Je učitelka pedofil na chlapce?

Dotaz vložen 26. 10. 2018

Dobrý den,
jsem studentem gymnázia. Je mi 15. Občas mi přijde, že jedna učitelka přírodních věd je pedofil na chlapce asi od 11 do 17 let. Je jí asi 60. Obecně se mnohem více baví s klukama než s holkama. Někdy s kluky různě flirtuje, ale hrozně nepříjemně, že se žákům vyloženě posmívá nebo by se dalo říct i uráží. O konkrétních klucích říká třeba i za jejich nepřítomnosti různé drby, což hraničí s pomluvou. Chová se tak ke klukům od primy až do oktávy. Nikdy neříkala nějaké sexuální narážky, ale různě kluky provokuje a to je jí 60. Občas u nás mluví o klucích z jiných, zejména vyšších tříd. Vždy se na začátku roku ptá, jestli zde máme příbuzné. Není to nějaké zvláštní. Může mít pedofilka sklony k agresivitě?

Velmi Vám předem děkuji za ochotu.

MUDr. Brzek odpovídá:

Milý příteli,

víte, pedofilie u žen je extrémně vzácná, takže bych se divil, že Vaše učitelka by jí byla postižena.

Může jít spíše o jinou příčinu jejího snad nevhodného chování, ovšem, pokud se skutečně chová nevhodně, a pokud to není ze strany žáků jen „vidění rostoucí trávy“. Rozhodně se nemáte čeho bát.

MUDr. Antonín Brzek

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Poradna. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.