Stránka 1 z 1

Pedofilové online (Readersdigest.cz)

Napsal: sobota 31. 8. 2013, 21:29:27
od Kasz
Pedofilové online (Readersdigest.cz)

Co se člověk zase nedozví nového. Nenašel jsem ale datování toho článku, takže nevím, kdy vyšel, jestli je to novinka a nebo 5 let stará. Na fóru jsem ho nenašel, takže odkaz vkládám nyní.

Re: Pedofilové online (Readersdigest.cz)

Napsal: sobota 31. 8. 2013, 22:33:55
od Jednorozec
Ten příběh je podle mě smyšlený. Obsahuje mimochodem vzájemně se vylučující informace (píše se tam, že jejich 11letá dcera se vyspala s dospělým mužrm a přitom policisté neměli čas vyřizovat případ kde mělo jít o obtěžování na internetu.... Jediné o co jim jde je prosadit jakési povinné tlačítko na které by děti klikaly, pokud by si mysleli že jsou "ohroženy". Datum tam není ale jde vyplnit nějakou "anketu" ze které to nezobrazí žádné výsledky (možná proto že jsem nesouhlasil s ani jediným požadavkem).

Nesmyslné jsou požadavky "zastavte pedofily na internetu."

Pak taky nesmysl "Výzkum dosud ukázal, že slídilové mají obvykle vyšší IQ, tedy nad 110, spíš nižší vzdělání" wtf. tomu mám věřit?

"Mnozí na své cestě ke slasti vystřídají 200 až 300 členů sociálních sítí." cože? Nešlo by to česky?

"V oblasti počítačové kriminality zaměřené na děti policie jisté pokroky dělá, hlavně co se týče produkce a šíření dětské pornografie. Databáze Interpolu, k níž mají přímý přístup pověření vyšetřovatelé v 25 zemích světa, zachránila na celém světě už přes 2100 dětí." Jak zachránili, jako že identifikovali tolik zneužívaných dětí nebo co? Nebo je to nějaká bulharská konstanta?

"Příkladem může být případ třináctiletého Corentina Laborieho v jihozápadní Francii: v roce 2008 ho násilník vydávající se za mladičkou dívku přesvědčil, aby se svlékl a masturboval před webovou kamerou."
Asi mám nějakou špatně definovanou představu o pojmu násilník...

„Momentálně je například v Británii ve vazbě jenom 70 mužů za to, že si hledali oběti přes internet, a z nich padesát souhlasilo, že budou na výzkumu spolupracovat,“ konstatuje. „Tajní policisté, kteří se na chatech vydávají za děti, vám však potvrdí, že se je týdně snaží kontaktovat stovky dospělých mužů. Plný rozsah tohoto problému neznáme.“
Hmm zajímavé číslo. A jak vědí, že chtěli někoho zneužít? A je to 70 milonech málo nebo moc?

"Pro bojovnici za práva dětí Yvonne van Hertum však čísla nic neznamenají."
No bodejť by znamenaly evidentně ji o nějakou ochranu dětí ve skutečnosti nějak nejde.....

Re: Pedofilové online (Readersdigest.cz)

Napsal: sobota 31. 8. 2013, 23:32:56
od simgiran
No, různí bojovníci proti zneužívání, bojovníci za práva dětí apod. kolikrát napáchají hromadu škod. Nechci to vztahovat na všechny, ale jsou spolky, které mají dogma a podle toho se řídí a nějaká realita? Proč by se s ní měly obtěžovat. Vážím si těch, co dělají práci poctivě.

Re: Pedofilové online (Readersdigest.cz)

Napsal: neděle 1. 9. 2013, 8:16:48
od Kuba
simgiran píše:No, různí bojovníci proti zneužívání, bojovníci za práva dětí apod. kolikrát napáchají hromadu škod. Nechci to vztahovat na všechny, ale jsou spolky, které mají dogma a podle toho se řídí a nějaká realita? Proč by se s ní měly obtěžovat. Vážím si těch, co dělají práci poctivě.
Hromadu škod může napáchat třeba v dobré víře kde kdo.

Třeba i ten, kdo bude tvrdit, že je masturbace špatná případně trvat na přílišných "mravních" zásadách a poslechne jej někdo, u něhož to povede k tomu, že se v něm kvůli příliš striktním omezením nahromadí frustrace, která nakonec "bouchne" a on se dopustí něčeho, čeho by se nedopustil za normálních okolností.

Nebo ji můžeme napáchat i my, respektive ti z nás, kteří by o pedofilii mluvili až s příliš příkrasami, že by zněla jako něco čistě hezkého co v žádném případě nemůže být problém. Potom to může nějakého nepříliš vyrovnaného pedofilního jedince svést až do přílišné sebejistoty a k přílišnému kontaktu s dětmi, který dotyčný pak nemusí být schopný ustát a opět to může skončit nešťastně.

Ono to chce jít spíše tou pověstnou zlatou střední cestou. To je ovšem velmi těžké, pokud se zároveň snažíš být bojovníkem za něco. Ať už je to cokoliv.

Re: Pedofilové online (Readersdigest.cz)

Napsal: neděle 1. 9. 2013, 15:01:45
od Jednorozec
Jenomže ti "bojovníci", respektive tady hlavně "bojovnice", ve skutečnosti bojují akorát o různé dotace....

Re: Pedofilové online (Readersdigest.cz)

Napsal: pondělí 2. 9. 2013, 8:21:10
od Kuba
Někteří možná, i když osobně se mi chce věřit, že většina tak činí skutečně především z přesvědčení, že dělají správnou věc.

Re: Pedofilové online (Readersdigest.cz)

Napsal: pondělí 2. 9. 2013, 13:26:23
od Jednorozec
Takže ty nesmysly co prosazují vlastně nedělají kvůli penězům ale z hlouposti?

Re: Pedofilové online (Readersdigest.cz)

Napsal: pondělí 2. 9. 2013, 17:57:16
od Kuba
Možná než z hlouposti bych spíš napsal, že z určité zaslepenosti, což je něco, co dokážu z lidského hlediska docela dobře pochopit.

Re: Pedofilové online (Readersdigest.cz)

Napsal: pondělí 2. 9. 2013, 18:10:50
od Jednorozec
Jo udělat chybu člověk může, ale věřit tomu trvale a založit si na tom živnost?

Re: Pedofilové online (Readersdigest.cz)

Napsal: pondělí 2. 9. 2013, 18:17:37
od Kuba
No víš, když to vezmu z úplně druhého soudku. Já jsem taky docela dlouho věřil (skutečně věřil!) že hrát si s osmiletou dívkou na doktora je v pořádku, že ji to nijak neublíží a že mě naopak bude stále milovat a jednou se vezmeme a já se budu starat o to, aby měla co nejšťastnější život. Proto jak říkám, dovedu mít pochopení pro někoho, kdo v dobré víře sám sebe utvrzuje v bludu, který ve výsledku akorát škodí.

Tím nevylučuji, že existuje i ta druhá skupinka bojovníků za práva dětí, pro které je to akorát cynický byznys a jejich motivací je pouze jejich osobní zisk. Ale už třeba jen proto, že nevím o tom, že by v tomhle mohl člověk zase tak moc zbohatnout (respektive zbohatnout víc, než si může podnikavý bezostyšný člověk nahrabat prakticky kdekoliv jinde), tak si myslím, že v tomto případě budou převažovat ti, co tuto činnost vyvíjí skutečně s dobrým úmyslem.

Re: Pedofilové online (Readersdigest.cz)

Napsal: úterý 3. 9. 2013, 19:15:37
od Jednorozec
Pokud si dotyčný ani nic nezjistí o tom co dělá, nic o tom neví a přitom se tím sám zaštiťuje, pak je to jen cynizmus nikoli zaslepenost.