Národnosti a národnostní menšiny

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Národnosti a národnostní menšiny

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Všechny současné národy jsou přibližně stejně staré, vznikly v 19. století. Moravský národ z dob Velké Moravy má se současným moravským národem společné jen jméno (velko-moravský národ zahrnoval předky dnešních Slováků, dnešní moravský národ je nezahrnuje).

Němci z pohraničí si říkali Němci už v době, kdy žádné Německo nebylo definované (i když podle všech zvažovaných definic v něm Němci měli většinu). Židé byli tak roztroušení po světě, že jiné pojmenování pro ně vymyslet nešlo, zvlášť když si nečinili nárok na Judeu. Když si na ni začali činit nárok jen na základě toho, že se jmenují podobně, bylo to samozřejmě špatně.
Jednorozec píše:Mimochodem jak se ti zamlouvají romové neumějící pořádně česky (často narození na slovensku) a do dotazníku vyplňující národnost česká?
Na to nemám žádný názor, netroufám si určovat, kdo konkrétně je které národnosti. Uvažuju jen o souhrnných číslech.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Národnosti a národnostní menšiny

Nový příspěvek od Jednorozec »

zvlášť když si nečinili nárok na Judeu
Si děláš srandu ne? Na tu si činili nárok už od doby kdy je vyhnali.... A nárok si nečinili kvůli tomu "že se jmenují podobně" ale protože je celé to území tam, země, kterou měli dostat od boha (rozuměj kterou dobili dost drsně krví před pár tisíci lety....). Navíc je k tomu defakto donutil nacistický teror v evropě.

netroufám si určovat, kdo konkrétně je které národnosti
Zajímavé, že u moravanů si to troufneš..
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Národnosti a národnostní menšiny

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Tak sionismus vznikl až na konci 19. století, do té doby byl návrat do Izraele možná hezký sen, ale nikdo se o to prakticky nepokoušel.

Situace Romů je odlišná od Moravanů v řadě oblastí — jsou roztroušení, není dodnes jasné, jestli je to národ nebo sociální skupina, mnozí nechápou, že sčítání je anonymní a nikdo je nebude posuzovat podle toho, ke které národnosti se přihlásili ... Proto si netroufám dělat jednoznačné soudy.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Národnosti a národnostní menšiny

Nový příspěvek od Jednorozec »

Ani s tím se nedá souhlasit, židé jako takoví žili jako oddělený národ odjakživa (od vyhnání), pohromadě je drželo jejich náboženství, kterého se drželi zuby nehty. O nějakém "ani si nevzpoomněli" nemůže být ani řeč, když je to jeden z bodů jejich víry...

Co se týká odlišnosti romů, tak tohle se dá těžko brát jako argument, situace každého národa je nějak odlišná, to je snad normální stav... Hlavní je, že existují národy pro které tvoje argumenty nejen že neplatí, ale ani nedávají smysl. A to od těch nejstarších známých až po ty nejnověji "vzniklé".
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Národnosti a národnostní menšiny

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Moje argumenty platí pro všechny běžné národy Starého světa — Čechy, Poláky, Slováky, Rakušany, Němce, Francouze, Italy, Brity, Rusy, Korejce, Číňany ...
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Národnosti a národnostní menšiny

Nový příspěvek od Jednorozec »

Starého světa? Tohle ale nejsou národy starého světa. Tam patří řekové, židé či ti číňani, jejich historie je starší než 2000 let a mimochodem nic z toho pro ně neplatí (řekové netvořili jednotný stát který by se po nich mohl jmenovat, židé byli v diaspoře a číňané jsou původně několik různých národů, kde se u moci vystřídaly různé dynastie z různých původních kultur). Jestli starým světem myslíš státy mimo ameriku a austrálii tak ani tak to nefunguje. Prostě území není v přímém vztahu s národem. Nejlépe je to vidět díky stěhování národů, kdy se jednotlivé kmeny/národy spokojeně přesouvali po evropě na několikrát a ani omylem po sobě vždy nepřejmenovávali obsazené území.

Češi například svůj vznik a původ odvozují od prvních zmínek z dob velké moravy, kdy byli jen malým závislým kmenem který ani neovládal dnešmí českou kotlinu. Jsou zmiňováni například i v bitvě u Lechu. Rozhodně není dobré plást si vznik národa s nacionalizmem ten skutečně vznikl až před +- 150 lety...
To že se národu někdy říká podle území kde žije, nebo naopak, pokud nějaký národ žije na nějakém území dlouho, je jen zjednodušení, tak jako se čechům neříkalo češi ale Böhmen bez ohledu na to kolik procent jich v čechách žilo.

Národ dokonce nemusí mít ani vlastní řeč, nebo ji může ztratit vlivem času. Zkus některému irovi říct třeba že je angličan a uvidíš jak dopadneš, přitom 2/3 irů už dnes ani irsky pořádně neumí a mluví anglicky...
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Národnosti a národnostní menšiny

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Ano, Starým světem myslím svět mimo Ameriku a Austrálii.

Když se zmiňuješ o stěhování národů, tak právě při něm přišli do Evropy Slované a já dnes na mapě Evropy vidím přes deset zemí pojmenovaných právě po slovanských národech (případně slovanských národů pojmenovaných po zemi).

Český národ ve středověku zahrnoval Slovany i Němce žijící v Čechách, takže je to něco úplně jiného než dnešní český národ, který vznikl v 19. století. Raněstředověký moravský národ zahrnoval předky dnešních Moravanů a Slováků, pozdější středověký moravský národ zahrnoval Slovany a Němce žijící na Moravě, takže je to úplně jiného než dnešní moravský národ, který, pokud vznikl, tak nejdříve v 19. století.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Národnosti a národnostní menšiny

Nový příspěvek od Jednorozec »

Není to "úpně něco" jiného, je to historická a genetická návaznost....
A rozhodně je nesmysl do národa zahrnovat i zde přistěhovalé němce, ti měli vlastní kulturu i jazyk a žili v oddělených komunitách (neasimilovali s většinovým obyvatelstvem).
O volyňských češích taky nikdo netvrdí, že jsou to rusi, nebo ukrainci...

Co se týká toho že moravský národ v sobě zahrnoval i slováky tak to taky tak docela nesedí, Moravská říše v sobě zahrnovala území od balatonu po lužici, tj i tehdejší čechy. Ale na slovensku to bylo podrobené nitranské knížectví v bohemii pak několik jiných. Jádro ale leželo na moravě a bylo osídleno moravany. Říše není totéž co národ kór ve středověku... I když je pravda, že ještě za některých přemyslovců, v době kdy se jim podařilo dnešní území slovenska na chvíli ovládnout, tak je v dokumentech zmiňováno jako "východní morava".
A název slovesko země dostala až poté co se rozpadlo rakousko uhersko, předtím to i se slováky byly horní uhry.

To kolik je kde jakých zemí/států se stejným jménem jako národů v nich žijících nic nemění na tom, že to není pravidlo a už vůbec ne podmínka... Navíc kdyby byla, musel by jsi kapitulovat rovnou, protože to moravané a morava splňují, takže jsi si tam dočaroval tu většinu.
malou
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: miluji holky i zeny a porad cekam na tu pravou lasku
Příspěvky: 357
Dal: 1 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Re: Národnosti a národnostní menšiny

Nový příspěvek od malou »

Moje babicka byla slovenka,jinak jsme v rodine sami cesi.Ja sam se citim jako obcan velkeho slovanskeho naroda,coz je i pravda protoze vsichni slovane meli spolecny puvod i kdyz spolecny puvod,jeste kdyz jdu vic do dejin,tak mame mozna vsichni lide nekde v africe.

Ja jsem z jizni moravy,ale moravakem se necitim byt,priz cechoslovakem s moravy,ale pokud se nekdo citi byt moravakem,tak stim nemam problem.

Mimochodem,ja jsem proti nacionalizmu-staci se podivat do sveta,co tahle,laska k svymu narodu nekdy dovede za zverstva.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Národnosti a národnostní menšiny

Nový příspěvek od Jednorozec »

Láska ke svému národu je v pořádku, problém je nenávist k jiným národům, případně povyšování se nad jiné národy...
S tím čechoslovakizmem je zajímavé, že za první republiky to byla oficiální národnost a v dnešních statistikách to snad ani nikde není uvedeno. I když oni k tomu měli tenkrát i celkem pragmatické důvody (potřebovali mít národnostní většinu ve státě).
Uživatelský avatar
Jeremy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Milovať okrem iného znamená vážiť si objekt svojej túžby. Dosť na to, aby som nezradzoval jeho dôveru...
Příspěvky: 490
Dal: 467 poděkování
Dostal: 300 poděkování

Re: Národnosti a národnostní menšiny

Nový příspěvek od Jeremy »

Vy sa dokážete "zdravo" povypisovať s takýmito otázkami. Národ v plnohodnotnom význame slova by mal mať vlastné zvrchované územie a spisovný jazyk. Aspoň tak nejak si to pamätám a tuším, že to nebude ďaleko od pravdy. Historicky sa dá povedať, že Morava mali vlastný územný celok, ale myslím, že spisovný jazyk asi nie. Môžete ma opraviť.

Slovenský národ bol na tom podobne, ale rozdiel je v tom, že toto etnikum malo viac iniciatívy k tomu, aby sa veci pohli a národné povedomie bolo dosť silné k tomu, aby to dokázalo. Aj z mojich rozhovorov z moravákmi mám pocit, že až taká potreba sa jasne vyhraňovať tu nie je a časom to vyprcháva ešte viac. Takže z môjho pohľadu celkom o národnostnú menšinu nejde, skôr o indentitu s moravským regiónom.

Ak by sa ale zdvyhla nejaká netušená vlna moravského uvedomenia, samozrejme sa to môže zmeniť, ale v to veľmi neverím.
malou
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: miluji holky i zeny a porad cekam na tu pravou lasku
Příspěvky: 357
Dal: 1 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Re: Národnosti a národnostní menšiny

Nový příspěvek od malou »

Je zajímave jak v ceské republice je až trapný antirusismus nebo antiněmectví a az trapna laska k Anglicanum a Američanum.Zapomína se ale na to,že s Rusama máme s tejný puvod,někde na uzemí dnešního Běloruska-takže jsme polorusové,to stejné je to u angličanu,jsou to potomci Němcu(Sasové),tedy poloněmci a samozřejmě také Američané,jsou to potomci poloněmcu(Germánu)-Angličané,Němci,Skandinávci,Svícaři-at se to ted někomu líbý nebo ne.

Navíc ta udajná "dobrá" Velká Británie nás 1938 ZRADILA na plné čáře.Na ruské osvoboditele od Fasismu u nás se zapomíná,zato ten tak oslavovaný General Paton- řekl 1945,že tanky jsme radši měly obrátit a s němci bojovat dohromady proti rusum a že se Američané v nepřátelích spletly.

Já Američanum a Angličanum neveřím.Jsou falešní.A na cechoslovácích jim nezáleží ani trochu.Jedině že by ve spolupráci s námi,měli nějaký strategický prospěch.

Ale Komunista ani jejich sympatizant nejsu.Príž naopak.Jenom si přeji,aby už ten náš národ,při v ztazích s okolním světem,nebyl tak naivní.
Hranicar
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 14
Příspěvky: 214
Dal: 19 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Národnosti a národnostní menšiny

Nový příspěvek od Hranicar »

Já tedy mám spíše pocit, že je v ČR na vzestupu antiamerikanismus, což docela chápu. Jenomže ono to má někdy až absurdní rozměr, kdy někteří lidé vidí za úplně vším zlem ve světě skrytý vliv USA. Já tedy neobdivuji ani USA, ani Rusko, neboť jsou to velmoci, kterým jde akorát o vlastní vliv a moc. Jenomže podle zahraniční politiky nějaké země nelze posuzovat obyčejné lidi, kteří tam žijí.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Národnosti a národnostní menšiny

Nový příspěvek od Jednorozec »

Národ nosouvisí se svrchovaností nad územím, s tím souvisí státnost.
No poloviční rusové nejsme ani omylem, patříme do společné jazykové skupiny to ano, ale rozdělili jsme jazykově už se někdy před 1500 lety. Jazykově extrémně blízko máme k slovákům a hned po nich k polákům Moravamé jsou jazykem tak něco mezi čechy a slováky. S poláky jsme měli podobný jazyk ještě někdy ve středověku. A před obrozením tu bylo jen několik různých nářečí.
A geneticjky jsme snad z poloviny slované, ze čtvrtiny keltové a zbytek germáni a jiní nájezdníci...
Angličané nejsou s němci ani zdaleka tak jazykově příbuzní jako my s rusy a už vůbec ne jako my s poláky. Když někdo od nás bude chtít tak většině polského textu/řeči porozumí, to o němcích a angličanech říct nejde ani omylem. Je to dáno tím že angličané jsou směska keltů ,románů a germánů přičemž ti poslední tam přišli hned nadvakrát (sasové a normané) a to ještě navíc normané v té době měli primárně mluvit francouzky ,ač germánského původu.

Jinak souhlasím s tím že v naší zemi je ve zvyku zaslepeně z jedněch dělat ďábly a z druhých anďely. Před 30 lety to byl CCCP, dnes USA, kdoví kdo to bude za 50 let. USA má na svědomí nejvíce "přehmatů" prostě proto, že je to momentálně největší velmoc a cpe se naprosto všude kde se jim to hodí. Dělají prostě to co je v JEJICH zájmu. To že tím milionům lidí udělají ze života peklo je jim evidentně šuma fuk, stejně jako ostatním mocnostem... Klidně seberou srbsku kosovo, ale hrozně se diví, když něco podobného (jen v daleko méně drastické podobě) provede někdo jiný...

Když si někdy přečtu komentáře pod zprávami tak si říkám že ti lidé snad za to musejí být placení...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti