Děti by dospělým neměli důvěřovat

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Deda
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Uti, non abuti (Užít, nikoliv zneužít)
Příspěvky: 197
Dal: 227 poděkování
Dostal: 114 poděkování

Děti by dospělým neměli důvěřovat

Nový příspěvek od Deda »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Deda za příspěvek:
Gabriel Svoboda
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Děti by dospělým neměli důvěřovat

Nový příspěvek od Kasz »

Nevím, raději bych dítě učil rozlišovat... učil ho poznávat, že někomu se věřit dá, jinému zase ne. Aby zdrhalo před každým dospělým, který se k němu přiblíží... a aby vidělo v každém dospělém potenciálního vraha... Na koho se pak má obrátit, když se mu něco stane? Bude se bát...

Jsou však určité situace, které samy o sobě vyžadují nedůvěru - a to jsou známé příklady. O těch bych svoje dítě určitě poučil. Jakmile k tobě přijde cizí člověk, osloví tě s tímhle a s tímhle, řekni mu, že "tatínek, maminka mi říkala, že mám vždycky přijít domů, i kdyby se jim něco stalo"... a taky by mělo vědět, že pokud se něco takového stane, mají hned zavolat, pokud mají v pořádku telefon. Je to složité.

Nechtěl bych ale svoje dítě vychovávat k základní nedůvěře ke světu, nedůvěře k čemukoliv, co je "cizí". I řidiče autobusu dítě nezná a přesto se jím nechá vézt. Prostě se mi nějak příčí, aby moje dítě bylo vychované tak, že bude každého muže považovat za potenciálního vraha. S tím prostě nesouhlasím. Život je riziko. A co je nejhorší, i když bude dítě zdrhat před každým dospělým, kterého potká, stejně ten, kdo bude chtít, to dítě násilím naloží do auta a odveze... neznámo kam, kde si s ním může dělat, co chce. Tomuto žádné poučení nezabrání.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvky (celkem 2):
Deda, Kuba
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Deda
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 11
Výkřik do tmy: Uti, non abuti (Užít, nikoliv zneužít)
Příspěvky: 197
Dal: 227 poděkování
Dostal: 114 poděkování

Re: Děti by dospělým neměli důvěřovat

Nový příspěvek od Deda »

Drahý Kaszy,
s tím co píšeš, se dá jen souhlasit. Děti by měly být poučeny, že nebezpečí hrozí, jaké jsou možnosti a opravdu je naučit rozlišovat. Někdy je ale pro dítě těžké rozlišit jako třeba u Elišky. Pokud to byl někdo z její blízkosti. Tam pak každá rada drahá. Prostě naučit dítě, že pokud je mu něco jen trošku podezřelé zdrhat i kdyby se jednalo o známého.

Krásný sluníčkový den přeje Děda
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Děti by dospělým neměli důvěřovat

Nový příspěvek od Jednorozec »

Hlavně by si měli uvedomit, že něco podobného těmto strašným, ale naštěstí zcela vynímečným, případům nijak nezabrání. Jen to vnese strach z cizich lidí, co to asi nakonec udělá s člověkem v dospělosti?
Nás vychovávali tak, že dospělé je třeba poslouchat. Samozřejmě nám řekli, že nemáme jezdit stopem ani někoam chodit s cizími lidmi.
Komu jinému by už mělo malé dítě důvěřovat než dospělému??
Uživatelský avatar
FlyInRoom
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Jsem na holčičky.
Příspěvky: 172
Dal: 31 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Děti by dospělým neměli důvěřovat

Nový příspěvek od FlyInRoom »

Rozlisovat. To zni hezky. Jenze... Dite v 9letech dokaze rozlisit dobro a zlo. Svet je pro nej cernobily. Pan, krery bezmocne bloudi mestem, a poprosi dite o radu, kdeze tady je nemocnice, mel bouracku, a chudak jeho pani je zranena, a on ji nemuze najit,.... ten je hodny. Dite pracuje s udaji ktere dostane, ne s tim co rozlisi. Vi ze si nesmi vzit bonbon, vi ze nema nasedat do auta k cizim. Ale zase, strejda, co ho vida malokdy(tatuv davny kamarad,nerozesli se v dobrem) dite zastavi a vezme na zmrzku "A jak se ma tatka dlouho jsem ho nevidel. Pojd, nastup si, tady nemuzu stat.".... Dite nevi vse, a poznalo, ze tomuto cloveku muze verit, ikdyz ho videlo jen parkrat pred par lety. Ucit dite samostatne myslet je dobre, ale ucit neduvere k lidem je prinejmensim ve veku kdy nedokaze jeste videt svet cernobile, potreba. Protoze jak pozna, ze pan na druhe strane slozite krizovatky, mava ze muze prebehnout pres cestu, a tim mu pomoci prejit(obcas tak sam take prevadim nahodne dite, ktere bezmocne stoji ikdyz nic v blizkosti nejede), nechce aby ho prejelo auto? Nepozna to, proste duveruje. A o co je nebezpecnejsi ten deda s pejskem ze sidliste? Co kdyby mu pohlidala pejska pred obchodem, on ji za to koupi nanuka. Ale, je dobre ze mu veri? Jo, vzdyt mu jenom pomaha,ne? Nekdy to nedokazeme poznat ani my dospeli, tak se me nesnazte presvedcit, ze to dokazeme naucit dite. Ktere navic nedokaze videt skvrny na bilem, cistem.... Je to opravdu slozite. Snad ze by kazde dite melo sveho ochrance.....
Uživatelský avatar
FlyInRoom
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Jsem na holčičky.
Příspěvky: 172
Dal: 31 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Děti by dospělým neměli důvěřovat

Nový příspěvek od FlyInRoom »

Mozna se k tomuto hodi pripsat co je vedecky dokazano. Psychologove provadeli pruzkum.... Pribeh: Muz ma moc nemocnou manzelku, a nema na leky. Neexistuje jina moznost, nez ten drahy lek. Jednoho dne ten muz v noci vykradl lekarnu, rozbil dvere a vzal si ten lek.... Deti se pak ptali, jestli by ho zavreli, a co si o tom mysli. Mensi deti do deseti let se vesmes shodli vsechny, ze krast se nema. Teprve starsi deti meli urcite pochybnosti, ptali se, zda opravdu uz nebyla jina moznost jak pani zachranit. Nechteli spatne rozhodnout. Pokud vidi dite jen dobro a zlo, nedokaze se vzdy spravne rozhodnout. Vzdy jen hada, nebo odpovida podle skusenosti z minula, nebo podle okoli. Je tezke naucit deti vyhodnocovat a rozhodovat se.
Uživatelský avatar
Jeremy
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 12
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Milovať okrem iného znamená vážiť si objekt svojej túžby. Dosť na to, aby som nezradzoval jeho dôveru...
Příspěvky: 490
Dal: 467 poděkování
Dostal: 300 poděkování

Re: Děti by dospělým neměli důvěřovat

Nový příspěvek od Jeremy »

Všetci máte pravdu ;) Niekedy mám pocit, že veľa psychológov dáva rady pre ostatných a cudzie deti bez toho, aby sa zamysleli, či by to samé spravili so svojimi vlastnými. Pani vlastne hovorí pravdu, že najlepší spôsob ako ochrániť dieťa pred czudzím človekom, je vštepovať mu základnú nedôveru voči každému dospelému, ktorý sa chová čo i len trochu podozrivo (ešte lepšie úplne ku každému). Rovnako ako je najlepší spôsob ako sa nenechať prejsť autom, nechodiť po ulici. Ale ako správne podotkol Kasz, z takéhoto prístupu k výchove dieťaťa plynú aj nejaké dôsledky pre jeho osobnosť a ďalší vývoj. Vychovať vyrovnané dieťa s nedôverou voči okoliu bude asi ťažká úloha. Takže rady pani psychologičky vnímam ako dosť alibistické a myslím si, že celý článok nemá pre bežného starostlivého rodiča veľký prínos.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jeremy za příspěvek:
FlyInRoom
Uživatelský avatar
FlyInRoom
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 5
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Jsem na holčičky.
Příspěvky: 172
Dal: 31 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Děti by dospělým neměli důvěřovat

Nový příspěvek od FlyInRoom »

Jeste me napada, takova smutna myslenka. Neni i pres veskerou snahu, rodicu i deti, to, ze se neco takoveho deje, jen smutnou soucasti zivota? Nejde byt "vzdy pripraven", jak se lidem v minulosti tlouklo do hlavy. I sebezodpovednejsi rodic velmi bystreho ditete, nedokaze zamezit temto tragediim. Ale snaha zde musi byt porad, nenechat dite vyrustat v ruzovem svete, ale ukazat mu, ze cesta ze skoly neni plna jen uchylu, vrahu a divnych individui. Ze i tam kde to zna se mu muze neco stat, ale nemusi. A od toho sluvka "nemusi" to zacina. Ono dat mu moznost vlastni zodpovednosti dokaze divy. Ono, uz je totiz "velke" a umi se spravne rozhodnout. Nechci aby to znelo prehnane psychologicky, ale dobry rodic musi byt i psycholog. Ovsem, ne kazdy psycholog musi byt dobrym rodicem....
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Děti by dospělým neměli důvěřovat

Nový příspěvek od Kasz »

Dítě nikdy nemůže být tím, kdo je schopný na 100% rozlišit, zda hrozí nebo nehrozí nebezpečí. Můžeme pouze vhodným poučením to procento co nejvíce té ideální stovce přiblížit. Jenom říkám, že nikdy bych dítě nezneužil k manipulaci k tomu, aby nikdy nikomu nevěřilo. S takovým základním nastavením prostě nesouhlasím. Nemyslím si, že je to pro jeho další život to nejlepší, co mu můžu předat, a měl bych pocit, že jej tím do budoucna negativně ovlivním. Když to totiž vezmeme do důsledku, nejvíc násilí v rodině páchají na dětech jejich rodiče. Budu snad učit svoje dítě, aby mně nebo mojí manželce nevěřilo? Přitom statisticky největším ohrožením pro děti jsou jejich vlastní rodiče...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvek:
Kuba
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Děti by dospělým neměli důvěřovat

Nový příspěvek od Kasz »

K tématu bezpečnosti dětí byl dnes Hyde Park České televize: http://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=52&t=3648

S odpověďmi Petera Porubského se ztotožňuji mnohem více než s nadpisem článku výše.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Děti by dospělým neměli důvěřovat

Nový příspěvek od Kasz »

Dítě nemá šanci rozpoznat blížící se nebezpečí, varuje policejní psycholožka Ludmila Čírtková (iDnes.cz)

Může devítileté dítě poznat nebezpečnou situaci?
Pokud někdo kamufluje své úmysly zdánlivě normální komunikací, tak to nerozpozná ani dospělý. Někdy pachatel těží i ze svého vzhledu, že na první pohled nevzbuzuje pochybnosti. Samozřejmě, dítě je na tom ještě hůř. Vidět nebezpečí znamená do určité míry podezírat, nevěřit. K duševnímu zdraví člověka patří víra, že svět je celkem přehledné a spravedlivé místo a lidé nejsou v principu zlí.
(...)
Varujeme děti před cizími lidmi. Jak je varovat před známými?
Neplašila bych dítě tím, že nebezpečí může číhat v každé osobě. Spíš bych ho vychovávala k přirozenému sebevědomí. Když dítě cítí, že to, co mu dělá druhý, je nepříjemné, tak by o pocitu nepříjemnosti měl říct nejbližší osobě, které věří.


Tak s paní policejní psycholožkou mohu pouze souhlasit. To, co jsem vnímal intuitivně (že bych dítěti škodil, kdybych jej vychovával tak, aby nedůvěřovalo vůbec nikdy a vůbec nikomu), vyslovila přímo.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
dodo
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Ženy
ve věku od: 0
ve věku do: 90
Výkřik do tmy: Cítím se spasen :D
Příspěvky: 249
Dal: 82 poděkování
Dostal: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Děti by dospělým neměli důvěřovat

Nový příspěvek od dodo »

Víte z vlastní zkušenosti vím, že to vůbec není jednoduché. Pokud někdo chce někam odtáhnout dítě a není to někdo kdo má IQ 80. Tak to zvládne. Stačí například podat dítěti ruku představit se a pak říct, že už se známe a nejsem cizí. 90% dětí na tohle skočí :-( . Nevěříte ? Tak to vyzkoušejte :D
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů