Neměli bychom tento web zrušit?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou vypnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Neměli bychom tento web zrušit?

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Návštěvník » úterý 23. 9. 2014, 2:04:39

saas píše:Dostala jsem se na tento web náhodou poprvé před týdnem - po shlédnutí Hydeparku s prof.Weissem, kde byl odkaz. Celkem jsem to tady postupně prošla, zaujala mě výpověď Kuby (s takovým příběhem se člověk obvykle nesetkává a číst to z první ruky bylo zajímavé) ale i jinak. Z mého pohledu matky byste ode mě mohli čekat nějaké hrozné výčitky a nadávky, ale stejně tak musím ze stejného pohledu matky říct, že kdybyste byli mými dětmi, máte moji plnou podporu - protože to je úžasné, jak na sobě pracujete. Vážně je to v zájmu nás všech, abyste pokračovali, ostatně jako každý z nás na sobě musí pracovat - vzdělávat se, snažit se být prospěšný ostatním - snad o tom je naše lidská existence nejvíc a být tou "plusovou položkou" - ne "mínusovou". Ono by to mohlo na první pohled vypadat děsivě a už i ono slovo pedofil zní tak hrůzostrašně a podivně (i já jsem jako blonďatá holčička byla před mnoha lety tímto slovem strašená), teď když o tom přemýšlím, tak ani nevyjadřuje skutečnost. Tu vaši upřímnou a čistou lásku k dětem, k jejich světu, hravosti, nezkaženosti - i když to bývá většinou iluze, protože děti se zkazí v našem světě rychleji, než na co vypadají. Většina lidí v životě nenajde toho svého prince na bílém koni nebo princeznu z pohádky, uchytnou se časem na první větvi, co je unese a pak životem víceméně šťastně projdou, zbaveni všech výsostných ideálů, ale přesto spokojení (a pak večer v koupelně my ženy sníme o hrdinech z filmů a muži onanují nad fotkami z časopisů) a nic na tom není. Nevidím důvod, proč i Vy byste takhle nemohli prožít život naplněný prací pro druhé i pro sebe a s láskou, byť neopětovanou a nenaplněnou. No, naplkala jsem toho tady dost :-) ale nějak mi záleželo na tom, abyste to věděli.
Díky, Vaše slova mě moc potěšila. Je velmi zvláštní číst taková slova od matky dětí... :) Jste nejspíš osvícený člověk. Díky.

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Kasz » úterý 16. 9. 2014, 0:14:41

Milá saas,
děkujeme za Tvá slova, vždy potěší, když se najde někdo, kdo nás aspoň trochu pochopí. Moc díky, dává mi to sílu snažit se dál prodírat nenávistí a nepochopením neinformovaných lidí.

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Deda » pondělí 15. 9. 2014, 19:34:41

Drahá Saas,
také bych ti rád poděkoval za tvá krásná slova. Jak už psal Jeremy je to pohlazení po duši číst od nepedofila a matky takové věty. Náš úděl není lehký, nenaplněná láska a mnohdy neopětovaná, někdy nás děti mají rády ale jako svého staršího kamaráda je jim s námi dobře. Je to ale dětská láska jako je láska k matce, otci, sourozenci. Nikdy neprožijeme tu pohádkovou lásku, s tím jsme se již smířili (alespoň většina z nás). Tento web je zde proto, aby i mladí kteří se smiřují se svou orientací nalezli podporu, radu a pomoc. Jo to stejné jako si na různých webech zahrádkáři radí jak pečovat o květiny, tak i u nás radíme nezkušeným jak se starat o svou orientaci aby z ní vyrostla užitečná bylina a né jedovatý durman.
Krásný sluníčkový den přeje Děda

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Jeremy » pondělí 15. 9. 2014, 12:57:06

Díky, saas. Každý hľadá svoju cestu v živote a iba ten, kto sa dokáže postaviť svojím životným rozporom čelom a prijímať ich podľa najlepšieho svedomia, dokáže rásť. A to sa nevzťahuje iba na pedofilov, ale na každého človeka. Trebárs aj na matku, ktorá má prirozdzený strach o svoje deti, ale zároveň je empatická voči okoliu.

Je príjemné si prečítať aj postoj človeka ako ty a vedieť, že nie každý má potrebu ma strielať do hlavy ;)

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od saas » pondělí 15. 9. 2014, 10:36:20

Dostala jsem se na tento web náhodou poprvé před týdnem - po shlédnutí Hydeparku s prof.Weissem, kde byl odkaz. Celkem jsem to tady postupně prošla, zaujala mě výpověď Kuby (s takovým příběhem se člověk obvykle nesetkává a číst to z první ruky bylo zajímavé) ale i jinak. Z mého pohledu matky byste ode mě mohli čekat nějaké hrozné výčitky a nadávky, ale stejně tak musím ze stejného pohledu matky říct, že kdybyste byli mými dětmi, máte moji plnou podporu - protože to je úžasné, jak na sobě pracujete. Vážně je to v zájmu nás všech, abyste pokračovali, ostatně jako každý z nás na sobě musí pracovat - vzdělávat se, snažit se být prospěšný ostatním - snad o tom je naše lidská existence nejvíc a být tou "plusovou položkou" - ne "mínusovou". Ono by to mohlo na první pohled vypadat děsivě a už i ono slovo pedofil zní tak hrůzostrašně a podivně (i já jsem jako blonďatá holčička byla před mnoha lety tímto slovem strašená), teď když o tom přemýšlím, tak ani nevyjadřuje skutečnost. Tu vaši upřímnou a čistou lásku k dětem, k jejich světu, hravosti, nezkaženosti - i když to bývá většinou iluze, protože děti se zkazí v našem světě rychleji, než na co vypadají. Většina lidí v životě nenajde toho svého prince na bílém koni nebo princeznu z pohádky, uchytnou se časem na první větvi, co je unese a pak životem víceméně šťastně projdou, zbaveni všech výsostných ideálů, ale přesto spokojení (a pak večer v koupelně my ženy sníme o hrdinech z filmů a muži onanují nad fotkami z časopisů) a nic na tom není. Nevidím důvod, proč i Vy byste takhle nemohli prožít život naplněný prací pro druhé i pro sebe a s láskou, byť neopětovanou a nenaplněnou. No, naplkala jsem toho tady dost :-) ale nějak mi záleželo na tom, abyste to věděli.

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Myš » sobota 13. 9. 2014, 15:14:02

Návštěvník píše:Ja bych vas vsechny postrilel jste mrdky co si nezaslouzi zit. Moji manzelku v mladi zneuzival jeji vlastni otec,a cela jeho rodina rekla ze to byl takovej ulet,ze se vlastne nic moc nestalo. Je to pul roku co ten srac sahnul na nasi dceru,kdyz byla u jeho bejvaly manzelky doma. Vy je tady jeste obhajujete? Bohuzel musim cekat na vysledky vysetrovani a doufat ze dostane tu nejvetsi raketu a dostane se aspon do nejakyho kriminalu kde mam znamy. Skoda ze nemuzu vzit spravedlnost do vlastnich rukou,vychutnal bych si vsechny takovyhle koniny. A ten kdo zalozil tenhle web by si zaslouzil tak maximalne kulku do hlavy!!!! Zmrdi
Jenom si tak říkám, jestli byste neměl dle práva být podezřelý ze schvalování trestné činnosti. Trochu mi mrzí, že na šíření informací o pedofilii policie reaguje okamžitě a schvalování vraždy jejich pozornost velmi pravděpodobně unikne.

No nic, svoji nenávist si užijte a ať se daří, hlavně Vaší dceři.

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Jeremy » sobota 13. 9. 2014, 14:47:51

Dakujeme za navstevu a pridte zas ;)
Ked chce niekto niekoho strielat do hlavy, ci rusit nejake stranky a rozhodne sa taketo stanovisko verejne sirit, bolo by rozhodne vhodne si najskor dat tu namahu a aspon si precitat na uvodnej stranke, preco tento web vznikol, koho a co podporuje a mozno by dosiel k tomu, ze hoci citanie bulvaru moze byt zabavne, este stale je to iba bulvar a snazi sa v prom rade sokovat a to aj za cenu vymyslov. Nikto nie je neomylny, mudry clovek sa vsak pouci a ja verim, ze to bude aj vas pripad.
To, co sa stalo Vasej manzelke ma mrzi, ale tieto stranky vznikli a funguju tiez kvoli tomu, aby v ramci svojich moznosti pomohli podobne veci riesit, idealne od nich spolocnost uplne vycistit. Ak som vas nepresvedcil a stale nemate zaujem menit svoje stanovisko, prosim popremyslajte o situacii, ze jedneho dna zistite, ze Vase vlastne dieta pritahuju deti. Nie ze by som Vam to prial, ale take veci sa stavaju. Ak by ste situaciu riesili gulkou do hlavy, nemam sa s Vami o co bavit. V opacnom pripade sa mozme slusne porozpravat.

Pekny den prajem

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Návštěvník » sobota 13. 9. 2014, 0:32:44

Ja bych vas vsechny postrilel jste mrdky co si nezaslouzi zit. Moji manzelku v mladi zneuzival jeji vlastni otec,a cela jeho rodina rekla ze to byl takovej ulet,ze se vlastne nic moc nestalo. Je to pul roku co ten srac sahnul na nasi dceru,kdyz byla u jeho bejvaly manzelky doma. Vy je tady jeste obhajujete? Bohuzel musim cekat na vysledky vysetrovani a doufat ze dostane tu nejvetsi raketu a dostane se aspon do nejakyho kriminalu kde mam znamy. Skoda ze nemuzu vzit spravedlnost do vlastnich rukou,vychutnal bych si vsechny takovyhle koniny. A ten kdo zalozil tenhle web by si zaslouzil tak maximalne kulku do hlavy!!!! Zmrdi

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Host » sobota 23. 8. 2014, 6:23:02

Určitě je pravda, že spousta pedofilů potřebuje nějakou podporu a že každý, kdo je schopný jim ji poskytnout, je zodpovědný za to, aby svoje dary efektivně využil.

Jiná věc ale je, jestli je zdravé pěstovat si pocit, že nějaká jedna konkrétní komunita a jeden konkrétní web jsou jediným nositelem světla pravdy a všude jinde vládne temnota, nevědomost a nenávist. Weby i komunity vždycky vznikaly i zanikaly. I kdyby tento web z jakéhokoliv důvodu zaniknul, i kdyby se komunita rozpadla nebo byla rozprášena, přece pořád bude spousta lidí, kterým nebude lhostejná nespravedlnost nebo kteří budou připraveni a ochotni pomáhat. Třeba pak objeví i jiné cesty, možná to dělají už dnes.

Pokud na web směřuje palba útoků, určitě je dobré nejen se bránit, ale také se neustále znovu zamýšlet nad tím, jestli občas i některých z těch omezenců nemůže mít buď v něčem špetku pravdy, anebo nás něčím obohatit, inspirovat nás k tomu, abychom něco lépe pochopili.

Kupříkladu pokud se stavíme tak, jako že my jsme ti dokonalí, kteří nikdy v životě nikomu neublížili a dokonale se ovládáme a všemu rozumíme nejlíp, jak se asi může cítit "normální" člověk, který v životě hledá, podléhá svým vášním a který ví, že lidé si občas ublíží, i když nechtějí? Nemůže se cítit ponížený tím, když stavíme na odiv naši dokonalost? Nemůže oprávněně cítit nedůvěru a myslet si, že se přeceňujeme? Nemůže pochybovat o naší lásce ten, kdo sám v životě neměl moc příležitostí užít si nějaké ideální čisté lásky? Ti lidé nemají v nenávisti primárně nás, oni honí svůj vlastní stín, ze kterého mají hrůzu. I kdyby odstranili tento web a všechny vás/nás odvezli do gulagů a zakázali o tom mluvit a psát, stejně budou ten stín vrhat a stejně jim to ty jejich problémy nevyřeší. Pomůže někdo jim? Jak? S čím?

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Tweedledee » sobota 16. 8. 2014, 13:48:02

Návštěvník píše:Zvrácenost, úchylka a všechny bych
pozavírala co nejdál od všech dětí
světa, lidská nechutnost, ohavnost a rozežranost
Co jste to lidské zrůdy, že děti tohle musí zažívat?3
Kecy kecy kecy jste prohnilé lidské duše!
tenhle Návštěvník co sem píše je zřejmě po všech stránkách sexuality čistý jako lílie, teda pardon měl by bít nejdříve otestován prostřednictvím fotek s různýma sexuálníma úchylkami i mimo Pedofílie například falopletysmografem - možná se pak ukáže, že je větší démon a deviant než mnozí pedofilové navštěvující tento web 8p

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Myš » pátek 15. 8. 2014, 1:55:52

Návštěvník píše:Zvrácenost, úchylka a všechny bych
pozavírala co nejdál od všech dětí
světa, lidská nechutnost, ohavnost a rozežranost
Co jste to lidské zrůdy, že děti tohle musí zažívat?3
Kecy kecy kecy jste prohnilé lidské duše!
A co musí děti zažívat? Že je przním každým slovem když jim na táboře vysvětluji hru nebo že je zneužívám každým pohledem, když kontroluji, jestli je mám všechny? Jo, mají z toho tiky ještě celý měsíc a moje duše se tím rozpadá v prach.

Mimochodem děti musí zažívat něco nepříjemného se můžete zeptat mimo ČEPEKu kdekoli jinde, třeba na babinetu. Vzhledem k počtu lidí se vám tam dostane jistě více odpovědí.

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Hranicar » čtvrtek 14. 8. 2014, 22:47:52

Zvrácenost, úchylka a všechny bych
pozavírala co nejdál od všech dětí
světa, lidská nechutnost, ohavnost a rozežranost
Co jste to lidské zrůdy, že děti tohle musí zažívat?3
Kecy kecy kecy jste prohnilé lidské duše!
No páni! Dokonce nás i považujete za lidi... Ale to je od vás milé! :D

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Návštěvník » čtvrtek 14. 8. 2014, 22:13:13

Zvrácenost, úchylka a všechny bych
pozavírala co nejdál od všech dětí
světa, lidská nechutnost, ohavnost a rozežranost
Co jste to lidské zrůdy, že děti tohle musí zažívat?3
Kecy kecy kecy jste prohnilé lidské duše!

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Kasz » neděle 10. 8. 2014, 7:31:24

m00n píše:Pevně věřím, že zánik ČEPEKu by dal příčinu k pokračování jeho filozofie na novém webu.
Pevně věřím, že nic nezanikne. Museli bychom tady mít nějaký nelegální obsah, ale ještě ani ten by nemusel znamenat zánik webu, protože případný nelegální obsah lze odstranit... Zatím se ale policie neozývá. Uvidíme.

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od m00n » neděle 10. 8. 2014, 2:56:09

Zrušení tohoto webu by pro mně nebyl signál "nesnaž se, zneužij protože je zbytečné snažit se" nebo jak jsi to psal. Byl by to pro mě signál k politování směru, kterým se lidstvo udává. Předsudky, pokrytectvý, vstřícnost manipulacím, konzervatismus a celkově zkaženost.
Pevně věřím, že zánik ČEPEKu by dal příčinu k pokračování jeho filozofie na novém webu.

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Kasz » úterý 5. 8. 2014, 19:44:32

Morumotto píše:Po přečtení tohoto článku přemýšlím, jestli by nebylo prospěšnější ho někde zveřejnit? Nebo na něj někde odkázat, nebo tak. Aby o tom přemýšleli i jiní lidé.
Všechny články jsou zveřejněné na našem webu, leda by je chtěl někdo převzít. Těžko toto otisknou třeba v novinách... to by musel nějaký redaktor chtít a šéfredaktor s tím souhlasit.

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Morumotto » úterý 5. 8. 2014, 19:25:57

Po přečtení tohoto článku přemýšlím, jestli by nebylo prospěšnější ho někde zveřejnit? Nebo na něj někde odkázat, nebo tak. Aby o tom přemýšleli i jiní lidé.

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Hranicar » úterý 5. 8. 2014, 11:05:42

Článek velmi dobře napsaný, zvláště poslední odstavec. Já myslím, že primitivové tu vždycky budou. Podle mě ta mediální žumpa akorát dokazuje, že je tenhle web skutečně zapotřebí, protože protipedofilní nálady v médiích stále panují a - což je podstatně horší - i řada sexuologů o téhle problematice evidentně neví nic. Že je Kroupa investigativní asi jako novináři Blesku a Hajnová je zřejmě vystudovaná sexuální pomůcka, ještě není důvod propadat depresím.

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Daniel » úterý 5. 8. 2014, 10:20:47

Mathias8 píše:Niekedy si myslím že aj ten coming out je zbytočný. Načo sa zverujem osobe, ktorá ma vypočuje ale pritom nikdy nepochopí čo cítim?
Myslím že coming out je potřebný v situaci, kdy člověk potřebuje pomoc, a kdy se obrací na sexuologa, psychologa, nebo třeba kazatele v církvi.

Dále si myslím, že coming out má význam, pokud je jedná o osobu, ke které mám důvěru, tato důvěra je vzájemná, a pokud mi připadá, že následky neplánovaného vyzrazení mojí sexuality by měli tak zničující dopad na náš vztah a vzájemnou důvěru, že mi svojí za to to risknout. Takto jsem se svěřil svojí budoucí manželce (i když jsem riskoval, že tím náš vztah skončí), hlavnímu vedoucímu v dětském oddíle (i když jsem riskoval, že mě jako vedoucího odmítne) a kamarádovi, s jehož krásnou dcerou v mém preferovaném věku jsem si hrál a dováděl na nudapláži (i když jsem riskoval, že budu potřebovat ošetření u zubaře). Měl jsem štěstí, nikdo se mnou problém neměl, a z dlouhodobého hlediska můj coming out přispěl k posílení vzájemné důvěry.

S čím ale souhlasím, je to, že coming out za účelem získání porozumění může být problematický. Už proto, že druzí lidé nám těžko porozumí. A není to jejich vina, prostě to tak je. Pocity a životní situaci člověka s rakovinou nejlépe pochopí zase jiný člověk s rakovinou. Pocity a problémy rodičů s postiženým dítětem nejlépe pochopí jiní rodiče se stejným životním údělem. No a pocity pedofila nejlépe pochopí zase jenom pedofil.

Pro mě osobně má fórum smysl hlavně v tom, že právě tohle porozumění jsem tady našel. A určitá míra anonymity mi dává možnost psát o věcech, o kterých se člověk ani s přáteli obvykle nebaví. A největším bonusem pro mě bylo, že s některými lidmi jsem měl možnost setkat se i osobně. Když mluvím s naším kazatelem o pedofilii, musím skoro za každou větou vysvětlovat, co tím myslím a jak se věci mají. Když se bavím s člověkem z fóra, tak nejen že nemusím nic vysvětlovat, ale už mi i stalo, že než jsem se mezi větami nadechl, tak ten druhý dokončil myšlenku za mne. A to stejnými slovy, která jsem chtěl použít i já :)

Tohle fórum mi pomohlo srovnat se se svou sexualitou. A o to jde. Žít tak, abychom pro naše okolí nebyli nebezpeční, ale prospěšní. A dokud si zde můžeme vzájemně naslouchat a povzbuzovat se, pak existence webu má smysl.

Re: Neměli bychom tento web zrušit?

od Deda » úterý 5. 8. 2014, 10:12:16

Přátelé,
musím souhlasit s Efixem a i s dalšími. Tento web je prospěšný, hlavně pro mladé, kteří tápou ve své orientaci. Pro každého kluka (ale i holku) ve 13, 15 letech, kteří si začnou uvědomovat, že je s nimi něco jinak, je tento web studnicí poznání. Většina při zjištění toho, že "jsem pedofil" prodělá šok. Mediální masáž mu říká, že je zrůda, že je to nejodpornější stvoření na zemi. Začne mít deprese, začne uvažovat o sebevraždě (viz synovec Ester Janečkové, i když tam se jednalo o homosexualitu). V žádném médiu se mladý člověk nedozví, že s touto odchylkou není sám a že i pedofil může prožít plnohodnotný život. Proč policie v našem případě nekoná? Protože jako většina odborníků (až na pár výjimek) ví, že se zde nedělá nic protizákonného, že se zde snažíme lidem s touto orientací pomoci. V podstatě suplujeme veřejnoprávní média, kde by se o této problematice mělo hovořit seriozně. Pokud bude každý, kdo se přizná k pedofilii stigmatizován, ostouzen a zavrhován nečekejme, že se mladý člověk obrátí na odborníka s prosbou o pomoc. Proto vytrvejme ve své nelehké práci. Boj s médii je boj s větrnými mlýny, ještě mnohokrát na nás a našem webu ulpí jedovatá slina médií, ale to nás nesmí odradit. Již od pradávna, co je člověk člověkem se lidé báli, toho čemu nerozuměli. Proto napněme všechny síly, co nám ještě zbývají a vysvětlujme, a vysvětlujme, dokud většina nepochopí a přestanou se nás bát. Až většina lidí pochopí, že nejsme pro jejich děti a priori nebezpeční pak senzacechtiví novináři nebudou mít živnou půdu pro jejich semena nenávisti.

Krásný sluníčkový den přeje Děda

Nahoru