Obvinený

Tipy a recenze na filmy, seriály či jiné televizní pořady, ve kterých se vyskytují děti, anebo jsou pro komunitu jinak zajímavé.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Moderátor audiovizuální sekce
Varování: 1
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7250
Dal: 1388 poděkování
Dostal: 1413 poděkování

Obvinený

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

http://www.csfd.cz/film/306046-presume-coupable/" onclick="window.open(this.href);return false;

V roku 2000 vypukla v severofrancúzskej obci Outreau aféra pohlavného zneužívania detí. Osemnásť osôb bolo obžalovaných a medzi nimi i hlavný hrdina filmu Guilty Alain Marecaux, do ktorého domu polícia vpadla v skorých ranných hodinách. Alain strávil vo väzení tri roky a neustále sa snažil presvedčiť sudcu, že nič nespravil. Postupne prišiel o všetko: manželku, deti, prácu... Niekoľkokrát sa pokúsil o samovraždu. Obrat v jeho živote nastal, keď matka zneužívaných detí priznala, že klamala a za pedofilov označila prakticky každého, kto sa jej znepáčil. Súd veril deťom a spôsobil tak najväčšiu justičnú katastrofu v dejinách Francúzska.(sochoking) (csfd.cz)

Neviděl jsem to, ani to nevysílají v televizi, ale film Présumé coupable by tu asi vzhledem k námětu měl být.

O skutečné události:
http://en.wikipedia.org/wiki/Outreau_trial
http://www.novinky.cz/zahranicni/32383-obrat-v-nejvetsi-pedofilni-afere-ve-franici-zalobkyne-lhaly.html (Jak je v novinařině obvyklé, toto je zřejmě jediný článek o skutečném výsledku procesu, přestože o průběhu aféry — kdy se ještě myslelo, že všichni jsou vinni — bylo v českých médiích článků mnohem víc. Abych byl přesný, v několika dalších médiích sice o výsledku kauzy psali taky, ale jen v podobě stručných odstavečků v článcích na jiné téma.)
Jean-Luc Viaux, soudní znalec v oboru psychologie píše:Jsem placen stejně jako uklízečka, tak jsem napsal posudek jako od uklízečky.