek spermií, staneš se na tom závislý! A nakonec půjdeš na léčení, protože to nezvládneš! Copak tomu nerozumíš?! NESMÍŠ MASTURBOVAT, MASTURBACE JE TRESTNÁ! A už se mě na to neptej, protože jednoho dne z téhle historky udělá jeden inteligentní člověk naprosto DVOJSMYSLNOU NARÁŽKU na to, že tě chci osouložit!"

Aneb jak by měl vypadat rozhovor mezi pedofilem a dítětem, které k němu má vztah jako ke staršímu bratrovi. Gabrieli, děkujeme za to, že děti vědí, nakolik je naprosto nepřípustné, aby masturbovali, případně o ní komunikovali s dospělými lidmi. Je to naprosto nevhodné, jako bych ho zneužil. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marco Freeman za příspěvky (celkem 5):
Allein, Teenbl, Filip, Damian, K3i4L
Uživatelský avatar
fenix

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od fenix »

Co s fotkama? Že se posílají hlavně nahý? To je právě ta největší blbost a když už tak normální fotka z rajčete. Opravdu nechápu, když někdo na normální fotce holčičky ve vaně vidí něco tak hrozně nevhodnýho. Ale ne mi jsme pedofilové a koukat se na to nemůžem, bože to je hrůza. :D
Teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Ostrava/Praha
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 13
ve věku do: 29
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 655
Dal: 296 poděkování
Dostal: 517 poděkování

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od Teenbl »

No ani ne tak nahý, jako obecně ne úplně vhodný :D Ale chápu, že tohle může být silně subjektivní .
Uživatelský avatar
fenix

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od fenix »

Jo poslední dobou opravdu nevhodný, kdo se má koukat pořád na ty profesionální fotky modelek? Já radši holčičky v tepláčkách.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Marco Freeman píše:Aneb jak by měl vypadat rozhovor mezi pedofilem a dítětem, které k němu má vztah jako ke staršímu bratrovi. Gabrieli, děkujeme za to, že děti vědí, nakolik je naprosto nepřípustné, aby masturbovali, případně o ní komunikovali s dospělými lidmi. Je to naprosto nevhodné, jako bych ho zneužil. :)
Vždyť já s tebou naprosto souhlasím, sám jsem napsal, že jsi nenapsal nic nevhodného. Jde jen o to, že podle některých lidí jsi něco nevhodného napsal — pokud by tedy dotyční lidé posuzovali zprávy na chatu konzistentně podle jejich obsahu a nikoli podle sympatií k autorovi.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 1685
Dal: 1093 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od Marco Freeman »

[smazáno]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marco Freeman za příspěvky (celkem 5):
Jeremy, Filip, Allein, Damian, K3i4L
Uživatelský avatar
Jeremy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Milovať okrem iného znamená vážiť si objekt svojej túžby. Dosť na to, aby som nezradzoval jeho dôveru...
Příspěvky: 490
Dal: 467 poděkování
Dostal: 300 poděkování

Re: Chování uživatelů na chatu

Nový příspěvek od Jeremy »

Gabriel Svoboda píše: Vždyť já s tebou naprosto souhlasím, sám jsem napsal, že jsi nenapsal nic nevhodného. Jde jen o to, že podle některých lidí jsi něco nevhodného napsal — pokud by tedy dotyční lidé posuzovali zprávy na chatu konzistentně podle jejich obsahu a nikoli podle sympatií k autorovi.
Mrzí ma, ak máš pocit, že niekto tu rozdielne posudzuje porovnateľné výroky podľa toho, kto ich napísal. Hoci je táto diskusia únavná a takmer nekonečná, alebo možno práve preto, som sa vrátil k podstate celého sporu a prečítal si vlákno od začiatku. Snažil som sa spätne prísť na to, kde sa stala chyba, pretože evidentne žiadna strana nenachádza spoločnú reč s druhou a začína tu vznikať dosť nezdravé prostredie.

Všetko vypuklo z Janovej iniciatívy, keď mal pocit, že na chate sa často diskutuje nevhodne. Neuviedol zpočiatku žiadny príklad, ale niekoľko iných ľudí (vrátane mňa) ho podporilo s tým, že zo svojich návštev na chate majú podobné dojmy. Hoci Jan neuviedol príklady, uviedol mená tých, ktorí sú podľa neho za to zodpovední. Okamžite sa zdvyhla vlna odporu zo strany tých, ktorých menoval. To bol prvý moment, ktorý vytvoril dva nepriateľské tábory. Ja osobne viem o dvoch ľuďoch, ktorých výroky mi vadia najviac, konkrétne ksoft a Plyšáček, ostatných nebudem hodnotiť, pretože ma naozaj nenapadá konkrétny prípad.

Jan neskôr reagoval príkladom o chytaní malých dievčat za prsia. Ak som dobre pochopil z už aj zkopírovaného chatu, rozpútal to anonym (neviem či som správne pochopil, že sa jednalo o ksofta). Jeho štýl písania v zmysle, že holčičky 11+ už majú prsia krásne mäké a dajú si (či dá sa...) na ne siahať je prípad toh, čo mi skutočne prekáža. Príde mi to podobné a sex po telefóne, akurát dotyčný sa akoby snažil uspokojovať prostredníctvom diskusie na chate. MarkM hoci tvrdil,m že nič o osahávaní dievčat nepísal, bol zaskočený dôkazom, že naozaj písal. Miesto toho, aby priznal, že možno zabudol, alebo proste klamal, ešte viac sa zatvrdil v zákopovej vojne. Mimochodom jeho reakcia v zmysle, že 11+ na prsia nesiahal, ale 10 ročným to áno (so smajlíkom na konci a patrne neskôr dovysvetil, že pri blbnutí na verejnom kúpalisku s ďeťmi známych, ktoré vyhadzoval do vzduchu rukami) by mi prekážalo najmenej. Chybu vidím v tom, že v podstate rozvýjal ksoftovu diskusiu a nezarazil ju, prípadne neignoroval. Teda aspoň podľa toho, čo som mal možnosť vidieť skopírované na tomto vlákne. Fenix prispel svojou troškou tým, že obvinil Kasza, že nedodržiava dohody o nezverejňovaní chatových diskusií a nespravil to naozaj citlivo. Keď vyšlo najavo, že dohoda sa týkala iba šeptania a Fenixovo obvinenie bolo zcestné, nepovažoval za potrebné ani sa ospravedlniť (aspoň som nič také nanašiel). Z Fenixových príspevkov celkom zreteľne cítim určitú zášť voči Kazsovi, ale nebudem rozoberať, z čoho plynie. Toho sa s chuťou chytil FlyInRoom, keď rovnako niekoľko krát zaútočil na Kazsa. V prvom prípade som na to nereagoval, v druhom prípade pritvrdil a cítil som potrebu tiež k tomu povedať svoje. Dúfam, že sám pochopil, že jeho reakcia nebola najvodnejšia.

Jediným príkladom nevhodných diskusií zostalo osahávanie malých dievčatiek, na čo som svoj pohľad už vysvetlil. Neskôr Jan pripojil fragmenty z chatovej diskusie o rozpoznávaní pohlavia dieťaťa z čoho zacitujem:
Jan.F píše:...
1) Já bych to dělal holčičce rukou.
2) Nevím co bych holčičce chutnal, ale čichal bych jí k pipce.
3) To já bych vědel co bych ji chutnal...
4) Ne vždy sexuální aktivita musí holčičce ublížit.
5) Kubovi holčičky to taky chtěli.
Nerozumiem kontextu prvej vety a nebudem teda rozoberať, druhá zaváňa jemňejšou plyšovinou (podľa mňa ešte ako tak akceptovateľnou), tretia je jasným príkladom toho, čo tu väčšine ľudí, alebo aspoň mnohým prekáža. Štvrtá veta mi pripomína malou a tiež ju neberiem tragicky, poslednú (patrne Gabrielovu) som vyhodnotil ako snahu reagovať na predchádzajúcu spôsobom, akým by som to možno spravi aj sám. Obhajoba odštiepeneckej fracie sa okamžite začala chytať tých zmienených výrokou, ktoré som teraz označil za vcelku neškodné, prípadne dokonca užitočné a myslím, že podobne to chápali aj mnohý iní. Tretia veta zapadla prachom a ešte stále sa bavíme o nezmysloch a kontextoch, ktoré priemerne či mierne podpriemerne inteligentný človek pochopí, prípadne nie je zložité mu to pár vetami vysvetliť.

Pokúsim sa zhrnúť:

- ja dúfam a verím, že zmienené nevhodné výroky chápeme podobne, len už od začiatku vznikla chybná premisa, že ich produkuje najmä asi päť ľudí vrátane Gabriela, Fenixa a MarkM. Ja sa priznám, že najviac si spomínam na Ksofta a na Plyšáčka. Označení ľudia začali reagovať (asi pochopiteľne) dosť osobne

- považujem za dôležité baviť sa o konkrétnych výrokoch, pretože inak vzniká naozaj neskutočne neprehľadná zmes komentárov, kde už asi niek nerozumie, na čo druhý reaguje a následne reaguje úplne od veci

- odchod z chatu niekoľkých dotknutých beriem ako nešťastné riešenie a dúfam, že z uvedeného vyššie to aj vyplýva. Možno by stálo za úvahu trochu potalčiť urazené ego a znova rozhodnutie zvážiť

- čo sa týka útokou na Kasza a situácie ohľadom moderovania chatu, je to osobitná kapitola o ktorej sa dá baviť, ale slušne a férovo, bez zbytočnej zášte a so snahou o empatiu. Ak existuje najaká osobná zášť Fenixa či FlyInRoom voči Kaszovi, odporúčam vyriešiť si najskôr túto vec medzi sebou, inak bude diskusia sotva vecná


Neviem, či sa mi podarilo dostatočne presne dostať do hláv zúčastnených v diskusii, ale pokúsil som sa o to svojím pohľadom. Gabriela, Fenixa, MarkM a aj Plyšáčka si vážim dosť na to, aby som sa o to minimálne pokúsil.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jeremy za příspěvky (celkem 5):
Marco Freeman, Filip, Allein, Kasz, K3i4L
Zamčeno

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů