První republika

Tipy a recenze na filmy, seriály či jiné televizní pořady, ve kterých se vyskytují děti, anebo jsou pro komunitu jinak zajímavé.
Gabriel Svoboda
Moderátor audiovizuální sekce
Varování: 1
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1451 poděkování
Dostal: 1475 poděkování

První republika

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

http://www.csfd.cz/film/339329-prvni-republika/

Sága mapující atmosféru první republiky od r. 1918 do r. 1945.
V centru dění jsou pestré osudy rozvětvené rodiny Valentových, která zbohatla na válečných zakázkách a stěhuje se z venkova do Prahy, do Podolí. V této části Prahy jsou zatím jen louky, pár starých továrních komínů a poválečná chudoba. Podnikaví Valentovi však Podolí změní. Ovšem ne sami a ne lehce. V jejich rodině panuje rivalita mezi bratry. Je zde tajemství, které s sebou nese pátrání po staré předválečné vraždě, a postavy prožívají také své osudové lásky.
Seriál by měl být příběhem první (a také druhé) republiky, který sice vypráví očima rodiny z vyšších vrstev, tedy třídy, která nejvíce formovala tvář naší republiky a nastavila politické a společenské standardy, ke kterým se dodnes okazuje, avšak spektrum hlavních i vedlejších postav je velmi pestré. Seriál tak pokryje různé vrstvy společnosti, od elit až po dělnickou a rolnickou třídu. Osudy hrdinů se také budou prolínat s událostmi tehdejší doby a připomenou divákům některé významné momenty naší historie.(Česká televize)

V upoutávkách jsem dost často vídal dvě holčičky a jednoho kutíka kolem 11 let. Nejspíš budou hlavně v prvních dílech a pak vyrostou. Seriál se prý zaměřuje hlavně na autentické dobové kostýmy a to se mu celkem podařilo, aspoň podle screenshotu, který jsem pořídil úplně na konci této reportáže:

Obrázek

Mohli to teda udělat ještě o trochu autentičtěji :[ , ale aspoň nepředstírají něco, co tehdy rozhodně neexistovalo.

Obrázek Michaela P. (Eliška Valentová)
Skromná holčička, která dělá věci tak, jak je cítí. Tiché dítě, které na první pohled žije ve stínu své sestry Ireny.

Obrázek Kristýna H. (Irena Valentová)
Princeznička a extrovertka která se ráda líbí a často je středem pozornosti. Pokud není po jejím, dokáže být trucovitá a dlouho se vztekat.

Obrázek Filip A. (Vojta Toufar)
Zvídavé dítě, které je velmi inteligentní, hloubavé, rádo zkoumá věci kolem sebe a snaží se jim přijít na kloub.

Obrázek Vladimíra H. (Apolenka Toufarová)
Dcera šafáře, která (spoiler) záhy umírá na španělskou chřipku. Poté se vrací jako duch, který se zjevuje Elišce Valentové.

Od 17.1.2014 každý pátek ve 20:00 na ČT1 a bude to samozřejmě i na internetu.
ksoft

Re: První republika

Nový příspěvek od ksoft »

No koukal jsem 1 dil a musim řict že je to sklamani.. Je videt že to delaji neskuseny lide...
Chelo by to Leonida aby udelal nejakej lepši scenar autentickost atd.. Taky ty deti jse mi nejak nelibi ..
Cele je to zle natočene zbytočne vyhozene penize ven oknem...
Gabriel Svoboda

Podle názvu "Piknik" i podle obsahu dílu by ta scéna u jezera mohla být v 11. dílu (28.3.2014 ve 20:00 na ČT1, 31.3.2014 v 11:05 tamtéž).
Gabriel Svoboda

Tak příslušné scény byly v 11. dílu Piknik (42.-44. minuta) a 12. dílu Stavidlo (22.-23. minuta).
fenix

Nový příspěvek od fenix »

První republika: Které postavy milujeme a které naopak? Eliška Valentová (blesk.cz)
Malou Elišku, dceru Kláry a Jaroslava, milujeme od startu seriálu. Z počátku se sice zdá, že žije ve stínu své rozmazlené sestry Ireny, ale postupem času zjistíme, že je jednou z nejvýznamnějších postav vůbec. Díky ní se Klára dozví, že do vraždy jejich rodičů je zapleten její manžel Jaroslav, kterého se teď Eliška bojí. Její sestra Irena naopak otce miluje a po odchodu Kláry chce zůstat s ním.

Obrázek

http://prazsky.denik.cz/galerie/nataceni-serialu-ve-trebizi.html
Tady mají holky pěkný fotky
Gabriel Svoboda

Holky byly v neděli ve Studiu 6 a okouzlily mě ještě víc než v seriálu. Kristýna H. (vlevo) je třeťačka, Michaela P. (vpravo) druhačka. :)

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10441287766-studio-6-vikend/214411010120608/ — 166.-180. minuta a pak od 224. minuty do konce

Fotky od Cykleho:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Gabriel Svoboda

Od 2.9.2015 každou středu ve 20:00 na ČT1, opakování od 4.9.2015 každý pátek v 15:00 tamtéž.
Gabriel Svoboda

Cykle našel, že Kristýna H. má kanál na YouTube. Ukázka:

Kasz
Administrátor
Kontakt: kasz@protonmail.com
Výkřik do tmy: Alleinka ♥
Dal: 1255 poděkování
Dostal: 2741 poděkování

Nový příspěvek od Kasz »

Přišla nám do redakčního e-mailu žádost otce Kristýny H.:

Jméno:
Martin H.

Předmět:
vymazani fotek a informaci

Zpráva pro redakci:
Okamzite Vas zadam o vymazani veskere komunikace a fotek z Vaseho webu ohledne me dcery Kristyny H. Pokud tak neucinite do 14 dnu, predam vse svym pravnikum a prislusnym organum.

https://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?t=2804

Odpověď za Tým ČEPEK:

Vážený pane H.,
děkujeme za upozornění, chápeme, že uvedení plného jména může být pro Vaši dceru nepříjemné z hlediska dohledatelnosti zmínky na webových stránkách Československé pedofilní komunity prostřednictvím internetových vyhledávačů, v takových případech proto standardně příjmení zkracujeme na iniciálu, což jsem nyní jako administrátor učinil v celém diskuzním vlákně. Po zkušenostech z minulosti u nových příspěvků, které se týkají dětí, nyní požadujeme po uživatelích uvedení iniciály příjmení rovnou při vkládání příspěvku.

Co se týká samotného diskuzního vlákna, chtěl bych se omluvit za dva nevhodné komentáře, které se nacházely v daném vlákně a které jsem tedy odstranil. Naše fórum má desetiletou historii a obsahuje skoro 44 tisíc příspěvků, není úplně v lidských silách všechny procházet, navíc i náhled vedení webu na různé komentáře a příspěvky se v průběhu času mění - co kdysi "prošlo", by dnes již jako nevhodné neprošlo. Zbylé komentáře jsou z našeho pohledu již v pořádku.

Co se týká Vašeho požadavku na vymazání veškeré komunikace a fotografií, které se týkají Vaší dcery - tento požadavek nepovažujeme za legitimní. Fotografie nejsou uložené na našem webu, jedná se ve své podstatě o odkazy (embedded linky) na obrázky, které jsou uložené na jiných serverech. Ale i kdyby byly uložené na našem webu, jsou to fotografie, které jsou již zveřejněné na jiných serverech, které se zabývají herci a herečkami, tedy jejich uvedení na našem webu do soukromí těchto osob ve srovnání s jinými servery nějakou větší měrou nezasahuje.

Co se týká odstranění komunikace, v tomto Vám také nemůžeme vyhovět, je třeba si uvědomit, že i pedofilně zaměřené osoby jsou lidé, a mají tedy svá nezadatelná lidská práva, mezi které patří i právo na sdružování nebo právo na vyhledávání a sdílení informací. V tomto duchu tedy máme právo i na provozování diskuzního fóra, na kterém naši uživatelé mohou komentovat například i to, zda se jim nějaká herečka nebo herec líbí nebo nelíbí.

Je třeba si uvědomit, že Vaše dcera tím, že hraje ve filmech či seriálech, se v podstatě stala známou osobností, a bylo by jaksi proti tomuto smyslu, kdyby někdo požadoval, aby se o ní někdo jiný na nějakém veřejném místě nebavil jakožto o veřejně známé herečce.

Věřím, že zkrácení příjmení Vaší dcery na iniciálu bude ve vztahu k ochraně její osobnosti dostačující (její jméno nebude na našem webu dohledatelné z internetových vyhledávačů). Určitě není naším cílem dětem jakkoliv ubližovat, naopak se snažíme působit opačným směrem. S přítomností pedofilně zaměřených osob na našem webu i s tím, že se přirozeně zajímají o děti, se však budou muset rodiče dětí (zejména těch, které jsou nějakým způsobem veřejně známé) smířit.

Přejeme Vaší dceři vše dobré, mnoho dalších hereckých úspěchů a ať se Vám i jí daří.

Za Tým ČEPEK,

Petr Kasz, administrátor www.pedofilie-info.cz
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Kasz
Administrátor

Nový příspěvek od Kasz »

Záhy přišla odpověď:

Cituji :
Co se týká odstranění komunikace, v tomto Vám také nemůžeme vyhovět, je třeba si uvědomit, že i pedofilně zaměřené osoby jsou lidé, a mají tedy svá nezadatelná lidská práva, mezi které patří i právo na sdružování nebo právo na vyhledávání a sdílení informací. V tomto duchu tedy máme právo i na provozování diskuzního fóra, na kterém naši uživatelé mohou komentovat například i to, zda se jim nějaká herečka nebo herec líbí nebo nelíbí.
Opravdu me chcete namluvit ze pedofilove maji sva prava?
Delate si ze me legraci?
To preci me jako otci nechcete vnutit. .
Uz jenom nazev Vasich stranek ve me vyvolava ani se neptejte co.
Chapu ze na google je toho spousta a jsme s tim samozrejme srozumeni ze je nase dcera dohledatelna ale rozhodne si neprejeme aby byla pri zadani jejiho jmena spojovana s odkazem pedofilie .
Takze jak jsem napsal, pokud to do 14 dnu z Vasich stranek nezmizi tak se podle toho zaridim.

Odpověď za Tým ČEPEK:

Vážený pane H.,
je mi velice líto, že Vám musím oponovat, ale pedofilové jsou také lidé a ano, jako lidé máme svá práva. S tím se budete muset zkrátka smířit.

Chtěl bych zároveň upozornit, že být pedofilem neznamená sexuálně zneužívat nebo obtěžovat děti. Zřejmě máte ten pojem spojený hlavně právě s tímto významem. Já jsem nikdy žádné dítě nezneužil a ani to neplánuji, a naopak prostřednictvím našich webových stránek se snažíme pedofilům ukázat, že lze žít spokojený život i bez fyzického uspokojení sexuálního pudu směrem k dětem.

Chápu, že název našich stránek ve Vás může vyvolávat různé pocity, ale prostě tak to je - v pubertě jsme začali zjišťovat, že nás přitahují děti. A právě to je pedofilie - přitažlivost k dětem, nikoliv ubližování. My se snažíme mít naši přitažlivost k dětem pod kontrolou a snažíme se prostřednictvím našeho webu pomáhat všem pedofilům, aby tu přitažlivost k dětem měli pod kontrolou.

K tomu nám pomáhají například i odkazy na legální stránky fotografií nebo videoklipů s dětmi. Z logiky věci vyplývá, že se nám děti líbí, takže o nich i diskutujeme, sdílíme fotografie, videoklipy, zajímáme se o známé dětské herce nebo herečky, zajímá nás jejich vývoj, jak se jim daří atd. Toto prostě patří k našemu životu. Není naším cílem jakkoliv dětem ubližovat, proto pokud se na nás obrátí rodič, který zjistí, že je na našich stránkách dohledatelné jméno jeho dítěte, pak požadavku na nedohledatelnost zcela rozumíme, a proto v těchto případech bez řečí zkracujeme příjmení dané známé dětské osobnosti na iniciálu.

Píšete: "...rozhodne si neprejeme aby byla pri zadani jejiho jmena spojovana s odkazem pedofilie."
Domníváme se, že zkrácením příjmení Vaší dcery na iniciálu jsme tomuto Vašemu zcela legitimnímu požadavku plně vyhověli. Teď už jen stačí počkat, až Google i jiné vyhledávače na základě provedené změny upraví výsledky svého vyhledávání. Dle našeho názoru zde tedy není důvod, pro který by mělo význam řešit něco s právníky nebo nějakými jinými orgány. Ale to už si musíte zvážit sám. Ročně je na náš web emotivně podáno mnoho nejrůznějších oznámení, například i orgánům činným v trestním řízení, vždy však se závěrem, že naše webové stránky jsou legální.

Chápu Vaše pocity, ale mnohé z nich vycházejí z obecných předsudků, které lidé k pedofilům mají. Nejsou tedy oprávněné. Pedofilové jsou legitimní součástí lidské společnosti a lidé, včetně rodičů dětí, si na tuto skutečnost budou muset zvyknout. Je to i o určité osvětě, edukaci, nebylo by možná od věci, kdybyste si přečetl alespoň základní odborné informace. Váš přístup ve vztahu k lidem (obecně) by totiž neměl vycházet z Vašich pocitů nebo emocí, ale z racionálního uvažování o dané problematice.

Jak jsem psal, my rozhodně nechceme dětem jakkoliv ubližovat. Proto jsme příjmení všech dětských hereček a herců v daném vlákně zkrátili na iniciálu. To je zcela racionální východisko. Samotné vlákno o seriálu První republika včetně odkazů a komentářů k dětským herečkám a hercům si však na našem fóru ponecháme, jeho existencí určitě nikomu neubližujeme.

Ještě jednou bych chtěl popřát Vám i Vaší dceři vše dobré.

Za Tým ČEPEK

Petr Kasz, administrátor www.pedofilie-info.cz
Kasz
Administrátor

Nový příspěvek od Kasz »

Tak přišla už jen krátká reakce:

Vazeny pane,
uz me laskave neodepisujte, sve jsem Vam k tomu rekl a to plati. Rozhodne jsem velmi toleratni clovek ale vse ma sve meze.

Vše má své meze, i požadavky na nás.
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Výkřik do tmy: Člověk je tak silný, jak moc je silná jeho víra.
Dal: 57 poděkování
Dostal: 107 poděkování

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Stále nic?
Michael Xguard, sociální gorila :D