Štěně bez oušek (Daniel Kubec)

KNIHY slouží ke sdílení recenzí a tipů na zajímavá knižní díla.
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání recenzí na jakékoliv knihy a následná diskuze k nim.
  2. Jestliže bude v rámci recenze knihy uvedeno jméno osoby v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti), je nutné toto jméno zkrátit na křestní jméno a iniciálu příjmení.
  3. V rámci recenzí je možné vkládat odkazy na fotografie obálek knih, příp. fotografie autorů, a to jen formou odkazů (za využití URL nebo IMG tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj. Je-li autor v současnosti mladší 18 let, anebo je-li na jeho fotografii společně s ním jiná osoba v současnosti mladší 18 let, odkaz na fotografii nemůže být zveřejněn.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
Mato
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Příspěvky: 286
Dal: 68 poděkování
Dostal: 64 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Mato »

Heh, dooobre! I like it! :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mato za příspěvek:
Pavel1
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Dan »

Díky moc, Mato!
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Dan »

pro simigran: Oh! Díky za připomenutí, ani nevím, jak se tam ta povídka dostala! Mohu jen dodat, že tuto povídku pod stejným jménem jsem s odstupem přepsal, pak ještě zpracoval jako divadelní hru, povídka pak vyšla v červnovém čísle časopisu Host. A tuhle její více metaforickou verzi jsem upravil na konkrétnost, kde hlavním hrdinou je homsoex pedofil, který ve městě potká malého pozorovatele hvězd, který je dětským prostitutem. Snad tě to uklidnilo, že se mě vůbec bát nemusíš!
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od simgiran »

Dan: To by mě zajímalo, jak vypadá taková přepsaná povídka. :)
Uživatelský avatar
Tony
Registrovaný uživatel
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 205
Dal: 51 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Tony »

Ještě mě napadlo k tomu úryvku - když takhle jako autor čteš vlastní text, je zajímavé sledovat, na co kladeš důraz, kde uděláš pauzu, jak celkově přednášíš. Že vlastně ten příběh vnímáš trochu jinak, vytváříš pro něj odlišnou atmosféru, než jakou jsem si při čtení vytvořil já.
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Dan »

A to máš docela pravdu Tony, a díky za názor, že to na tebe tak působí. Proto má sem tam i smysl si svojí knížku načíst, nebo pořádat veřejný čtení, aby takhle trošku text ještě žil. Pak se třeba i vyplatí něco číst a znovu to slyšet.
Uživatelský avatar
Tony
Registrovaný uživatel
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 205
Dal: 51 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Tony »

I proto by bylo super, kdybys ji někdy nahrál celou, i kdyby to pro tebe byla práce, ze který bys dohromady nic neměl.
Dan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
Příspěvky: 607
Dal: 75 poděkování
Dostal: 218 poděkování

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od Dan »

Hele díky za podporu, to mě přesvědčuje o tom, ještě o tom načtení uvažovat.
Uživatelský avatar
BlackBetty
Nový člen
Příspěvky: 1

Re: Štěně bez oušek

Nový příspěvek od BlackBetty »

Ahoj.
Chci si co nejdříve koupit Tvojí knihu - je to pro mě zajímavé téma.
Je šance do ní získat Tvůj podpis ? :)

Děkuju.
Betty
Uživatelský avatar
Bouře
Správce sociálních sítí
Bydliště: Internet
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 18
ve věku do: 40
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Anti-contact MAP ally
Příspěvky: 869
Dal: 942 poděkování
Dostal: 978 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Štěně bez oušek (Daniel Kubec)

Nový příspěvek od Bouře »

Do ruk se mi dostala celkem malá a tenká knížečka, zase jak jinak než z knihovny. Popravdě mě překvapila svou velikostí. :)
Nemá ani 100 stran a přečetla jsem jí tak za 3 dny. Věřím, že někdo by jí dokázal přečíst i naráz. Autor, tedy hlavní postava se seznámí s malým klukem, kterému se zřejmě nikdo příliš nevěnuje, a tak se s ním skamarádí a vymění si kontakt a zároven začíná zjištovat, že se mu líbí mladí kluci a to i díky internetu. Ze začátku si myslí, že je kvůli tomu monstrum a neví co se sebou. Mezitím řeší i rodinné problémy včetně nemocného otce a později kvůli tomu i mámu.
I přesto, že to není nějaký literární skvost, tak na to, že je to studentský text je to určitě dobře napsané. Zároven je ale znát, že pedofílie nebyla úplně hlavním tématem knihy, no i přesto je to jedna z mála knih na českém trhu, která se aspon částečně zabývá problematikou pedofilů a ještě k tomu nekriminálních.
Většina hlavně starších uživatelů, kteří jsou na tomto foru už nějaký ten pátek registrovaní tuto knihu určitě znají. Myslím si ale, že hodně lidí jí znát ani nemusí, a tak mi nepřipadá na škodu tohle téma tak trochu oživit. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Bouře za příspěvky (celkem 6):
Pavel1, podivin, pbd, simgiran, Dreamer, Filip
Skálu pěstí nerozbiješ, ale i ten nejtvrdší kámen proroste květina. Jen to chce čas.
Nechceš-li být odsuzován za svou odlišnost, nesuď za odlišnost jiné a neubližuj zranitelným.
Zeptej se mě na co chceš a anonymně
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti