DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

Odeslat odpověď


BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou vypnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od Tweedledee » středa 21. 8. 2013, 13:22:28

předevčírem jsem dotazník také vyplnil, bylo to celkem napínavé - občas jsem narážel v otázkách na něco pro mě Nového, ale odpovědět jsem většinou dokázal - akorát myslím, že normálně by se mě na řadu těch věcí v dotazníku nikdo, nikdy neptal... Děkuji Kaszovi také za českou průvodku jak to vyplnit: Google translator není vždy spolehlivý co se tíká odborného anglického překladu psychologické nebo medicínské terminologie... *book*

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od Troper » sobota 17. 8. 2013, 14:08:42

Vyplnil som uz davnejsie :)

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od teenbl » úterý 23. 7. 2013, 1:07:03

NejakejKutik píše:To si myslí že pedofil nemůže být mladší 18 let nebo co? :D
Spíš to bude problém z pohledu americké legislativy, jak psal Kuba výše. Nelze jednoduše shromažďovat informace o nezletilých.

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od NejakejKutik » úterý 23. 7. 2013, 0:52:14

To si myslí že pedofil nemůže být mladší 18 let nebo co? :D

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od Host » pondělí 3. 6. 2013, 22:56:15

Kasz píše:Existuje anglický překlad Vogtovy studie?
Googlem jsem ho našel na první ránu, stačilo jen zadat "Horst Vogt". http://www.ipce.info/host/vogt/vogt_content.htm

A tady jsou o Vogtovi aktuální informace: http://www.therapie.de/psychotherapie/horst.vogt/, http://psychotherapie-und-beratung-in-leipzig.de/ Pokud někdo umí německy, tak do Lipska to máme za humnama.

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od Kasz » pondělí 3. 6. 2013, 20:23:15

Host píše:Horst Vogt v lipské studii dělal mimo jiné srovnání duševně zdravých pedofilů vůči duševně nemocným pedofilům, podle standardních testů duševního zdraví. Myslím, že to je jedna z nejpřínosnějších pasáží Vogtovy práce, protože ukazuje, co má být vlastně výsledkem léčby pedofilů - jak vypadá duševně zdravý pedofil.
Existuje anglický překlad Vogtovy studie?

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od Host » pondělí 3. 6. 2013, 19:38:42

simgiran píše: Jsou tam skupiny otázek z různých směrů, mimo jiné je tam pár otázek z Autism Spectrum Quotient testu.
Horst Vogt v lipské studii dělal mimo jiné srovnání duševně zdravých pedofilů vůči duševně nemocným pedofilům, podle standardních testů duševního zdraví. Myslím, že to je jedna z nejpřínosnějších pasáží Vogtovy práce, protože ukazuje, co má být vlastně výsledkem léčby pedofilů - jak vypadá duševně zdravý pedofil.

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od Host » pondělí 3. 6. 2013, 19:33:53

Gabriel Svoboda píše:jedni by byli autopedofilové a druzí by byli extrémní co?
Jedni milují dítě v sobě a druzí milují sebe v dítěti? Osobně si ale nemyslím, že to jsou dva různé druhy pedofilů. Mimochodem, zrovna v poslední době jsem slyšel dva různé pedofily říkat, že když byli dětmi, tak měli touhu po tom, aby je nějaký dospělý chlap osahával (a popravdě, nepřijde mi na tom nic divného). Jeden z nich kupříkladu zaslechl přes dveře, jak se řeší nějaké zneužívání v sousedním oddíle, a bylo mu strašně lito, že do něj nechodil a že o ten zážitek přišel. Pokud má někdo z dětství takovou zkušenost, tak pak logicky něco podobného očekává i u dětí, se kterými přichází do styku, a už nikdy neuvěří tomu, že dítě nikdy nic takového nemůže chtít.

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od Gabriel Svoboda » pondělí 3. 6. 2013, 11:06:29

Aha, proto tam měl Bailey tolik otázek na to, jestli si představujeme sebe jako dítě. Podle Wikipedie totiž Bailey vyzkoumal, že jsou dva nepříbuzné druhy transsexuálů: jedni jsou extrémní homosexuálové, druzí jsou autogynekofilové (muži, které vzrušuje představa být ženou), případně autoandrofilky (ale o těch se neprokázalo, že by skutečně existovaly). Jestli Bailey analogicky najde dva druhy pedofilů, bude to hodně zajímavé. I když tedy nevím, jak by to vypadalo — jedni by byli autopedofilové a druzí by byli extrémní co?

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od simgiran » pondělí 3. 6. 2013, 9:53:27

Já jsem zvědavý, co z toho vyleze. Jsou tam skupiny otázek z různých směrů, mimo jiné je tam pár otázek z Autism Spectrum Quotient testu. Tak nevím, jestli jsou to všechno vlastní hypotézy nebo i snaha ověřit nějaké výsledky, např. výsledky studií na kriminálním vzorku. No, rozhodně by mě hodně zajímaly výsledky.

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od Host » pondělí 3. 6. 2013, 4:30:23

Jen bych doplnil, že autor dotazníku není jen tak nějaký studentík, který píše nějakou povinnou seminární práci, ale poměrně známý (byť lehce kontroverzní) profesor na známé univerzitě, viz http://en.wikipedia.org/wiki/J._Michael_Bailey a http://cs.wikipedia.org/wiki/Northwestern_University, mimo jiné spoluautor průlomové studie o korelaci sexuální orientace dvojčat a také autor známé knihy "The Man Who Would Be Queen", jejíž první kapitola má název "The Boy Who Would Be Princess".

Některé otázky mi přišly docela zajímavé, jiné zase povrchní či špatně formulované (takže moje odpovědi budou pravděpodobně interpretovány zcela jinak, než jak jsem je myslel). Některé otázky sice vypadají poněkud divně, ale zapadají do kontextu myšlenek, kterými se Bailey dlouhodobě zaobírá.

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od efix » středa 8. 5. 2013, 23:25:25

To je zajímavé. Líbí se mi, jak to každý prožívá jinak. Jenom to potvrzuje, že neexistuje "typický" pedofil. Ti, kteří mají rádi škatulky, to asi neradi uslyší :P

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od topkapi » středa 8. 5. 2013, 11:35:57

Půl hodina stačila, i když u metamorfózních otázek na konci jsem se trochu zasekl.
Gabriel Svoboda píše:Já si to taky představuju často, a i nesexuálně. Tedy sexuální představy jsou v tom taky, ale základní myšlenka je, jak by byl život krásnější, kdybych se příští ráno probudil jako dítě.
Já občas taky, s tím, že je to přesun v čase (z nějakého důvodu je pro mě atraktivnější představa sebe sama v době mého skutečného dětství) jen na pár hodin a určen skoro výlučně k sexuálním dobrodružstvím. :D

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od Gabriel Svoboda » středa 8. 5. 2013, 8:06:11

Já si to taky představuju často, a i nesexuálně. Tedy sexuální představy jsou v tom taky, ale základní myšlenka je, jak by byl život krásnější, kdybych se příští ráno probudil jako dítě.

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od Kuba » středa 8. 5. 2013, 0:11:11

efix píše:Třeba mne překvapily ty poměrně obsáhlé otázky na téma "představa sebe jako dítěte".
Já během masturbace ano a čistě tedy jako sexuální představy (jsem holčička co se mazlí s jinou holčičkou).

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od efix » úterý 7. 5. 2013, 23:59:59

Tak jsem to taky vyplnil a trvalo mi tak tu půl hodinku. Celkem mne to bavilo, některé otázky by mohl třeba Karel zahrnout do nějakého dalšího svého dotazníku, asi mu to navrhnu. Třeba mne překvapily ty poměrně obsáhlé otázky na téma "představa sebe jako dítěte". V pravdě jsem si nikdy nic takového nepředstavoval. I další otázky ve mně vyvolaly dojem, že jsem vlastně hrozně normální :D :D

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od Kuba » pondělí 6. 5. 2013, 21:02:22

S tím věkem respondentů to může mít příčinu možná prostě v americké legislativě, ve které by se našlo něco, co by zabránilo autorům studie shromažďovat data od nezletilých, obzvlášť bez souhlasu jejích rodičů (který by si těžko sháněli a ověřovali) a obzvlášť, když je dotazník na takovéto téma... Čili to možná bude tím hlavním důvodem, proč se tam jako minimálně věk dá vyplnit osmnáct let.

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od teenbl » pondělí 6. 5. 2013, 15:33:16

Vyplněno, pravda je delší a některé otázky mi nepřijdou zrovna ideálně položené, ale tak 100% to nebude nikdy. Další podle mě celkem zásadní chybu už zmínil p123 výše, nelze zadat věk mladší osmnácti let, což vzhledem k tomu, kolik lidí okolo 18 v komunitě je, považuji za fakt velký fail.

Re: DOTAZNÍK - výzkum Northwestern University

od simgiran » sobota 4. 5. 2013, 22:42:43

Vyplněno. Dotazník je celkem pěkný, ale obsahuje i pár chyb.

Nahoru