Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Odeslat odpověď


BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou vypnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Martin Fafejta » pondělí 17. 12. 2018, 14:53:52

Po delší době zdravím všechny vespolek a hlásím se s informací o mém výzkumu. V současnosti mám napsáno zhruba 150 normostran, kde shrnuji výsledky svého výzkumu - ještě to není finální podoba, takže pár stránek přibude. V nejbližší době dokončím i dva články pro odborné časopisy - čili výstupem výzkumu by měly být minimálně tyto dva články a kniha.
A měl bych jeden dotaz. Ve vznikajícím textu píšu:

"Problém je, že mezi samotnými terapeuty se obtížně hledají takoví, kteří by se byli ochotni věnovat pedofilním jedincům. I pro Česko do určité míry platí to, co uvádí Kaplan (2015, 125): „supportive treatment for individuals living with pedophilic disorder is actually quite rare“, což dokládá například na tom, že i v oficiálním, vládou podporovaném německém projektu Dunkenfeld musí pedofilní klienti cestovat v průměru 250 km za terapeutem."

Jaká je vlastně v Česku situace s terapeuty? Kolik z nich je ochotno věnovat se přímo pedofilům a nakolik jsou dostupní? Je to obdobné jako v Německu? Jaká je vaše zkušenost? Byl bych rád, pokud byste se mi ozvali přímo zde nebo na můj e-mail martin.fafejta@upol.cz
Díky

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Martin Fafejta » středa 1. 11. 2017, 14:42:21

Zde - http://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=92&t=6385" onclick="window.open(this.href);return false; - jsem zveřejnil prosbu o spolupráci s fotografkou Ditou Pepe. S Ditou jsem se sešel zatím jednou a působila na mě velmi příjemně. Ve světě fotografie je již celkem známá, působí na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě. Nejde jí o focení o portrétů, resp. tváře - pokud byste měli zájem podívejte se na její text a můžete kontaktovat buď přímo ji (ditapepe(at)icloud.com), nebo mě, nebo se přihlásit na fóru.

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Little Hero » čtvrtek 26. 10. 2017, 21:42:20

Jo, taky to tak cítím... Je až neuvěřitelný, že tyhle základy se pořád musí někde lidem vysvětlovat...

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Gabriel Svoboda » středa 25. 10. 2017, 23:55:05

Dobrý článek, ve kterém je všechno podstatné. *good* Určitě na něj někdy odkážu, až se bude diskutovat o pedofilii.

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Martin Fafejta » středa 25. 10. 2017, 13:12:48

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Plyšáček » pátek 20. 10. 2017, 19:36:30

Zde jistě může být "onlajn". Co to skrývat.

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Martin Fafejta » pátek 20. 10. 2017, 14:09:54

Na světě je první výstup - dříve než jsem čekal. Nakonec jsem napsal kratší text pro sborník 25. kongresu k sexuální výchově, který proběhl před týdnem v Pardubicích. Ve sborníku jsem použil citace z několika rozhovorů, které jsem dělal mezi červnem a srpnem (nejsou tam tedy ty zářijové a říjnové). Text bohužel není onlajn, ale mohu jej zaslat zájemcům e-mailem. Pište kdyžtak na martin.fafejta(at)upol.cz.

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Martin Fafejta » středa 27. 9. 2017, 12:21:03

SanDonk píše:Až bude potom časem nějaký výstup v podobě článku, prací či jiných publikací, bude tady odkaz? Rád se v tématu, co sleduju, dál přiučím. Patnáct osobních rozhovorů už je poměrně úctyhodné číslo.
Co se týká výstupů, bude to ještě nějakou chvíli trvat. V odborných časopisech bývají dlouhá recenzní řízení, takže pokud by český článek vyšel do roka a do dne a anglický do dvou roků, byl by to téměř zázrak - záleží taky, kdy ty články dopíšu. Každopádně pokud budou volně přístupné, dám na ně odkaz. Ještě ale nevím, do kterých časopisů to pošlu - některé si bohužel nechávají za přístup k článkům platit.

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Honda » úterý 26. 9. 2017, 18:27:20

Dobrý den Martine

Rád jsem vám rozhovor poskytnul a doufám, že vám byl něco platný, že to nebylo zbytečné, kdyby jste na mně cokoliv potřeboval stačí se ozvat.

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od SanDonk » úterý 26. 9. 2017, 1:32:13

Až bude potom časem nějaký výstup v podobě článku, prací či jiných publikací, bude tady odkaz? Rád se v tématu, co sleduju, dál přiučím. Patnáct osobních rozhovorů už je poměrně úctyhodné číslo.

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Martin Fafejta » pondělí 25. 9. 2017, 9:18:57

Záznam bohužel neexistuje - resp. já o ničem takovým nevím. Abstrakt příspěvku, co je na webu, jsem musel napsat už v době, kdy jsem ještě nezačal s výzkumem a nakonec jsem to změnil a bylo to "Members of the Czech and Slovak Paedophile Community (ČEPEK): Coping strategies and the role of ČEPEK". Mluvil jsem o ČEPEKu, stereotypech spojených s pedofilií a anonymně citoval z některých rozhovorů (ne ze všech, jen z těch, které jsem měl v té době nějak zpracované). Pokud byste o to měli někdo zájem, napište me e-mail, mohu vám to zaslat.

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Filip » neděle 24. 9. 2017, 21:45:31

Martin Fafejta píše:Zatím jsem nasbírané informace využil na konferenci Evropské sociologické asociace v Aténách.
Zaujímalo by ma aké boli reakcie ostatných členov konferencie na prednášku: Non - offending paedopiles the pain of desire? A či z nej existuje nejaký záznam.

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Little Hero » neděle 24. 9. 2017, 19:51:49

Rád jsem rozhovor poskytl, doufám, že ti k něčemu pomohl. Osobně jsem ani moc nevěděl, co říkat, měl jsem pocit, že už jenom opakuju něco stokrát řečené. Ale chápu, že pro spoustu lidí je to stále neznámá věc. :)

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Martin Fafejta » pátek 22. 9. 2017, 6:34:00

A máte-li jakýkoli dotaz k průběhu výzkumu, rád na něj odpovím!

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Martin Fafejta » pátek 22. 9. 2017, 6:32:52

Chtěl bych mockrát poděkovat všem, kteří mi poskytli rozhovor, za účast ve výzkumu. Nakonec to bylo 15 rozhovorů, což je přesně ten počet, který jsem si naplánoval, a to by měl ještě jeden přibýt. V nejbližších době začnu vše analyzovat a pracovat na článcích. Zatím jsem nasbírané informace využil na konferenci Evropské sociologické asociace v Aténách a v říjnu budu mít prezentaci na kongresu k sexuální výchově v Pardubicích. Těm, co se mi nabídli k virtuálnímu rozhovoru přes internet, také děkuji za zájem, i když nakonec tuto nabídku nevyužiji - z metodologických důvodů je lepší provádět rozhovory osobně a osobních rozhovorů jsem sehnal dostatečný počet.

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Allein » středa 16. 8. 2017, 22:32:50

Když jsme se s panem Martinem Fafejtou potkali na Prague Pride, ptal se nás, jestli nevíme o někom, kdo reagoval na jeho výzvu o podílení se na výzkumu a kdo nedostal na svůj e-mail odpověď, že mu někdo o někom takovém psal.

Pan Fafejta ale neví, že by na nějaký e-mail neodpověděl, takže pokud jste někdo panu Fafejtovi již před časem e-mail posílali a pan Fafejta vám na něj ještě nezareagoval, neváhejte napsat ještě jednou. Je možné, že se e-mail neodeslal.

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od simgiran » sobota 5. 8. 2017, 11:19:22

Tak už jsem byl také vyzpovídán. Jelikož Martina znám už z Pride a občas s ním prohodím pár slov přes internet, tak asi je jasné, že jsem se nebál a nebyl jsem překvapený. Jen zopakuji, co tu už někteří zmínili, totiž že můžete říct tolik, kolik vám je příjemné, nebudete do ničeho tlačeni, ale když nevíte, co říct, tak můžete dostat nějakou pomocnou otázku. Pokud ale máte co říct, tak si klidně můžete vést monolog, maximálně dostanete potom pár otázek na to, co jste nezmínili. Prostě kdo to zvažujete, vůbec se nebojte.

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od MR_Xguard » pondělí 24. 7. 2017, 18:58:52

Setkal jsem se s panem Fafejtou. Je to příjemný člověk. Diskuze probíhala tak, že se pan Fafejta vždy zeptal a já jsem se snažil na danou otázku rozvitě odpovědět, i když mi to moc nejde. :) Moc příjemné bylo, že mě do ničeho netlačil, nechal mě mluvit nebo mi občas pomohl se nasměrovat k odpovědi, když jsem přesně nevěděl, na co mám odpovědět nebo jsem nevěděl, co mám říct. Vždy mi pomohl a dotaz více upřesnil nebo strukturalizoval, což mi pomohlo se lépe vyjádřit. Nakonec jsme si spolu dali pár piv :) Bylo super poslouchat, když začal vyprávět o vlastních dětech. Doporučuji, není čeho se bát.

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Honda » pondělí 24. 7. 2017, 15:14:51

Ahojte,

V pátek jsem měl sraz s Martinem a můžu říct, že to byla super zkušenost. Martin je velice příjemný pán a nemusíte bát sním o čemkoli bavit nedívá se na vás skrz prsty ba naopak se mu můžete rozpovidat a bavit se snim na rovinu. Takže kdo má ještě nějaké obavy nebo je nerozhodný se rozhovoru účastnit tak mu můžu rozhovor jen vřele doporučit.

Re: Sociologický výzkum mezi členy ČEPEKu

od Martin Fafejta » pondělí 19. 6. 2017, 10:19:24

Dobrý den,
určitě bych měl zájem, jen jsem úplně neporozuměl, jak jste na tom s časem. V první půlce července nemohu, jsem na dovolené s dcerou, ale ve druhé bych mohl, popř. v první půlce srpna. Můžete mi kdyžtak napsat na martin.fafejta@upol.cz, abychom se domluvili konkrétněji? Díky!
Little Hero píše:Dobrý den, jednoho podobného výzkumu už jsem se zúčastnil, tak kdyby zde byl zájem, šel bych do toho eventuelně znovu. Momentálně ale jsem nejen pracovně dost vytížený, ale na začátku července mám dovolenou, tak by to šlo.

Nahoru