Příklady nevhodných fotografií

Sdílení volně dostupných a neproblematických fotografií a obrázků, na nichž se vyskytují děti, anebo jsou pro komunitu jinak zajímavé. Nezapomeňte vždy uvádět zdroje obrázků a přímé odkazy! (Na fórum nejsou vhodné fotografie ze soukromých rodinných alb ani z veřejných školních galerií!)
Gabriel Svoboda
Moderátor audiovizuální sekce
Varování: 1
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1327 poděkování
Dostal: 1389 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Příklady nevhodných fotografií

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda » pondělí 26. 10. 2015, 8:35:47

Kasz píše:Ideální stav by byl takový, že si řeknu: "Jo, Plyšáček zase vložil galerii nebo napsal příspěvek, fajn, jak to píše on, tak to bude určitě v pořádku."
Ono je těžké takovým uživatelem být, když kritéria posuzování vhodnosti fotek jsou naprosto nejasná. Chápu, že posuzování vhodnosti fotek je vždy velmi subjektivní. Ale ta fotka, o které se diskutuje teď, je prostě stoprocentně vhodná, uvažovat o její nevhodnosti by mě nenapadlo ani v nejšílenějším snu.
Plyšáček
Na trestné lavici
ve věku od: 1
ve věku do: 10
Kontakt: pedonia@protonmail.com
Dal: 1139 poděkování
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Plyšáček » pondělí 26. 10. 2015, 8:44:34

Kaszi, velice Ti děkuji za jasné a vysvětlující vyjádření. Oceňuji to.
Kasz se ptá Plyšáčka a píše:Proto se tě zeptám: Takovouhle jistotu bych chtěl u tebe mít, resp. u všech stálých uživatelů bych ji chtěl mít."
U mne ji rozhodně budeš mít. :) Děkuji za možnost v budoucnu prokazovat spolehlivost.
Kasz píše:Zkusíme to ještě?
Každopádně ano. :) S Tebou budu vždy rád spolutvořit. Vidím obrovský smysl našeho záměru.
Kasz píše:Fotografie jsou citlivá věc...
Souhlasím. Budu ještě přísnější při posuzování konkrétních fotografií.
Pokud se jakémukoliv moderátorovi náhodou něco nebude zdát, nechť se ozve.
Škoda, že z důvodů utajení zde nemohu publikovat vlastní tvorbu. Je mnohdy vkusnější...

Kaszi, děkuji Ti z celého srdce za vedení naší komunity i adminování celého webu.
Máš moji úctu, obdiv a respekt.
Plyšáček
Nyní sídlím v říši Pedonia http://www.pedonia.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasz
Administrátor
ve věku od: 4
Kontakt: kasz@protonmail.com
Výkřik do tmy: Alleinka ♥
Dal: 1137 poděkování
Dostal: 2366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Kasz » pondělí 26. 10. 2015, 14:08:33

Gabriel Svoboda píše:
Kasz píše:Ideální stav by byl takový, že si řeknu: "Jo, Plyšáček zase vložil galerii nebo napsal příspěvek, fajn, jak to píše on, tak to bude určitě v pořádku."
Ono je těžké takovým uživatelem být, když kritéria posuzování vhodnosti fotek jsou naprosto nejasná. Chápu, že posuzování vhodnosti fotek je vždy velmi subjektivní.
Je jasné, že jsou nejasná, zároveň je ale jasné, že fotka, kde je vidět rozkrok, ať už v plenkách nebo bez nich, bude z hlediska posuzování háklivější.
Gabriel Svoboda píše:Ale ta fotka, o které se diskutuje teď, je prostě stoprocentně vhodná, uvažovat o její nevhodnosti by mě nenapadlo ani v nejšílenějším snu.
Já třeba ani nevím, o jaké fotce se diskutuje, protože ji nemůžu v práci přes proxy zobrazit.
hunter
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 30
Dostal: 9 poděkování

Nový příspěvek od hunter » úterý 27. 10. 2015, 20:09:23

Hele, to snad nemůžete myslet vážně, že to dítě v plínách je mimo!!!!! Ukažte mi takhle malý dítě, jak sedí s nohama u sebe... jimými slovy, dejte si mezi nohy ručník a zkuste sedět s nima u sebe. Já jsem proti DP, ale tohle přeháníte!!! Nestačil by fakt, že fotka NENÍ MYŠLENÁ jako DP???
Plyšáček
Na trestné lavici
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Plyšáček » úterý 27. 10. 2015, 20:46:22

hunter píše:Ukažte mi takhle malý dítě, jak sedí s nohama u sebe... jinými slovy, dejte si mezi nohy ručník a zkuste sedět s nima u sebe.
Kojenci i batolata takto se stehny od sebe sedají zcela přirozeně i bez plen. Jedná se o stabilnější posez, ve kterém snadněji udržují rovnováhu. Mně osobně oblečené miminko nepřijde v nikterak nevhodné pozici, pokud má kolénka od sebe.
hunter píše:Já jsem proti DP, ale tohle přeháníte!!! Nestačil by fakt, že fotka NENÍ MYŠLENÁ jako DP???
Já nejsem proti veškeré DP, ale na fóru ano. A podle mého by kritéria pro vkládání fotek měla být přísnější, než hranice legality. Tedy měly by se vybírat fotografie jen nejkrásnější, nejvíce umělecké a ve vhodných pozicích. Je ale pravdou, že od jisté doby někdo působí až přepjatě a buďto nevybouřeně, nebo zaujatě a chorobně. A takový postoj už také škodí.

Uznejte, že toto je velice nepřirozená a vynucená pozice.

Obrázek
odkaz a zdroj: imgsrc.ru/waddawanka
Nyní sídlím v říši Pedonia http://www.pedonia.com" onclick="window.open(this.href);return false;
hunter
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 30
Dostal: 9 poděkování

Nový příspěvek od hunter » středa 28. 10. 2015, 12:53:29

Hele, to jsem našel na tom konkurenčním fóru (nevím teda jak moc se nesnášíte nebo jak :) ) podle mně naprosto přesná a výstižná pravydla na posílání fotek.
***********************citát:
Pravidla pro posílání obrázků, videí a povídek.
Prosíme, neposílejte do fóra a do chatu obrázky a videa (tím se myslí i kreslené či animované):

a) kde by dítě pózovalo neúměrně věku. (LS models v tomto vynikal dokonalostí)

b) který by byl evidentně pořízen za účelem zobrazit dětské genitálie - i přes oblečení. (Laura B., trikot... mám pokračovat?)

Lehce paradoxní příklad: nahatá holčička vyfocená rodiči na plovárně v pořádku je, holčička oblečená, avšak v latexovém sexyprádle a s bičíkem v ruce v pořádku není.
Zde přesně pasuje formulace ze zákona – „sexuálně vyzývavé fotografie“

c) které byly pořízeny pokoutně v případě, že je tím narušována důstojnost dítěte. (Holčička rudá studem čůrající do kanálu)

Pokud si máme zachovat nějaký morální profil, zamysleme se nad tím takto:
Líbilo by se vám, kdyby se někde po síti toulala taková fotka s vaším dítětem?
Líbilo by se vám, kdyby někdo vyfotil ve stejné situaci vás? Teď samozřejmě nebyslím fotky, kde se děti vhledem k věku či prostředí nestydí.

d) obrázky, které je vzhledem k situaci, kde byly pořízeny, nemravné a nemorální používat k osobnímu vzrušení (fotografie z Beslanu a jiných pohrom)

e) obrázky, ze kterých lze dítě nějak snadno identifikovat (nevíme, kdo to kam přepošle, komu kde rupne v hlavě)

Povídky ano, pokud

a) neobsahují výzvy k porušování zákonů (tedy ne, že to v povídce někdo dělá, ale že k tomu autor čtenáře vybízí)

b) mají jistou literární kvalitu

Tímto nechceme sahat nikomu do svědomí, co koho vzrušuje, avšak tato pravidla nám ukládají zákony právní a morální.

**********************konec citátu
Plyšáček
Na trestné lavici
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Plyšáček » středa 28. 10. 2015, 13:15:33

Jistě se nejedná o "konkurenční web".
ČEPEK je světová špička a bezkonkurenční.
Nebo mě odkažte na kvalitnější pedo-web.
Jinak si myslím, že žádná rivalita mezi těmito weby není.

Citace pochází od Leonida Jumpera.
Jejich kritéria pro vkládání fotek asi již i někde zmiňuji.

Některé postřehy jsou tam dobré.
Nicméně respektuji poněkud přísnější laťku, alespoň přibližně nastavenou místními moderátory.
Varys
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 6
Výkřik do tmy: "Fantazii... tu Vám nikdo nevezme."
Dal: 8 poděkování
Dostal: 24 poděkování

Nový příspěvek od Varys » středa 13. 7. 2016, 2:20:21

Protože bych rád také vložil na stránky pár odkazů mých top obrázků, přišel jsem se sem podívat, čeho se mám vyvarovat... Sranda je, že tahle sekce má největší návštěvnost *sarcastic*
Odpovědět