Stránka 1 z 1

Kruh (USA 2002)

Napsal: pátek 11. 3. 2016, 19:57:08
od Gabriel Svoboda
http://www.csfd.cz/film/43514-kruh/

Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (oficiální text distributora) (csfd.cz)

9letý David Dorfman jako Aidan a 12letá Daveigh Chase jako Samara. Jsou to sice menší role, ale film je přesto mezi pedofily celkem populární.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

V noci z 12. na 13.3.2016 v 0:45 na ČT2.

Re: Kruh (USA 2002)

Napsal: pátek 10. 2. 2017, 21:29:02
od Gabriel Svoboda
11.2.2017 ve 23:35 na ČT2.

Re: Kruh (USA 2002)

Napsal: sobota 18. 3. 2017, 15:29:43
od Mathias8
Vďaka Gabrielovi som si spomenul na tento peckový horor. Prvý horor ktorý som videl a ktorý sa mi páčil. Atmosféra, ktorá sa dá krájať. Určite videl každý a kto nie mal by si ho pozrieť. Po X rokoch som si ho pozrel znovu. Horory som prestal pozerať, pretože dnes už dobrý horor len tak niekto nenatočí, ale toto je dosť dobré. A ak sú nejaké horory ktoré sa mi páčia tak je ich velmi málo a rozhodne do nich patrí aj tento.

... a pozerám že tu je jednotka ale je aj dvojka a tá tu nie je. Neviem si predstaviť jednotku bez dvojky, aj keď jednotka je o dosť lepšia ako dvojka. Tá atmosféra sice v dvojke už nie je taká ako v jednotke (V dvojke to zachranuje najviac finálna scéna, tá nemá chybu) ale ajtak celkovo je to kvalitný horor. Podla mna atmosféra o trošišku menšia ako v jednotke. Pozerať jednotku bez dvojky nemá zmysel a ak je niekto kto videl jednotku a dvojku nie mal by si ju pozrieť, pretože pochopí viac vecí, v ktorých v jednotke nemal jasno.

Kruh 2 je pokračování úspěšné první části od Gora Verbinskeho, ve kterém se tajemná dívka z videokazety opět vrací, tentokrát s jediným úkolem, dokončit to, co začala. Rachel a její syn Aidan už Samaře jednou unikli a snaží se na strašlivou minulost zapomenout, postupně ale zjišťují, že kdo nahrávku jednou uvidí, tomu mnoho času nezbývá
http://www.csfd.cz/film/137626-kruh-2/prehled/