Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou vypnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

od Karel Žák » úterý 23. 7. 2019, 16:31:36

Po delším čase přicházím s příznivou zprávou pro komunitu ohledně podpory projektu V síti. :)

Chvíli to sice trvalo, protože Pavla Klimešová, se kterou jsem komunikoval, byla nějakou dobu mimo ČR, po jejím návratu do ČR jsme pak měli asi půlhodinový hovor, ve kterém jsem vysvětloval, co je ČEPEK za komunitu a proč by chtěl podpořit projekt V síti. Říkala, že se zeptá přímo Víta Klusáka a Báry Chalupové. Po asi týdnu přišla kladná odpověď a také číslo účtu pro zaslání příspěvku. Včera mi pak po urgenci konečně přišel potvrzující e-mail, že Československá pedofilní komunita bude uvedena v titulcích mezi partnery filmu.

Zde je potvrzení o odchozí platbě:

Obrázek

A zde je potvrzení od Pavly Klimešové o příchozí platbě:

Obrázek

Ať se vám všem daří! *bye*

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfundin

od podivin » pondělí 10. 6. 2019, 22:52:59

Kasz píše:
pondělí 10. 6. 2019, 21:17:54
Bohužel mně neodepsali, nicméně náš spolupracovník Karel Žák se toho ujal a spolupráci zprostředkovaně domlouvá. Je to prý ale nějak komplikované, paní, se kterou má jednat, je v zahraničí a teprve po návratu s ní bude moct jednat dál (aspoň takové jsou poslední informace, které od něj mám). Takže vydržme.
Aha, super, tak to vyřešíte snad nějak mimo ten crowdfunding. Díky tobě a díky i Karlovi! :)

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfundin

od Kasz » pondělí 10. 6. 2019, 21:17:54

podivin píše:
pondělí 10. 6. 2019, 0:13:55
Ahoj Kaszi, dostal jsi nějakou odpověď?
Bohužel mně neodepsali, nicméně náš spolupracovník Karel Žák se toho ujal a spolupráci zprostředkovaně domlouvá. Je to prý ale nějak komplikované, paní, se kterou má jednat, je v zahraničí a teprve po návratu s ní bude moct jednat dál (aspoň takové jsou poslední informace, které od něj mám). Takže vydržme.

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

od pbd » pondělí 10. 6. 2019, 17:06:44

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/e-bezpeci-kamil-kopecky-klusak-v-siti/r~e986df12891a11e9ad610cc47ab5f122/

Televizní dokument režiséra Víta Klusáka "V síti" se teprve dokončuje, přesto už má velký ohlas. Upozorňuje na tzv. sexuální predátory a rizikovou komunikaci dětí na internetu. Na vznik snímku sebrala veřejnost přes 2,5 milionu korun v crowdfundigové kampani. Zákulisí sexuálního predátorství pro redakci Aktuálně.cz popsal vedoucí projektu E-Bezpečí a jeden z konzultantů nového dokumentu Kamil Kopecký.

Článek zmiňuje i případ Piškota a Meluzína.

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfundin

od podivin » pondělí 10. 6. 2019, 0:13:55

Kasz píše:
sobota 4. 5. 2019, 11:20:33
Zaslal jsem prostřednictvím formuláře dotaz tvůrcům projektu:
... Zvažujeme, zda bychom nepřispěli vyšší částkou /15 000,-/, ... Neradi bychom přispívali na film, který bude mezi pedofilii a pohl. zneužíváním dětí bulvarizovaně dávat rovnítko. Všiml jsem si, že používáte slovo "predátor", což by z tohoto pohledu bylo v pořádku. Zkrátka potřebuji ujištění, že dokument bude rozlišovat mezi pedofily (z nichž mnoho děti nezneužívá) a predátory
Ahoj Kaszi,
dostal jsi nějakou odpověď? Zatím podle těch videí v mediích to vypadá, že Vít Klusák skutečně rozlišuje mezi pedofili a predátory a opravuje moderátory, dokonce u těch videí jsou i rozhovory s odborníkama, kteří predátory od pedofilů oddělují. Bylo by to opravdu skvělé, kdyby na konci toho filmu v titulcích byl odkaz na ČEPEK.
Už zbývá jen 5 dní, byla by škoda tu možnost promarnit. Chtějí dělat osvětovou kampaň, bylo by super, kdyby se tam ČEPEK taky probíral a lidi sem chodili. Možná by se tady i s někým spojili a nabídli možnost spolupráce při těch kampaních.
Původně jsem měl strach, aby se z predátorů nestali pedofilé, ale Klusák to opravdu rozlišuje a dbá na to, aby se používaly správné výrazy.
Jak to vidíš?
Díky.
Podivín.

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

od pbd » sobota 25. 5. 2019, 11:32:53

6:36 Moderátor: Dá se odhadnout kolik takových případů pedofilního chování na internetu zůstane navždy skryto v té zdevastované dětské dívčí nebo i chlapecké duši a kolik jich tedy opravdu vyplave na povrch?

Kusák: Já musím korigovat, ono totiž když se bavíme se sexuology a s experty vůbec na tenhle fenomén, tak oni říkají, že v té skupině mužů, kteří loví tahle děti je pouze 3-5% pedofilů a všichni ostatní, to je neuvěřitelné číslo, všichni ostatní jsou takzvaně psychosexuálně normální a jsou většinou spíš muži znudění pornem a proto hledají živou bytost, která by jim poskytla ten materiál, ty fotografie nebo video.

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

od Kasz » sobota 25. 5. 2019, 9:23:27

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

od Kasz » čtvrtek 16. 5. 2019, 14:23:06

Rozhovor s Vítem Klusákem na DVTV:
V síti: Fotky penisů, nabídka trojky, dívky jako masturbační prostředek, říká Klusák (video. aktualne.cz)

Zhruba od času 10:30 Vít Klusák vysvětluje, že ti, které nachytali, dle tvrzení sexuologů ve většině případů nejsou pedofilové. A obecně tam říká i další zajímavosti, které se v dokumentu objeví.

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfunding)

od Kasz » úterý 14. 5. 2019, 23:30:13

V neděli byla v pořadu 168 hodin na ČT1 odvysílána reportáž o dokumentu. V čase od 5:00 soudní znalkyně v oboru dětské psychologie Jana Procházková uvádí, že jen 3-5 % případů pohlavního zneužití dětí mají na svědomí pedofilové, ostatní pachatelé že jsou tzv. "normální".

Zdroj: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10117034229-168-hodin/219452801100512/obsah/695827-ahoj-je-mi-12

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfundin

od pbd » pátek 10. 5. 2019, 13:36:16

Kasz píše:Různých reakcí, které jsem všude možně v minulosti napsal, bylo mnoho... a v podstatě nikdy nedošlo k žádné změně, možná zcela ojediněle u pár nadpisů některých článků.
A proto si myslím, že máme teď vyjímečnou možnost pokusit se něco ovlivnit dřív, než bude pozdě. Na film se vybrala už i částka, díky které budou schopni realizovat nějakou osvětovou kampaň ve školách (a to do konce sbírky zbývá ještě 36 dní), takže film má určitě potenciál ovlivnit vnímání této problematiky u mnoha lidí.

Myslím, že bychom se měli pokusit přesvědčit tvůrce o tom, že je důležité striktně rozlišovat pojmy pedofilie a sexuální zneužívání dětí. V textech na hithit.com se slovo pedofilie neobjevuje, v klipu ano. Nezaznívá z úst samotných tvůrců, ale jednoho ze zneužívačů a to když dívku, se kterou mluví přes videochat, nabádá, aby o tom nikomu neříkala, protože by ho za to mohli zavřít, tedy za tu pedofilii. Proč se slovo pedofilie v upoutávce objevuje ve smyslu zneužívání dětí, když nejsou terčem dokumentu pedofilové, ale predátoři? Hádám, že jen proto, protože vyvolává emoce a to je pro krátkou upoutávku důležité. Bohužel to pro mě znamená, že prestože tvůrci rozdíl mezi těmi dvěma pojmi chápou, jsou ochotni jej objetovat v zájmu dramaturgie.

Takže proč rozlišovat? Pro mě je nejdůležitější to, aby se lidem, kteří se v začátcích potýkají s přijetím své sexuality, nevštěpovalo, že se od nich očekává, že budou zneužívat děti. Mluvím z vlastní zkušenosti. Když jsem sám sobě přiznal, že jsem pedofil, ocitl jsem se v bezvýchodné situaci, protože jsem na základě tohoto obecně přijímaného omylu, měl pocit, že teď mi nezbývá nic jiného než sexuálně zneužívat a to jsem nechtěl. Uvedení mladého pedofila v tento omyl rozhodně nepřispívá k vytváření si jeho náhledu na svoji sexualitu a tím pádem zvyšuje riziko toho, že se skutečně nějakého přečinu dopustí.

Chtěl bych vás tedy poprosit, abyste se i vy pokusili tvůrce kontaktovat a přesvědčit je dalšími svými argumenty o tom, že rozlišovat tyto pojmy může ve výsledku pomoci při ochraně dětí, tedy alespoň před zneužitím ze strany lidí, kteří pedofily skutečně jsou. Samozřejmě pokud se někdo znáte s nějakým sexuologem, jež by byl ochoten se pod něco takového podespat a jehož argument by tvůrcům zněl věrohodněji, než názor nějakého anonymního úchyláka, tak by to rozhodně pomohlo.

Našel jsem zatím tyto možnosti ke kontaktování tvůrců:

https://www.hithit.com/cs/project/6099/v-siti/askCreatorQuestion
https://www.facebook.com/VSITIfilm
https://www.facebook.com/vit.klusak
email (zavináč) hypermarketfilm.cz

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfundin

od Myš » pátek 10. 5. 2019, 11:15:20

Jsem rozhodně pro co se podpory týče.

Na českém i slovenském Den(n)íku N je další článek na téma dokumentu. Mimo jiné vysvětlují, proč se zaměřili na dívky, ne na chlapce:

"Měli jsme také falešné účty kluků, ale hodně rychle jsme pochopili, že to moc nepůjde. Náš koncept byl totiž založený na tom, že devatenáctiletá dívka je stylizovaná do role dvanáctileté. Opravdu jsme potřebovali, aby vypadaly na dvanáct, protože právě to je krizový věk. Také na castingu nám dívky potvrdily, že když se jim to dělo, bylo jim asi 12 let. A je těžké najít kluka, kterému je osmnáct a nemá vousy, nemutuje. Naráželi jsme na tyto limity. Potom jsme si řekli, že raději co nejlépe zpracujeme verzi, kdy jde o mladá děvčata a na druhé straně jsou muži, než abychom se snažili mít to genderově vyvážené."

Co mě dostalo je i to, jak těžce natáčení herečky nesly:

"Herečky už byly dospělé, je jim od 19 do 23 let. Jak to zvládaly? Potřebovaly to konzultovat s psychologem?

Nebylo to pro ně snadné. Hned na začátku jsme jim nabídli psychologickou pomoc a jedna ze tří ji nakonec využila. Dvě ze tří děvčat měly noční můry a dvě mluvily o tom, že první půlrok po natáčení měly problém s muži komunikovat koketním stylem. Když někdo ve společnosti použil dvojsmysl se sexuálním podtónem, udělalo se jim špatně. A to i v případě, kdy šlo o jejich blízké nebo kamarády."

https://denikn.cz/123991/klusak-rodicum-dvanactiletych-divek-nikdo-penisy-neposila-tak-si-mysli-ze-je-facebook-bezpecny/?ref=tit1#

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfundin

od potok » středa 8. 5. 2019, 18:33:13

Kasz píše:Různých reakcí, které jsem všude možně v minulosti napsal, bylo mnoho... a v podstatě nikdy nedošlo k žádné změně, možná zcela ojediněle u pár nadpisů některých článků.
Škoda, i přesto děkuji za snahu.
Kasz píše:Bohužel však na tyto reakce v poslední době mi již nezbývá čas a energie.
To mne mrzí, ale chápu to.
Kasz píše:ČEPEK se poměrně snadno zviditelní třeba v diskuzích pod články,
Viděl jsem, že tam přispěvatelé mohou zanechat zprávu. Tam by možná šlo napsat něco o ČEPEKu a řekl bych, že v tomto případě to bude číst hodně lidí.
Kasz píše:Pokud bychom se rozhodli přispět, bylo by možné do závěrečných titulků vložit název naší komunity - Československá pedofilní komunita?
Už odpověděli? Předpokládám ale, že tam uvedou to jméno/název, který se zadá u platby. Pokud tam tedy uvedete ČEPEK, tak by to tam měli napsat.

Děkuji.

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfundin

od Kasz » pondělí 6. 5. 2019, 16:28:35

potok píše:Bylo by dobré, aby ty články byly opraveny, případně, aby vydavatelé vydali dodatečný opravující nebo doplňující článek a uvedli ty pojmy na pravou míru. Nebyla by to také šance ČEPEK zviditelnit? Mohl byste jim, Petře, napsat, zda by vydali doplňující nebo opravné články? Děkuji.
Různých reakcí, které jsem všude možně v minulosti napsal, bylo mnoho... a v podstatě nikdy nedošlo k žádné změně, možná zcela ojediněle u pár nadpisů některých článků. V podstatě to má smysl jen jako zpětná vazba pro dotyčného redaktora, který ten článek psal, to asi smysl má, aby věděl, že to rozlišování pojmů je důležité. Bohužel však na tyto reakce v poslední době mi již nezbývá čas a energie. Opravné nebo doplňující články určitě nevydají.

ČEPEK se poměrně snadno zviditelní třeba v diskuzích pod články, tam se pak nabalují diskutující, kteří informují další diskutující... Pak jedině, když o nás má vyloženě zájem nějaké médium, tak to je také "dobrá reklama", navíc většinou vyjde článek, který je korektní.

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfundin

od Kasz » pondělí 6. 5. 2019, 15:46:25

Mathias8 píše:Predsa Boyloverou je pravdepodobne viacej v spolocnosti ako girlloverou.
Důkaz tohoto tvrzení? Nevíme, kolik je pedofilů, natož kolik z nich je BL a kolik je GL. Pokud se vyskytují na internetu nebo na našem fóru více BL, může to být proto, protože BL mají větší šanci, že si všimnou nějaké odlišnosti - líbí se jim chlapci, posléze pak mladší chlapci. Naproti tomu u GL když se dotyčným líbí nějakým způsobem i dívky, které mají sekundární pohlavní znaky, dotyčný si sám sebe nemusí identifikovat s pedofilií. Prostě se mu líbí mladší holky, řekne si, a víc to neřeší. Já si naopak myslím, že je více GL než BL, čistě ze statistického hlediska. Ale důkazy pro to také nemám.

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfundin

od Mathias8 » pondělí 6. 5. 2019, 8:24:38

Tak ma napadlo... obete su vybrane holcicky ale preco iba holcicky. Podla mna by bol dokument viacej vierohodnejsi keby pouzili aj chlapcov ako obete. Predsa Boyloverou je pravdepodobne viacej v spolocnosti ako girlloverou. Nebolo by odveci im este ktomu pripisat ze by bolo fajn pouzit aj chlapcov do projektu. Tich predatorou by bolo omnoho viacej si myslim.

Aby ludia nespojovali len pedofila vo vztahu muza a holcicky ale aj muza a chlapca. Aby ludia neprehliadali zneuzivania z tejto strany a takisto by bolo fajn im aj povedat ze pedofilne su aj zeny. Zena si tiez moze pisat z timi obetami. Aby to nebrali na lahku vahu ked tej dotycnej napise zena alebo male dievcatko ktore nieje v skutocnosti male dievcatko ale predator. Oni sa dokazu maskovat profilom zeny alebo profilom dievcatka. Najprv si pisu normalne a az potom zacnu. Niektori zacnu hned.

Ja ked som mal falosny profil dievcata boli medzi nimi aj pedofilne zeny ktore boli predatorky. A ked som mal chlapca takisto boli medzi nimi predatorky ale vo vacsej miere mi pisali homosexualny predatori ako na dievcenskom profili heterosexualny. Stalo sa mi aj ze ten isty predator co mi pisal na dievcenskom mi pisal aj na chlapcenskom takze si myslim ze by sa to nemalo prehliadat a venovat sa iba tomuto "druhu" predatorou. Uz aj podla toho ze sa tu prihlasuje viac homosexualou ako heterosexualou a zdoveruje si myslim, ze homosexualou je v spolocnosti viacej tim padom ti cisla ulovenych predatorou by boli vacsie.

Prave mi to vyskocilo na fb ako reklama s prosbou o financnu podporu. Uz ked tu nieco taketo je, nech to zato stoji. :)

Podivin pise-
...čili predátoři jsou pedofilové a jsme pořád tam, kde jsme teď..
Uz to ze to pustia do sveta budu ludia viacej nenavidiet pedofilou pretoze vsetci davaju rovnitko pedofil zneuzivac deti. Takze pedofil je automaticky predator. Aj tak si ale myslim, ze je velmi dolezite v tom dokumentu nenazyvat predatorou pedofilmi.

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfundin

od podivin » pondělí 6. 5. 2019, 0:18:04

pbd píše:Momentálně je vybráno cca 90 tisíc, do konce kampaně v půlce června zbývá 44 dní.
tak to je docela fofr. Ve 22:47 jsem viděl, že mají vybráno 895 870 Kč. V 0:10 tam měli 904 658 Kč a teď (0:15) už mají 940 424 Kč. Sakra, to jde teda rychle.

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfundin

od podivin » neděle 5. 5. 2019, 22:30:40

Kuba píše:Z odborného hlediska nesprávného používání pojmu "pedofil" od tvůrců bych se nebál, protože na webu projektu důrazně používají výrazu "predátor", takže si jistě před natáčením dělali i odbornou rešerši. Navíc na dokumentu spolupracoval i sexuolog. I v samotné ukázce slovo "pedofilie" zaznívá pouze v okamžiku, kdy jej použije jeden z predátorů. Berme to ale taky tak, že důvody, proč tito dospělí útočí na webu na děti budou různé a jistě mezi nimi budou i skuteční pedofilové dle odborné definice.
České herečky budou v novém dokumentu odhalovat pedofily na internetu (Refresher.cz)
Jo, přesně tohle jsem měl na mysli. Ovce teď budou masírované médii jako Refresher.cz, že v tom filmu chytají pedofily, takže vlastně jediný, kdo se chytit nechá je pedofil, čili predátoři jsou pedofilové a jsme pořád tam, kde jsme teď. Blbý je, že ti autoři nemůžou ovlivnit, jaký ten článek dostane titulek. To fakt je uhánět, aby to hezky opravili. Prostě mám jen strach, že z původního záměru ukázat "predátory" budou všichni vidět jen "pedofily" :( Ale tak pokud by to Kasz domluvil, aby se snažili ty výrazy používat správně, tak super.

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfundin

od Uživatel » neděle 5. 5. 2019, 19:07:45

Ehm, tak tedy malá poznámečka k onomu počtu „predátorů“, kteří dívky kontaktovali. Každý kdo si někdy vytvořil „fake profil“ na nějakém chatu, sociální síti nebo jiném druhu stránky jistě ví, že pokud svůj profil uvede v „ženském rodě“ bude mít možnost psát, komunikovat a povídat si třeba na chatu. Bohužel to tak prostě je, pokud jste muž na internetu máte jedinou možnost a to je téměř až zoufale rozesílat každému nově registrovanému žádost o navázání kontaktu. Mám prostě nějakou zkušenost a vím, že jako s chlapem se s vámi nebude bavit ani noha u stolu. Server který si vybrali je již dlouhou řadu let pověstný že jsou na něm jen „*****, *****, mláděž provozující prostituci a lidé hledající sex na večer“ (omlouvám se za expresivní a vulgární vyjádření, nicméně tento názor mám já a také jsem jej přesně takto slyšel od několika lidí, jež se tam registrovali a brzy profil na základě této zkušenosti přestali používat).

Takže k věci. Oněch 83 mužů je pravděpodobně součet individuí, jež rozesílají zprávy všem (typu Chceš vidět něco zvláštního? Líbí se ti chlap v tangách? Máš dceru a nahotíte spolu? Popovídáš s dědou? apod.) a pár jedinců jež odpovídali na konkrétní profil. Takže konečné číslo 2458 nelze považovat za jakkoli směrodatné.

Myšlenka na podobný projekt je super, ale mrzí mě oblak senzacechtivosti kolem toho. Mám obavu že tu mohlo jít o určitou snahu vyhledávat komunikaci anebo jsou čísla tolik zkreslená, že konkrétně pro mě postrádají jakoukoli hodnotu. Obojí je špatně. Dále pak „Musely se řídit 10 body etického kodexu komunikace s virtuálními útočníky, tz. například tím, že nikdy nemohou být iniciátorkou sexuálně laděné komunikace ani osobního setkání. Kodex zahrnoval i zásadu, že nikdy nekomunikují vyzývavě, neprovokují, neflirtují.“. Tohle považuji za absurdní. 12-ti letá holka komunikující s chlapem na skypu k tomu má nějaký důvod a bude zkoušet a testovat, bude dělat spoustu chyb a tak se právě dostává do maléru. Určitě si nebude povídat se strejdou který tam u PC možná masturbuje a nebude mu přitom říkat že by si chtěla povídat o tom co ráda dělá nebo maluje. Pokud to autentickou holku nebude bavit, pak prostě vypne komunikaci nebo dá tomu pánovi ban či ho vloží na svůj Blacklist.

Takže nápad za mě jednička, provedení zajímavé mohlo být skutečně autentické, takhle jen 3, takže průměr. Výstup, který je místy hodně absurdní za 4 mínus , s odřenýma ušima.

(Omlouvám se že vkládám příspěvek jako neregistrovaný, ale nechci aby vznikl dojem že někdo zde na webu je predátor kdo loví holčičky na netu a tak ví jak to skutečně chodí. Nelovím, ale přesto prostě vím. Více snad netřeba popisovat.)

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfundin

od potok » neděle 5. 5. 2019, 15:26:00

Kasz píše:Uvedu zde také odkaz na článek: „Nevadí, že je ti 12 let. Ukážeš se mi?“ České herečky budou v novém dokumentu odhalovat pedofily na internetu (Refresher.cz)
...
Co se stalo poté, co se herečky se skutečnými muži s pedofilními sklony sešly?
...

Videoukázka z projektu vypadá docela dobře, ovšem článek vyznívá o dost hůř. ... Byl bych proto opatrný v názvosloví. Autorům napíšu a zeptám se jich, zda v rámci projektu rozlišují mezi pedofilem, ... a mezi kýmkoliv (nezávisle na sexuální orientaci), kdo zkrátka se k dětem nevhodně chová. Je téměř jisté, že mezi těmi "predátory" ... budou i nějací pedofilové, .... Uvidím, co odepíší, pak se rozhodnu, zda projekt podpořím.
Jinak článků o filmu je na internetu víc a ne všechny vyznívají tak "blbě" jako ten, který jsem zde uvedl.
Bylo by dobré, aby ty články byly opraveny, případně, aby vydavatelé vydali dodatečný opravující nebo doplňující článek a uvedli ty pojmy na pravou míru. Nebyla by to také šance ČEPEK zviditelnit? Mohl byste jim, Petře, napsat, zda by vydali doplňující nebo opravné články? Děkuji.
Kasz píše:Další věcí je, zda by nebylo od věci - vzhledem k příspěvku, který jsme letos dostali od uživatele potok - se pokusit Československou pedofilní komunitu zviditelnit tím, že bychom na tento projekt přispěli 15 tisíc Kč s tím, že by byl nějakým způsobem název komunity jako toho, kdo přispěl, uveden v titulcích, jak mají napsáno na tom přispívacím serveru. Jednak tím dáme najevo, že jsme proti takovému chování dospělých lidí vůči dětem, a také je to v jistém smyslu propagace komunity pro ty lidi s pedofilním zaměřením, kteří se na ten film budou ze zájmu dívat, ale zatím nás buď nenašli nebo neměli odvahu nás kontaktovat, no a do třetice samozřejmě by to mělo i osvětový efekt - spousta lidí by si mohla najít informace o nás - pedofilech, kteří se k dětem chovají zcela normálně a nemají vůči nim nekalé úmysly.
Rozhodně souhlasím, přesně něco takového jsem měl na mysli. Jen prosím s nimi dohodněte, ať trvají na používání výrazu "predátor" a ne "pedofil", případně ať "pedofil" používají opravdu jen ve správném kontextu. (Chtěl jsem citaci zkrátit, ale chtěl bych, aby bylo jasné, že souhlasím se vším, co jste napsal).
Děkuji.

Potok.

Re: Dokument o zneužívání na internetu "V síti" (crowdfundin

od Kuba » sobota 4. 5. 2019, 11:56:05

Ten článek na Refresher.cz psal očividně někdo jiný než tvůrci dokumentu (jako autor je tam uveden pan Havlík), pouze cituje nějaká vyjádření autorů z HitHitu. Čili přestože autoři dokumentu mají znalosti odborné terminologie, tak o dokumentu bude referovat spousta dalších lidí, kteří už jasno mít nebudou a budou nesprávně brát slova "pedofil" a "predátor" jako synonyma. Tomuto už asi ani sami autoři nemohou zabránit, byť by bylo samozřejmě velmi krásné a od nich i ušlechtilé, pokud by se snažili ve veškerých rozhovorech s dalšími médii apod. vysvětlovat, jak to vlastně s těmi pedofily a predátory je, co tyto výrazy znamenají a že jsou do vlastně dvě rozdílné množiny osob, které se pouze menší částí protínají.

Co se týká možnosti příspěvku, necítím se oprávněn do toho nijak kecat, ale jen podotknu, že mi to přijde jako výborný nápad a bylo by to i dobrou reklamou pro ČEPEK.

Nahoru