Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

FILMY A POŘADY slouží ke sdílení recenzí na filmy a pořady a k následné diskuzi k nim. Je-li v rámci recenze či diskuze užito odkazů na volně dostupné fotografické či video záznamy z filmu/pořadu, tyto odkazované audiovizuální záznamy mohou obsahovat jedině osoby starší 18 let (tedy narozené do roku 2003 včetně).
Pravidla fóra
  1. Je povoleno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou veřejně známé či na veřejnosti se prezentující a které jsou v současnosti starší 18 let, viz Pravidla webu.
  2. Je zakázáno vkládání odkazů na fotografie či videa osob, které jsou v současnosti mladší 18 let (narozené od r. 2004 do současnosti). Do názvu vlákna je nutné uvést rok vydání filmu.
  3. Fotografie a videa je možné vkládat jen formou odkazů (za využití URL, IMG nebo VIDEO tagu), při užití IMG tagu je nutné dodat přímý odkaz a zdroj.
  4. Při porušení těchto pravidel dojde k upravení či odstranění vlákna, případně k penalizaci uživatele. V případě nejasností, jaké odkazy můžete v této sekci sdílet, kontaktujte Macka, moderátora AV sekce. Stížnosti na obsah sekce řeší administrátorský tým odpovědný za chod fóra, viz rubriku Kontakt.
Uživatelský avatar
MarkM
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Nejlepší sexuolog, je stejně nejlepší pedofilní kamarád :) A nebo holčička :P
Příspěvky: 471
Dal: 155 poděkování
Dostal: 101 poděkování

Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od MarkM »

Margyt / Madicken

Děj se odehrává kolem roku 1916 v malém fiktivním švédském městečku. Hlavní hrdinkou je asi devítiletá holčička Margareta Engströmová, které všichni říkají Madicken (česky Margyt). Bydlí v domku za městem na kopci Junibackenu s mladší sestrou Elizabeth (častěji oslovována zkráceně Lisabet), matkou Kajsou, otcem Jonasem, jenž je redaktorem místních novin, a Alvou. Přestože je Alva chůva, Engströmovi ji berou takřka za člena rodiny. Alva není zasnoubena, má však slabost pro místního kominíka, který je ovšem ženatý a má pět dětí. Na Junibackenu občas s domácími pracemi vypomáhá postarší pradlena Linus-Ida. Madicken a Lisabet ji rády navštěvují a poslouchají její tklivé písně a vyprávění z Bible.
V sousedství Engströmových žije o poznání chudší rodina Nilssonových. Madicken u nich tráví mnoho času, neboť má velmi ráda jejich syna Abbeho. Otec rodiny Emil Nilsson je alkoholik a mnoho nevydělává. Živobytí rodiny je závislé na tržbách z prodeje preclíků. Abbe od časných ranních hodin peče preclíky a jeho matka Emma je pak prodává na trhu.
Další důležité postavy jsou dvě chudé děti, sestry Mia a Mattis. Bydlí v chudinské čtvrti městečka, přímo naproti domu Linus-Idy. Mia je o dva roky starší a chodí do třídy s Madicken. Zprvu se Madicken a Lisabet s Miou a Mattis nepřátelí a dokonce se i poperou, ale později při společném odvšivování se všechny dívky skamarádí.
V příběhu se objevuje i plno dalších postav, např. laskavá učitelka, přísný školní ředitel, starosta a jeho namyšlená manželka nebo místní lékař Berglund.


ČSFD

Obrázek Obrázek

Původní seriál, ze kterého byly poté sestříhány filmy: Madicken på Junibacken a Du är inte klok Madicken.


Margyt 1 / Madicken på Junibacken / Meg of June Hill

Ačkoliv se dle data vydání jedná o druhý film o Madynce, událostmi předchází prvnímu snímku (DU ÄR INTE KLOK, MADICKEN). Scénář pochází od Astrid Lindgrenové, jejíž kniha Madicken (česky Madynka) se stala předlohou filmu. Děj se odehrává v prostředí švédského venkova v období první světové války a točí se kolem sedmileté Madynky, která překypuje originálními a často velmi praštěnými nápady, jak zabavit sebe a svou mladší sestru Lízu. Netřeba dodávat, že se jejich nápady často zvrtnou v něco, s čím obě holčičky nepočítaly. Svými kousky ale s jistotou dokáží pobavit diváky od mladších školních dětí až po dospělé.

ČSFD

Obrázek Obrázek


Margyt 2 / Du är inte klok Madicken / You're Out of Your Mind, Mardie

Osmiletá Madynka žije s mladší sestrou Lízou a rodiči na venkově, kde není nejmenší nouze o dobrodružství, kterým se Madynka srdnatě vydává vstříc bez toho, aby ztrácela čas přemýšlením nad možnými následky. Krom toho se ale jedná o citlivou a vstřícnou holčičku, která vnímá problémy lidí ve svém okolí a snaží se jim ze všech sil pomoci. Film natočený podle románu Astrid Lindgrenové Madicken och Junibackens Pims (česky Madynka zachránkyně) je určen malým i velkým divákům, které si získá milým humorem, poetikou, ale i napínavým dějem, v jehož rámci je ukryta kritika přílišných sociálních rozdílů ve společnosti.

ČSFD

Obrázek Obrázek
► Ukázat spoiler
Někoho milovat a nesmět mu polibek dát, je jako u studánky stát a žízní umírat.
Uživatelský avatar
ksoft

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od ksoft »

Neco s filmu

Ve filmu je i nekolik scen ktere dnešny době vyvolavaji pohoršenie co se tyče nahoty.

Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od Kuba »

Du är inte klok, Madicken je osobně můj vůbec nejoblíbenější film. Při psaní článku jsem tam v kolonce "kvalita filmu" chvíli měl uvedeno i 100%, nakonec jsem to o stupínek snížil.

- Článek o filmu Madicken pă Junibacken na ČEPEKu

- Článek o filmu Du är inte klok, Madicken na ČEPEKu
Přílohy
Du ar inte klok Madicken.CZ.srt
České titulky k filmu Du är inte klok, Madicken
(54.69 KiB) Staženo 1236 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kuba za příspěvky (celkem 2):
Gabriel Svoboda, Cheetah
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

http://www.csfd.cz/film/119532-madicken/

V seznamu pořadů vysílaných v rámci Studia Kamarád se objevila i slova "první díl ze série Margyt". Samozřejmě to je velice málo informací, ale vzhledem k tomu, že ČT v nedávné době vytáhla ze zapomnění již dva klasické švédské seriály (Svědectví barevného ostrova, Děti z Bullerbynu), dovoluji si zaspekulovat, že by "série Margyt" mohl být skutečně tento legendární seriál. Možná se mýlím, ale kdyby ne, tak je to bomba: sanitky odvážející pacienty na kardioologii a sexuologii se mohou připravit na hektickou směnu a my můžeme očekávat pár nováčků, kteří si právě na tomto seriálu uvědomí, že jsou GL. :D

Nicméně pokud vím, seriál není úplně totožný s filmy. V seriálu jsou dvě nahé scény navíc (na jednu z nich se můžeme těšit již v prvním dílu) a naopak tam není nahá scéna ze začátku filmu Ty nemáš rozum, Madynko; jedna nahá scéna je jak v seriálu, tak ve filmu.

rarefilmfinder.com píše:The 1st episode "Sommardag på junibacken": 2 girls (7 and 9) decide to play "Adam and Eve in Paradise" in a meadow as an excuse to strip and run around naked.
The 5th episode "Junibackens jul": Madicken (9) is naked as she changes.
The 7th episode: 4 girls being washed naked in the lake by a woman.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Tony
Registrovaný uživatel
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 205
Dal: 51 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od Tony »

A nahé scény jsou to jediné, co by nás na seriálu mělo zajímat...

Mimochodem, seriál bude předpokládám s českým dabingem. Už se u nás někdy vysílal? Nebo filmy?
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Tak nahé scény samozřejmě nejsou to jediné, ale já ještě žádné jiné neviděl. :[ Napravuju to až teď. :)

ČT to dnes vysílala s novým českým dabingem, v hlavních rolích Adéla Nováková a Klára Nováková. Filmy se u nás už prý kdysi vysílaly, podle informací z CZGL fóra:
cagaiha píše:Česká televize vysílala filmové verze ještě před vydáním knížky a nazvala to Margit 1 a 2.
Jinak jestli to někdo neviděl, první díl budou s největší pravděpodobností opakovat v sobotu 24.5.2014 v 8:30 na ČT2.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od fenix »

Tak ráno jsem na to úplně zapoměl. :( Ale filmy jsem viděl oba, jsou moc pěkný a rozhodně nejde jen o nahé scény. Líbí se mi holčičky i jak jsou oblékané, ale i prostředí a tak, stejně třeba jako i ve filmu Elina.
Uživatelský avatar
Tony
Registrovaný uživatel
Bydliště: Praha
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 205
Dal: 51 poděkování
Dostal: 43 poděkování

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od Tony »

Tak za zhlédnutí by to asi stálo. Filmy jsou jen trochu jinak sestříhaný seriál s tím, že v nich některé scény chybí, nebo se liší nějak výrazněji?
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Takže potvrzeno, v sobotu jsou to opakování, druhý díl bude v neděli.

Jinak jak jsem psal výše, ve filmech některé scény chybí, ale i v seriálu chybí minimálně jedna scéna z filmů.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
fenix

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od fenix »

Dneska jsem to stihnul a podíval se. Jen mě trochu štve, že je z Madinky Margytka.
Zrovna co bylo v druhém dílu mě ve filmu, když jsem ho viděl poprvé, dost vyděsilo až jsem :'( . Neměl bych být taková citlivka. :D
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Seriál je fakt moc pěkný. Jinak uozorňuju na zajímavý pátý díl 15.6.2014 (opakování 21.6.2014) v 8:30 na ČT2. :[
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Tak pátý díl byl zajímavý jinak, než jsem myslel, ale upozorňuju na sedmý díl 29.6.2014 (opakování 5.7.2014) v 8:30 na ČT2, který bude určitě velmi zajímavý. :[
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od Kasz »

Tony píše:A nahé scény jsou to jediné, co by nás na seriálu mělo zajímat...
Snad jsi chtěl napsat, že nahé scény NEJSOU to jediné, co by nás na seriálu mělo zajímat... *punisch*
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

To byla Tonyho ironická reakce na mě. :)
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od Kasz »

Gabriel Svoboda píše:To byla Tonyho ironická reakce na mě. :)
Aha, no ale i tak. :)
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
FlyInRoom
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Jsem na holčičky.
Příspěvky: 172
Dal: 31 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od FlyInRoom »

Kuba píše: neděle 17. 6. 2012, 13:45:09 Du är inte klok, Madicken je osobně můj vůbec nejoblíbenější film.
Film je velmi pekny. Jen je skoda ze se takto dnes jiz netoci. Mam rad filmy s jednoduchou zapletkou, kde je dulezita prave tato scena, ted a tady, nic jineho. Prave tento detsky pohled dela z tohoto filmu, jednoznacne jeden z nejlepsich filmu v dejinach pohybujicich se obrazku se zvukem.
Uživatelský avatar
tdnka
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Výkřik do tmy: "Children of the future age,
Reading this indignant page,
Know that in a former time
Love, sweet love, was thought a crime. (...)"
(William Blake - A Little Girl Lost)
Příspěvky: 280
Dal: 61 poděkování
Dostal: 78 poděkování

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od tdnka »

Ležíme v posteli a koukáme na seriál Ententýky - tedy já si čtu a přítelkyně kouká, já jen poočku na scény, kde se mihne ten blonďatý klučík:-) A když to skončí koukám zběžně na stránky ČT - "A hele tady je nějaký hezký seriál podle Lingrenové...." povídám. Pustím to a oba konsternovaně zíráme na úvodní scénu ranního vstávání, knížka mi vypadne z ruky a přítelkyně říká :"Tak tohle teda ne...na tohle si koukej až budeš sám doma, u toho být nemusím!!!!"
Švédsko sedmdesátých let byla fakt země neomezených možností!!! :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi tdnka za příspěvek:
Gabriel Svoboda
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

ČT odvysílá i filmovou verzi: první díl 17.8.2015 v 15:30 na ČT D, druhý díl 18.8.2015 v 15:30 tamtéž. Úvodní scéna ranního vstávání bude předpokládám na začátku prvního dílu. :)

Jen by mě zajímalo, jestli použijí původní český dabing obou filmů z roku 1992, nebo jestli sestříhají ten seriálový z roku 2014.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Takže ČT kupodivu opravila chybu švédských tvůrců a jako první díl zařadila dějově předcházející film Madicken på Junibacken. Navazující Du är inte klok Madicken bude až zítra. Použili dabing z roku 1992.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Scopi
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Jsi můj večer, jsi můj den.
Jsi moje skutečnost, jsi můj sen.
Jsi moje všechno, jsi moje nic
a já ti chci říct,
že už mi scházíš čím dál tím víc!!!
Příspěvky: 479
Dal: 140 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Margyt / Madicken (1979-1980, filmy)

Nový příspěvek od Scopi »

Celkem pěkný film (tedy hlavně pěkné holčičky :D ). Ale čekal jsem od něho něco trochu jiného, na to jaké jsou na něj názory :) to ale nejspíš bude zapříčiněno tím prohozením dílů, takže se těším na ten zítřejší :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů