Dostali jste náš letáček? Dozvěděli jste se o naší účasti na Prague Pride? Podělte se o své názory v tématu připraveném pro Vaše reakce!

Kniha Děti a jejich sexualita, CPress 2014

Recenze a tipy na zajímavá knižní díla.
Plyšáček
Na trestné lavici
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 10
Kontakt: pedonia@protonmail.com
Dal: 1139 poděkování
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kniha Děti a jejich sexualita, CPress 2014

Nový příspěvek od Plyšáček » neděle 16. 11. 2014, 14:57:36

Nedávno se na trhu objevila kniha Děti a jejich sexualita - rádce pro rodiče a pedagogy (CPress).

http://www.ceskaskola.cz/2014/08/deti-jejich-sexualita-radce-pro-rodice.html

Je to útlejší dílko a je psáno čtivě, srozumitelně, celkem poučné. Zaujaly mě nejvíce kapitoly o Tabu a Coming Outu menšin - o pedofilii ani zmínka. Poté se dlouze věnuje otázce efektivní komunikace o intimních otázkách. V závěru velice povrchně naznačuje určitá témata pro jednotlivé věkové kategorie.
Fajn, až na to, že název neodpovídá vnitřnímu obsahu. Čekal jsem, že budou více rozebírat první lásky, platonická zamilování, bezděčnou masturbaci ap. A ono jen všechno jiné, než to, co nese v názvu. Mohli ji nazvat třeba Větší sexuální menšiny a jak s dětmi mluvit o sexu.
Jednou, na stará kolena, zřejmě budu muset napsat vlastní veledílo na dané téma. A pojmu ho zcela jinak.
Jen by mě zajímalo, jak bude široká veřejnost reagovat na mé fundované poznatky... Ten člověk je ale sečtělý, to si všechno pamatuje z vlastního mládí? :)
Naposledy upravil(a) Kasz dne neděle 16. 11. 2014, 21:53:23, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odkazy prosím dávejte do URL tagů. Děkuji.
Odpovědět