Stránka 1 z 1

Studie prevalence pedofilie (Dombert et al., 2015)

Napsal: sobota 21. 2. 2015, 0:10:08
od simgiran
Studie zkoumá prevalenci pedofilie mezi muži na základě odpovědí respondentů. Uvádí, že 4.1 % lidí má přetrvávající sexuální fantazie o dětech, 0.1 % lidí je zaměřeno více na děti než na dospělé. Je to číslo nižší, než se obvykle uvádí. Může být poněkud podhodnocené, protože si někteří lidé nemusí plně připustit, jak moc je přitahují děti. Navíc je nutno vzít v úvahu, že ne všichni lidé, co byli osloveni, dotazník začali vyplňovat a ne všichni, co ho začali vyplňovat, ho dokončili. Z těch, co měli sexuální fantazie na děti mělo 68 % fantazie o dívkách, 13 % o chlapcích, 18 % o chlapcích i dívkách (bohužel jsem nenašel údaj o tom, jak tomu je u lidí s převažujícími fantaziemi o dětech).

http://orbilu.uni.lu/bitstream/10993/20033/1/Dombert_Schmidt_et_al.2015.Sexual_interest_in_children_JSR.pdf

PS
The online survey was programmed in Flash to guarantee compatibility with different computer types (e.g., PC or notebook) and operation systems (Windows, Linux, and Mac OS).
*wall*

Re: Studie prevalence pedofilie (Dombert et al., 2015)

Napsal: sobota 21. 2. 2015, 0:36:41
od Forst Jan
Tak například i u mne jednou za čas přijde období, kdy mám představy o dospělých ženách více než o dětech...

Re: Studie prevalence pedofilie (Dombert et al., 2015)

Napsal: sobota 21. 2. 2015, 14:26:52
od Jednorozec
Je to dost subjektivní výsledek. Je to dotazník a je dost ovlivněný společností a jejím názorem na věc. Spousta lidí si prostě nepřipustí pedofilní zážitky. Sám jsem kdysi na něco takového byť jen odmítal pomyslet, trvalo léta než člověk pochopil jednotlivé detaily...
Na opačné straně extrému by zase mohly být měření vzrušivosti na děti s 80% pozitivní reakce u mužů.. Chce to vybrat náhodný, dostatečně velký, vzorek a ten poctivě vyšetřit. Ale to je asi momentálně nereálná věc. Nejvíce se tomu mohou přiblížit průzkumy u studentů, ti většinou ještě nemají takové zábrany (bývají otevřenější)..