Pedofilie a inteligence

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od simgiran »

Informace z anglické Wikipedie http://en.wikipedia.org/wiki/Pedophilia#Causes_and_biological_associations:
Although what causes pedophilia is not yet known, beginning in 2002, researchers began reporting a series of findings linking pedophilia with brain structure and function: Pedophilic men have lower IQs,[76][77][78] poorer scores on memory tests,[77] greater rates of non-right-handedness,[76][77][79][80] greater rates of school grade failure over and above the IQ differences,[81] lesser physical height,[82] greater probability of having suffered childhood head injuries resulting in unconsciousness,[65][83] and several differences in MRI-detected brain structures.[84][85][86]
Upozorňuji na velkou závislost uvedených zdrojů.

Za povšimnutí stojí, že podle http://calculated-loss.livejournal.com/13326.html byla jedna ze zmiňovaných studií (Intelligence, memory, and handedness in pedophilia) provedena na pedofilech s nelegálním nebo obtěžujícím sexuálním chováním. Nenašel jsem, jak byla vybrána srovnávací skupina teleofilů. (Najdete-li tuto informaci, doplňte mě.)
2. How were the participants selected to be in the study?

The participants were selected from 527 male patients with illegal or disturbing sexual behavior deemed of psychophysiological nature at the Centre for Addiction and Mental Health in Toronto, Ontario, Canada. The criteria included charges, convictions, credible accusations and self-disclosures of criminal sexual behavior. Accusations without corroborating evidence made by an individual standing to gain from criminal charges against the accused and accusations not mentioned at the time of the alleged offense were excluded.


Roughly 10% of the original patients couldn’t participate because of poor English skills, lack of willing consent involving use of clinical assessments, or absences of information regarding sexual behavior or interests beyond self-reports.
Další studie (IQ, Handedness, and Pedophilia in Adult Male Patients Stratified by Referral Source) od stejných autorů by měla potvrzovat předchozí a vyvracet domněnku, že odchylka v IQ je způsobena výběrem osob, ovšem nenašel jsem podrobné informace o metodice studie.
This study investigated whether the previously observed association of pedophilia with lower IQs is an artifact of heterogeneity in referral source. The subjects were 832 adult male patients referred to a specialty clinic for evaluation of their sexual behavior. The patients’ erotic preferences for prepubescent, pubescent, or adult partners were assessed with phallometric testing. Full scale IQ was estimated using six subtests from the WAIS-R. The results showed that the relations between pedophilia and lower IQ, lesser education, and increased rates of non-righthandedness were the same in homogeneous groups referred by lawyers or parole and probation officers as they were in a heterogeneous group referred by a miscellany of other sources. Those results, along with secondary analyses in the study, supported the conclusion that the relation between pedophilia and cognitive function is genuine and not artifactual. The findings were interpreted as evidence for the hypothesis that neurodevelopmental perturbations increase the risk of pedophilia in males.
Celkem rád bych viděl tu studii, napadá mě alternativní vysvětlení, že skupina s ostatních zdrojů mohou být se svou orientací nevyrovnaní pedofilové, případně pedofilové s jinými problémy, což by se mohlo projevit na výsledcích IQ testů. Nevysvětluje to však vyšší míru levorukosti.

Budu rád, pokud někdo najde nějaký nezávislý zdroj k tomuto tématu.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Kasz »

Já si jen dovolím "klasicky" upozornit, že všechny z výše uvedených studií zkoumaly kriminální pedofily, říct tedy, že něco z toho, co studie tvrdí, je obecným znakem všech pedofilů, je zcela zavádějící.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Kuba »

Tak ty studie jsou k smíchu. Ono když by si šel zkoumat většinově orientovanou společnost na základě vzorku vězňů, nepochybně by jsi taky došel k tomu, že průměrné IQ ve společnosti je kolem 75 nebo ještě méně. Prostě, vzorek byl špatný, proto jsou zavádějící i samotné výsledky (i když přiznávám, na té levorukosti je cosi zajímavého :D).

Pokud bys obdobnou studii udělal v Bohnicích, dostaneš u pedofilů nyní v průměru asi tak IQ 80 (než odešel Fíla, bylo by to malinko víc :D). Pokud bys to měřil na aktivních návštěvnících tohoto webu, jsem přesvědčen, že bys získal nápadně nadprůměrnou hodnotu, ale i to by bylo zavádějí, neboť lze předpokládat, že nad svým problémem se budou sami zamýšlet (a tím pádem do komunity si cestu najdou) spíše inteligentnější lidé a opět spíše ti inteligentnější se pravděpodobně budou v průměru více angažovat. Ačkoliv je to ode mě v podstatě hádání, myslím, že lze říct, že ve skutečnosti budou pedofilové v průměru inteligentní stejně jako zbytek populace, přičemž u nich budou stejně zastoupeni jak lidi normální, tak geniální či dementní.

A mimochodem, sám ve výsledcích IQ nejčastěji končím v pásmu 130-140 (No a v pásmu pokory a skromnosti jsem kdesi v hlubokém podprůměru :D).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kuba za příspěvek:
Host
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Troper
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 4
ve věku do: 14
Příspěvky: 155
Dal: 37 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Troper »

Na poslednom teste IQ co som mal mi namerali IQ 118. A vacsina pedofilov s ktorymi som kedy komunikoval ma pravdepodobne nadpriemernu inteligenciu. Uprimne ma podobne "studia" urazaju a degraduju viac ako myslienka ze sme zli. Medzi pedofilmi je kopec bastardov pravda, ale hlupaci myslim nie sme.

Je to snaha spolocnosti dehumanizovat nas coraz viac. Podla nich sme nie len zli ludia ale aj retardi. Rad by som stretol nejakeho z tych vedcov, pokecal s nim o vede a potom povedal ze ci mu pridem ako blbec.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Kasz »

Troper píše:Na poslednom teste IQ co som mal mi namerali IQ 118. A vacsina pedofilov s ktorymi som kedy komunikoval ma pravdepodobne nadpriemernu inteligenciu. Uprimne ma podobne "studia" urazaju a degraduju viac ako myslienka ze sme zli. Medzi pedofilmi je kopec bastardov pravda, ale hlupaci myslim nie sme.

Je to snaha spolocnosti dehumanizovat nas coraz viac. Podla nich sme nie len zli ludia ale aj retardi. Rad by som stretol nejakeho z tych vedcov, pokecal s nim o vede a potom povedal ze ci mu pridem ako blbec.
Jenže znovu opakuji, oni dělali výzkum pouze na kriminálnících, a ti opravdu mají v průměru nižší IQ... protože inteligence a schopnost zpracovat "v hlavě" odlišnou sexuální orientaci tak, aby nikomu neubližovala, přece jenom pravděpodobně snázeji zvládnou lidé s vyšším IQ, tak, jak o tom psal Kuba.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Jednorozec »

Nevím jak bych dopadl dnes ale testy z doby studií se pohybovali od 1x0 do 1x0 (přičemž x byla větší než 1 a menší než 8). Dneska už mnoho mozkových buněk spláchl alkohol, ale i tak si myslím že podobná studie je "kravina".... O většině zdejších dopisovatelů jsem přesvědčen, že jejich iq je nadprůměrné. Tvrdit, že u pedofilů je obecně nižší hodnota inteligence, je buď vrchol blbosti, nebo snaha o diskreditaci. Pokud nebudou relevantní data ( a to jen tak nebudou, protože většina pedofilů to prostě nepřizná), tak jsem přesvědčen o tom, že se v tomto ohledu nelišíme od ostatních lidí....
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Kuba »

Ale můžeme poprosit Mgr. Karla Žáka, aby svůj další dotazníkový výzkum doplnil i o IQ test. :D
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Kasz »

Kuba píše:Ale můžeme poprosit Mgr. Karla Žáka, aby svůj další dotazníkový výzkum doplnil i o IQ test. :D
Mám pocit, že už samotný dotazník, kterým nás Karel potrápil, byl celkem dost náročný na vyplnění, takže možná by se z něj informace o IQ dala nějak dodatečně vytáhnout. :)

Je ale možné, že v rámci doktorského studia, které plánuje zahájit příští rok, se ve výzkumu do disertačky něco na způsob osobnostních i IQ dotazníků může objevit. Uvidíme, nechme se překvapit. :)
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od simgiran »

Ona ta otázka IQ není tak nepodstatná, přece jen i to se dá zneužít k ovlivňování veřejného mínění a k politickým cílům.

Já bych jen upozornil, že jedna ta studie má ověřovat, jestli výsledky té první byly v pořádku nebo ovlivněné výsledkem výběru vzorku. To dělá srovnáním vzorku kriminálních pedofilů a vzorku pedofilů z jiných zdrojů (otázkou je, jestli i tento vzorek nebyl zkreslený). K posouzení by bylo potřeba vědět, jaký byl ten druhý vzorek, jak dobře se výsledky shodovaly apod. Navíc co se týče průkaznosti, tak jedna studie = žádná studie, pokud má být něco ve vědě bráno trochu vážně, tak se požadují minimálně 2 nezávislé zdroje. Vždy je také dobrá otázka, jak data interpretovat. Tady je třeba možnost, že pedofilové jsou častěji levorucí, ale inteligence je nižší kvůli výběru vzorku. Pak je možné, že obě tyto vlastnosti jsou dány výběrem vzorku a pak je tu i možnost, že to vzorkem není a ty výsledky platí pro pedofily obecně.

Závěr: Přistupujme ke studiím opatrně, ať už se nám hodí nebo nehodí. Pokud si budeme vybírat jen studie, co se nám hodí, tak můžeme klamat sami sebe a může to diskreditovat naše snažení. Pozor i na studie, co jdou proti nám, pokud by například někdo tvrdil, že jsou pedofilové hloupí, protože je to na wiki a jsou tam u toho tři závorky s čísly, tak mu můžete v klidu říci, že to nepovažujete za spolehlivý důkaz tvrzení, neboť je to z jednoho zdroje. Případně u tvrzení z vlákna o podílu pedofilů na zneužívání můžete říct: hele, ale já používám jinou definici, která je z těchto a těchto důvodů lepší a ta uvedená studie vlastně ukazuje jen tohle a tohle).
Tito uživatelé poděkovali autorovi simgiran za příspěvek:
Kuba
Uživatelský avatar
Troper
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 4
ve věku do: 14
Příspěvky: 155
Dal: 37 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Troper »

Kasz píše:Jenže znovu opakuji, oni dělali výzkum pouze na kriminálnících, a ti opravdu mají v průměru nižší IQ... protože inteligence a schopnost zpracovat "v hlavě" odlišnou sexuální orientaci tak, aby nikomu neubližovala, přece jenom pravděpodobně snázeji zvládnou lidé s vyšším IQ, tak, jak o tom psal Kuba.
Kriminalnici nemaju v priemere nizke IQ, len kriminalnici ktori sa nechali chytit ;) , myslim si ze napriklad mafianski bossovia ci vyrobcovia DP maju casto nadpriemerne IQ (cim v ziadnom pripade nechcem k nim vyjadrit obdiv). Uspesny zlocin vyzaduje vysoke IQ takze to ze kriminalnici su hlupi plati len pre tych co su dost neopatrni na to aby sa nechali chytit.

Robert Hare, odbornik zaoberajuci sa psychopatmi povedal ze neuspesni psychopati su vo vazniciach a ti uspesni su v politike, biznise apod. a mozu vykonavat zlociny tak, ze ich nikto neodhali a nepotresta a bohuzial je to pravda. To ale plati aj vseobecne pre nepsychopatickych zlocincov.
Uživatelský avatar
StrangerByNight
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 10
ve věku do: 15
Příspěvky: 97
Dal: 8 poděkování
Dostal: 22 poděkování

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od StrangerByNight »

Výsledky podobných průzkumů provedených na účelově vybraném "reprezentativním" vzorku mají asi stejnou váhu, jako kdyby Dělnická strana (sociální spravedlnosti) na základě odpovědí náhodně vybraných účastníků koncertu skupiny Conflict 88 v Krupce na Teplicku prohlásila, že po přštích volbách bude mít v parlamentu nadpoloviční většinu.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Kuba »

Tak ty vzorky nejspíš nebyly vybírány vyloženě účelově s cílem vykreslit pedofily v nějakém nelichotivém světle, ono půjde spíš o to, že prostě jiné vzorky (než ti kriminální či případně další, kteří začnou docházet k sexuologovi) k dispozici ani nebudou. Výzkum Karla Žáka bude v tomhle ohledu asi dost ojedinělý - a nutno dodat, že ani my zde nebudeme úplně reprezentativní vzorek rovnoměrně zastupující veškeré pedofily...
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Kasz »

Kuba píše:Výzkum Karla Žáka bude v tomhle ohledu asi dost ojedinělý - a nutno dodat, že ani my zde nebudeme úplně reprezentativní vzorek rovnoměrně zastupující veškeré pedofily...
Jakýkoliv výzkum bude vždy zatížen nějakou chybou, i kdybychom zkoumali celou populaci a měli tím pádem data reprezentativní na 99%. Jde o to provést výzkum tak, aby byl co nejreprezentativnější... nebo-li co nejblíže pravdě. Což v případě tak tabuizovného tématu a ještě navíc výzkumu prováděného na stigmatizované skupině lidí, jakými jsou pedofilové, je a ještě nějakou dobu bude velmi těžké. Každopádně jakákoliv data, která "jdou proti proudu" zkoumání výhradně kriminálních zástupců naší sexuální minority, jsou velmi cenná.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Pedofil998

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Pedofil998 »

Já myslím, že sexualita nemá vliv na iq. Zkoumali jen ty odsouzené. Myslím že pedofil s vyšším iq se umí lépe ovládat a nespáchá zločin a nebo naopak zločin spáchá, ale díky vysoké inteligenci ho nechytnou.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Myš »

Zrovna té druhé studii jsem se chtěl věnovat a přečíst si jí, nicméně se nedostanu k plné verzi, protože full text není na researchgate ani jinde, kam mám přístup. Celá diskuze mi přijde totiž poměrně zbytečná, aniž by jasno, jak byl sestavený vzorek, což se dozvíme jedině z plného textu studie.

Náhodou, kdo tu jste studenti/VŠ pedagogové, podívejte se prosím, jestli vaše instituce nemá přístup k plnému textu ze Sagepub - https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/107906320701900307?url_ver=Z39.88-2003&rfr_id=ori:rid:crossref.org&rfr_dat=cr_pub%20%200pubmed
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Jednorozec »

Na VŠ to funguje tak že je přístup na velkou část vědeckých článků ale jenom po zalogování do systému a nejsem si až tak jistý, jestli někdo někde neshromažďuje data, co všechno se stahovalo a popravdě jako správný paranoik bych nechtěl, aby někdo věděl že jsem se zajímal o studie pedofilních pachatelů...
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Myš »

Tak jsem se k tomu přes někoho dostal a dočetl se, že pouze 9% z 832 ze souboru, na kterém studie proběhla, nebylo odsouzeno za žádný TČ. Nicméně to se týká všech, nejen pedofilů!

Z souboru n bylo pouze 106 lidí pedofilní, 340 hebe/efebofilní a 386 teleofilní na základě PPG. Což je zajímavé i z hlediska toho, že 53% osob ze základního souboru zneužilo dítě pod 12 let, zatímco pedofilů bylo ve vzorku cca 13%.

Nejvíc lidí do studie přišlo přes probační službu, druhá největší skupina přes vlastního právníka. Menší skupiny pak přes instituci, lékaře nebo právníka poskytujícího právní pomoc zdarma.

Lidé kteří spáchali trestný čin kolem DP (23% pedofilů, 24% hebefilů a 12% teleofilů) byly jako celek znatelně inteligentnější, než zbytek základního souboru. Ani ta téměř čtvrtina pedofilů a hebefilů ale nedokázali vykompenzovat obecně horší skóre "své" skupiny. Celkové procentuální zastoupení lidí, kteří spáchali pouze trestný čin kolem DP, bylo 17%.

Zatímco průměrný pedofil v základním souboru výzkumu nedokončil střední školu (high school), teleofil střední školu dokončil a hebefilové byly tak nějak mezi co vzdělání i inteligence týče.

Kromě IQ a vzdělání řešil výzkum levorukost a mezi pedofily byla signifikantně častější, než je norma, u hebe/efebofilů také častejší, ale ne tak výrazně a u teleofilů průměrná vzhledem k obecné dospělé populaci.

Vzhledem k tomu, že teleofilové byly většinou také pachateli nějaké trestné činnosti, autor studie neuvádí za limit, že pedofilové ve vzorku byly také většinou pachateli nějaké trestné činnosti, což mi přijde pochopitelné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Myš za příspěvek:
Filip
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Jednorozec »

Každopádně mi z toho vychází že to tvrzenní v anglické verzi o tom, že pedofilové mají horší skore v IQ, a podobně, je prostě postavené na nerelevantním testu vycházejícího ze zcela nereprezantativního vzorku. Asi jako by se průzkum volebních preferencí dělal jen v Praze a jen mezi lidmi co přijdou na demonstraci proti Babišovi... Ono je třeba být velmi opatrný už u mnoha výsledků ze "západu" kdy občas autor považuje za pedofila toho kdo neužil dítě a neřeší jeho skutečnou sexuální preferenci.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jednorozec za příspěvek:
Tim
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Myš »

Jednorozec píše: pondělí 5. 4. 2021, 19:31:13 Každopádně mi z toho vychází že to tvrzenní v anglické verzi o tom, že pedofilové mají horší skore v IQ, a podobně, je prostě postavené na nerelevantním testu vycházejícího ze zcela nereprezantativního vzorku. Asi jako by se průzkum volebních preferencí dělal jen v Praze a jen mezi lidmi co přijdou na demonstraci proti Babišovi... Ono je třeba být velmi opatrný už u mnoha výsledků ze "západu" kdy občas autor považuje za pedofila toho kdo neužil dítě a neřeší jeho skutečnou sexuální preferenci.
Co se z toho dá vzít je, že pedofilní pachatelé sexuálně motivovaných TČ mají nižší IQ než teleiofilní pachatelé TČ, to si z toho odnést můžeme. Nakolik to lze vztáhnout na obecnou populaci je otázka, ale stejně je to zajímavé zjištění. U pedofilů bychom očekávali, a v diskuzi to několikrát padlo, že nižší IQ u pedofilů je dáno jejich kriminální historií. Jenže v tom vzorku byly z valné většiny také teleofilní kriminálníci, takže to není dostatečně vysvětlení a přichází otázka, proč by teleofilní kriminálník měl být chytřejší, než ten pedofilní, pokud nepřijmeme, že jsou pedofilové obecně méně inteligentnější?

Zrovna u Cantora se nemusíme bát, že by nevěděl, co je pedofilie...
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Pedofilie a inteligence

Nový příspěvek od Jednorozec »

Jeden důvod mně napadá. U pedofilů byla hlavním motivem sexuální přitažlivost k dětem a ti s nižším IQ měli menší předpoklad odolat nebo to zamaskovat. Kdežto u nepedofila je to jen "náhražka" nebo naopak nějaký extrém (něco navíc proti normálnímu sexu) tj. tam se dá z části čekat menší procento lidí s nižším IQ co se jen neovládli. Jak velký ten rozdíl vůbec byl?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů