Jsi pedofil ochotný věnovat trochu času vyplňování dotazníku ohledně tématu pedofilie? Vyplň prosím dotazník k výzkumné části seminární práce!

Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou vypnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od Reznik69 » úterý 26. 11. 2019, 19:21:32

o podmíněné propuštění neusiluje.

Že by svědomí... 🤔

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od pbd » úterý 26. 11. 2019, 11:50:29

Zneužil 39 dětí, deset let si ale odsedět nemusel. Na svobodu se dostal předčasně (Aktuálně.cz)
Martin Mertl byl s kamarádem Milanem Machátem aktérem jednoho z největších případů sexuálního zneužívání v novodobé historii Česka, společně ublížili 39 dětem. Soud je za to potrestal deseti lety vězení. Deník Aktuálně.cz nyní zjistil, že Mertl si celý trest neodseděl. Je na svobodě, po podmíněném propuštění minulý týden vězení po necelých osmi letech opustil.
(...)
V tuto chvíli je zřejmé, že se krajský soud přiklonil na stranu nižší instance. Soudy dospěly k závěru, že se Mertl napravil, projevil dostatečnou sebereflexi a recidiva u něj nehrozí. "Je s tím těžké žít, proklínám se za to. Cítím zármutek, lítost. To, co si (zneužití) prožili kvůli mně, to jsem nikdy neměl dělat. Měl jsem je nechat vyrůst v klidu a bezpečí, ne je do něčeho nutit," řekl při jednom z jednání o svém podmíněném propuštění.
(...)
Mertl s Machátem byli odsouzeni za několik sexuálních zločinů včetně znásilnění, sexuálního nátlaku či zneužití dítěte k výrobě pornografie. Soudkyně jim nařídila i sexuologické léčení, které museli podstupovat v průběhu trestu. Po propuštění jim zakázala na deset let pracovat s dětmi, větší sankci v tomto ohledu zákon nedovoluje. Druhý aktér případu, Milan Machát, je podle informací Aktuálně.cz stále ve vězení a o podmíněné propuštění neusiluje.

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od Kuba » pondělí 22. 9. 2014, 19:09:55

Jednorozec píše:Zajímalo by mně s kým se tedy potkají, když ne s běžnými vězni a jestli by nebylo od věci už během trestu jim naordinovat povinnou sexuologickou léčbu.
Možnost léčby během trestu je i v ČR v jedné věznici, snad Kuřimi. Ale ne každý, kdo chce, se tam dostanu. Nevýhodou ale je, že se to nepočítá jako řádně prodělaná ústavní léčba, čili pokud má někdo třeba pět let a nařízenou ústavní léčbu, tak i když se "léčí" celých pět let během trestu, tak poté jde do léčby někam do léčebny a tam začíná úplně nanovo.

Nutno ovšem dodat, že co jsem slyšel a zažil, tak režim léčených ve věznici v Kuřimi je v mnoha ohledech mnohem volnější (z hlediska "léčby") než režim na sexuologickém oddělení v Bohnicích.

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od radoslav » čtvrtek 18. 9. 2014, 23:12:03

Zas im nikto nepomôže odsedia si trest a liečba až vonku to je systém Ala CZ

U nás by sa to nestalo u nás by trest pěkně mezi ostatných a samozrejme liečba sexuologicka žiadna kde sú iné duševné poruchy alkoholické atd...
U nás by sa im mal kto venovať a odborne tak budu ešte spustu času vonku v ústave v CZ
Vlastně dostali ambulantnu liečbu no super to by som rád vedel keri exot im urobil posudok za tieto činy dostať ambulantnu liečbu tak mňa mali oslobodiť. ...

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od Jednorozec » středa 17. 9. 2014, 12:35:24

Zajímalo by mně s kým se tedy potkají, když ne s běžnými vězni a jestli by nebylo od věci už během trestu jim naordinovat povinnou sexuologickou léčbu.

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od Kasz » středa 17. 9. 2014, 8:35:45

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od Gabriel Svoboda » úterý 8. 7. 2014, 15:53:33

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od Kasz » pondělí 17. 3. 2014, 22:51:31

Hranicar píše:Popravdě řečeno mám trochu problém s dotyčnými dvěma nějak soucítit.
S dotyčnými není třeba soucítit. Tady šlo jen o to, kdy to "praskne". Naštěstí to prasklo. Nicméně po odpykání trestu a absolvování léčby mají možnost začít nový život. Cena, kterou za svoje "hrátky" platí, je poměrně vysoká, snad si z toho něco vezmou. Určitě jim nezávidím - začínat nový život v momentě, kdy je mi 40... nechtěl bych.

Jinak pokud by si někdy četli toto vlákno, kluci, nemusíte se bát, že vás sežerem (teda aspoň pokud mohu mluvit za adminy a moderátory), věřím, že po všech peripetiích s trestem a léčbou se nakonec budete doopravdy snažit společnosti nějak odčinit to, co jste jí vzali.

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od Hranicar » pondělí 17. 3. 2014, 20:57:21

Popravdě řečeno mám trochu problém s dotyčnými dvěma nějak soucítit. To, co dělali, bylo dlouhodobé a promyšlené, žádný "úlet", kdy člověk neudrží na uzdě pudy. Na druhou stranu ten Martin sám přišel s doznáním a zjevně je dost nevyzrálá a komplikovaná osobnost.
Když se snadno ovlivnitelný člověk s nevyjasněnou sexualitou setká s někým, kdo ho nasměruje špatným směrem, může to dopadnout dost katastrofálně. Možná je to i tenhle případ - jak bylo zmíněno, byl to ten Milan, kdo měl hlavní slovo. Ale i když je člověk slabá a nevyzrálá osobnost, musí mu být jasné, že tohle fakt není v pořádku i kdyby nevímco.
Stejně se nemůžu ubránit tomu že se začal kát až když věděl, že je v háji a že najednou dělá polepšenýho, aby na něj soud pohlížel lépe. Působí to až absurdně.
I když... co tak člověk může dělat jinýho... Kromě toho, že by se sám oddělal.
Není to poprvé, co v takovém případě obviněný tvrdí něco ve smyslu: "Já jsem pedofil a budu se léčit a vyléčím se z toho." Což je nejspíš takový divadýlko pro lidi, protože většina z nich si myslí, že je to možný a že o tom to je.
Děsnej, sakra, děsnej případ. Kvůli takovýmto jedincům pak rodiče chytá hysterie (celkem právem) a bojí se své děti vůbec někomu svěřit.

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od Gabriel Svoboda » pondělí 17. 3. 2014, 16:46:11

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od malou » úterý 12. 11. 2013, 21:20:23

S pripadem nejsem tak uplne seznamen ale je hrozne kdyz nekdo nekomu dela neco proti jeho vuly a pak ho psychicky vydira a to neomlouva ani fakt ze tady se jednalo priz o hebofilii.

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od Kasz » pátek 8. 11. 2013, 11:59:54

A tady je soudní rozuzlení a trest:

Skautští vedoucí dostali za zneužití desítek dětí deset let vězení (iDnes.cz)

Soud oběma zároveň udělil desetiletý zákaz práce s dětmi a mládeží a nařídil jim ambulantní sexuologickou léčbu. Uložil jim také, že mají jedné z obětí vyplatit za nemajetkovou újmu tři sta tisíc korun.

Skauti mali zneužiť chlapca (13): Orál, anál a nahé fotky

od radoslav » čtvrtek 3. 10. 2013, 10:28:54

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od radoslav » neděle 19. 5. 2013, 11:48:03

kuba
to čo píšeš máš pravdu.Ja osobne si viem predstaviť ako mu tam je
sám som prežival strašne veci a myšlienky .....atd :( každí list v ktorom bola podpora ci už od kamaratov alebo rodiny mi veľmi pomohla,že ešte o mňa niekto stoji.
k tomu co urobil ..bral to na lahku vah .a hned sa mu to zapacilo no hormony mu zatienili zdravy rozum. :( dúfam že si to uvedomi ....že ubližil. :(

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od Silesia » neděle 19. 5. 2013, 11:33:41

Do skautu bych nepsal byli to junaci

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od Kuba » neděle 19. 5. 2013, 11:14:02

Jestli byste někdo byl ochotný do vazby napsat, tak bych v tom spatřoval chválihodný čin. A to třeba i z toho prostého důvodu, že pokud ponecháme stranou, co ti kluci udělali, tak teď sami nejspíš dost trpí a každé rozptýlení z toho vězeňského stereotypu pro ně jistě bude zlaté. Navíc by se jim jistě hodilo nemálo informací, ale případně i podpory. Protože tu tam kde jsou potřebují.

Dopis pošleš na adresu věznice s uvedením jména a ideálně i data narození obviněného (což asi bude trošku problém). Jelikož už jsou ve vazbě déle než tři měsíce, nebudou mít koluzní (vyšetřovací) vazbu, čili se jim do pošty nebude koukat policie, jen vychovatel a to stejně spíš jen formálně, ani bych nečekal, že by to četl. Ostatně já jsem si taky z vazby dopisoval s pedofilem a bylo to bez problémů. :)

Jinak vazební věznici hledat nemusíte, hned v tom posledním článku je napsáno, že je to vazební věznice Litoměřice. :)

Protože se s ním nakonec setkat nemohl, napsal mu Martin M. 
z litoměřické vazby dopis, kde rozebírá svoji činnost.


Otázkou spíš je, zda někdo znáte či někde vyčtete celé jméno (média by jej ze zákona uvádět neměli), případně zda nenapíšete do skautu, zda by vám na obviněné nedali kontakt, ale tak nevím, zda byste nevyvolali spíš zděšení. :D

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od radoslav » neděle 19. 5. 2013, 9:12:01

simgiran píše:No, jde o to, že nemáme adresu. Otevření by myslím nevadilo. Pokud by tam nebyl hyperaktivní cenzor.
a vieš kde sa nachadza? v akej väzbe

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od simgiran » neděle 19. 5. 2013, 9:10:08

No, jde o to, že nemáme adresu. Otevření by myslím nevadilo. Pokud by tam nebyl hyperaktivní cenzor.

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od radoslav » neděle 19. 5. 2013, 9:08:23

list sa tam dá poslať.aj keď všetky listu sa tam otvaraju a čítaju.pred dorucením

Re: Vedoucí skautu zneužili až 120 dětí!

od Silesia » neděle 19. 5. 2013, 9:03:25

No to by snad jít mělo ne?

Nahoru