Dívka bez jména - Marina Chapman

KNIHY slouží ke sdílení recenzí a tipů na zajímavá knižní díla.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí na jakékoliv knihy a následná diskuze k nim.
  2. Jestliže bude v rámci recenze knihy uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné toto jméno zkrátit na křestní jméno a iniciálu příjmení.
  3. V rámci recenzí je možné vkládat odkazy na fotografie obálek knih, příp. fotografie autorů, a to jen formou odkazů (za využití URL nebo IMG tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj. Je-li autor v současnosti mladší 18 let, anebo je-li na jeho fotografii společně s ním jiná osoba v současnosti mladší 18 let, odkaz na fotografii nemůže být zveřejněn.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Dívka bez jména - Marina Chapman

Nový příspěvek od Mathias8 »

Dievča narodené asi v roku 1950 v Kolumbii. Bola unesená miestnym gangom a opustena stovky kilometrov od civilizácie. Mala vtedy 4 roky. A malé dievčatko sa ocitlo samé v džungli daleko od domova. Prežila vďaka napodobnovaniu miestnych opic, ktoré ju neskor prijali k sebe. Tam žila niekolko rokov a skvele sa naučila napodobnovať výkriky opic, loziť po stromoch a obstarávať si v džungli potravu. O pať rokov neskor keď mala 9 rokov bola objavená a chytená lovcami, ktorý ju odviezli do mesta a predali do bordelu. Tam bola denne zneužívaná a mlátená preto hneď ako sa jej naskytla príležitosť utiekla a stala sa tak kolumbijskym dieťatom ulice. Našťastie sa jej počase ujala rodina a dala jej meno Marina. Dievča spočiatku nerozumela ludskej reči a pre rodinu nebolo lahké naučiť Marinu novým zvyklostiam. Po velkom čase sa rodina prestahovala do Velkej Británie kde sa Marina vydala a o rok neskor sa stala matkou. Marina o svojej divokej minulosti napisala autobiografickú knihu s názvom - "dievča bez mena".

Hrála jsem si na zahradě. Najednou jsem uviděla kus černé ruky a bílé látky, kterou mi dali před obličej. Vykřikla jsem zděšením a ucítila jsem ostrý zápach chemikálie. Moje poslední vzpomínka, když jsem upadala do bezvědomí, byla jediná – teď zemřu. Druhý den ráno se probudila hladová a s bolestí břicha. A obklopená skupinkou opic! Lidoopové kolem ní utvořili kruh a občas se na ní jeden opičák zašel podívat zblízka. "Štouchali do mě a hrabali se mi ve vlasech. Křičela jsem, ať mě nechají a jdou pryč. Nic ale nepomohlo a musela jsem čekat, než dokončí svou kontrolu,“ vypráví.

Od toho dne měla novou rodinu. Chapmanová popisuje, jak kopírovala jejich zvyky a zvuky. Dokonce se začala i drbat jako opice, což bylo způsobené mimo jiné i blechami. Naučila se hledat potravu a šplhat po stromech. Naučila se přežít v pralese, informoval Daily Mail.

"Sílily mi svaly a kůže na rukou hrubla. Začala jsem lézt čím dál tím výš a nikdy nezapomenu moment, kdy jsem vyšplhala "na střechu“ pralesa. Výhled z vrcholků stromů byl naprosto neuvěřitelný, ten čerstvý vzduch! Především jsem se ale stala jejich plnohodnotným členem,“ vzpomíná.

http://www.databazeknih.cz/knihy/divka-beze-jmena-156263
Uživatelský avatar
Pipo
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 11
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: "And I'm young enough to look at
and far too old to see..."
Příspěvky: 208
Dal: 41 poděkování
Dostal: 67 poděkování

Re: Dívka bez jména - Marina Chapman

Nový příspěvek od Pipo »

To vyzerá byť veľmi zaujímavé! Overoval si si či to nie je hoax? Viaceré takéto prípady sa ukázali byť neskôr podvrhmi. Ale ak je to autentické...
Malá Tarzanka :)
Príbehy divokých detí sú fascinujúce. Už si to čítal? Ako sa ju podarilo resocializovať?
Ďakujem za tip.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host