Iné detské ihriská

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou vypnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Iné detské ihriská

Re: Iné detské ihriská

od podivin » pátek 29. 3. 2019, 0:34:48

Jo, to jsou děti. Mám taky pár postřehů. Naše děti to teda na klasickém hřišti baví, ale chce to různé "atrakce", ne jen bežnou houpačku a skluzavku. Dobré je, když je to ještě zkombinované např. s nějakým provazovou prolejzačkou nebo třeba dětskou šplhací stěnou (to je na chvilku zabaví, než přijdou na ten postup, jak se pořádně chytit, kam dát nohu). Nejdůležitější je, aby si vymysleli role. Pak je jedno, co kde je :)

Navíc, děti moc nezajímá, jak drahé hračky mají. Pro ně je důležité, aby to bylo něco nového. Opravdu člověka překvapí, když mají děti v pokoji Lego a Playmobil a oni si místo toho chtějí hrát s tou papírovou krabicí, ve které dneska něco přišlo poštou :)

Zábrany jsme na nábytek nedávali, ani do zásuvek ochranu, naštěstí tam děti nešly. Ale kluk se např. jednou nějak praštil do brady a skousnul si tak jazyk, že si ho rozkousnul a měl ho jako had. Naštěstí to srostlo dobře.

Pak si děti taky občas doma přiskříply prstíky do dveří, jednou do garážových vrat. To je vždycky nejhorší zjistit, kde se co děje - dítě řve, mluvit se s nim nedá "co se děje, kde to bolí?", takže človek musí rychle všechno obhlídnout a najít ten "problém" :)

Těžko říct. Určitě je dobré, aby se naučily dávat pozor, ale aby z toho prvního zranění pak měly trvalé následky na celý život by taky nebylo super.

Re: Iné detské ihriská

od Hebeš » sobota 16. 3. 2019, 20:40:15

Hodně zajímavé. A překvapilo mě, jak rozumné názory mají lidé v komentářích. :)

Iné detské ihriská

od Filip » pátek 15. 3. 2019, 21:46:22

Zaujímavý koncept detských ihrísk, ktoré sa u nás asi nevyskytujú, predstavujú tzv. smetiskové, či dobrodružné detské ihriská. Na rozdiel od bežných detských ihrísk, sú plné haraburdia, ktoré môže byť aj nebezpečné, ale majú obrovskú výhodu. Rozvíjajú u deti predstavivosť a sebavedomie. Samozrejme sú nočnou morou, príliš ustrašených rodičov. Čo sa týka bezpečnosti, tak úrazy sú na takýchto ihriskách menej časté, ako na bežných detských ihriskách. Trochu mi to pripomína koncept tzv. lesných škôlok. :)
https://videacesky.cz/video/vox-proc-nejsou-bezpecna-detska-hriste-dobra-pro-deti

Nahoru