Nová pravidla, platná od 24.12.2015

Odeslat odpověď


Snažíme se omezit automatizované registrace na našem serveru, z toho důvodu je nutné, abyste vyřešili následující úkol.

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou vypnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Marco Freeman » pondělí 22. 10. 2018, 21:56:35

Dnes jsme s Kaszem provedli změnu (resp. spíše doplnění) Hlavních pravidel. Nejedná se o žádné markantní změny. V pravidle 3b) došlo k přeskládání jednotlivých podbodů a doplnění jedné formulace a jednoho podbodu (modré části textu byly doplněny):
V Hlavních pravidlech webu se píše:3) Na celém webu je zakázáno neslušné chování a jednání. Proto je zde zakázáno:
b) psát příspěvky, které mohou mít negativní vliv na příchozí pedofily. Mezi tyto příspěvky se počítají například příspěvky, které:
obhajují sexuální aktivity s dětmi nebo jinak vzbuzují dojem, že sexuální aktivity dětem nemohou ublížit či jsou v pořádku;
obhajují pachatele trestných činů, a to především sexuálních trestných činů páchaných na dětech, a bagatelizují následky těchto činů;
vzbuzují závist nad sexuálními kontakty s dětmi;
do detailu popisují sexuální aktivity s dětmi – a to i v případě životního příběhu;
moderátor či administrátor určí jako příspěvky nevhodné a závadné. V případě nejistoty ohledně příspěvku, jež by mohl porušovat pravidla 3b), se před jeho odesláním poraďte s členem Týmu ČEPEK.

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Marco Freeman » čtvrtek 28. 6. 2018, 21:33:19

Dnes jsem provedl malou úpravu pravidel v bodech 4b) a 5b) a doplnil jsem bod 4d) (modré části textu byly do pravidel doplněny):
V Hlavních pravidlech webu se píše:4) Je striktně zakázáno vyzrazování citlivých údajů. Proto se zavazujete:
b) k nevyhrožování vyzrazením citlivých údajů, jejichž příklady můžete najít v bodě 4a), a k tomu, že se žádným pokoutným způsobem nebudete snažit tyto citlivé údaje zjistit;
d) neposílat odkazy nebo narážky, které vyznívají tak, že zjišťujete IP adresy a jiné citlivé údaje ostatních členů komunity.

5) Zavazujete se k okamžitému uposlechnutí a respektování rozhodnutí moderátora či administrátora. Proto jste povinni:
b) v případě Vám uděleného trestu jej respektovat po celou jeho dobu trvání, nepodvádět, nezakládat duplicitní účty a za někoho se vydávat či se na chat přihlašovat jako anonym, v případě úpravy příspěvku moderátorem tuto skutečnost záměrně nezakrývat mazáním ani novou úpravou příspěvku, v případě trestu umlčení na chatu nezasílat SOS ve snaze stížnosti na udělený trest;
Děkuji za pochopení,

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Marco Freeman » pondělí 20. 2. 2017, 20:09:11

Dnes se konečně zadařilo a na fóru máme i aktuální pravidla v angličtině! :) Moc bych chtěl poděkovat Myšákovi, že současná pravidla do angličtiny přeložil. *good*

Dnes jsem si konečně našel čas, abych daná pravidla naformátoval do výzoru, v němž je jejich česká verze. (Což bylo se všemi těmi tagy o nervy, ale nakonec se podařilo.) :)

Výslednou práci je již možné nalézt zde: http://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?p=5140&f=56#p5140

(V případě nalezení chyby klidně napiště, bude opraveno.)

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Marco Freeman » pondělí 20. 6. 2016, 15:06:15

Mathias8 píše:Mám to chápať tak, že keď požiadam o zmazanie svojho účtu tak počas tej trojmesačnej lehoty nesmiem sem chodiť vobec? alebo sa to týka čisto iba prihlasovania.
Ta trojměsíční lhůta se týká přispívání do témat fóra. Tady nejde o nějaké trestání, že pokud chce dotyčný odejít, tak sem nemůže, ale jde o to, že tahle lhůta je potvrzením toho, že uživatel je skutečně pevně rozhodnutý odejít - a v takovém případě nemá již potřebu jakkoliv zasahovat do dění na webu, reagovat na příspěvky ostatních, "lajkovat" tyto příspěvky a podobně. Pokud by tak činil, tak zjevně až tak pevně rozhodnutý není.

Tohle rozhodnutí a pravidlo jsme vytvořili jen z jednoho důvodu - v minulosti se tu čas od času ukázal někdo, kdo třeba zažádal o smazání z nějakého afektu. A třeba za týden, měsíc už tento názor neměl a chtěl se vrátit zpět. Se smazaným účtem je to tak, že pokud se dotyčný vrátí, nelze mu ho jen tak vrátit. Někteří lidé tady mají stovky příspěvků a ty by se musely jeden po druhém k přezdívce složitě přiřazovat, navíc se odebere veškeré poděkování - a to jak to dané, tak i to přijaté. V celkovém žebříčku dole na stránce to sice změnu na první pohled neudělá, ale jakmile by člověk provedl aktualizaci žebříčku, tak tam vzniknou někdy i docela dost rozdílná čísla. Zasáhne to prostě do dění v celé komunitě.

Takže jednoduše, pokud je někdo opravdu rozhodnutý odejít, tak musí ukázat, že už jsou mu funkce webu ukradené, že už nepotřebuje možnost rychle odpovídat, vyjadřovat své názory pomocí poděkování nebo někomu psát soukromými zprávami, protože všechny tyto funkce stejně ztratí, pokud bude i po třech takových měsících rozhodnutý odejít pryč.

Přihlásit se člověk může... ono by to bylo i problematické vzhledem k tomu, že někdo má automatické přihlašování, takže by ho to mohlo přihlásit, i když on by nechtěl. Chodit na web nikomu nezakazujeme, nebanujeme jen na základě žádosti o odchod IP adresy. Jestli na web chodí, to už je věc dotyčného, nás zajímá jen to, zda je rozhodnutý dát skutečně svému uživatelskému účtu "sbohem".
Mathias8 píše:Ako prebieha to potvrdenie zmazania účtu?
Probíhá to tak, že po třech měsících by mi (nebo Kaszovi) měl dotyčný napsat SZ či email z emailové adresy, kterou se na fórum zaregistroval, že i po třech měsících je rozhodnutý komunitu opustit a nechat si smazat účet. Potvrzuje tím svoje rozhodnutí a my následně účet v několika dnech smažeme (to už je spíš na časové omezenosti, ale každopádně co nejdřív).
Mathias8 píše:Dajme tomu že prebehla trojmesačná lehota, moj účet je zmazaný. Je zmazaný uplne? Je možnosť že sa niekto napríklad nabúra do archívu českej knihovny a zistí, že moj účet bol toho a toho dňa deaktivovaný a je možné ho obnoviť?
Účet dotyčného bude smazaný úplně a ani administrátor tento profil již v seznamu uživatelů nevyhledá, bude pryč. Obnovit se nedá.
Mathias8 píše:(Pýtam sa či je to podobné ako pri fb, keď si deaktivujem účet, tak uživatel má pocit, že jeho účet je zrušený no on je iba deaktivovaný to znamená, že kedykoľvek aj o dva roky neskor keď sa prihlási tak jeho účet je obnovený.
V nastavení je možnost deaktivace účtu (která by účet pouze zneviditelnila) nebo jeho smazání - které skutečně smaže uživatele a které používáme při mazání účtu.
Mathias8 píše:Tým nemám na mysli to, že keď si ho zruším tu ten účet tak možem sa nan prihlásiť po čase znovu, ale to, či moje príspevky aj keď budú zmazané, či budú naozaj zmazané a nie archivované aj keď tu nebudú vidieť. ... Keď moj účet bude zmazaný ako možu byť vidiet moje príspevky? To znamená, že ten účet nebude uplne zrušený, bude iba zablokovaný prístup prihlásiť sa a administrátor zmaže iba životný príbeh plus niektoré príspevky o ktoré požiadam.
Účet se maže bez příspěvků, jelikož když se smaže účet i s příspěvky, udělá to na fóru ohromný binec. Zanikne pointa témat, některá budou absolutně nepochopitelná, při větším počtu příspěvků to vlastně může i zničit fórum. Přezdívka u příspěvku zešedne (což znamená, že uživatel je pouze "návštěvník" a není registrovaný na fóru). Lze se ale domluvit na předešlé změně přezdívky na jinou, takže u starých příspěvků se nutně nemusí zobrazovat přezdívka smazaného uživatele. To ale neznamená, že účet není zrušený. Účet zrušený je, jen příspěvky zůstaly tam, kde byly. (Vyjma těch důvěrnějších, které si uživatel smazat přál.)
Mathias8 píše:Niektorí ľudia si pod pojmom zrušenie účtu predstavuje úplne zrušenie ako prístupu prihlásenia tak aj všetkých príspevkou. Chápem, že to musí byť veľmi náročné, no ale nechápem dovod ak niekto chce aby bolo všetko tuna zmazané samotné príspevky prístup a tak, že si ponecháte určité príspevky. Mám to chápať tak, že sme mapovaný?
Představ si svůj účet - máš tam zhruba 432 příspěvků (v této chvíli, kdy to píšu). Já tam mám 828, Gabriel tam má 4949, Daniel tam má 363. A teď si představ, že bychom si všichni přáli smazat účet i s příspěvky. Z fóra by po pár takových žádostech nezbylo vůbec nic. Diskuze by nedávaly bez zmizelých příspěvků vůbec smysl, témata by ztratila hodnotu a vlastně bychom pomalu všechno mohli postupně smazat. To je důvod, proč nemůžeme v této věci vyjma několika vybraných příspěvků vyhovět. Toto pravidlo chrání hlavně fórum samotné, nejde tam o žádné mapování lidí.

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Mathias8 » pondělí 20. 6. 2016, 10:09:51

Chápem, že na fóru su zakázane vulgarizmy ale slovo, ktoré som práve použil vo vlákne druháčka mi nepríde ako vulgarizmus. Je pravda, že som ho mohol nahradiť aj iným slovom napríklad "štve" ale to je už jedno. Je to fajn tak ako to je...
h) v případě žádosti o smazání účtu budete muset zažádat prostřednictvím soukromé zprávy na fóru, projít tříměsíční výpovědní lhůtou, jež začne platit prvním dnem v následujícím měsíci, za kterou nesmíte být nijak zvlášť na fóru či chatu aktivní, a následně smazání účtu potvrdit;
Mám to chápať tak, že keď požiadam o zmazanie svojho účtu tak počas tej trojmesačnej lehoty nesmiem sem chodiť vobec? alebo sa to týka čisto iba prihlasovania. Ako prebieha to potvrdenie zmazania účtu?
Dajme tomu že prebehla trojmesačná lehota, moj účet je zmazaný. Je zmazaný uplne? Je možnosť že sa niekto napríklad nabúra do archívu českej knihovny a zistí, že moj účet bol toho a toho dňa deaktivovaný a je možné ho obnoviť? (Pýtam sa či je to podobné ako pri fb, keď si deaktivujem účet, tak uživatel má pocit, že jeho účet je zrušený no on je iba deaktivovaný to znamená, že kedykoľvek aj o dva roky neskor keď sa prihlási tak jeho účet je obnovený. Tým nemám na mysli to, že keď si ho zruším tu ten účet tak možem sa nan prihlásiť po čase znovu, ale to, či moje príspevky aj keď budú zmazané, či budú naozaj zmazané a nie archivované aj keď tu nebudú vidieť)
j) při smazání účtu nelze smazat i všechny napsané příspěvky. Administrátor se ale zavazuje k smazání důvěrnějších příspěvků, jako je životní příběh aj., když o to odcházející uživatel zažádá.
Keď moj účet bude zmazaný ako možu byť vidiet moje príspevky? To znamená, že ten účet nebude uplne zrušený, bude iba zablokovaný prístup prihlásiť sa a administrátor zmaže iba životný príbeh plus niektoré príspevky o ktoré požiadam. Niektorí ľudia si pod pojmom zrušenie účtu predstavuje úplne zrušenie ako prístupu prihlásenia tak aj všetkých príspevkou. Chápem, že to musí byť veľmi náročné, no ale nechápem dovod ak niekto chce aby bolo všetko tuna zmazané samotné príspevky prístup a tak, že si ponecháte určité príspevky. Mám to chápať tak, že sme mapovaný?

Prepáčte ja sa nechcem nikoho dotknúť, len si potrebujem ujasniť tieto veci v prípade keby som fakt o zrušenie... úplne zrušenie svojho účtu požiadal, čiže všetky príspevky, ktoré som zverejnil plus moj účet tak aby som na tomto foru neexistoval a nebola stopa že som tu niekedy bol...

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Kasz » úterý 22. 12. 2015, 13:26:12

Myslím si, že zavádět povinnost zveřejnit osobní údaje se na ČEPEKu nikdo nechystá a bylo by to proti smyslu této stránky, to skutečně nehrozí. Společnost se vyvíjí, stejně jako ČEPEK. Musíme reagovat nějak systémově na věci, které se tady dějí. Nějak, aby to bylo spravedlivé, a nějak, aby to bylo v souladu s hlavními cíli, které máme. Protože jsme se v posledních měsících těmto cílům začali nenápadně vyhýbat (ať už tím, že jsme byli vytížení, a nebo tím, že to byla nějaká nová situace, na kterou jsme nebyli připraveni), musíme ČEPEK nějak vrátit do "starých" kolejí, aby to byl web, který bude pedofilům pomáhat, a ne web, který bude dělat opak. Proto přichází nová pravidla, která jsou víc restriktivní. Povinné zveřejnění identity bych mohl přirovnat k situaci, kdy by naši poslanci odhlasovali, že pít vodu bude trestné. Myslím si, že to také nehrozí. Ale odejít / odcestovat z tohoto fóra / z tohoto státu máš možnost kdykoliv. :) Výpovědní lhůtu k tomu nikomu dávat nemusíš.

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Gabriel Svoboda » úterý 22. 12. 2015, 12:27:53

Ano, technicky nejčistší by bylo umožnit každému okamžité smazání účtu v případě sebemenší změny pravidel, ale pro mě je to otázka přiměřenosti a zdravého rozumu. Podle mě se pravidla nemění natolik, aby tříměsíční lhůta byla vůči někomu nespravedlivá a aby se žadatelům o smazání muselo vyhovět hned.
asce píše:Proč bych nemohl přispívat až do svého odchodu? Někdo mě napadne a já musím mlčet, protože jinak mi účet nebude zrušen?
Ano, přesně tak. Až budeš smazán, už přece také nebudeš moci reagovat. Takže pokud cítíš potřebu reagovat, pak jsi pravděpodobně stále natolik svázán s ČEPEKem, že smazání účtu (a z toho vyplývající poškození ostatních uživatelů) není dobrý nápad.

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od asce » úterý 22. 12. 2015, 12:18:38

Gabrieli!

Chápu o čem hovoříš a s tvými argumenty bych ČÁSTEČNĚ i souhlasil. Ovšem týkají se z valné části něčeho jiného.
  1. Náklady na udržování fóra tak, aby bylo v souladu s jeho vlastními pravidly, nese jeho majitel. Je to jeho zodpovědnost, jeho pravomoci a jeho náklady.
  2. Co způsobí smazání profilu, je mi více méně jasné. Mazání profilu považuji za krajní záležitost. Měla by být spojena s mimořádnými událostmi, jako je třeba právě nyní - změna pravidel. Představme si extrémní případ: Pravidla zakotví povinnost zveřejnit své osobní údaje. V takovém fóru bych opravdu nechtěl být. A vedení takovou pravomoc změny pravidel má.
  3. Pokud vedení projektu (fóra) mazání profilu vůbec chce umožnit, mělo by to být za jasných a smysluplných kritérií. A to je právě to, co jsem rozporoval. Proč bych nemohl přispívat až do svého odchodu? Někdo mě napadne a já musím mlčet, protože jinak mi účet nebude zrušen?
Poznámka: Osobně neuvažuji o zrušení účtu u Čepeku. Jde mi o čistotu pravidel.

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Gabriel Svoboda » úterý 22. 12. 2015, 11:22:41

Asce, jde o to, že s každým smazáním uživatele jsou velké náklady a je to obtížně vratný krok. Smazání uživatele znepříjemní život na fóru i ostatním uživatelům — nebudou vidět profil (takže nebudou vědět, jestli je daný uživatel BL/GL atd.) a nebudou vidět ani poděkování daná smazanému uživateli (smazání poděkování je ekvivalentem smazání souhlasného příspěvku od autora poděkování, takže se naruší kontext diskuse). Proto se nediv, že žádost o smazání není jednostranně tvoje soukromá věc a že i druhá strana (my — ostatní uživtelé fóra) se chce chránit určitou výpovědní lhůtou, abychom se ujistili, že je tento závažný krok míněn skutečně vážně.

Kdyby si pak totiž smazaný uživatel svoje smazání rozmyslel, musel by moderátor ručně přiřadit všechny bývalé příspěvky smazaného uživatele zpět k nyní již opět existujícímu uživateli a část informací by se ztratila i tak (původní profil a poděkování). Na to aby si moderátor vzal rovnou volno z práce či ze školy — a kdo mu to zaplatí? Ty?

To tvoje přirovnání s dodavatelem elektřiny by bylo pravdivé v případě, že by pro ukončení dodávek elektřiny bylo zároveň nutné vytrhat z tvého bytu všechny elektrické vodiče nebo provést nějakou jinou velmi technicky náročnou a obtížně vratnou operaci. V takovém případě by ses jistě nedivil, že si dodavatel chce ušetřit zbytečnou práci a náklady a proto požaduje dlouhou výpovědní lhůtu, během které se chce ujistit, že elektřinu od něj už skutečně nepoužíváš a používat nebudeš.

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Marco Freeman » úterý 22. 12. 2015, 10:02:04

Silesia píše:Když v tom nemají jasnou hranici ani soudní znalci, kdo jsme my, že ji chceme určovat a neomylně tvrdit, že takto je to správně.

Vzniknou z toho jen hádky a rozepře.
Stále nevím, na který bod tímto svým příspěvkem reaguješ. Jde-li o bod o DP, na tomto fóru dle mého administrátorského názoru nemá DP ve kterékoliv své formě co dělat. Jde-li o fotografie, podobné fotky už v minulosti byly z fóra odstraňovány, na tom není nic nového. Hádky nemají proč vznikat, minimálně pokud nepůjde o sporné případy. A i kdyby, od toho tady máme Tým, aby v případě spornosti rozhodl hlavním slovem. :)

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Silesia » úterý 22. 12. 2015, 6:31:32

Narážka na Nová pravidla od všeho co se týká čísla 1. Když v tom nemají jasnou hranici ani soudní znalci, kdo jsme my, že ji chceme určovat a neomylně tvrdit, že takto je to správně.

Vzniknou z toho jen hádky a rozepře.

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Kasz » pondělí 21. 12. 2015, 20:53:45

Silesia píše:To vypadá, že od vánoc bude stačit textové pole. Aneb papežtější než papež. No nejlepší cesta k záhubě. ..
Nějak postrádám smysl tohoto příspěvku.

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Silesia » pondělí 21. 12. 2015, 20:47:16

To vypadá, že od vánoc bude stačit textové pole. Aneb papežtější než papež. No nejlepší cesta k záhubě. ..

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Kasz » pondělí 21. 12. 2015, 20:43:16

Pokud chceš ukončit poskytování služeb, to není podmíněno existencí uživatelského účtu na tomto fóru. Nejsme mobilní operátor ani firma. Stačí sem přestat chodit a je to, k tomu žádnou výpověď nepotřebuješ.

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od asce » pondělí 21. 12. 2015, 20:41:21

Nějak nerozumím tomu, že bude odmítnuto smazat účet, přestože uživatel o to řádně požádal, a to na základě toho, že tento dále vkládal příspěvky. To mi přijde jako vyložený nesmysl nemající jen tak někde obdoby.
Příklad:
Chci ukončit smlouvu s operátorem, dodavatelem elektřiny,... Dám řádný podnět k ukončení této smlouvy. A samozřejmě do ukončení tohoto smluvního vztahu službu dále zcela normálně využívám... Dle vašich pravidel by dodavatel elektřiny zjistil, že jsem třeba 14 dní před ukončením platnosti smlouvy ještě rozsvítil a smlouvu by bez ohledu na moje přání neukončil? Asi těžko, že...

Dále je běžným standardem, a to i u dost arogantních společností, že pokud jednostranně změní pravidla, má uživatel právo od smlouvy odstoupit. Na fóru, kde bych očekával velkou míru loajality, nebude ani toto?

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Kasz » pondělí 21. 12. 2015, 17:28:31

Filip píše:To 2c je dosť problematické, len aby sa to nezvrhlo v hlúpe obviňovanie pri nejasných fotkách.
3b ráta sa tam aj skrytá obhajoba detského zneužívania, ako to bolo napr. v bájke králiček Pacíček?
http://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=31&t=5260
Poradili jsme se s Marcem a domluvili jsme se na odstranění celého vlákna.

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Marco Freeman » pondělí 21. 12. 2015, 16:43:14

Ahoj Scopi,

s žádostí nebude problém. Ale byl bych rád, kdybys mi žádost o smazání účtu napsal oficiální cestou přes SZ, kde můžeme dohodnout i případné detaily, jako např. u zmíněných kreseb, jejichž vymazání bude vyhověno.

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Scopi » pondělí 21. 12. 2015, 14:40:40

Jelikož o smazání účtu žádám teď, za stále platících starých pravidel, doufám, že se právě těmito pravidly bude administrátor řídit.
Smazání účtu je podmíněno čekací tříměsíční výpovědní lhůtou, která počíná běžet prvního dne měsíce následujícího po měsíci, ve kterém uživatel o smazání účtu požádal. Po uplynutí výpovědní doby musí uživatel formou SZ smazání účtu opět potvrdit. Uživatelský účet poté bude do jednoho měsíce administrátorem smazán
Zároveň žádám o smazání mých kreseb v sekci vlastní tvorby, z důvodu možnosti odhalení mé orientace v mém okolí.
ovšem i po vstoupení dodatku v účinnost bude možné na žádost smazat příspěvek či upravit text......tak, aby byla zaručena ochrana identity...
Konkrétně v těchto vláknech:
Chvíle nudy
Chvíle nudy 2
Trocha barvy
Nová změna pravidel není ani hlavní důvod mého odchodu, ale jen takříkajíc "poslední kapka".

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Scopi » pondělí 21. 12. 2015, 14:37:39

Kasz píše:
Scopi píše:...aby si tam každý doplnil co uzná za vhodné.
A to je možná chyba, protože tím pádem jsem si tam doplnil, co jsem uznal za vhodné.
To, že jediný co tě napadne, jsou vulgarity není můj problém.

Re: Nová pravidla, platná od 24.12.2015

od Kasz » pondělí 21. 12. 2015, 13:57:29

Scopi píše:...aby si tam každý doplnil co uzná za vhodné.
A to je možná chyba, protože tím pádem jsem si tam doplnil, co jsem uznal za vhodné.

Nahoru