Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Diskuze a porada registrovaných uživatelů ohledně situací a problémů z jejich života.
janez73
Registrovaný uživatel
Bydliště: vysočina
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 6
ve věku do: 14
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: pomáhat lidem
Příspěvky: 11
Dal: 6 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od janez73 »

potkal jsem 10.kutíka.docela to začíná dobře.pozval jsem ho k sobě na ps3.hrát hry.vše dobrý.chce ke mě chodit .mamka ho pouští.jsem zněho docela hotovej.Ale je tu pro mě problém.Asi se jeho mamka do mě zamilovala.co mám dělat když mě zajmá on a né mamka.docela blbá situace jak se k tomu postavit.
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne úterý 3. 5. 2016, 1:32:20, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraven nadpis.
Uživatelský avatar
Lama
Nový člen
Bydliště: Lama bydlí v Andách a někdy také v ZOO.
Kontakt: Naleznete mne zde nebo někdy i jinde. Bývám občas tam i tam.
Výkřik do tmy: Lama je tvor s hlavou a ušima muly, tělem velblouda, ocasem koně a nohama jelena, jak jsem popsal lamu, když jsem toto zvíře poprvé spatřil. Od té doby potříme k sobě jako Pat a Mat.
Příspěvky: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Lama »

Takovéhle příběhy dokáže napsat jedině život :P
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Jednorozec »

Co jí , pro začátek, říct že si gay a že můžete být jen kamarádi?
Uživatelský avatar
Mission

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Mission »

Jednorozec píše:Co jí , pro začátek, říct že si gay a že můžete být jen kamarádi?
A tady začíná problém. Ne všichni lidé (ženy a muži dohromady) z většinové heterosexuální tzv. „normal" populace mají pochopení pro homosexuály. A ještě statisticky významnější procento většinové populace se vyznačuje vyloženou netolerancí vůči pedofilům. A potom existuje ještě „průnik množin nebo podmnožin" v podobě homosexuálně orientovaných pedofilů. Ti jsou širokou veřejností vnímáni vyloženi negativně. Řekl bych, že homosexuální pedofilové jsou mnohdy vyloženě démonizováni. Je-li homosexuální orientace, která již byla tzv. „legalizována", tedy vyškrtnuta ze seznamu poruch osobnosti, nějak „křížena" s pedofilií, potom je dotyčný nositel této orientace a zároveň - promiňte - úchylky, vnímán většinovou populací s moc velkými předsudky. V představách a předsudcích „normal" rodičů malých dětí představuje takový homosexuální pedofil skoro nějaké monstrum. Bez nadsázky, taková je reálná situace. A to by si měl uvědomovat i dost možná nedelikventní homosexuální pedofil, do kterého se (asi) zamilovala maminka jeho „kutika". Dotyčná mladá matka si ve svých představách totiž asi modeluje situaci tak, že ona se líbí tomu mladíkovi, který se zajímá o jejího synka, a to asi proto, že přes klučíka se chce dostat blíž k mamince. Mám obavu z reakce maminky, které by homosexuální pedofil sdělil, že se chce přátelit především s jejím dítětem, že mu jde víc o klučíka, než o ni. Taková reakce by mohla být i příliš emotivní, možná i hysterická a také třeba zkratová. A pozor na jednu věc: Vypadá to, že drtivá většina na tento web přispívajících pedofilů je na tom intelektově dost nadprůměrně, že se dost možná jedná o vysokoškolsky vzdělané a vysoce kultivované muže. Tedy že jde o kvalitní jedince, u kterých nejsou předpoklady k delikvenci, u kterých nehrozí akutní nebezpečí, že nějak překročí zákon, že se dopustí trestného jednání. Ale kdo, kdy, kde a jak zmapoval osobnostní úroveň celé množiny pedofilně zaměřených mužů? Asi nikdo. Nelze vyloučit velkou pravděpodobnost toho, že statisticky významné procento pedofilů má souběh s osobnostními problémy, že je u nich třeba znatelný intelektový deficit, že mají charakterové vady... Od nevhodně strukturované osobnosti pedofila je jen malý krůček k nenapravitelnému trestnému činu. Nechci ironizovat (ironie je totiž z psychologického hlediska skrytou agresí), ale je dost dobře možné, že mnozí pedofilní muži ve svém dětství a dospívání třeba už na základní škole nějakou třídu opakovali. A to ne pro velký úspěch, naopak - pro rozumovou nedostačivost. A dal by někdo u těch intelektově subnormních pedofilů ruku do ohně za to, že se nedopustí asociálního jednání, že nesklouznou na šikmou plochu kriminální delikvence? A to se nezmiňuji o takových jedincích, u kterých se intelekt nachází už v pásmu psychopatologie (pásmo mírné debility apod.), ti budou mít dost problémů se sami se sebou nějak vypořádat v běžném životě. Že by dokázali regulovat své puzení, které může být dost silné a těžko zvladatelné, zejména po požití alkoholu - o tom lze důvodně pochybovat. Takoví jedinci mají asi problém i s ovládáním počítače a přístupem na internet. Ne však všichni! Internet se naučí ovládat i malé dítě, tedy i dospělý intelektuálně méně zdatný jedinec, včetně intelektově abnormního nebo i mírně debilního jedince. Já se přiznám, že v té anonymitě webu dost posuzuji pisatele podle úrovně jeho písemného projevu. Gramatika, tj. pravopis a stylistika, kultivovanost slovní zásoby, to jsou vše prvky, které mohou o dotyčném pisateli mnohé napovědět. Mnozí zde píšou úplně bez chyb, pravopis v pořádku, dokonce interpunkce v pořádku. Ale někteří pisatelé mají hned na první pohled s pravopisem problém. A to o něčem vypovídá, to dává určitý varovný signál. Třeba právě i v tomto příspěvku, na který reaguji, je oproti jiným textům relativně dost vyloženě školáckých pravopisných chyb (otázka mě versus mně apod.). Napovídá to cosi o školním vzdělání. Napovídá to cosi varovného o celé té osobnosti, může být přítomna nějaká specifická porucha učení (dyslexie, dysortografie), která bývá někdy průvodním jevem u LMD (lehké mozkové dysfunkce v důsledku nějaké dramatické události při porodu). Já bych měl v některých případech obavu o osobnostní vyspělost některých pedofilních jedinců. Ta totiž není, nebývá (a nemůže být) samozřejmostí. Co k tomu řeknete, páni administrátoři?
Uživatelský avatar
Allein
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 25
ve věku do: 50
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Kasz ♥
Příspěvky: 256
Dal: 433 poděkování
Dostal: 445 poděkování

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Allein »

Mission píše:Ne všichni lidé (ženy a muži dohromady) z většinové heterosexuální tzv. „normal" populace mají pochopení pro homosexuály.
Tak tomu bude vždy. Někteří lidé jsou prostě netolerantní, ať už z důvodu tlaku okolí (rodiny, přátel, od kterých dotyčný tento postoj pochytí), tlaku médií, naboženství, špatných zkušeností ap., ale s tím nejde jinak, než to přijmout. Může se podařit přesvědčit jednoho blízkého netolerantního člověka, ale stovky, tisíce jiných netolerantních lidí prostě nepřesvědčíš.
Podstatné je, že názorem na gaye může zjistit postoj dané maminky k menšinově orientovaným jedincům. A upřímně: říct rodiči "jsem pedofil" může být podstatně rizikovější, než říct "jsem gay". Pokud by s tím maminka měla problém, tak bude možná lepší, když se bude moct vyrovnávat se skutečností "pouhé" homosexuální orientace, než rovnou s pedofilií. Na druhé straně, pokud by reakce maminky byla na homosexualitu pozitivní, mohl by se pokusit naznačit i něco ve smyslu "preference spíše chlapců mladších". I když je to možná zbytečné, i když je možná zbytečné celé tohle "svěřování se", pokud jej do toho netlačí vlastní přesvědčení či rozhodnutí, po čase by si mohla maminka zvyknout, že i když se jí daný muž líbí, nemá zájem, i bez povědomí o jeho sexuální orientaci.
Mission píše:A potom existuje ještě „průnik množin nebo podmnožin" v podobě homosexuálně orientovaných pedofilů. Ti jsou širokou veřejností vnímáni vyloženi negativně. Řekl bych, že homosexuální pedofilové jsou mnohdy vyloženě démonizováni. Je-li homosexuální orientace, která již byla tzv. „legalizována", tedy vyškrtnuta ze seznamu poruch osobnosti, nějak „křížena" s pedofilií, potom je dotyčný nositel této orientace a zároveň - promiňte - úchylky, vnímán většinovou populací s moc velkými předsudky.
Jak se to vezme, z vlastních zkušeností bych mohla říct, že vnímaní heterosexuální a homosexuální pedofilie je často identické - už jen proto, že většině lidí ani nedojde, že u pedofilie jsou nějaké "podmnožiny", kde se to dělí na ty, co mají zalíbení v holčičkách, a na ty, co mají zalíbení v chlapečcích. Když jsem se poprvé setkala s pojmem "pedofilie" a zdejším fórem, byla jsem celkem zaskočena, že se vlastně pedofilům nelíbí vždy děti obou pohlaví, i když je to po zpětném ohlédnutí vlastně logické. A stejně tak v mém okolí byli vždy dotyční překvapeni, když jsem se jim o tom zmínila. (Ono je to taky proto, že většina populace se nijak zvlášť o pedofilii nezajímá, tudíž se k nim tyto informace nedostanou - pokud se k nim nějaké pravdivé a objektivní fakta dostanou vůbec. A ve zprávách či filmech, kde se lidé setkávají s těmito pojmy nejčastěji - a většinou bohužel v okamžicích, kdy jsou použité zcela chybně - se nic o "dělení" neříká.)
Mission píše:Dotyčná mladá matka si ve svých představách totiž asi modeluje situaci tak, že ona se líbí tomu mladíkovi, který se zajímá o jejího synka, a to asi proto, že přes klučíka se chce dostat blíž k mamince. Mám obavu z reakce maminky, které by homosexuální pedofil sdělil, že se chce přátelit především s jejím dítětem, že mu jde víc o klučíka, než o ni. Taková reakce by mohla být i příliš emotivní, možná i hysterická a také třeba zkratová.
Tak kdyby jí hned neříkal, že je homosexuální pedofil, a při přímé otázce - kdyby se ho například zeptala, proč se tedy v případě nezájmu o její osobu stýká pravidelně s jejím synem - by jí sdělil, že mu nikdy nešlo o ni, ale opravdu o kamarádství s jejím synem, nemusela by to brát špatně. Emotivní reakce (kdy by případně mohla tato maminka "žárlit" na syna, ve smyslu že se mu muž věnuje více než jí) by mohla přijít, to ano, stejně jako u spousty jiných žen, které se nešťastně zamilují, přesto ale nemusí i v takovém případě být toto rozhodnutí konečné. A někdy může být maminka naopak ráda, že její syn má nějakého (třeba i staršího) kamaráda.
Mission píše: Vypadá to, že drtivá většina na tento web přispívajících pedofilů je na tom intelektově dost nadprůměrně, že se dost možná jedná o vysokoškolsky vzdělané a vysoce kultivované muže.
Vysoká škola neurčuje vždy intelekt, znám spoustu - a to jak pedofilních, tak i nepedofilních - mužů, kteří sice inteligentní jsou, ale na vysoké školy je to třeba netáhlo, táhlo je to třeba do světa nebo do zajímavých pracovních míst, kam se dostali i bez VŠ.
Mission píše:Tedy že jde o kvalitní jedince, u kterých nejsou předpoklady k delikvenci, u kterých nehrozí akutní nebezpečí, že nějak překročí zákon, že se dopustí trestného jednání.
Inteligentní člověk může být nebezpečnější, schopný využít svoje obratnější myšlenkové pochody a schopnosti k tomu, aby dítě kvalitně přesvědčil či zmanipuloval, příp. aby okolí přesvědčil o tom, že "člověk jako on přece nic trestného dělat nemůže", tudíž jej nikdo nemusí podezřívat. Inteligence automaticky neznamená nemožnost nelegálního konání a jednání. To je jedna z mnoha lží, kterými se lidé balamutí mysl, čímž nakonec sami více umožňují zneužívání dítěte.
Mission píše:A dal by někdo u těch intelektově subnormních pedofilů ruku do ohně za to, že se nedopustí asociálního jednání, že nesklouznou na šikmou plochu kriminální delikvence?
A dal by někdo u těch intelektově subnormních heterosexuálů ruku do ohně za to, že nesklouznou na šikmou plochu kriminální delikvence? (Ať už zneužití dítěte nebo znásilnění ženy...) A co chceš dělat, posílat všechny méně inteligentní lidi na léčení? To by se stát nedoplatil...

Mimochodem, co myslíš tím asociálním jednáním? Je snad nezákonné být asociální, mít problém s (ne)snášenlivostí přítomnosti osob kolem sebe, nemít rád místa plná lidí a milovat svůj klid v osamocení vlastního pokoje? Od kdy je asociál automaticky kriminálník?
Mission píše:Od nevhodně strukturované osobnosti pedofila je jen malý krůček k nenapravitelnému trestnému činu.
Od nevhodně strukturované osobnosti heterosexuála je jen malý krůček k nenapravitelnému trestnému činu. Život je prostě těžký, všechna rizika nikdy neodstraníš.
Mission píše:Já se přiznám, že v té anonymitě webu dost posuzuji pisatele podle úrovně jeho písemného projevu. Gramatika, tj. pravopis a stylistika, kultivovanost slovní zásoby, to jsou vše prvky, které mohou o dotyčném pisateli mnohé napovědět. Mnozí zde píšou úplně bez chyb, pravopis v pořádku, dokonce interpunkce v pořádku. Ale někteří pisatelé mají hned na první pohled s pravopisem problém. A to o něčem vypovídá, to dává určitý varovný signál.
Problém je, že písemný projev není vše. Omezení možnosti psát bez chyb může být způsobeno i na základě použití tabletu - třeba ten, na kterém píšu teď, je opravdu hrozný, až přemýšlím, zda nebude lepší se na tu interpunkci vykašlat...
A i u těch pisatelů, jež píšou bezchybně a s dostatečnou slovní zásobou, můžeš objevit lidi, kteří jsou kriminální... Opět, to, že nenapíšu větu s patnácti chybami, neznamená, že nemůžu zneužít dítě, nebo že jsem tomu dítěti méně rizikovější než člověk, jež je tam napsal. Mimo jiné je čeština velice těžký jazyk, ať už v oblasti poměrů mezi větami, větnými členy (jež určují umístění čárek) či v oblasti některých slov (nedávno jsem si musela najít, zda se píše "příjimací" či "přijímací", to je mi ale varovný signál).
Mission píše: ... které může být dost silné a těžko zvladatelné, zejména po požití alkoholu ...
S alkoholem má problém mnoho lidí, nejen pedofilních, nehledě na chování se k mužům/ženám/dětem po jeho požití.
Mission píše:Co k tomu řeknete, páni administrátoři?
Ráda bych tě požádala, zda bys dále již nezaklikával možnost "Zakázat BBCode", jelikož to ovlivňuje funkčnost citovacích a jiných tagů, což se pak musí zbytečně opravovat. Pokud to automaticky dělá tvůj prohlížeč, možná by stálo za to uvažovat nad registrací, jež by mohla v nastavení tomuto předpisování zabránit, nad změnou prohlížeče, či nad vyklikáváním.

Dále bych byla ráda, kdybys své texty dělil do odstavců. Velmi špatně se mi to četlo, v textu jsem se ztrácela a to jak při normálním čtení, tak i při pročítání v průběhu mé reakce. Nezapomeň, že by to ostatním mohlo dát najevo, že tento nedostatek při psaní textů může být případné znamení o vyšší rizikovosti tvé osoby. :)

Přeji hezký týden.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Allein za příspěvky (celkem 5):
Kasz, Scopi, Gabriel Svoboda, Livrey, Marco Freeman
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Kasz »

Mission píše:A pozor na jednu věc: Vypadá to, že drtivá většina na tento web přispívajících pedofilů je na tom intelektově dost nadprůměrně, že se dost možná jedná o vysokoškolsky vzdělané a vysoce kultivované muže. Tedy že jde o kvalitní jedince, u kterých nejsou předpoklady k delikvenci, u kterých nehrozí akutní nebezpečí, že nějak překročí zákon, že se dopustí trestného jednání.
Možná, že inteligence ze statistického hlediska hraje určitou roli v delikvenci pedofilů, ovšem určitě to neznamená, že někdo s IQ 60 je nebezpečnější než někdo s IQ 140. Delikventní pedofil s IQ 60 může být nebezpečný v tom, že bude jednat pudově, čili nebude přemýšlet, co se to děje, jaké můžou být následky, atd., na druhou stranu ten s IQ 140, se třemi vystudovanými VŠ, doktorským titulem atd. naopak může svou inteligenci využít k tomu, že bude děti zneužívat ve velkém a rafinovaně - příkladem je případ skautských vedoucích z Ústí nad Labem, kteří velice promyšleným způsobem získávali svoje oběti. (Tedy, nemuseli mít IQ 140, ale to není důležité, člověk s IQ 60 by něco tak propracovaného zřejmě těžko vymyslel.)
Mission píše:Ale kdo, kdy, kde a jak zmapoval osobnostní úroveň celé množiny pedofilně zaměřených mužů? Asi nikdo. Nelze vyloučit velkou pravděpodobnost toho, že statisticky významné procento pedofilů má souběh s osobnostními problémy, že je u nich třeba znatelný intelektový deficit, že mají charakterové vady... Od nevhodně strukturované osobnosti pedofila je jen malý krůček k nenapravitelnému trestnému činu.
Toto ale platí pro všechny, ne? Značné procento (tvými slovy statisticky významné) všech lidí bez ohledu na sexuální orientaci má nějaké osobnostní problémy nebo charakterové vady.
Mission píše:Nechci ironizovat (ironie je totiž z psychologického hlediska skrytou agresí), ale je dost dobře možné, že mnozí pedofilní muži ve svém dětství a dospívání třeba už na základní škole nějakou třídu opakovali.
Takových bude určitě menšina, osobně neznám žádného pedofila, který by opakoval ročník na ZŠ, a že jich znám poměrně dost ze zdejšího fóra.
Mission píše:A to ne pro velký úspěch, naopak - pro rozumovou nedostačivost. A dal by někdo u těch intelektově subnormních pedofilů ruku do ohně za to, že se nedopustí asociálního jednání, že nesklouznou na šikmou plochu kriminální delikvence?
A kdo dá, Missione, ruku do ohně za tebe, že nesklouzneš na šikmou plochu kriminální delikvence?
Mission píše:A to se nezmiňuji o takových jedincích, u kterých se intelekt nachází už v pásmu psychopatologie (pásmo mírné debility apod.), ti budou mít dost problémů se sami se sebou nějak vypořádat v běžném životě. Že by dokázali regulovat své puzení, které může být dost silné a těžko zvladatelné, zejména po požití alkoholu - o tom lze důvodně pochybovat.
Alkohol by obecně neměli pedofilové konzumovat v přítomnosti dětí, protože ten ovlivní i rozumově nadprůměrného člověka.
Mission píše:Takoví jedinci mají asi problém i s ovládáním počítače a přístupem na internet.
Tak někdo má problém ovládat počítač nebo číst hodnotné články na internetu, někdo zase třeba svůj text vůbec nečlení do odstavců. :)
Mission píše:Já se přiznám, že v té anonymitě webu dost posuzuji pisatele podle úrovně jeho písemného projevu. Gramatika, tj. pravopis a stylistika, kultivovanost slovní zásoby, to jsou vše prvky, které mohou o dotyčném pisateli mnohé napovědět. Mnozí zde píšou úplně bez chyb, pravopis v pořádku, dokonce interpunkce v pořádku. Ale někteří pisatelé mají hned na první pohled s pravopisem problém. A to o něčem vypovídá, to dává určitý varovný signál. Třeba právě i v tomto příspěvku, na který reaguji, je oproti jiným textům relativně dost vyloženě školáckých pravopisných chyb (otázka mě versus mně apod.). Napovídá to cosi o školním vzdělání. Napovídá to cosi varovného o celé té osobnosti, může být přítomna nějaká specifická porucha učení (dyslexie, dysortografie), která bývá někdy průvodním jevem u LMD (lehké mozkové dysfunkce v důsledku nějaké dramatické události při porodu). Já bych měl v některých případech obavu o osobnostní vyspělost některých pedofilních jedinců. Ta totiž není, nebývá (a nemůže být) samozřejmostí. Co k tomu řeknete, páni administrátoři?
Nemyslím si, že drobné gramatické chyby jsou nějak varovné pro celou osobnost člověka. U nás ve škole by bylo asi 90 % dětí v této "varovné" kategorii. :) Mám obavy spíše o vyspělost lidí obecně - opět bez ohledu na to, zda jsou pedofilové či jinak sexuálně orientovaní.

Jak už psala Allein, Missione, prosím, zkus se zaregistrovat, schvalování příspěvků je vhodné spíš pro náhodného kolemjdoucího, a to z toho důvodu, že schvalování není plně automatické - nějaké moderátor si nejdříve musí najít čas a chuť tvůj příspěvek přečíst, a až posléze ho schválí. Proto to někdy trvá déle. Pokud však fakt, že tvůj příspěvek není schválen do hodiny, tě vede k tomu, že zasíláš emaily do redakční schránky, pak tím ještě více zatěžuješ moderátory, protože i ty emaily musíme pak číst a v podstatě zbytečně s tebou ztrácíme čas (a to ne jeden člověk, ale hned třeba 5 lidí, kteří se ti pak věnují). Diskuze není ztráta času, protože jde o výměnu názorů, ale to okolo - tedy pravidelné schvalování příspěvků a čtení nadbytečných emailů jen proto, že se nějaký pravidelný přispěvatel nezaregistruje - je docela zatěžující.

Ze stejného důvodu je vhodné text členit do odstavců. Z emailů, které jsi zaslal do redakce, je zřejmé, že to umíš, dlouhý text bez odstavců se čte velmi obtížně.

Na závěr se chci ještě krátce vyjádřit ke způsobu tvé komunikace, jak tvé texty na mě působí. Ve tvých textech až příliš hodnotíš to, o čem nemůžeš nic vědět. Jsou to pouhopouhé spekulace a souhlasím se všemi přirovnáními, které ve svém příspěvku nade mnou napsala Allein. Oháníš se tituly, viz email zaslaný do redakce:
Mission v emailu do redakce píše:Jak jsem několikrát opakoval ve svých různých příspěvcích (čekajících na schválení Vaší redakcí), jsem běžný, většinový heteresuál, tzv. "normal". Vystudoval jsem postupně tři vysoké školy, vedle technického oboru v mládí (Ing.) jsem vystudoval i jednooborovou psychologii a postgraduál na FF UK jsem dělal v oboru psychologie managementu, organizace práce a inženýrské psychologie. Psychopatologie, klinická psychologie, forensní psychologie, diferenciální psychologie, psychodiagnostika apod. byly a jsou pouze vyučovacími předměty, ze kterých jsem skládal semestrální zkoušky a státnice, profesionálně jsem se klinické psychologii, sexuologii a jiným hraničním (styčným) disciplínám nevěnoval. Snad jen psychodiagnostice jsem se věnoval poněkud více v různých výběrových řízeních na konkrétní specifické pozice. A hodně čtu, občas napíši nějaký populárně naučný článeček.
Je hrozně fajn, že máš vystudované školy a že jsi většinový heteresuál, ale to z tebe ještě nedělá někoho, kdo má právo soudit druhé lidi (pedofily) a dělat o nich závěry. Z tvých textů je cítit určitá "nadřazenost", ve stylu "já na to mám vystudované školy, tak mám právo lidi z psychologického hlediska hodnotit." Jenže ty je nehodnotíš, ty je odsuzuješ. A nebo to tak v tebou kladených otázkách zkrátka působí.

Náš web spolupracuje mimo jiné s Kateřinou Klapilovou z FHS UK, která má taky vystudované školy, nikde se s tím nechlubí, a z úvodní komunikace při domlouvání PPG a MRI výzkumu v Klecanech jsem rozhodně neměl pocit jakékoliv její nadřazenosti, naopak, vždy komunikovala jako se sobě rovným. Ono to, co tvoří něčí osobnost, nejsou vystudované školy, ale něco docela jiného - přátelskost, lidskost, pochopení, neodsuzování, stejný přístup ke všem lidem bez předsudků, to je něco, co se na VŠ nenaučíš. Já se bohužel nemůžu zbavit dojmu, že jsi nám tady zkrátka přišel říct, jak jsou někteří z nás nebezpeční a jak je to patrné už přímo z jejich textů. Já si zase můžu myslet, že možná stejně nebezpeční, jako někteří pedofilové, kteří nejsou se svou sexualitou plně smířeni, mohou být nebezpeční právě takoví "psychologové", jako jsi ty. Kromě toho je značně nestandardní, aby zde nějaký odborník psal pod pseudonymem.

Psycholog by mohl odhadnout, jak jeho texty mohou působit na druhé lidi a jak na ně bude ostrakizovaná skupina občanů reagovat - zcela logicky to bude nějakou obranou. Chceš-li nám sdělit něco, co by mělo mít na nás pozitivní vliv, tomu se bránit nebudeme. Ale chceš-li nám psát, jak jsou někteří z nás už podle úrovně psaného projevu s nižší inteligencí, a tím pro společnost nebezpeční, to není nic, co bychom nevěděli. Dlouhé roky z různých stran, především tedy z médií, slýcháváme, jak jsou pedofilové nebezpeční, jak by každopádně měli docházet za sexuologem, který by měl jejich pudy "držet pod kontrolou", atd., atp. Není potřeba, aby nám toto psali na naše stránky nějací anonymní psychologové, to je skutečně zbytečná ztráta času.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvky (celkem 3):
Gabriel Svoboda, Daniel, Marco Freeman
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Jednorozec »

Jenom bych rád upozornil, že úroveň psaného textu přímo nesouvisí s intelektem. A počet hrubek už vůbec ne.
Už jen to, že je spousta druhů "inteligence". Dokonce bych řekl že lidé s abnormálně vysokým IQ mají často s komunikací a sociálním kontaktem daleko větší problémy! A to ani nemluvím o různých poruchách typu dislexie, disgrafie atd.
Ano u lidí s velmi nízkým IQ asi můžeme předpokládat, že jejich písemný projev bude na horší úrovni, ale obráceně to podle mne takto jednoduše říct nejde. U člověka s IQ 60 se dá i celkem pochybovat že bude svéprávný a schopný komunikovat přes internet. Co si pamatuji tak IQ90 bylo naměřeno i u některých šimpanzů.
A to ani nemluvím o tom, že "mazaný" člověk může takto komunikovat záměrně...

To že jsem navrhoval aby mamince řekl že je na muže bylo samozřejmě myšleno tak, že nebude hned tvrdit, že je na malé kluky, jen že ji prostě bere jako kamarádku. Zájem o děti se dá vysvětlit i spoustou dalších důvodů například tím, že mám rád děti a nemám žádné vlastní a pokud jsem gay tak asi ani nikdy žádné mít nebudu.
Uživatelský avatar
Mission

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Mission »

Velice se omlouvám za to, že moje reakce na toto konkrétní téma vyzněla asi nějak tak, že se jakoby vyvyšuji nad pedofily. Soudě z Vašich následných reakcí (tj. z reakcí více diskutujících) usuzuji, že tak musela vyznít. Ale věřte mi, že tak jsem to určitě nemyslel. Je to úskalí té internetové komunikace, kde asi stačí použít jen nějakých výrazů a formulací, které sedají interpretovat jako odsudek, a kde pak záleží na jejich interpretaci diskutujícími protějšky. Je patrné, že nelze přeceňovat vyjadřovací schopnosti. Nicméně pokusím se zde (nebo na jiném místě Vašeho webu) vysvětlit ty mnou vyjádřené obavy z delikventních jedinců - lhostejno zda těch, kteří jsou nějak menšinově orientováni, nebo těch z většinové populace (někde označované hetero „normal"), kteří mohou samozřejmě rovněž sklouznout k delikventnímu jednání. Všimněte si, že nepíši „také", ale píši rovněž. Někdy je pro pochopení smyslu věty důležité i jedno slovo.

A přísahám, že nepřeceňuji ani intelekt, ani formální vzdělání. Pokud jsem v interním mailu redakci psal něco o oborech, které jsem vystudoval, nebylo to míněno jako vychloubání se či vyvyšování se nad kohokoliv, chtěl jsem se jenom nějak „představit". Představit se v prostředí, kde si jinak každý uchovává své inkognito.
Uživatelský avatar
Mission

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Mission »

Jak jsem před týdnem předeslal, předkládám zde jaksi na vysvětlenou své postoje, kterými kladu výrazné dělítko mezi pedofily jako takové, kteří nikomu neubližují a sexuální delikventy, mezi kterými se vyskytují delikventní pedofilové.

Myslím, že v tom příkrém hodnocení mojí osoby a mojí motivace mně křivdíte. Je mi tak imputováno něco, co jsem si nikdy nemyslel, tedy že bych snad mohl pedofily (nebo kohokoliv!), kdo nic nespáchal, nějak „soudit".

Já jsem vždy vedl a vedu jasnou dělicí čáru mezi těmi, kteří mají menšinovou orientaci, a třeba i pedofilně homosexuální preferenci, avšak nikdy nic nespáchali, jsou tudíž nedelikventní, to na straně jedné a proti tomu na straně druhé těmi delikventními jedinci, kteří se prokazatelně dopustili zločinu na dětech, a byli za to pravomocně uznáni vinnými, tedy odsouzeni příslušným světským soudem. A ještě jiný soud jim jejich skutky sečte až se ukončí jejich pozemská pouť, až opustí tento svět.

O tom, že jsem vystudoval postupně tři vysoké školy (a jaké), o tom jsem na webu psát nechtěl a nepsal. Zmínil jsem se o tom pouze v interním mailu redakci, abych se administrátorům webu takříkajíc blíže „představil" a objasnil svoji motivaci zájmu o pedofilní problematiku. A opakovaně jsem v příspěvcích deklaroval, že jsem většinovým tzv. „normal" heterosexuálem, abych zdůraznil, že se pokouším a usiluji o nestrannost, chtěl jsem tím jen opakovaně zdůraznit, že u mě nepřipadá v úvahu jakýsi snad „konflikt zájmů", tedy že stojím zcela mimo komunitu, o kterou projevuji zájem. Ten zájem je opravdu čistě vědecký. Nijak jsem se tím nechtěl „vyvyšovat" a nevyvyšuji se. Pokud to tak vyznělo nebo vyznívá, je mi to líto. Asi jsem se nějak neobratně vyjádřil, že je mým slovům dáván takový význam, který mít neměla a nemají.

Ti pedofilové, kteří svoje puzení mají pod kontrolou a jejich hlavním krédem je neublížit dětem, mají moje uznání. To jsou ve značné míře asi ti, kteří nějak přispívají na tento web, aby se svěřili se svými myšlenkami. Ovšem na druhé straně pachatelé trestných činů na dětech, lhostejno zda pedofilové nebo nepedofilové, ti jsou předmětem a cílem nejen mého opovržení, ale i kolektivních snah celých profesních skupin omezit z důvodu prevence takové potenciálně nebezpečné jedince na jejich svobodě, ubrat jim na možnostech páchat zlo.

V období let 2007-2008 jsem se podílel na připomínkovém řízení k projednávanému návrhu zákona o detenci, který začal platit v roce 2009. Jedná se v něm o prevenci směrem k deviantním recidivistům, tato právní norma si však nemůže činit nárok být vyčerpávající prevencí. Všem zločinům na dětech nelze dopředu zabránit.

A bylo by nepřesné, zavádějící a scestné vytvářet dojem, že většinu takových odporných zločinů na dětech mají na svědomí delikventní pedofilové. Tak tomu není! Ohavných zrůdností se dopouštějí často nepedofilní pachatelé. Najdou se i matky-zrůdy, které zavraždí své děti... Vraždit může i psychotická prostitutka, kterou nezodpovědní lékaři a nedbalí soudci vypustili na svobodu. Ano, narážím na zrůdu Staškovou, která zavraždila malého Honzíka Rokose, narážím na duševně nemocnou vražedkyni Barboru Orlovou, která ve Žďáru nad Sázavou ubodala studenta. Smutné a otřesné jsou samozřejmě také případy: malého Jakuba Šimánka zavražděného v Havlíčkovo Brodu delikventním pedofilem Novákem, jakož i malé Aničky Janatkové, jejímž vrahem v pražské Tróji byl s vysokou mírou pravděpodobností Otakar Tomek, u kterého parafilie nebyla prokázána. Otřesný byl případ desetiletého Tomáše z Ostrova nad Ohří, kterého zavraždil delikventní pedofil František Kahánek. Kriminalistům po svém dopadení pak vysvětloval, že „si nemohl pomoci". To byly medializované případy, existuje i mnoho dalších případů, ke kterým je možné si najít kazuistiky v archivech, kriminalistickém sborníku, kriminologických studiích apod. Abych se zde příliš nerozepisoval, udělal bych takovou zkratku tímto hypertextovým odkazem na někdejší internetové diskuse, ve kterých jsme vyjadřovali své pocity a názory na tak zavrženíhodný typ a způsob zločinu:

http://martinhessler.blog.cz/0903/opozdeny-komentar

Přispíval jsem i na stránky Honzíka Rokose, které zprovoznil jeho otec:

http://taborsky.denik.cz/zpravy_region/webove-stranky-honzika-rokose20080317.html

Někteří diskutující vyjadřovali otci zavražděného dítěte účast, zveřejňovali některé své zážitky a prožitky. Na některé moje příspěvky na té stránce reagoval otec oběti s uznáním a oceněním mých názorů, a to poté, kdy mě někteří primitivové začali v diskusi zbytečně napadat a označovat mě za „profesora" a upjatého intelektuála. Ty stránky však musely být po několika týdnech zablokovány, protože někteří ti přispěvatelé, kteří nevěděli co to znamená pieta, se v diskusních příspěvcích vyjadřovali primitivně a doslova přízemně, užívali vulgárních výrazů, obsah některých reakcí byl nepochopitelně cynický. Takové stránky je lepší zneprovozuschopnit a znepřístupnit.

Ne vždy lze předem zločinu na dítěti zabránit, ale v případě Honzíka Rokose, uneseného psychopatickou vlastní matkou, bylo možné, aby policie postupovala důsledněji. Selhala nedbalá policejní vyšetřovatelka:

http://martinhessler.blog.cz/0801/nedekujeme

O vraždách dětí a možné prevenci takové zavrženíhodné zločinnosti pojednával v reakci na některé konkrétní otřesné události i jeden z diskusních pořadů moderátorky Michaely Jílkové:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou/209572230800010-mate-slovo/

Věcnost diskuse o prevenci takového druhu kriminality, o nezbytné represi a potřebném léčení deviantních pachatelů byla narušována jedním z diskutujících. Tím byl bývalý disident a anarchický obránce „univerzality lidských práv" John Bok. Není žádným tajemstvím, že on sám se léčil na psychiatrii. Tak mohly miliony diváků v televizní debatě vidět, že delikventní recidivující devianty (páchající hrozivou trestnou činnost na dětech) bránil svými neuspořádanými hysterickými projevy kdo jiný - než viditelně labilní psychiatrický pacient. A diváci to také v ohlasech na ten pořad příslušně zhodnotili.

O těžko uvěřitelných sexuálně motivovaných vraždách malých dětí se diskutovalo a diskutuje v celé řadě strukturovaných (tj. do odstavců členěných internetových diskusích):

http://diskuse.doktorka.cz/opratka-osm-mrtvych-olga-hepnarova/archiv/310/

Ano, opakuji znovu, že těch pedofilů, kteří mají takovou sebekázeň a krédo neublížit, tedy nedelikventních pedofilů, těch si hluboce vážím. A přesně naopak pohrdám delikventními pedofily i u vědomí skutečnosti, že za své postižení nemohou, že byli zrazeni přírodou už v okamžiku svého zrodu, možná početí. Pokud je jejich deformované pudy nutkají k vraždám dětí, měla by být jejich práva významně omezena, měli by být omezeni na svobodě. A to buď v detenci, nebo minimálně elektronickým náramkem a ochranným policejním dohledem nad důsledností sexuologické léčby. Asi té medikamentózní, chemické, pokud nás vševědoucí evropské orgány kritizovaly za uplatňování chirurgických kastrací pedofilních delikventů. Ale připomínám, že pokud byl koncem šedesátých let minulého století za totalitního režimu popraven oběšením homosexuálně pedofilní delikvent Jaroslav Papež za sexuálně motivovanou vraždu jedenáctiletého Pepíka N. spáchanou před padesáti lety, nebylo to důsledkem rozhodování justice totalitního státu. Ve Spojených státech, které mohou být vzorem demokracie, by skončil na elektrickém křesle nebo v plynové komoře, případně smrtící injekcí i pedofilní vrah Novák, který zavraždil devítiletého Jakuba v roce 2008. Jak v televizní debatě u paní Jílkové připomněl emeritní policejní rada Dočekal, z celkem padesáti států USA by v osmatřiceti z nich, ve kterých je uzákoněn trest smrti, skončil takový deviantní pachatel na popravišti.
Ne, nechci být zbytečně morbidní nebo cynický, chci jenom nějak působivě vyjádřit, že mezi delikventními a nedelikventními pedofily vyznávám dost zásadní dělítko.

A názory mezi lidmi jsou takové, jaké jsou: Biblické „oko za oko, zub za zub". Ten, kdo zavraždí dítě, ten by měl být účinně odstraněn z lidské společnosti. Trest smrti není prostředkem nápravy, trest smrti je v demokratických zemích (USA, Japonsko) odplatou a prostředkem k eliminaci nežádoucího jedince ze společnosti. A není-li možné trest smrti v zemích EU vrátit zpět, měla by mít demokratická společnost dostatek náhradních prostředků k odstranění nežádoucího jednotlivce. A to v podobě i celoživotní detence.
Naposledy upravil(a) Kasz dne neděle 16. 10. 2016, 1:00:50, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odkazy, prosím, dávejte do URL tagu!
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Jednorozec »

To je sice fajn, že se někdo snaží o odstranění vrahů ze společnosti, ale pokud je mi známo, tak pedofilové se nedopouštějí vražd dětí v nějaké zvýšené míře oproti zbytku společnosti. Spíše naopak jejich citová vazba k dětem většinou působí obráceně tj. snaží se je chránit...

Vůbec mi přijde velmi "nešťastné" míchat podobné trgédie spojené s vraždami a pedofilii....
Uživatelský avatar
Pipo
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Příspěvky: 208
Dal: 41 poděkování
Dostal: 67 poděkování

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Pipo »

Mission, ja s tebou v zásade súhlasím, ale diskusia sa tu uberá zvláštnym smerom. Nechodila by sa napríklad do samostatného vlákna?
Uživatelský avatar
Mission

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Mission »

Jednorozec píše: Vůbec mi přijde velmi "nešťastné" míchat podobné trgédie spojené s vraždami a pedofilii....
Já souhlasím! Směšovat pojmy nebo jakkoliv slučovat nějak obecně vrahy dětí s pedofily je nejen nešťastné, je to věcně nesprávné, zmatečné, zavádějící a demagogické.

A může se tak dít ze dvou různých důvodů: z neznalosti, nebo ze zlovolnosti. A byl bych nerad, pokud by snad byl takový úmysl zase nějakým nedorozuměním imputován mně. Já nemám důvod k nějak emocionálně podmíněné manipulativní zlomyslnosti a ani se nepočítám mezi ty meritum věci neznalé diskutéry, u kterých platívá ta příznačná nepřímá úměra: čím méně o nějaké věci (jevu, skutečnosti) vědí, tím více „zasvěceněji“ a rezolutněji se k ní vyjadřují. To bývá příznačné někdy pro hospodské tlachaly, někdy však i pro některé novináře, nezřídka pak i pro politiky.

Já se snažím veškerou problematiku vždy uchopit nějak racionálně a metodologicky. Proto bych si dovolil sem na tuto stránku následně vložit takové pojednání z hlediska současné psychologie.
Uživatelský avatar
Mission

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Mission »

Pipo píše:Mission, ja s tebou v zásade súhlasím, ale diskusia sa tu uberá zvláštnym smerom. Nechodila by sa napríklad do samostatného vlákna?
Také mě to napadlo. Ale vzhledem ke skutečnosti, že v rámci právě tohoto vlákna vznikla určitá komunikační nedorozumění, pokládám za lepší a účelnější tu zde „načatou" tematiku nějak dílčím způsobem ne snad „douzavřít", ale „dovyříkat si" v rámci tohoto vlákna. Proto bych sem (dnes nebo zítra) rád vložil takovou moji strukturovanou odpověď na výše uvedené reakce vztahující se k mým jednotlivým výrokům.
Uživatelský avatar
Mission

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Mission »

Jednorozec píše:To je sice fajn, že se někdo snaží o odstranění vrahů ze společnosti, ale pokud je mi známo, tak pedofilové se nedopouštějí vražd dětí v nějaké zvýšené míře oproti zbytku společnosti. Spíše naopak jejich citová vazba k dětem většinou působí obráceně tj. snaží se je chránit...
„Odstranit vrahy ze společnosti“ by jistě bylo záslužné a nádherné, ale z objektivních příčin se to nemůže, bohužel, podařit. Vždy zůstane pouze u snahy. To však neznamená, že by se lidská společnost neměla snažit o maximální eliminaci a neutralizaci narušených jedinců, kteří (vykazujíce známky deformity osobnosti) se dopustili kriminálních činů. Různé společnosti se o to v různých etapách svého historického vývoje snažily různě. A jak se říká: jiný kraj – jiný mrav. Jinak se o to snaží ve vyspělých demokraciích typu USA a Japonska, jinak v té naší problematické Evropské unii a zcela jinak potom třeba v Íránu, Saúdské Arábii, Číně aj. Právo a spravedlnost jsou dvě rozdílné věci. A právo (jako systém a nástroj konkrétní společnosti) i pozemská spravedlnost (jako filosofická kategorie) budou vždy nedokonalé.

Určitou agresivitu i sklon k homicidnímu jednání si s sebou člověk nese fylogeneticky zakódovanou po mnohé a mnohé tisíce let. Z množiny úkladných vražd na světě za uplynulá tisíciletí byly a jsou zvlášť závažné (a zavrženíhodné) dvě podmnožiny: sexuálně motivované vraždy a vraždy dětí. Ty dvě posledně jmenované podmnožiny byly a jsou nejhrůznějším a nejzavrženíhodnějším lidským konáním, ale prostě existují a budou existovat. A vraždy dětí lze opět rozdělit na další dvě podmnožiny: na sexuálně motivované a na zobecnitelně motivované lidskou zlobou (kolektivní nebo individuální), tedy plynoucí z různých nenávist šířících a uplatňujících ideologií a náboženství. Žádný právní systém na světě, žádná světská spravedlnost nemohly potrestat a náležitě nepotrestaly vraždění dětí v dávné a nedávné historii. Z dávnější historie vzpomeňme např. Bartolomějskou noc nebo zvěrstva křižáků z období husitství, kdy v XV. století katoličtí cizáci upalovali zaživa české (nejen husitské) děti zatlučené do sudů, z té nedávné historie můžeme vzpomenout nacistický holocaust ve XX. století, ve kterém nebyly německé genocidy v koncentračních táborech ušetřeny ani děti. Ze současnosti jistě stojí za zmínku tzv. „Islámský stát“, různé extremistické sekty typu teroristických organizací (např. GIA, GSPC, AQMI, Boko Haram) apod., které se nezastavují ani před vraždami batolat a kojenců. Ano, je to možná morbidní o tom i psát, avšak zavírat snad nějak oči nad sociálně patologickými jedinci a celými zrůdnými sociálními skupinami by představovalo „pštrosí politiku“. Pokud se o něčem nemluví a nepíše, neznamená to, že to snad neexistuje. A existují-li zrůdnosti páchané individuálně i kolektivně, je potřebné na ně ukázat, pojmenovat je a ukázat cestu k jejich efektivní eliminaci.

Ta kolektivně, někdy i masově páchaná zvěrstva ponechme kulturním antropologům a historikům, to je opravdu na zvláštní diskusní vlákno někde jinde.

V psychologii osobnosti, v současné klinické psychologii, v psychiatrii, ve forensní psychologii, kriminologii a penologii nás však bude zajímat motiv individuální nenávisti, který stojí za mučením, znásilňováním a vražděním dětí.

A určitě má pravdu Jednorožec, který se vymezil proti poněkud nešťastnému „míchání tragédií spojených s vraždami dětí s pedofilií“. A zrovna právě já jsem se ve svých předešlých diskusních vstupech na tomto fóru a konkrétně na tomto diskusním vláknu snažil ukázat, že vražd dětí se dopouštějí psychopaticky strukturované osobnosti, které třeba prokazatelně nemají s pedofilií co do činění. Konkrétně jsem přece zmínil otřesný případ vraždy malého Honzíka Rokose, kterého zavraždila vlastní matka, jejímž motivem byla nenávist k otci svého dítěte. O pedofilii ani slovo. A to ani o té delikventní. Že v rámci množiny pedofilně zaměřených lidí vede ostrá hranice mezi nedelikventními pedofily na jedné straně a delikventními pedofilními devianty na druhé straně, to jsem snad zdůraznil dostatečně. To tedy snad za „míchání“ kohokoli s kýmkoli považovat nelze. To je o pozorném čtení a dokonalé percepci přečteného, kde by jakékoli emocio mělo ustoupit před jasným racio.

Při posuzování racionálních argumentů bývá potřebné potlačit jakoukoli adrenalinem a jinými fyziologickými pochody podmíněnou excitaci. Zmiňoval jsem poněkud excitovaného hysterika Johna Boka, který v té televizní debatě o tématu ochrany dětí před devianty (moderované Michaelou Jílkovou) všem diskutujícím emotivně skákal do řeči, zvyšoval (zcela zbytečně a neúčelně) hlas a měl tendenci nikoho nenechat domluvit. Vědecká autorita, kterou je přední český sexuolog prof. PhDr. Petr Weiss, CSc., kriminalistická autorita v osobě emeritního policejního rady plk. JUDr. Miloslava Dočekala, generálmajor Ing. Hynek Blaško (otec oběti delikventního pedofila Nováka), paní Uličná (matka postižené dívenky zneužité delikventním diagnostikovaným pedofilem) a v neposlední řadě profesionální moderátorka televizní debaty měli co dělat, aby zvládli obtížně regulovatelného cholerika, který je sám psychiatrickým pacientem. Ten si stále vedl svou a pod vlivem vlastních emocí, jsa otrokem vlastního adrenalinu byl naprosto hluchým ke všem racionálním argumentům v té věci tolik nešťastnou Evropskou unií kritizující Českou republiku za dobrovolné chirurgické zákoroky (kastrace), ke kterým se rozhodli v detenci držení delikventní devianti s diagnostikovanou pedofilí. V této debatě neměl profesor Weiss prostor k vysvětlování rozdílu mezi nedelikventní pedofilií a delikventní „pefofilií“. Těžiště řešeného problému bylo jinde. Řeč byla pouze o delikventních sexuálních deviantech s diagnostikovanou pedofilní preferencí. A ať měl pan John Bok možná v lecčems i pravdu, potom obsah třeba i správné myšlenky vždy spolehlivě znehodnotil jemu vlastní (výbušnou) formou. Výbor na obranu proti mučení má v takovém případě smůlu na emocionálně labilního mluvčího. Ale přece jen něco jsem u psychicky instabilního bývalého disidenta ocenil na jeho přínosu do diskuse. Byl to on, kdo zmínil konkrétní otřesný kuřimský případ nepedofilních psychopatek, sester Mauerových, které mučily malé chlapce:

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/kauza-kurim/znalci-o-mauerovych-jedna-ovlivnitelna-druha-tyranka_72752_diskuze.html

Dva malí chlapci byli týráni svojí matkou a tetou, které byly za své zrůdnosti souzeny, přičemž v rámci trestního řízení byla jejich osobnost posuzována znalci z oboru psychiatrie a klinické psychologie. O pedofilním zaměření jinak dost zásadně patologicky strukturovaných osobností, které byly do toho úděsného případu „namočeny“, nebylo řeči. Právu a ani spravedlnosti se nepodařilo rozkrýt kompletní pozadí celé té podivné sekty, která měla své zavrženíhodné motivy k nelidskému mučení dvou dětí. A ukazuje se, že negativní roli však může sehrávat i egodystonní sexuální orientace a problémová sexuální identifikace osob zúčastněných na takové kriminální činnosti. Celou věc z pozadí řídil homosexuální šéf sekty, plno je i těch doposud nevyjasněných okolností kolem záhadné Barbory Škrlové, která asistovala úchylným kriminálnicím Kateřině Mauerové a Haně Bašové. Zasvěcenější se k té věci vyjadřovali na různých diskusních fórech. Bartalmission (114 hlasů) pouze v obecně teoretické rovině, více hlasů (153) obdržela diskutující s nickem Mise, která „trefila hřebík na hlavičku“. Jak bylo tehdy konstatováno nejen v médiích, ale i oficiálními policejními autoritami, tato zrůdná „kuřimská kauza“ byla a je pouhou špičkou ledovce. Mnoho bylo a je případů týrání a zneužívání dětí, které nikdy nebyly (a asi ani nebudou) odhaleny.

A je snad i jasné a zcela zjevné, že nikdo soudný nechce klást jakési pomyslné rovnítko obecně mezi pedofily jako takové a zločiny páchané na dětech. Nevyjadřovali se tak ani diskutující v různých televizních debatách, ani diskutující na různých internetových fórech a nevyjadřoval jsem se tak ani já na této stránce v různých diskusních vláknech.

Ale zpět k pedofilům a „pedofilům“. Každý pojem musí mít svůj konkrétní obsah, musí být nějak přesně vydefinován. Není-li tomu tak, potom je jakékoli operování s nevydefinovanými pojmy v jakékoli diskusi naprosto zavádějící, scestné a musí se zákonitě jednat o jakýsi „dialog slepého s hluchým“, ve kterém se nelze dorozumět. A já mám obavu, že to se nám někdy trochu v této diskusi dělo a děje, což pak vede k neopodstatněným závěrům. Vzájemná dyspercepce je tak potom zákonitá. Přece chci-li např. zvládnout testy na řidičský průkaz, musím mít jasno v základních pojmech, tedy přesně a jednotně si vykládat obsah pojmů silnice, vozovka, krajnice, křižovatka, obec, předjíždění, objíždění, souběžná jízda v pruzích, zastavení, stání, zastavení vozidla, couvání, otáčení, bezpečná rychlost atd., musím znát přesný význam i pojmenování svislého a vodorovného dopravního značení. A teprve potom mohu s těmi pojmy ze zákona o provozu na pozemních komunikacích operovat tak, abych byl správně schopen odpovědět na jednotlivé testové otázky výběrem správných předkládaných variant. A stejné to je i v exaktních vědách, tj. v matematice, fyzice, chemii, ale i ve společenských vědách, nejen v přírodních. Přesné definice pojmů a konstruktů jsou důležité i ve stochastických disciplinách, mezi které patří i systém psychologických věd. Nejinak je tomu samozřejmě v medicíně, a tedy i v psychiatrii.

A pro pojmenování pedofilie platily a platí v příslušných vědních oborech, v jejich statistických značkách, číselnících apod. také zcela jasné definice. To vše procházelo a prochází určitým vývojem, který přináší různé modifikace i zásadní změny v pojmovém aparátu. Dříve se hovořilo o aberacích, potom o deviacích, následně o poruchách osobnosti, které byly dále různě členěny. Vždy existovala snaha o jakýsi strukturovaný systém. Podmnožinu z množiny poruch osobnosti tvořily poruchy pudů, které byly dále děleny na poruchy pudu sebezáchovy, poruchy pudu výživy a poruchy sexuálního pudu. U těchto poruch sexuálního pudu existovalo další podrozdělení „podle objektu“ a „podle způsobu ukojení“. Ještě před čtvrt stoletím byla do poruch sexuálního pudu podle objektu zahrnuta i homosexualita, která byla později z tohoto seznamu poruch osobnosti vyškrtnuta. Stalo se tak na základě poznatků vědy a výsledků různých vědeckých výzkumů.

Nicméně taková preference objektu, která trvá po definovanou dobu a převládá u jedince natolik, že zásadně mění kvalitu jeho života, naplňuje znaky parafilie, jak se moderněji začalo říkat poruchám osobnosti. A jsme u té důležité hranice, která demarkuje pedofilii, která nemusí nutně být parafilií, a také jí není, to na straně jedné, na straně druhé pak vymezuje tu relativně často delikventní pedofilní parafilii. Ti její nositelé jsou nositeli takové poruchy, za kterou sice oni sami nemohou, ale společnost si zaslouží, aby před nimi a jejich kriminální činností (skutečnou i potenciální) byla chráněna. Mohl bych sem dát desítky kazuistik i s obrázky, to by však měl můj (i tak obsáhlý) diskusní příspěvek podobu skript o stovkách stran. Kdo bude mít zájem, ten si informace o zločinech sexuálních delikventů s diagnostikovanou pedofilní parafilií najde sám, aby mohl popřemýšlet nad konkrétní motivací zločinců. Ti jsou ke svým zrůdným činům puzeni svými znetvořenými pudy. Pud (a to i ten sexuální) je jinak samozřejmě důležitým prvkem motivace lidského chování a konání. Tedy jde-li o pud správný. A jak výstižně napsal náš severomoravský rodák Sigmund Freud, je velmi špatné, pokud se pudy „vylijou jako řeka ze svého koryta při povodni“.

Já mám za to, že ti nedelikventní pedofilové, kteří jsou sice svým sexuálním pudem nějak primárně přitahováni dětmi, ale dokážou své puzení udržet kultivovaně tzv. „na uzdě“, jsou kvalitními jedinci, kteří si nezaslouží opovržení společnosti. Despekt k takovým lidsky velmi hodnotným jedincům není namístě. Kultivovaný nedelikventní pedofil je pro společnost možná přínosnějším než kterýkoliv kriminálně závadový většinový heterosexuál, který může být i tisíckrát „normal“. A ano, lze se zcela identifikovat s výše citovaným tvrzením Jednorožce v tom, že „pedofilové se nedopouštějí vražd dětí v nějaké zvýšené míře oproti zbytku společnosti.“ Já jsem přece netvrdil opak!

A myslím si, že takoví nedelikventní pedofilové (například členové této skupiny) jsou takříkajíc „na jedné lodi“ s většinově orientovanými lidmi, kteří chtějí chránit děti před působením zločinců ať už s diagnostikovanou pedofilní parafilií nebo bez ní. Nemělo by mezi námi být v tomto rozporu. Snažím se moc, aby tyto moje řádky snad nevyzněly tak, že se „vyvyšuji“, což tak zde bylo interpretováno nebo (kvůli neporozumění) snad opravdu i vnímáno.

Při zdůraznění té dost obšírně zde rozebrané odlišnosti mezi pedofily a sexuálními delikventy s pedofilní preferencí zase nemohu na tomto místě než souhlasit s Jednorožcem v tom jeho výše citovaném tvrzení o nedelikventních pedofilech, že „…jejich citová vazba k dětem většinou působí obráceně tj. snaží se je chránit..“

Jsem si moc dobře vědom toho, že by bylo ošidné a zejména v rozporu s životní realitou pokoušet se nějak za každou cenu lidi „škatulkovat“ (nebo dokonce nálepkovat) do jakýchsi uměle vytvořených kategorií podle statistických číselníků apod. On je totiž každý jedinec osobností a neopakovatelnou individualitou. Nějaký strukturovaný systém samozřejmě vytvořen být vždy musí. Funguje to tak v botanice u rostlin, v zoologii u živočichů, kde jsou definovány soustavy, druhy, poddruhy, rody, čeledě, květenství apod. Lidská sexualita je však natolik složitým fenoménem a sociálně psychologickým jevem, který nelze napasovat do nějaké „tabulky“, do „grafu“ nebo do „organizačního schématu“. V žádném případě nelze paušalizovat a převádět nějak „na společného jmenovatele“ nedelikventní pedofily a sexuální delikventy s pedofilní či hebefilní preferencí, tedy s pachateli zločinů, kteří mohou, ale nemusejí být devianty.

Pokud má např. jeden z účastníků diskuse na tomto fóru preferenci dívek ve věkovém rozpětí 9 až 30 let, může se jednat o spořádaného otce rodiny, který nikdy žádnému dítěti neublíží. Nekladl bych rovnítko na jedné straně mezi populárního písničkáře Honzu Nedvěda, který se veřejně hlásí k hebefilní preferenci, ale nikdy žádné mladistvé nebo nezletilé dívence neublížil a na druhé straně hebefilního sochaře Opočenského, který si odpykal trest vězení za zakázanou lásku se čtrnáctiletými nymfami, nebo delikventního sbormistra dívčího pěveckého souboru, pana Kulínského, který byl notorickým abuzorem a sexuálním predátorem, a který mnoho nezletilých a mladistvých dívek trvale psychicky poškodil tak, že dodnes trpí PTSD. A ani v rámci trestaných sexuálních delikventů nelze zobecňovat a paušalizovat. Zase v něčem odlišným byl případ hebefilního katarského prince Hamida Ibn Abdala Sáního, kterému do vinohradského bytu vodily české kuplířky nezletilé prostitutky.

Co je zrádné a ošidné? Že delikventní chování skrytých pedofilních a hebefilních parafiliků nelze bezpečně predikovat žádnou z dostupných psychodiagnostických metod. Příslušníci ozbrojených sil a sborů procházejí pravidelnými psychodiagnostickými vyšetřeními, tj. nejen v rámci rekrutačního procesu, ale i v průběhu služby. Tato testová vyšetření nejsou s to odhalit latentní parafilii. Testy jsou totiž pouze „berličkami psychologů“ a jejich výslednost není a nemůže být stoprocentní. Výsledek psychologického vyšetření není rentgenovým snímkem, ani fotografií. A průměrně inteligentní proband dokáže vyšetření oklamat. Jak si jinak chcete vysvětlit, že sexuální delikventi s diagnostikovanou pedofilní preferencí se vyskytli i mezi veterány ze zahraničních misí Armády České republiky? A před osmi lety dokonce šetřila GIBS případ podpraporčíka Policie ČR z obvodního oddělení v Praze 4. Milenlou mladého policisty byla třináctiletá žákyně základní školy. Jezdil jí naproti k té základní škole autem. Chorobné sexuální puzení policisty převážilo nad právním vědomím ochránce zákona. GIBS policistu obvinila, byl obžalován a odsouzen. Pud (a zejména ten znetvořený) je silnou motivací a může být zákeřně nevyzpytatelný. Ten, kdo selže, je usvědčen a odsouzen, představuje potenciální nebezpečí recidivy. A je jenom správné a spravedlivé, aby byl v souladu s právem omezen na svých právech, aby byla před jeho právy upřednostněna práva dětí. Zákon má vždy chránit toho slabšího. A tím jsou v tomto případě děti. Proto by usvědčení a odsouzení pachatelé zločinů na dětech měli být odstraněni odpovídajícím způsobem ze společnosti.

Omlouvám se za obsáhlost příspěvku, nechci si osobovat nějaké právo zde kohokoliv snad „školit“, jenom jsem pokládal za taktní a férové pokusit se v rámci tohoto vlákna o jakési komplexnější strukturované vysvětlení svých předcházejících výroků a uvedení některých neporozumění a nedorozumění na správnou míru.
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne čtvrtek 20. 10. 2016, 17:36:05, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odkazy vkládejte do URL tagu.
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 960
Dal: 310 poděkování
Dostal: 240 poděkování

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Silesia »

Zdá se že diskuze poměrně uhla od základu ale poslední příspěvek je moc zajímavý a zdá se být i logický. Přesto. Trochu mi chybí ten pohled, že pedofil se prostě den co den ovládá a pak jednoho dne z mnoha příčin se zamiluje a zamiluje se tak jak to doposud nepoznal a Udělá chybu, kterou si třeba i uvědomí. Co na to svetska spravedlnost.

Nabídne poznání porozumění a pomoc všem zúčastněným a nebo zajistí jenom izolaci a trauma?
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Jednorozec »

Uff, každý kdo to celé přečte měl by dostat metál :0)

Bohužel nemám to nadšení na celý text reagovat (a sepisovat to tak 2 hodiny). Už to docela uhnulo z původního tématu. I když kdyby si ta máma od kutíka přečetla několik takových příspěvků, tak by už třeba neměla sílu na "balení" janeze73.

Tak mně napadlo, že vlastně existuje ještě jedne způsob jak to vyřešit. Najít ji jiného, pokud možno hodně chápavého) chlapa.
Uživatelský avatar
Mission

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Mission »

Jednorozec píše:Uff, každý kdo to celé přečte měl by dostat metál :0)

Bohužel nemám to nadšení na celý text reagovat (a sepisovat to tak 2 hodiny). Už to docela uhnulo z původního tématu. I když kdyby si ta máma od kutíka přečetla několik takových příspěvků, tak by už třeba neměla sílu na "balení" janeze73.

Tak mně napadlo, že vlastně existuje ještě jedne způsob jak to vyřešit. Najít ji jiného, pokud možno hodně chápavého) chlapa.
Ano, asi by si taková dost zobecněná rozprava zasloužila přinejmenším vlastní vlákno, vlastní blog, vlastní stránku apod., pokud bychom se v tomto vláknu měli vrátit k původnímu tématu, tedy k meritu věci, potom bych já měl názor, že janez73 by neměl hrát s maminkou toho malého chlapce žádné hry. Neměl by zastírat své skutečné zájmy a motivy. Nikdo a nic mu k tomu nedává právo - ani morální, ani faktické. Je snad logické, že matka dítěte, o které se zajímá dospělý člověk, zákonitě hledá vysvětlení takového zájmu. Je to nejen logické, je to i morálně a právně opodstatněné. Že se mladá žena nesprávně domýšlí něčeho, něco mylně dedukuje, přičemž dospělý kamarád jejího synka se jí třeba i líbí, to je vysvětlitelné, pochopitelné a omluvitelné. Co už je vysvětlitelné hůře a co už by omluvitelné nebylo? Pokud by se janez73 snad pokoušel nějakou přetvářkou a úskokem realizovat své zájmy a za účelem naplnění jakýchkoli svých tužeb, třeba i jen platonických, nějak „blbnul hlavu“ mladé mamince a jejímu dítěti. Společensky, politicky, morálně a samozřejmě právně stojí práva matky s dítětem nad „právy“ janeze73, což musí být soudnému člověku jasné. Jakékoli snad „hry na schovávanou“ ze strany janeze73 by byly unfair a jsou prostě nepřípustné. Určitý vzor v tom, jak by mělo být v takových případech postupováno, by si janez73 mohl vzít od Kasze, který se v průběhu uplynulých let k dětem, které ho nějak citově zaujaly, a k jejich rodičům choval zcela ukázkově férově, čestně. Tedy tak, že to vždy bylo morálně a právně v pořádku. Jakékoliv „skrývačky“ ve vztahu k rodičům dětí, které jsou objektem citové zainteresovanosti a následného zájmu pedofila, jsou z hlediska obecné lidské morálky (a v některých ohledech i práva) odsouzeníhodné. A mohly by z nich vzejít velké problémy pro širší okruh lidí. Co by správně janez73 měl udělat? Měl by dotyčné matce malého kluka říct nějak šetrně a kultivovaně pravdu. Že předmětem jeho zájmu je její synek, se kterým chce kamarádit, protože on to tak prostě má. A mělo by být ponecháno na té matce rozhodnutí „co dál“.
Uživatelský avatar
Mission

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Mission »

Silesia píše:Zdá se že diskuze poměrně uhla od základu ale poslední příspěvek je moc zajímavý a zdá se být i logický. Přesto. Trochu mi chybí ten pohled, že pedofil se prostě den co den ovládá a pak jednoho dne z mnoha příčin se zamiluje a zamiluje se tak jak to doposud nepoznal a Udělá chybu, kterou si třeba i uvědomí. Co na to svetska spravedlnost.

Nabídne poznání porozumění a pomoc všem zúčastněným a nebo zajistí jenom izolaci a trauma?
Odpověď na otázku položenou jako vyústění určité hypotetické úvahy nicku Silesia už na těchto stránkách byla dána. V jiných vláknech a to někde už vlastně dříve, než zde byla Silesií položena.

Pokud se „pedofil zamiluje“, měl by si počínat především odpovědně a vždy si uchovat zdravý rozum. Postupoval tak v průběhu let např. Kasz. Toho bych všude dával za vzor. Aby se pedofil zamiloval tak, že to doposud nepoznal, a udělal chybu - to by mohlo mít nedozírné následky pro širší okruh lidí. Ta chyba, samozřejmě.

A ty následky by byly (budou) celoživotní a nenapravitelné. Nejen pro objekt pedofilovy lásky, rodiče a další rodinu toho dítěte, ale i pro pedofila samotného, jakož i pro jeho rodiče, pro jeho širší rodinu. Je nutné si položit otázku: „Stojí to za to?“ Není pro všechny lepší se ovládnout a potlačit své vlastní pocity, a to i když to bude sebebolestnější? Na světě přece existuje mnoho lásek, které zůstanou nenaplněny, přetrvají však v myšlenkách věky - jenom jako platonické. A je to tak určitě lepší, než aby se z nich staly nešťastné lásky.

Odpověď na otázku „...co na to světská spravedlnost?“ je předem jasná. Ta se zachová jako stroj, jako robot i když ji aplikují lidé. Zcela určitě nenabídne porozumění a pomoc v té podobě, ve které by je pedofil očekával nebo potřeboval. Poskytne spíše to trauma a stigma. Při překročení té pomyslné červené čáry se rozeběhne policejní a justiční mašinerie, která, byť „v dobré víře a s dobrou vůlí“ semele všechny zúčastněné. Může jich být klidně i deset, dvacet i více.

A největší trauma si do dalšího života ponesou chybující pedofil a objekt jeho lásky. Co z toho plyne za poučení? Že je určitě lepší být (zůstat) nechybujícím pedofilem. Jako třeba Kasz a jistě tisíce a tisíce jiných, neznámých pedofilů. Ten, kdo se stane známým pedofilem, ten bude zpravidla velmi nešťastným.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Mission píše:Určitý vzor v tom, jak by mělo být v takových případech postupováno, by si janez73 mohl vzít od Kasze, který se v průběhu uplynulých let k dětem, které ho nějak citově zaujaly, a k jejich rodičům choval zcela ukázkově férově, čestně. Tedy tak, že to vždy bylo morálně a právně v pořádku. Jakékoliv „skrývačky“ ve vztahu k rodičům dětí, které jsou objektem citové zainteresovanosti a následného zájmu pedofila, jsou z hlediska obecné lidské morálky (a v některých ohledech i práva) odsouzeníhodné. A mohly by z nich vzejít velké problémy pro širší okruh lidí. Co by správně janez73 měl udělat? Měl by dotyčné matce malého kluka říct nějak šetrně a kultivovaně pravdu. Že předmětem jeho zájmu je její synek, se kterým chce kamarádit, protože on to tak prostě má. A mělo by být ponecháno na té matce rozhodnutí „co dál“.
Ať mě ostatní lidé soudí podle mého chování, ne podle mojí orientace. Nikdo nemá právo znát mou orientaci a nepovažuju za nečestné ji někomu nesdělit (s výjimkou člověka, se kterým hodlám uzavřít manželství nebo podobný svazek). Mnozí pedofilové, kteří se svěřili, měli štěstí, ale jiní si svěřením zničili život. Navádět někoho k coming outu je jako navádět ho k pokusu o sebevraždu (který se také naštěstí často nepovede, ale rozhodně bych na to nespoléhal).
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Pipo
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Příspěvky: 208
Dal: 41 poděkování
Dostal: 67 poděkování

Re: Zamilovala se do mě máma mého kutíka

Nový příspěvek od Pipo »

Gabriel, to je snáď trochu nadsadené, nie? Keď tak spoločenská samovražda, fyzická hádam nie :) Trochu dramatizované prirovnanie. Ale uznávam, že to môže viesť k následkom a zrejme aj často vedie. Preto je na mieste opatrnosť.
Je možné povedať, čo by som robil (asi) ja na jeho mieste, ale sotva požadovať, aby to robil on. Takže hoci ja osobne chodím s pravdou von a hovorím veci na rovinu, je to výnimka z pravidla a viem, že viacerým sa to nevyplatilo, teda skôr by som nikomu neradil, aby podnikal coming out... To, že niekto má šťastie, neznamená, že ho automaticky bude mať každý.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host