Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Odeslat odpověď


BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou vypnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Gabriel Svoboda » středa 16. 12. 2015, 8:13:55

Předseda Rady ČRo: Český rozhlas musí dělat pluralitnější novinařinu (Deník Referendum)

Rozhovor s předsedou Rady Českého rozhlasu Petrem Šafaříkem o nadcházející volbě nového generálního ředitele Českého rozhlasu:

...
A šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný se v jednom svém vyjádření snažil jasně prokázané pochybení hájit odkazem na heslo ve Wikipedii a na to, že stejnou chybu dělají i jiná média, k čemuž bylo ve vyjádření ČRo připojeno několik linků, mimo jiné i na dva články v Blesku...

To podle mého názoru není úroveň, kterou by mělo nabízet a garantovat médium veřejné služby.
...

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Jednorozec » středa 11. 11. 2015, 13:47:20

Plyšáček píše:
Karel Žák píše:Podivuji se také nad tím, že Český rozhlas sice dne 30. 7. 2014 informoval posluchače o prošetřování webu www.pedofilie-info.cz Policií ČR, ale o závěrech prošetřování po více jak 5 měsících od jeho ukončení...své posluchače doposud neinformoval.
Špičkový postřeh. Trvejme na tom.
A nebyl třeba podobně na něco prošetřován český rozhlas, podle hesla když ti ukradnou husu seber jim housera?

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Nepřihlášený Angelo » neděle 8. 11. 2015, 23:16:12

Ahoj, tady Angelo, ten inzerát není směřován k holčičkám. Proč spojují preferovaný věk, který zde uvádím s mým inzerátem, který holčičkám směřován není. Už sem nechodím a líbí se mi i starší holky, než jen do 15 let. Byl bych nerad, abych měl kvůli debilním novinářům a nějaké nechápavé sexuoložce zbytečně problémy a zničený život. K pedofilům a tomuto webu se již nehlásím.

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Plyšáček » čtvrtek 15. 10. 2015, 21:38:25

Karel Žák píše:Podivuji se také nad tím, že Český rozhlas sice dne 30. 7. 2014 informoval posluchače o prošetřování webu www.pedofilie-info.cz Policií ČR, ale o závěrech prošetřování po více jak 5 měsících od jeho ukončení...své posluchače doposud neinformoval.
Špičkový postřeh. Trvejme na tom.

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Karel Žák » čtvrtek 15. 10. 2015, 20:47:20

Zdravím zdejší komunitu! Po čase se ozývám s pokračováním "nekonečného" příběhu s Českým rozhlasem:

Reakce na odpověď Rady Českého rozhlasu ze dne 1. 10. 2015

Vážená Rado Českého rozhlasu,
je mi líto, že Vám musím ještě jednou napsat, ale Český rozhlas stále neopravil nepřesnost, o jejíž opravu jsem žádal před víc jak rokem dne 1. 9. 2014 a o které šéfredaktor Jan Pokorný před téměř půlrokem dne 29. 4. 2015 Vaším prostřednictvím ve své odpovědi tvrdil, že byla opravena, a po mém upozornění opět a znovu ve svém textu z 1. 10. 2015 tvrdí, že již byla fakticky opravena. Jedná se o formulaci výroku pana MUDr. Trojana v článku Pedofilové nejsou agresoři. I Andersen byl prý pedofil a jeho pohádky čteme dodnes, tvrdí sexuolog (http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/pedofilove-nejsou-agresori-i-andersen-byl-pry-pedofil-a-jeho-pohadky-cteme-dodnes-tvrdi-sexuolog--1379299), v němž je napsána přímá řeč pana MUDr. Trojana „Nebyl bych rád, ale pokud by si k mému dítěti nic nedovolil, tak bych neměl problém“, ačkoliv pan MUDr. Trojan ve skutečnosti řekl "Nevím, jestli bych byl rád, ale ...", jak je patrno z Přepisu rozhovoru s MUDr. Trojanem (http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/1379700). Prosím tedy Český rozhlas již potřetí o opravu a doufám, že konečně již bude provedena.

Podivuji se také nad tím, že Český rozhlas sice dne 30. 7. 2014 informoval posluchače o prošetřování webu www.pedofilie-info.cz Policií ČR, ale o závěrech prošetřování po více jak 5 měsících od jeho ukončení (prošetřování bylo ze strany Policie ČR ukončeno dne 5. 6. 2015) své posluchače doposud neinformoval. Vždycky jsem si myslel, že když se ve veřejnoprávním médiu objeví informace o nějakém prošetřování, budou posluchači informováni též o jeho výsledku, jakmile bude tato informace dostupná, bez ohledu na to, zda se tato informace Českému rozhlasu "hodí do krámu" nebo ne.

Také se podivuji nad tvrzením pana Pokorného, ve kterém uvádí, že pokud on sám nebo někdo ze stanice, za jejíž program zodpovídá, udělá chybu, omluví se. Bohužel musím konstatovat, že mi doposud žádná omluva za neobjektivní reportáže od něj nepřišla, koneckonců sama Rada Českého rozhlasu v poslední mé odpovědi ze dne 1. 10. 2015 píše, že o verdiktu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ze dne 14. 4. 2015 se dozvěděla až z mého emailu dne 20. 7. 2015, tedy omluva za neobjektivní reportáž by musela přijít v poslední odpovědi přes Radu Českého rozhlasu, což se však nestalo.

Poslední záležitost, kterou bych chtěl zmínit, je neúměrně dlouhá doba odpovědí, s jakou komunikuje Český rozhlas prostřednictvím Rady Českého rozhlasu se svými posluchači. Pro ilustraci uvádím datum, kdy jsem zasílal stížnost, a datum, kdy jsem obdržel odpověď:

1) 1. 9. 2014 (stížnost), 30. 10. 2014 (odpověď) - na odpověď jsem čekal 59 dní.
2) 8. 12. 2014 (stížnost), 30. 4. 2015 (odpověď) - na odpověď jsem čekal 143 dní(!).
3) 20. 7. 2015 (stížnost), 1. 10. 2015 (odpověď) - na odpověď jsem čekal 73 dní.

Průměrná délka odpovědí z Českého rozhlasu je tak po zaokrouhlení 92 dní (tedy 3 měsíce). Možná je to strategie, jak odradit posluchače od komunikace, 143 dní čekání na odpověď je opravdu pouze pro ty nejtrpělivější z nich.

Co říci závěrem? Vzhledem k tomu, že ani po více jak roce není opravena nepřesnost, kterou jsem žádal opravit hned v mé první stížnosti ze dne 1. 9. 2014, vzhledem k tomu, že ani po verdiktu RRTV o neobjektivitě reportáží, odvysílaných dne 30. 7. 2014, se mi jakožto přímému účastníkovi jedné z reportáží Český rozhlas doposud za jejich neobjektivní zpracování neomluvil, vzhledem k tomu, že Český rozhlas neinformoval posluchače o výsledku prošetřování webových stránek www.pedofilie-info.cz, jež bylo ukončeno 5. 6. 2015, vzhledem ke způsobu vedení rozhovoru reportérem J. Kroupou a následné komunikace s M. Chaloupskou, vzhledem k mnou v minulém emailu ze dne 20. 7. 2015 zmíněného nádechu neomylnosti v odpovědích šéfredaktora J. Pokorného a vzhledem k velmi dlouhým dobám reakcí na připomínky a stížnosti posluchačů (u média, jež má promptně reagovat na aktuální dění je to napováženou), si odnáším z interakce s Českým rozhlasem velkou osobní negativní zkušenost.

Věřím však, že moje trpělivá komunikace nakonec vedla či povede k určité změně k lepšímu - každopádně doufám, že se prostřednictvím mých stížností Český rozhlas důkladněji seznámil s problematikou pedofilie a že jednoho dne jeho posluchači uslyší seriózní reportáž například o problematice našich dospívajících pedofilně zaměřených spoluobčanů, jež doposud žádný delikt nespáchali - upozornit na nedostatky v sexuální výchově považuji s ohledem na ochranu dětí před pohlavním zneužíváním za velmi potřebné.

S pozdravem
Mgr. Karel Žák

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Jednorozec » sobota 3. 10. 2015, 17:22:31

Třeba tam pracuje hodně teoretických fyziků a snaží se dokázat, že čas je relativní a je vytvářen hmotou, v tomto případě šedou hmotou mozkovou.

Evidentně nemají snahu něco řešit a reagují jen jak nutně musí...
Popravdě si nemyslím že by ty jejich dezinformace vůbec šli napravit jinak než samostatným pořadem. Nějaká poznámka/omluva během zpráv (jak bývá zvykem) je vcelku k ničemu, nikdo ji ani nezaznamená a s původním pořadem si ji nespojí.

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Karel Žák » středa 30. 9. 2015, 21:56:56

Dopisování s Českým rozhlasem nebere konce, zde je další pokračování korespondence, tentokrát Rada Českého rozhlasu reaguje na moje vyjádření ze dne 20.7.2015:

Vážený pane magistře,
jménem Rady Českého rozhlasu tímto odpovídám na Vaši stížnost z 29. 7. 2014, kterou jste se vrátil k záležitosti svého podnětu z 1. 9. 2014 a dosavadním odpovědím rady a vyjádřením ze strany Českého rozhlasu.

Děkujeme Vám za důslednost, s níž jste danou věc sledoval – jak víte, Rada ČRo Vám již ve věci novinářských pochybení dala za pravdu a učinilo tak, byť až po opakovaných žádostech o důslednější prošetření věci a jen částečně, také vedení ČRo. Věříme, že kvalitní kritická zpětná vazba, kterou jste ve svých podnětech poskytl, povede ke zlepšení práce ČRo.

Děkujeme Vám rovněž za upozornění na rozhodnutí RRTV z 14. 4. 2015 (7. letošní zasedání), která ohledně Vámi kritizovaných pořadů ČRo Radiožurnál o pedofilii konstatovala porušení zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání. Český rozhlas radu o onom řízení u RRTV neinformoval.

Rada ČRo si k Vašemu nynějšímu podnětu opět vyžádala prostřednictvím generálního ředitele Českého rozhlasu vyjádření ze strany ČRo. Vypracoval je Jan Pokorný, šéfredaktor stanice ČRo Radiožurnál. Text připojujeme v příloze. Chápejme ho prosím znovu jen jako dokument o současné míře sebereflexe vedení ČRo v oné záležitosti. Rada ČRo se s tím vyjádřením neztotožňuje. Pokládáme za chybné, že ČRo Vámi zmiňovanou faktickou opravu provedl až s velkým zpožděním. Vyjádření J. Pokorného na 2. otázku pokládáme za vyhýbavé a budeme se ptát na to, zda ČRo Radiožurnál splnil svůj veřejně vyslovený slib informovat posluchače o závěrech ukončeného prošetřování. Rada ČRo je toho názoru, že ke kvalitní novinářské práci patří také schopnost sledovat případy, o nichž média referují, dlouhodobě. A splnění slibu média veřejné služby rozhodně považujeme za nutnost.

Dáváme Vám za pravdu v tom, že ze strany ČRo ohledně značné části posluchačských stížností převládá tón neomylnosti. Rada ČRo to několikrát konstatovala a odmítla ve svých odpovědích na podněty posluchačů. Radní již několikrát upozornili vedení ČRo na to, že snaha za každou cenu prezentovat kroky ČRo jako bezchybné není správná. Ostatně i skutečnost, že Rada ČRo již několikrát snížila půlroční odměnu generálního ředitele také kvůli porušení Kodexu ČRo, by měla být pro vedení ČRo dostatečným signálem k tomu, že postoje v duchu někdejšího problematického sloganu ČRo Radiožurnál „Se vší pokorou: Jsme výborní!“ jsou nejen nenáležité, ale přímo kontraproduktivní.

Vážený pane magistře, ještě jednou Vám děkujeme za velmi kvalitně poskytnutou zpětnou vazbu k novinářské práci Českého rozhlasu v žánru investigativní žurnalistiky a ke způsobu, kterým vedení ČRo reaguje na kritiku prokázaných nedostatků.

S pozdravem

Doc. PhDr. Michal Stehlík, Ph.D.
předseda Rady ČRo

Vyjádření vedení ČRo

Vedení ČRo obdrželo od Rady ČRo k vyjádření dopis K. Žáka. Pan Žák pokládá Radě tři dotazy, které jsou níže uvedeny včetně odpovědi.

1) Šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný uvádí v 5. bodu vyjádření ze dne 29. 4. 2015 (reakce na mou žádost o úpravu nepřesných / nepravdivých tvrzení na webu Českého rozhlasu), že příslušné formulace byly opraveny. Když se ale podívám na web Českého rozhlasu, opraveny dosud nejsou. Chci se tedy zeptat, v jaké lhůtě dojde k faktické opravě?

Odpověď: k faktické opravě již došlo.

2) Podle informací odboru informační kriminality Policejního prezidia bylo prošetřování webových stránek http://www.pedofilie-info.cz" onclick="window.open(this.href);return false; v souvislosti s reportážemi Českého rozhlasu ze dne 30. 7. 2014 již ukončeno. Chtěl bych se proto zeptat, zda Radiožurnál již informoval, případně kdy Radiožurnál bude informovat své posluchače o závěrech ukončeného prošetřování webových stránek http://www.pedofilie-info.cz" onclick="window.open(this.href);return false;, o němž informoval své posluchače dne 30. 7. 2014 ve 12:08 hod. v pořadu Hlavní zprávy? Prosím o zaslání termínu a času odvysílání této informace, jakmile bude znám. Předpokládám také, že dojde k odvysílání informace v nějakém podobně exponovaném čase, jako tomu bylo dne 30. 7. 2014, tedy např. v Hlavních zprávách.

Odpověď: Radiožurnál bude ještě dění kolem předmětných webových stránek prověřovat. Není možné zaslat termín vysílání. Může se stát, že stanice připraví materiál do vysílání, který náhle odsune mimořádná aktualita.

3) Dále pan Žák píše: „V souvislosti s verdiktem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání si zde dovolím také jednu poznámku - všiml jsem si i v jiných stížnostech jiných posluchačů, že Český rozhlas a stanice Radiožurnál v zastoupení p. šéfredaktora Pokorného má tendenci práci svých lidí za každou cenu hájit - ze slov pana šéfredaktora p. Pokorného (ale například i z vyjádření JUDr. Olgy Erhartové, konkrétně č.j. RRTV/2994/2015-P ze dne 17. 3. 2015, která zastupovala Český rozhlas před RRTV jako účastníka řízení) jsem často vnímal tón "neomylnosti", namísto, aby třeba také někdy uznal, že ze strany Radiožurnálu došlo (nebo mohlo dojít) k určitému pochybení, a za toto pochybení se omluvil.“

Odpověď: Každý někdy chybuje. Pokud já sám nebo někdo ze stanice, za jejíž program zodpovídám, udělá chybu, omluvíme se. A několikrát jsem to udělal.

Dále pan Žák reaguje na mé vyjádření z 29. 4., jak píše, odpověď nepožaduje. Beru tedy jeho vyjádření na vědomí.

Jan Pokorný
šéfredaktor Radiožurnálu


Nejhorší je, že po roce dopisování k faktické opravě, kterou požaduji již od své stížnosti ze dne 1.9.2014 (ano, datum jsem si nespletl!), došlo jen v jednom ze dvou bodů, na které Radiožurnál přistoupil a o kterém šéfredaktor Radiožurnálu 29.4.2015 uvedl, že bylo opraveno - vyjádření pana MUDr. Trojana o tom, že "by nebyl rád, kdyby jeho syna učil pedofil", stále opraveno není(!), přitom MUDr. Trojan řekl "Nevím, jestli bych byl rád..." Takže jim znovu napíšu a znovu si počkáme tak 2-3 měsíce na odpověď. Tomu skutečně říkám schopná veřejnoprávní instituce, která dokáže reagovat na události v reálném čase. *negative*

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Kasz » středa 2. 9. 2015, 14:33:58

Jo, aby to nebylo někde rozlítané, když je to text, který souvisí s tímto vláknem.

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od simgiran » středa 2. 9. 2015, 11:16:57

Kaszi, fakt si myslíš, že bylo na místě přesunout ten Protiproud ze srandiček? ;D

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Jeremy » středa 2. 9. 2015, 11:07:58

Už som niekoľko krát písal, že nerozumiem, prečo riešime bláboli z parlamentných listov... Áno, sú ľudia, ktorí to čítajú a o nich mám svoju mienku. Aby som bol presný, píšem o ľuďoch, ktorí to čítajú a berú to vážne, nie o tých, ktorý všetky výplody podobných "listov" konzumujú ako dennú dávku humoru. Pochopil by som ešte, ak by sa tieto články radili do sekcie "Vtipy a jiné srandičky".

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Filip » středa 2. 9. 2015, 9:40:19

Mali by zmeniť názov na proti rozumu, alebo proti inteligencii.

Re: Pro odreagování - vtipy a jiné srandičky

od simgiran » středa 2. 9. 2015, 3:08:41

Trocha Protiproudu
Příkladný dvojí metr: Pedofilní web není podle policie problém. Ostrá slova o imigrantech naproti tomu kriminalizována budou. Stopy po obchodu s dětmi vedou vysoko

Česká policie v srpnu odložila kauzu webových stránek pedofílie - info, které otevřeně propagují sexuální úchylku, jež je v naší zemi - bohudíky - stále ještě trestná.

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Kasz » pondělí 17. 8. 2015, 14:53:30

Vytvořil jsem na web článek, který informuje o tom, že naše stránky jsou legální:
http://www.pedofilie-info.cz/web-ceskoslovenske-pedofilni-komunity-je-podle-policie-cr-legalni/

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od fenix » úterý 11. 8. 2015, 22:25:53

Kdybych se nemyl tak moc holčiček nenalákám. :D

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Kuba » úterý 11. 8. 2015, 22:06:56

Hezká návštěvnost. Jdu napsat do redakce Blesku, že ošklivý zlý úchylní nemytý pedofilové šíří svou zlotřilou propagandu na webu a ať o tom napíší článek. To bude potom návštěvnost ještě dvojnásobná. :D

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Kasz » pondělí 10. 8. 2015, 23:16:26

To už nebyly nějaké velké špičky, to by ses musel podívat sám na ten týden, kdy ten Týden vyšel. :) Tyhle špičky, co jsem vypsal, jsou skutečně vidět na celém dvouletém grafu. Nevím, jak to počítá Google, asi by se to dalo někde najít, řekl bych, že jedna návštěva bude jedna unikátní IP za hodinu, ale nevím, jak to Google dělá, možná k tomu používá i Cookies, takže pak by to mohla být skutečně jedna unikátní návštěva z každého PC, který na náš web přišel.

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Plyšáček » pondělí 10. 8. 2015, 23:04:17

Jé, děkuji moc. Právě na to jsem se chtěl vyptat.

Počítá se každý člověk jednou za den, nebo i třeba několikrát - pokud se vrací opakovaně v jednom dni?

A časopis Týden s tím nepohnul?

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Slav » pondělí 10. 8. 2015, 23:01:11

Kasz: Díky, výsledky jsou slušné.

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Kasz » pondělí 10. 8. 2015, 22:57:22

Slav píše:Jak to tedy dopadlo s tou návštěvností?
1.8.2015 - 897
2.8.2015 - 874
3.8.2015 - 4966
4.8.2015 - 4987
5.8.2015 - 1240
6.8.2015 - 1027
7.8.2015 - 999
8.8.2015 - 990
9.8.2015 - 959

Pro srovnání:

Prague Pride 2013
17.8.2013 - 233
18.8.2013 - 309
19.8.2013 - 3644
20.8.2013 - 4864
21.8.2013 - 2561
22.8.2013 - 1452
23.8.2013 - 1042
24.8.2013 - 821
25.8.2013 - 1270

Český rozhlas 30.7.2014
28.7.2014 - 685
29.7.2014 - 764
30.7.2014 - 1800
31.7.2014 - 919
1.8.2014 - 855

Ještě jsou v grafu vidět tyto špičky:
9.9.2013 - 2772
21.9.2013 - 1142
12.9.2014 - 1330

Čili dá se říct jedna reportáž na Barrandově a článek v novinách je z hlediska denní špičky srovnatelný s Prague Pride (letos to byl dokonce denní rekord!), ovšem Prague Pride má zase mnohem víc návštěvníků po delší čas od účasti, myslím tím týdny, protože články vycházely i v září (to byly ty špičky) + kolem také ještě hodně návštěv, které jsou v souvislosti s debatou ohledně účasti pedofilů na Prague Pride.

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

od Jednorozec » sobota 8. 8. 2015, 12:29:18

S názorem, že negativní reklama je taky reklama sice souhlasím, ale je třeba uvážit komu pak ta reklama poslouží. Vzhledem k tomu, že web se snaží poukazovat především na pozitivní stránky pedofilie, tak negativní reklama může být velmi kontraproduktivní. Zjednodušeně řečeno, dejme tomu, že na na reklamu zareaguje 100 000 lidí, a 10 000 z nich se přijde si i přečte nějaké příspěvky tu. Jaký je výsledek? 9/10 se jen utvrdilo, jací jsme úchyláci aniž by něco dál četlo. Takže prostě je to dle mého názoru, rozporuplné...

slav: jinak pokud nesouhlasím s něčím názorem tak ho napadnu argumenty. Pokud místo argumentů napadám či jinak diskredituji autora, chovám se jako klasický demagog, nikoli jako někdo kdo respektuje cizí názor...

Nahoru