Barbie

Nezávazná diskuze o čemkoliv, co se nehodí jinam.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Barbie

Nový příspěvek od Mathias8 »

Zakladám túto tému pretože mám pocit že to treba prebrať...

Páčia sa Vám barbíny ako napr Monsterky, Rarity alebo tie čo majú postavu a tvar ako priemerná Američanka - Lammily? (mám na mysli tú novinku, čo nedávno uzrela svetlo sveta). Čo myslíte sú tie barbíny vhodné pre deti? ...

Mne osobne sa to absolutne nepáči. Nevidím na tom vobec nič zaujímavého. Klasické barbie su podla mna najlepšie...

Čo je to za barbie, ktorá ma rohy, ocas a je celá bleda ako smrť? veď to musí to dieta frustrovať...
A tá nová sa mi tiež nepáči. Prečo musí byť barbína, ktorá ma telo ako priemerná Američanka so špecialnou sadou ako napr samolepky, ktoré kladú dôraz na to, čo naozaj skutočne patrí k tomu, byť ženou. Zahŕňajú tetovanie, celulitída, strie alebo akné. Môžu byť umiestnené kdekoľvek na tele bábiky... .Je to úplna blbosť akorát že ten človek čo to vymyslel chce na tom zbohatnúť....

Odjakživa to bolo tak, že boli klasicke barbíny a nikdy sa žiadne dieta nestažovalo ani nikto z dospelých že to može byť škodlive a že to je nereálne. Čo tam po tom že barbína nemá reálnu postavu?...

Mám taký pocit že to vyrábajú naschvál aby vzbudili u dietata pocit agresivity... to sa začne správať agresívne voči všetkým včetne rodičou a to vedie k rozpadu rodiny a to ony chcú... inak si to neviem vysvetliť..

Každopadné tieto barbíny sú uplne zbytočne akurát že to može poškodiť predstavivosť dietata alebo ho to može frustrovať...
Uživatelský avatar
Plyšáček
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 10
Příspěvky: 2308
Dal: 637 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Barbie

Nový příspěvek od Plyšáček »

Vítám toto téma.
Zmiňuji jej v příspěvku Úchylky neúchylných pod bodem 19.
Plyšáček píše: 19. V současnosti se vyrábějí ne pouze panenky Barbie, ale přímo zmalovaná monstra - zombie se zmutovanými hlavami a temperami na obličeji.
Marcovi jsem pak ještě odpovídal na shovívavou odpověď ( je to BL):
Plyšáček píše: Ty panenky zombie utvářejí náhled na to, jak vypadá "ideální" zralá žena, takže se můžeme nejspíš těšit na o to více zmalované puberťačky i více anorektiček do budoucna.
V minulosti vymysleli Barbie - ideální módní ikonu. Myslím, že způsobila více, než si uvědomujeme.
Celou historii vývoje panenky Barbie můžete shlédnout na Pražském hradě v Muzeu hraček.



Možná, že řada dospělých žen má dnes problémy s příjetím svého těla také i díky tomu (zřejmě ne jen kvůli tomu), že v mládí či pubertě držela v ruce Barbie. Ona je skutečně zvláštní a "nadzemská". Mně se samozřejmě vůbec nelíbí, ale mnoho holčiček obdivuje jejich ladné křivky (aerodynamické) a nádherné šaty. Když se potom v pubertě promění, Barbie letí do kouta a ony se často chodí dívat do zrcadla, co tedy toto jako je...

S bulimičkami se neznám (většina z nich je na mě neuvěřitelně stará), ale zkuste se jich zeptat na úlohu panenky Barbie v jejich životě.

Panenky Monster High a spol. jsou ještě "vyšší level". Krk jak brčko, samá barva, zrůdy napohled.
Pokud mají ještě ocasy, rohy ap. (jak píše Mathias), myslím, že nevedou třeba ani tak k agresivnímu chování, ale přímo k sexuální patologii. Počkejme si, až nám děti vyrostou. To bude deviací v sexuálních praktikách! Ještě, že my, pedofilové, se s tím nesetkáme (nebo se toho nedožijeme).

Panenka Lammily mi přijde tvarově snesitelnější a vhodnější pro vyrůstající děvče než Barbie. I když mě se líbí ještě méně (má širší boky, to opravdu nemusím), připomíná opravdu více reálnou zdravou ženu. Ale pokud někdo vyrábí samolepky s těmi všemi "hnisy", tak to už je tedy blázen - hlavně tetování je přímo nevýchovné (ono i samolepky tetování jsou na pováženou). Když mi některá holčička ukazuje tetování, spíše se zašklebím.
Naposledy upravil(a) Marco Freeman dne sobota 26. 12. 2015, 20:41:29, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Smazán nevhodný komentář.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se hrubě provinil proti základním principům Československé pedofilní komunity (viz rozhodnutí administrátorského týmu). V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky nemažeme, i když si uvědomujeme, že některá prohlášení nebo příspěvky tohoto uživatele v kontextu toho, že zneužíval děti, mohou ve čtenářích vyvolávat znechucení.
Uživatelský avatar
Jeremy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Milovať okrem iného znamená vážiť si objekt svojej túžby. Dosť na to, aby som nezradzoval jeho dôveru...
Příspěvky: 490
Dal: 467 poděkování
Dostal: 300 poděkování

Re: Barbie

Nový příspěvek od Jeremy »

Pri tej "chorobe dnešnej spoločnosti" som si spomenul na klasické staré bábiky, teda malé buclaté bábätko, s ktorým sa kedysi honosilo takmer každé malé dievča. Možno zo mňa z časti hovorí nejaká tá nostalgia, ale starostlivosť o malé bábo u dievčatka skôr prebúdzala inštinkt matky, teda zodpovednosť a tiež rozvýjala vlastné úvahy o tom, aké je správne chovanie, pretože každá (nie len malá) mamička by mala chcieť byť aj vzorom pre svojich potomkov. Tieto bábätká v rozvinutejšej forme určite existujú aj teraz, ale mám pocit, že z veľkej časti ich vytlačili práve barbie a im podobné fešandy. Tam už je posun vo formovaní osobnosti dievčatka úplne inde. Nejde o zodpovednodsť a o to naučiť vlastné dieťa, ako sa chovať (pri čom sa to učia aj malé mamičky), ale preberania danného vzoru, ako by som ja sama mala vypadať a chovať sa. Šablóna vzhľadu je danná od výrobcu vo vyziabnutej postave a zmachlenej tváričke s našpulenými perami. Doplnky ako drahé luxusné autá, jachty, výbavička pre válanie sa na pláži s borcom Kenom (určite existujú aj nejaké viac výchovné), zase môžu formovať vzory chovania a to, čo by malo dievča v živote dosiahnuť či vyhladávať.

Možno som sa už príliš nechal strhnúť psychologickým rozborom ;)
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 1685
Dal: 1093 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Re: Barbie

Nový příspěvek od Marco Freeman »

No, výrobci utvářejí novinky panenek kvůli tomu, co se dneska sleduje. Třeba tady zmiňovaná Monster High je seriál, který se pouští na Disney Channelu (? nejsem si jistý). A děti to vidí ve filmu a pak v reklamách mezi seriály tam vidí upoutávku "Kup si vlastní Monster High!" a co udělají, když si seriál oblíbily? Přijdou za rodiči a budou o ni prosit. Ty jim ji nekoupí. Ale za půl roku půjdou s dítetem v supermarketu a co tam neuvidí - panenku Monster High a jiné. A hádejte, jakou panenku z těch všech si dítě vybere.
Nedívejme se jen na panenky, ale vše, co jejich vytvoření předcházelo. A tady se nabízí další otázka: Jsou v jistém směru pro děti škodlivé novodobé pohádky?
Plyšáček píše:Marcovi jsem pak ještě odpovídal na shovívavou odpověď ( je to BL)
A tohle jako co mělo symbolizovat? :D Jako "Marco je na kluky, tak tomu nemůže porozumět."? :D
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 155 poděkování
Dostal: 101 poděkování

Re: Barbie

Nový příspěvek od MarkM »

Tohle je jedna z mála věcí, co moc u holčiček nemusím :D Krom toho, že nemám rád, když se modí jako dospělé, tak nemám ani rád když si hrajou s panenkama :D (Teda at si hrajou samy s panenkama to mě nevadí :D modit jako dospělé by se neměli nikdy :D )

Nadruhou stranu, jediné co mě s toho příjde aspon trochu přijatelný, jsou právě ty Monster panenky, ty jsou docela i pěkný :D ( ale tohle beru jen opravdu z mého pohledu, co je a co není dobré pro děti je věc jiná :D)
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.
Uživatelský avatar
observer
Na trestné lavici
Příspěvky: 86
Dal: 11 poděkování

Re: Barbie

Nový příspěvek od observer »

Ja jsem nahral s panekama s holčičkama vic než dost a již mam k tomu nechut jse stim hrat :D na neco je ta puberta dobra že je konec panenkam :D ale na druhu stranu i konec dectvi a malovani holčiček do podoby dospelych žen.

Mě se panenky nelibi a je to i moc drahe ved takova Monsterka bez akcie stoji 30eur to je nemocne za kus hnusneho plastu tolik penez.
Uživatelský avatar
Jeremy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Milovať okrem iného znamená vážiť si objekt svojej túžby. Dosť na to, aby som nezradzoval jeho dôveru...
Příspěvky: 490
Dal: 467 poděkování
Dostal: 300 poděkování

Re: Barbie

Nový příspěvek od Jeremy »

observer píše:Ja jsem nahral s panekama s holčičkama vic než dost a již mam k tomu nechut jse stim hrat :D na neco je ta puberta dobra že je konec panenkam :D ale na druhu stranu i konec dectvi a malovani holčiček do podoby dospelych žen.

Mě se panenky nelibi a je to i moc drahe ved takova Monsterka bez akcie stoji 30eur to je nemocne za kus hnusneho plastu tolik penez.
Českoslovák? :D

Neboj, oni ti pepíci budú rozumieť aj slovensky ;)
Uživatelský avatar
observer
Na trestné lavici
Příspěvky: 86
Dal: 11 poděkování

Re: Barbie

Nový příspěvek od observer »

Jo jsem no když tady každej piše česky tak mam stym problem psat slovensky a pak o pul textu dal začnu psat česky nebo naopak ... :D

Jo jedna věc ješte k panenkam neni problem jse hrat s holčičkou ktere je tak do 6 letkdyž ona tvoři tu hru a mě stači jse jen pripojit a prakticky nic nedelat... Jenže když je již holka starši tak očekava že i ja se nejak zapojim a budu vymyšlet pribech hry a to mi již prekaži na to nejsem dobrej :D
Proto mam rad ty malinke deti jsou moc jednoduche a na zabavu jim stači malinko :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti