Sex na rozloučenou v zařízení pro nezletilé (a2larm)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Sex na rozloučenou v zařízení pro nezletilé (a2larm)

Nový příspěvek od Myš »

Na Slovensku se odkrývá aféra zneužívání/znásilňování mladistvých v ústavní péči resocializačního centra pro drogově závislé. Dívky pod vlivem alkoholu znásilňoval zástupce vedoucího ústavu. Článek se kromě aféry samotné věnuje sociologickým aspektům ústavní péče a nutnosti její změny.

Pravdou bohužiaľ ostáva, že prostredie totálnej inštitúcie, teda takej, v ktorej sa všetky aspekty jedincovho života podriaďujú jej pravidlám, čo je často sprevádzané izoláciou alebo obmedzením pohybu, je samo o sebe prostredím vytvárajúcim ideálne podmienky pre zneužívanie moci. Týmto smerom sa však verejná diskusia zatiaľ neuberá.

Okrem deinštitucionalizácie by sme sa tiež mali baviť o momentálne existujúcom systéme sociálnych služieb. Kurátorka, ktorá pobyt v zariadení odporučila, aby následne ignorovala podmienky, do ktorých dieťa poslala, predsa neexistuje sama o sebe, ale je súčasťou priestoru a kultúry sociálnych služieb. Totižto, keď na Slovensku chránime deti, je to vždy pred „tými druhými“ – homosexuálmi, moslimami, pedofilmi. Pritom nám vôbec nedochádza, že najčastejšie sú to rodičia, príbuzní, opatrovníci či sociálne pracovníčky, teda ktokoľvek v pozícií moci voči dieťaťu, pred ktorými je treba maloletých chrániť. Je preto škoda, že naše uvažovanie nevedie skôr k tomu, ako a či vôbec systém sociálnych služieb predchádza takýmto individuálnym zlyhaniam, alebo naopak, ako ich zakrýva, či dokonca ako pre nich vytvára priaznivé podhubie.


http://a2larm.cz/2016/09/sex-na-rozloucenou-v-zarizeni-pro-nezletile/
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Troper
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 4
ve věku do: 14
Příspěvky: 155
Dal: 37 poděkování
Dostal: 42 poděkování

Re: Sex na rozloučenou v zařízení pro nezletilé (a2larm)

Nový příspěvek od Troper »

Hanbím sa, že sa toto stalo v našej krajine.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Sex na rozloučenou v zařízení pro nezletilé (a2larm)

Nový příspěvek od Jednorozec »

U holky zjistili že kouřila marihuanu a zavřeli ji za to na 18 měsíců do "léčebny" ? To je normální stav, přišlo by mi spíš normální řešit to v rodině. Obzvláště když uvážíme, že u marihuany nebyla prokázána návykovost fyzická (jako třeba u nikotinu) ale spíše psychická .
Jinak tyhle zařízení co jsem měl možnost sledovat měly často problémy s tím najít personál (mizerné peníze a náplň práce) a podle toho to i vypadalo.
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Sex na rozloučenou v zařízení pro nezletilé (a2larm)

Nový příspěvek od Myš »

Jednorozec píše:U holky zjistili že kouřila marihuanu a zavřeli ji za to na 18 měsíců do "léčebny" ? To je normální stav, přišlo by mi spíš normální řešit to v rodině. Obzvláště když uvážíme, že u marihuany nebyla prokázána návykovost fyzická (jako třeba u nikotinu) ale spíše psychická .
Ano, tohle mě také zarazilo. A myslím, že je to řešení snad nejhorší, jaké je.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů