Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Vše, co se týká preventivního projektu Parafilik, jež koordinuje Národní ústav duševního zdraví.
Filip Šinkner
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Ženy
ve věku od: 17
ve věku do: 37
Výkřik do tmy: Zabývám se výzkumem lidské sexuality, pracuji v laboratoři evoluční sexuologie v rámci Národního ústavu duševního zdraví, Klecany.
Příspěvky: 23
Dal: 27 poděkování
Dostal: 47 poděkování

Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Filip Šinkner »

Vážení návštěvníci fóra ČEPEK,

obracíme se na vás s velkou prosbou o vyplnění našeho průzkumu zájmu o kontaktní terapeutický program Parafilik a průzkumu situace členů komunity ČEPEK. Tento průzkum obsahuje zejména otázky týkající se spokojenosti se současnou systémovou péčí o osoby s parafilními preferencemi a vašeho psychického a fyzického zdraví. Je dostupný na následujícím odkaze:

https://parazkouska.limequery.com/415434?lang=cs

Dotazník je poměrně podrobný, protože obsahuje řadu standardizovaných dotazníků, které nám umožní zmapovat situaci potenciálních klientů programu a srovnat ji se situací celkové české populace. Z tohoto důvodu vyplnění dotazníku může zabrat delší dobu (40-60 minut).

Víme, že vyplňování průzkumů může být spojeno s obavami ze ztráty soukromí, a klademe proto velký důraz na to, abyste se při vyplňování cítil/a tak bezpečně, jak je to jen možné. Neshromažďujeme o Vás žádná další data kromě těch, která nám do dotazníku sám (sama) anonymně vyplníte. Limesurvey, ve kterém je tento dotazník vytvořen, byl vybrán jako systém s otevřeným zdrojovým kódem, kladoucí důraz na soukromí uživatelů. Je možné jej vyplnit pomocí prohlížeče Tor Browser.

Vaše pomoc nám umožní poskytovat kvalitní poradenské a terapeutické služby pro osoby s parafilními preferencemi i jejich blízké. Vřele děkujeme všem, kteří se do vyplňování dotazníku zapojí.

Za tým programu Parafilik,

Mgr. Kateřina Klapilová, PhD. (ECPS)
Mgr. Filip Šinkner

„nemůžete za své pocity, můžete za své činy“
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip Šinkner za příspěvky (celkem 5):
Kasz, Zappart, Marco Freeman, Dreamer, Tweedledee
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Čestný člen skupiny ČEPEK
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 1685
Dal: 1093 poděkování
Dostal: 2038 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Vyplněno. Jen mi to teda trvalo déle - cca 1 hodinu 45 minut. Trochu fuška.
Marco Freeman,
bývalý administrátor komunity ČEPEK / Ex-administrator of ČEPEK Community
Jediný funkční e-mail / The only e-mail: [email protected]

Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6479
Dal: 1585 poděkování
Dostal: 3500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Kasz »

Nevím, proč Filip napsal, že vyplnění bude trvat 40 minut, když už předtím avizovali, že to bude dlouhý dotazník s několika stovkami otázek. :) Vyplňoval jsem 2 a čtvrt hodiny, ale taky jsem se nesnažil jít nějak rychle nebo něco přeskakovat. Některé otázky by chtělo asi upřesnit, ale tak rozsáhlý dotazník asi není úplně jednoduché připravit tak, aby byl na 100 % dokonalý.

Snažil jsem se vyplnit co nejpravdivěji, pevně doufám, že tak učiní i ostatní, abychom se pak dozvěděli o sobě nějaká zajímavá statistická data.

Zároveň děkuji celému týmu Mgr. Kateřiny Klapilové, že se snaží rozjet projekt, který má reálnou šanci nám pomoci. Díky moc! *heart*

Takže, do toho, vyplňujte. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvek:
podivin
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Ostrava/Praha
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 13
ve věku do: 29
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 655
Dal: 293 poděkování
Dostal: 516 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Teenbl »

Ono hodně bude záležet, jak moc člověk má určité věci rozmyšlené, mně trvalo vyplňování zhruba hodinu.
Trošku mi přišlo, že by se hodilo mít možnost se k některým věcem vrátit, což moc nešlo. Spousta otázek byla fajn i k zamyšlení. U pár věcí mě napadlo, že by to chtělo mít větší škálu možností, třeba u počtu sexuálních partnerů nebo u toho chování na internetu (posílání fotek, intimních konverzací) ty maximální čísla byla moc nízká, na to aby tam člověk vyplnil skutečný počet. Ale jsou to jen drobnosti, které si teď vybavím. Plno věcí mi přišlo, že bez bližšího komentáře budou mít problematickou výpovědní hodnotu, například pokud se určitého jednání dopustil člověk s vrstevníkem atp. Nicméně ono to asi líp udělat nejde, ty poznámky píšu spíš jen pro lepší možnost vyhodnocení, není to myšleno jako kritika.

Celý dotazník mě nicméně přivádí k otázce nakolik projekt může pomoct někomu, kdo ačkoliv má parafilní orientaci, v ni vidí jen minimální roli v aktuálních psychických problémech a nespokojenosti. Ptám se protože bych u sebe řekl, že parafilní orientace (efebofilie + sadomasochismus) mi vlastně nezpůsobují žádný zásadní problém, přesto bych řekl, že určitým způsobem bych měl se svým životem něco udělat, ať už po partnerské stránce či obecně mezilidské. Píšu to tady veřejně i z toho důvodu, že při mém dlouhodobém působením v komunitě, jsem zjistil, že většina pedofilů/efebofilů nemá problém se sebeovládáním, ani když jsou s dětmi, ani se sexuálním životem jako takovým, ale nejvíce je právě užírá absence dlouhodobého partnerského vztahu. U mě je to možná spíše obecně problém v budování vazeb, ale to už je na jiné téma.
Kdybych to měl shrnout jednoduše, má smysl účast v projektu pro člověka, který ačkoliv má parafilii, tak se samotným sexuálním životem nemá žádný zásadní problém? Tedy dokáže mít uspokojivý sexuální styk i s dospělým partnerem/partnerkou.
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 960
Dal: 309 poděkování
Dostal: 240 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Silesia »

mě dotazník trvalo vyplnit cca hodinu.
K některým otázkám opravdu chybí bližší nápověda a pak také u některých otázek byť chápu, že jde o strukturovaný dotazník chybí možnost volného komentáře prostě volba zcela souhlasím, souhlasím nesouhlasím a zcela nesouhlasím vůbec nevystihuje můj názor.

Za sebe parafilik může být dobrou bezpečnou platfotmou pro vzájemnou interakci podobně zaměřených jedinců, jenže vždy bude záležet na důvěře v oné skupině, na schopnostech terapeuta a jeho empatii a zajištění anonymity a bezpečného prostředí což by u skupinové terapie mohlo být rizikové ale právě ta by mohla být nejvíc prospěšná.

Za trochu potíž vidím vzdálenost. A zase řešit projekt on line může být taky na štíru s bezpečností.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Silesia za příspěvek:
Dreamer
Filip Šinkner
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Ženy
ve věku od: 17
ve věku do: 37
Výkřik do tmy: Zabývám se výzkumem lidské sexuality, pracuji v laboratoři evoluční sexuologie v rámci Národního ústavu duševního zdraví, Klecany.
Příspěvky: 23
Dal: 27 poděkování
Dostal: 47 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Filip Šinkner »

K těm 40-60 minutám jsme se dostali podle zkušebních projití dotazníku, chápu, že když někdo nad odpověďmi hlouběji přemýšlí, snadno to může trvat výrazně déle - a o to více děkujeme za jejich čas a energii všem, kteří se délky dotazníku nezalekli a vyplňují nám ho. Jak píše Kasz, také doufáme, že budeme mít co nejvíce respondentů, aby s daty šlo nějakým relevantním způsobem pracovat.

Za připomínky děkujeme a vítáme je.

Co se týče otázky, nakolik může projekt pomoci někomu, kdo sice má parafilní preference, ale nehrají zásadní roli v jeho problémech - stavíme se k tomu tak, že nikdo z nás není definován jen svými sexuálními preferencemi, a v projektu bude prostor i pro otevírání témat, která popisujete (možnosti partnerských vztahů, budování přátelských vazeb, apod.).

Možnosti online fungování projektu řešíme a zkoumáme cesty, jak je zařídit co nejbezpečněji, i vzhledem k rostoucí důležitosti online poradenství a terapie, na kterou ukázala situace během pandemie (i na tyto situace bychom chtěli být v budoucnu připraveni).
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Mathias8 »

- Kdybyste mohl mít intimní kontakt s dítětem bez znaků dospívání (do 12 let)

- Realizoval byste intimní kontakt s dítětem bez znaků dospívání (do 12 let věku), kdyby to bylo v naší společnosti povoleno?

Pri tejto druhej otazke som opustil dotaznik. Mam totiz pocit, ze intimny kontakt sa zamiena za sexualny.

Intimita (z původem latinského intimus = vnitřní, skrytý před zraky jiných[1]) představuje důvěrnost, útulnost nebo též pociťované soukromí.[2] Podle Výrosta a Slaměníka intimita v partnerském vztahu vyjadřuje „pocit blízkosti, spojení, pouta, ale také prožívání štěstí s milovanou osobou, vzájemné porozumění a ohleduplnost, poskytování si emocionální podpory a ocenění, intimní komunikaci.“[3] Intimita však může figurovat i ve vztazích přátelských, příbuzenských a jiných.[4]
Zdroj:wikipedia

Myslim, ze po intimnom kontakte tuzi kazdy pedofil a myslim, ze intimny kontakt je neskodny. Ako napriklad objatie, dotyk ruk a podobne. Alebo skratka iba byt s milovanou osobou. A nemyslim si, ze to nieje v nasej spolocnosti povolene. Skor ide o strach, ktory brani v tom robit tieto uplne primitivne veci, ktore robia vsetci dospeli len pedofili nie, pretoze sa boja odhalenia a sikany.

Niektore otazky som preskocil, pretoze sa mi nepacia a nevidim v nich ucel. A este sa mi nepaci stupnovanie. Mam radsej otazky, kde sa da odpovedat priamo. Nepaci sa mi, ked musim vyplnovat otazky na stupnici o 1 do trebars 5 ci 6.

Inak neviem ako vam ale mne sa niektore otazky opakovali. O par kliknuti dalej otazka, ktora bola asi 5 otazok dozadu.
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1584
Dal: 1811 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od podivin »

Dotazník je super, dost podrobmý, zabral mi hrozně dlouho, ale to také proto, že jsem u toho dělal jiné věci. Odpovídal jsem popravdě, ikdyž některé věci jsem nedokázal odpovědět úplně s jistotou kvůli době, jak dlouho žiju jako pedofil (že jsem si to uvědomil nedávno), např. ještě si úplně neuvědomuji svůj pref. věk a pocity, které cítím např. k těm 12-15 dívkám (v mém okolí mám akorát do 11 let dívky a jinak se dospolečnosti dívek moc nedostanu). Chyběla mi asi třikrát možnost se vrátit, ne proto, abych odpověď upravil, ale že jsem na nějaké otázce znejistěl, že jsem předchozí otázku pochopil správně, ale chápu, že člověk měl odpovídat upřímně a krokem zpět by mohl mít nutkání odpovědi upravovat :)
Díky.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 960
Dal: 309 poděkování
Dostal: 240 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Silesia »

Mathias8 píše: úterý 1. 9. 2020, 9:30:38 - Kdybyste mohl mít intimní kontakt s dítětem bez znaků dospívání (do 12 let)

Myslim, ze po intimnom kontakte tuzi kazdy pedofil a myslim, ze intimny kontakt je neskodny. Ako napriklad objatie, dotyk ruk a podobne. Alebo skratka iba byt s milovanou osobou. A nemyslim si, ze to nieje v nasej spolocnosti povolene. Skor ide o strach, ktory brani v tom robit tieto uplne primitivne veci, ktore robia vsetci dospeli len pedofili nie, pretoze sa boja odhalenia a sikany.

Niektore otazky som preskocil, pretoze sa mi nepacia a nevidim v nich ucel. A este sa mi nepaci stupnovanie. Mam radsej otazky, kde sa da odpovedat priamo. Nepaci sa mi, ked musim vyplnovat otazky na stupnici o 1 do trebars 5 ci 6.

Inak neviem ako vam ale mne sa niektore otazky opakovali. O par kliknuti dalej otazka, ktora bola asi 5 otazok dozadu.
souhlasím s tebou i mě se na některé otázky špatně odpovídalo, protože po intimním kontaktu vskutku toužím, ale to pro mě není totéž jako zneužít dítě, Pro mě je intimní kontakt takový, kdy mi dítě věří, kdy se mi svěří, kdy mi důvěřuje, To je znak důvěry a intimnosti. Dítě věří že ho nezradím, že mu pomohu a příjde s čímkoli co potřebuje řešit. Stejně tak já věřím jemu.

Opakování otázek je běžné, sleduje se tím tvá pozornost
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1595 poděkování
Dostal: 808 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Dreamer »

Taky mi to zabralo déle, a taky mi chyběla možnost se vrátit.

Jinak nejvíc mi tam vadila ta série otázek, kde se ptali něco ve smyslu "Dělal jste v reálném životě s dítětem to a to?" s odpovědmi "ano, ve fantazii", "ano, ve fantazii při masturbaci", "ano, v reálném životě", "ne". Přesné znění už si nepamatuji, ale nějak jsem nechápal tu referenci na reálný život v otázce, a pak odpovědi které to vrací zpět jen do úrovně fantazií. Bylo to myšleno na skutečné dítě? Možná jsem to jen nepochopil.

A pak ty tabulky zda souhlasím s nějakým tvrzením mi taky nebyly úplně příjemné a nevěděl jsem jak odpovídat. Byla tam tvrzení, se kterými nešlo nesouhlasit, ale zároveň jsem měl pocit, že má odpověď bude misinterpretována. Např. se "Souhlasíte, že některé děti se ze zneužití oklepají a život pro ně jde bez problémů dál?" naprosto souhlasím, ale neznamená to že bych nebyl přesvědčen, že většina dětí prožívá zneužití těžce a následky si odnáší.

Ono jinak při přípravě takových dotazníků je potřeba brát v potaz očekávaný počet respondentů. Pokud jde o vysoká čísla, tak je nutné otázky pečlivě strukturovat a omezovat počet možných odpovědí, aby bylo možné data nějak snadněji analyzovat, ale pokud odpovědí očekávám nižší desítky, je asi lepší dát více prostoru slovnímu vyjádření.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dreamer za příspěvek:
podivin
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1584
Dal: 1811 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od podivin »

Dreamer píše: úterý 1. 9. 2020, 10:49:03 Jinak nejvíc mi tam vadila ta série otázek, kde se ptali něco ve smyslu "Dělal jste v reálném životě s dítětem to a to?" s odpovědmi "ano, ve fantazii", "ano, ve fantazii při masturbaci", "ano, v reálném životě", "ne". Přesné znění už si nepamatuji, ale nějak jsem nechápal tu referenci na reálný život v otázce, a pak odpovědi které to vrací zpět jen do úrovně fantazií. Bylo to myšleno na skutečné dítě? Možná jsem to jen nepochopil.
Ano, tady jsem taky občas trochu tápal, ale chápal jsem to tak, že některé otázky zjišťovali, jestli jsem si něco představoval/dělal s dítětem, které jsem znal osobně z reálného života, a jiné otázky zase, jestli jsem si představoval/dělal s cizími/neznámými dětmi. Tak snad jsem to nepochopil špatně.
Dreamer píše: úterý 1. 9. 2020, 10:49:03 A pak ty tabulky zda souhlasím s nějakým tvrzením mi taky nebyly úplně příjemné a nevěděl jsem jak odpovídat. Byla tam tvrzení, se kterými nešlo nesouhlasit, ale zároveň jsem měl pocit, že má odpověď bude misinterpretována. Např. se "Souhlasíte, že některé děti se ze zneužití oklepají a život pro ně jde bez problémů dál?" naprosto souhlasím, ale neznamená to že bych nebyl přesvědčen, že většina dětí prožívá zneužití těžce a následky si odnáší.
Přesně tak, to jsem měl taky problém. Tady jsem nevěděl, jak odpovědět, protože neznám statistiku, zda se opravdu nějaké množství dětí přes to přenese, nebo jsou to jen výjimky. Mám dojem, že některé děti to zvládnou překonat, pokud zneužití neproběhlo násilnou formou a dokáží se přes jako dospělí "přenést", že si "to s nima někdo užil, ale nublížil jim při tom". Ale jiným dětem to v dospělosti ublíží. Ale jak to je skutečně, to fakt nevím. Takže, asi ano, nemusí jim to ublížit, ale neznamená to, že to je v pořádku a lze to ignorovat.
Je mi krásně smutno. Tequila chutná nejlíp se solí. Při sprchování není vidět pláč. S plným srdcem lásky žiji prázdné dny.
Now I know that I am a dreamer, Believing in a world that isn't there
You are my little something, It's like you came from nothing, And now you're everything to me
Život nemá tlačítko Restart - promrhané roky nelze vrátit a prožít znovu
Stačí zavřít oči a všechno se stane. Stačí zavřít oči a ... všechno skončí
Filip Šinkner
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Ženy
ve věku od: 17
ve věku do: 37
Výkřik do tmy: Zabývám se výzkumem lidské sexuality, pracuji v laboratoři evoluční sexuologie v rámci Národního ústavu duševního zdraví, Klecany.
Příspěvky: 23
Dal: 27 poděkování
Dostal: 47 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Filip Šinkner »

Víme, že některé otázky pro vás mohou být nepříjemné - i proto jsme zahrnuli možnost na každou neodpovědět. Otázky, které popisujete jako problematické, jsou bohužel vzaté ze standardizovaných dotazníků - nemůžeme tedy měnit jejich strukturu včetně odpovědí, zaznamenávaných za pomocí škály. Chápeme, že se tím ochuzujeme o nuance jednotlivých odpovědí, současně nám to značně usnadní práci s daty a získáme tak možnost porovnávat získaná data s jinými průzkumy, včetně zahraničních.

Budeme velmi rádi, když věci, které vám nebudou v průzkumu vyhovovat, či budete chtít upřesnit, napíšete do volných textových polí v průzkumu či nám dáte zpětnou vazbu zde, jak se tu již děje. Děkujeme - je pro nás cenná pro práci s daty z průzkumu a vědomí toho, jaké jsou jejich limity, i pro další zkoumání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Filip Šinkner za příspěvky (celkem 3):
Dreamer, pbd, Kasz
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1595 poděkování
Dostal: 808 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Dreamer »

Filip Šinkner píše: úterý 1. 9. 2020, 12:31:00 Otázky, které popisujete jako problematické, jsou bohužel vzaté ze standardizovaných dotazníků - nemůžeme tedy měnit jejich strukturu včetně odpovědí, zaznamenávaných za pomocí škály. Chápeme, že se tím ochuzujeme o nuance jednotlivých odpovědí, současně nám to značně usnadní práci s daty a získáme tak možnost porovnávat získaná data s jinými průzkumy, včetně zahraničních.
To zní jako rozumné vysvětlení. Zkontroloval bych, zda v některých případech nebyl význam "lost in translation" ;-).

Ještě mě napadla jedna myšlenka. Nevím, zda je tento dotazník propagován i jinde, ale dá se předpokládat, že členové ČEPEK budou odpovídat jiným způsobem, než respondenti "z ulice". Zdejší uživatelé jsou lépe informovaní a se svou orientací pravděpodobně více vyrovnaní. Je u nich větší pravděpodobnost, že si uvědomují, že i láskyplný sexuální kontakt může dítěti ublížit. Stálo by za to v datech nějak rozlišit, odkud respondent přišel, aby bylo možné uživatele ČEPEK porovnat s ostatními. Pokud je dotazník propagován jen tady, pak je tak nutné vnímat i výsledky.
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1595 poděkování
Dostal: 808 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Dreamer »

podivin píše: úterý 1. 9. 2020, 11:49:59 Tady jsem nevěděl, jak odpovědět, protože neznám statistiku, zda se opravdu nějaké množství dětí přes to přenese, nebo jsou to jen výjimky.
No ono čistě z pohledu logiky stačí, aby se přes to přeneslo jedno nebo dvě děti na celém světě a už to tvrzení prostě je pravdivé, a je úplně jedno jaký k tomu zastáváš názor. Někdy jsem prostě nevěděl, zda mám při odpovědi preferovat objektivitu/logiku/pravdu nebo nějaké subjektivní pocity :)
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5290
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2124 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Cykle02 »

Dreamer píše: úterý 1. 9. 2020, 13:20:45
podivin píše: úterý 1. 9. 2020, 11:49:59 Tady jsem nevěděl, jak odpovědět, protože neznám statistiku, zda se opravdu nějaké množství dětí přes to přenese, nebo jsou to jen výjimky.
No ono čistě z pohledu logiky stačí, aby se přes to přeneslo jedno nebo dvě děti na celém světě a už to tvrzení prostě je pravdivé, a je úplně jedno jaký k tomu zastáváš názor. Někdy jsem prostě nevěděl, zda mám při odpovědi preferovat objektivitu/logiku/pravdu nebo nějaké subjektivní pocity :)
Z diplomky Karla Žáka
Výsledky národního výzkumu o sexuálním zneužívání v České republice,
který provedli Weiss a Zvěřina (2011), uvádějí vliv zneužití na další život jako
negativní u 33% v dětství zneužitých mužů a 51% v dětství zneužitých žen, 54%
mužů a 43% žen uvedlo žádné negativní následky, 13% mužů a 6% žen uvádí
dokonce pozitivní vliv pohlavního zneužití na další život. Negativní následky
trvalého charakteru uvádí 22% mužů a 32% žen.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Cykle02 za příspěvek:
Dreamer
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6479
Dal: 1585 poděkování
Dostal: 3500 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Kasz »

Dreamer píše: úterý 1. 9. 2020, 13:08:02Ještě mě napadla jedna myšlenka. Nevím, zda je tento dotazník propagován i jinde, ale dá se předpokládat, že členové ČEPEK budou odpovídat jiným způsobem, než respondenti "z ulice". Zdejší uživatelé jsou lépe informovaní a se svou orientací pravděpodobně více vyrovnaní. Je u nich větší pravděpodobnost, že si uvědomují, že i láskyplný sexuální kontakt může dítěti ublížit. Stálo by za to v datech nějak rozlišit, odkud respondent přišel, aby bylo možné uživatele ČEPEK porovnat s ostatními. Pokud je dotazník propagován jen tady, pak je tak nutné vnímat i výsledky.
Je sice propagován tady na fóru, ale může ho vyplnit v podstatě kdokoliv, kdo jen projde kolem. Na hlavní straně webu jej nemáme, zas aby dotazník nevyplňovali i nepedofilové tvářící se jako pedofilové, kteří zavítají na stránky. Ale s tím snad autoři počítají a nějak tyto odpovědi vyfiltrují (například, když bude někdo vyplňovat vyložené nesmysly).

Já jsem v dotazníku zmínil, že by byl potřeba nějaký projekt Parafilik pro veřejnost, protože mě opravdu největší obtíže přináší to odsouzení a nepochopení ze strany běžné needukované a tím pádem netolerantní populace. To mi v životě přináší úplně nejvíc příkoří, nic jiného mě netrápí tolik, jak toto.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvky (celkem 3):
Dreamer, Tim, Vofs
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1595 poděkování
Dostal: 808 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Dreamer »

Kasz píše: úterý 1. 9. 2020, 14:29:58 Já jsem v dotazníku zmínil, že by byl potřeba nějaký projekt Parafilik pro veřejnost, protože mě opravdu největší obtíže přináší to odsouzení a nepochopení ze strany běžné needukované a tím pádem netolerantní populace. To mi v životě přináší úplně nejvíc příkoří, nic jiného mě netrápí tolik, jak toto.
Naprosto souhlasím. Ty předsudky a odsouzení jsou také důvodem, proč řada lidí ani nevyhledá odbornou pomoc, alespoň pro mě to platí na 100%. Kdybych se nemusel bát o sobě říci, že jsem pedofil, nemusel bych se bát vyzrazení identity a nemusel bych se bát zajet si do Bohnic popovídat. Tohle je něco, co si ti lidé bojující proti pedofilům ve jménu bezpečí svých dětí neuvědomují, a nevědomky tak k problému zneužívání přispívají. Nějaký projekt zacílený na efektivní osvětu veřejnosti by prostě pomohl úplně všem. Sotva asi získáme pochopení většiny, ale bylo by fajn kdyby nás neodsuzovali všichni.
Uživatelský avatar
Cykle02
Mediální analytik
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 5290
Dal: 365 poděkování
Dostal: 2124 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Cykle02 »

Dreamer píše: úterý 1. 9. 2020, 15:51:05Nějaký projekt zacílený na efektivní osvětu veřejnosti by prostě pomohl úplně všem.
Sice to jsou moje myšlenky v kontextu postu o článku na blesku. Ale už před časem mě napadlo, že by Sexuologická společnost mohla vydat veřejné prohlášení médiím, aby "jejich" termín nepoužívali jako mediální zkratu pro sexuální delikty na dětech, ale jen u lidí, u kterých zkutečně došlo k sexuologickému prokázání pedofilie. Ovšem sám nevidím možnost s tím nějak pohnout. A na bulvár by to asi nestačilo.
...a o jakých tématech se po dnešním Googlení začne na ČEPEKu mluvit?
Uživatelský avatar
Dreamer
Člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Všude možně
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 10
Výkřik do tmy: Nemiluju holčičky, protože jsem pedofil. Jsem pedofil, protože miluju holčičky.
Příspěvky: 1351
Dal: 1595 poděkování
Dostal: 808 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Dreamer »

Kasz píše: úterý 1. 9. 2020, 14:29:58 ... byl potřeba nějaký projekt Parafilik pro veřejnost ...
Cykle02 píše: úterý 1. 9. 2020, 16:01:57 ... mě napadlo, že by Sexuologická společnost mohla ...
Asi je to běh na dlouhou trať, ale myslím nějaký osvětový projekt destigmatizující pedofilii ve jménu boje proti zneužívání dětí by klidně mohl dostat zelenou i nějaké to dotační financování. Evropská komise financuje LGBTI projekty v rámci boje proti diskriminaci, podporuje celou řadu nepříliš úspěšných programů věnujících se boji s CSA a tak vlastně není důvod, proč by nemohla podpořit nějaký zajímavý projekt usilující o naplnění již odsouhlasených cílů. Otázkou je, zda takový projekt může vzejít od pedofilů, aniž by byl předem odsouzen k neúspěchu. I proto mě svým přístupem vcelku zaujala třeba ta Prostasia. V našem prostředí si to dokážu představit právě pod vedením Sexuologické společnosti nebo NÚDZ.

Třeba na to přijde řada, až se zjistí, že zájem o Parafilik pokulhává za očekáváním...
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Prosba o vyplnění dotazníku projektu Parafilik

Nový příspěvek od Myš »

Pro mě tam byly složité ty otázky, kde se na škále vyjadřoval souhlas s tvrzeními. Ty otázky se často týkali dětí, což beru jako skupinu 0-18, a protože dítě v 5 a dítě v adolescenci je na tom z hlediska vývojové psychologie výrazně jinak. Odpovědi jsem tam hodně průměroval a někdy měl problém přijít s odpovědí, která by tak široké spektrum charakterizovala.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host