Zpěvák Glitter souzený za pedofilii (iDnes.cz)

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou vypnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Zpěvák Glitter souzený za pedofilii (iDnes.cz)

Re: Idnes.cz: Zpěvák Glitter souzený za pedofilii

od NemesisPri » pondělí 12. 11. 2012, 8:37:19

Tohle slovo budou zneužíváat pořád, ačkoliv my tím teda jsme chápání jako odpad společnosti, ale to media nezajímá.

Re: Idnes.cz: Zpěvák Glitter souzený za pedofilii

od Kasz » pátek 2. 11. 2012, 21:56:30

simgiran píše:stav po pěti dnech: žádná odpověď
Ber to tak, že svou morální povinnost jsi splnil... ostatní je už na jiných.

Re: Idnes.cz: Zpěvák Glitter souzený za pedofilii

od MR_Xguard » pátek 2. 11. 2012, 17:15:52

Jim napiš znovu. :)

Re: Idnes.cz: Zpěvák Glitter souzený za pedofilii

od simgiran » pátek 2. 11. 2012, 17:13:34

stav po pěti dnech: žádná odpověď

Re: Idnes.cz: Zpěvák Glitter souzený za pedofilii

od Kasz » neděle 28. 10. 2012, 22:38:51

Prosím, odkazy dávej do URL, i když je to kopírovaný text, jinak se nezobrazí celé. Děkuji. :-)

Re: Idnes.cz: Zpěvák Glitter souzený za pedofilii

od simgiran » neděle 28. 10. 2012, 21:51:49

Můj e-mail redakci
Dobrý den,

chtěl bych vás upozornit na nepřesnosti, kterých jste se dopustili v článku Kauza Savile roste, byl zatčen zpěvák Glitter souzený za pedofilii http://zpravy.idnes.cz/zadrzeni-glittera-03r-/zahranicni.aspx?c=A121028_102737_zahranicni_ts.

V článku chybně užíváte slovo pedofilie a příbuzná slova. Už v titulku máte, že byl zatčen zpěvák Glitter souzený za pedofilii. Nemyslím si, že by pedofilie byla v UK trestná. Je to podobné, jako byste napsali o člověku, který znásilnil / obtěžoval ženu, že byl souzen za gynekofilii. Dále článek obsahuje větu "Vyšetřuje ho v souvislosti s pedofilním skandálem moderátora Jimmyho Savilea." Z informací, které o kauze mám, vyplývá, že Jimm Savilea měl obtěžovat, zneužívat, případně znásilnit dívky ve věku kolem 13 - 16 let. Běžně užívaná definice pedofilie mezi sexuology však za pedofilii označuje erotické zaměření na prepubertální / časně pubertální jedince. Považuji tudíž za pravděpodobné, že Jimm Savilea pedofil nebyl.

Chtěl bych vás požádat o důsledné rozlišování pedofilie a pohlavního zneužívání, sexuálního násilí apod. Zaměňování těchto pojmů má podle mě negativní důsledky pro společnost i pro samotné pedofily. Značně rozšířeným názorem ve společnosti je, že pedofil je ten, co zneužívá děti, případně že většina pedofilů děti zneužívá. Přesná data o tom, kolik pedofilů děti zneužívá, nejsou. Odhaduje se však, že velká většina pedofilů (kolem 90 %), se trestného činu na dítěti nikdy nedopustí. (Myslím, že tento údaj uváděl např. Petr Weiss.) Naopak většinu případů sexuálních trestných činů spáchaných na dětech mají na svědomí nepedofilové. Pokřivený obrázek pedofilie u společnosti může vést až k násilí vůči pedofilům. Dále může způsobit, že ti pedofilové, kteří mají problémy se svou orientací, se bojí vyhledat pomoc. To je nebezpečné pro děti i pro pedofily samotné. Mladí pedofilové, kteří si začínají svou orientaci uvědomovat, pak mohou kvůli své orientaci trpět depresemi, které mohou vést až k sebevraždě, případně ke zneužití dítěte.

Pokud vás zajímají informace o pedofilii, mohu doporučit referát Karla Žáka, v rámci kterého vystoupil i jeden pedofil: http://www.stream.cz/uservideo/445516-referat-pedofilie-bohnicke-sexuologicke-dny-2010-autor-karel-zak. Dále bych vás odkázal na web o pedofilii http://www.pedofilie-info.cz/, kde můžete najít kromě obecných informací o pedofilii hlavně osobní zkušenosti a názory pedofilů.

S pozdravem

Re: Idnes.cz: Zpěvák Glitter souzený za pedofilii

od Kasz » neděle 28. 10. 2012, 14:06:40

simgiran píše:Poslal jsem reakci redakci iDnes.
Mohl bys případně, prosím, tvou reakci zde zveřejnit? Díky!

Re: Idnes.cz: Zpěvák Glitter souzený za pedofilii

od Kuba » neděle 28. 10. 2012, 13:10:19

Kasz píše:A pořád dokolečka, dokola... Je vůbec nějaká šance tohle změnit?
Tohle se na iDnes většinou stává, když přebírají zprávy z ČTK. Možná by nebylo od věci napsat občas také tam.

Re: Idnes.cz: Zpěvák Glitter souzený za pedofilii

od simgiran » neděle 28. 10. 2012, 13:04:11

Poslal jsem reakci redakci iDnes.

Zpěvák Glitter souzený za pedofilii (iDnes.cz)

od Kasz » neděle 28. 10. 2012, 10:47:56


Britská policie zadržela bývalou rockovou hvězdu Garyho Glittera. Vyšetřuje ho v souvislosti s pedofilním skandálem moderátora Jimmyho Savilea. Glitter byl v minulosti kvůli takovým deliktům už několikrát vězněn.

Podle serveru BBC zatkli policisté Glittera u něj doma a převezli ho do londýnské vyšetřovací vazby. Někdejší rockový zpěvák byl již v minulosti ve vězení kvůli pedofilním deliktům ve Vietnamu.

Glitter se proslavil v 70. letech, kdy nahrál svou nejslavnější skladbu Rock and Roll. Konec kariéry přišel kvůli jiné aféře. V jeho počítači se našly tisíce obrázků s dětskou pornografií, za což byl v roce 1999 v Británii odsouzen ke čtyřem měsícům vězení. Obviněním z pedofilie poté čelil ještě v Kambodži a Vietnamu, kde byl odsouzen na téměř tři roky do vězení.


Pověst BBC v ohrožení

Současný skandál bývalého moderátora BBC nabývá den ode dne větších rozměrů. Savile, který zemřel loni ve věku 84 let, podle Scottland Yardu zneužil na tři stovky obětí, převážně mladých dívek.

Sexuální obtěžování mu údajně procházelo bez povšimnutí médií či veřejnosti čtyři desítky let. Kvůli tomu je nyní v ohrožení pověst BBC, především kvůli podezření, že o Savileových pedofilních sklonech se ve firmě vědělo.A pořád dokolečka, dokola... Je vůbec nějaká šance tohle změnit?

Nahoru