Ukrajina bude chemicky kastrovat pedofily, parlament schválil přísnější zákon (Refresher.cz)

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Uživatelský avatar
Tim
Na trestné lavici
Pohlaví: Muž
Bydliště: Brno
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 5
ve věku do: 17
Kontakt: Facebook: Matouš Schatzie Ovísek
Pro ty kteří rádi vědí, stejně jako já s kým si píší:

http://imgWorld.cz/PlzCZUPuQu.jpg
Výkřik do tmy: Slaboši jsou lidé, kteří znají pravdu, ale zastávají ji jen potud, pokud se v ní jeví jejich prospěch - Blaise Pascal
Příspěvky: 165
Dal: 70 poděkování
Dostal: 37 poděkování

Ukrajina bude chemicky kastrovat pedofily, parlament schválil přísnější zákon (Refresher.cz)

Nový příspěvek od Tim »


Zákon nabývá účinnosti následující den po vyhlášení ve státních médiích.

Celkem 247 ze 450 ukrajinských poslanců hlasovalo na schůzi parlamentu, aby se zpřísnil postih za trestné činy spáchané v souvislosti s mladistvými či nezletilými osobami, informuje Ukrinform.

Cílem „vylepšeného“ zákona je efektivnější boj proti pohlavnímu zneužívání dětí. Ukrajina zpřísňuje odpovědnost za znásilnění a zneužívání nezletilých, přičemž „novinkou“ je chemická kastrace. Ta zahrnuje nucenou anti-androgenních injekci.

Je vyrobena z chemikálií, které by měly snížit libido a sexuální aktivitu. Součástí chemické kastrace není chirurgický zásah. Injekci mohou dostat jen osoby od 18 do 65 let.

Za znásilnění skupinou osob nebo za znásilnění nezletilého hrozí odnětí svobody na 5 až 15 let. Zákon nabývá účinnosti následující den po vyhlášení ve státních médiích.Článek o ničem ale diskuse na FB refresher je dost zábavná :D
Uživatelský avatar
Hebeš
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Bydliště: Ostrava
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 16
Kontakt: pedofilovo@seznam.cz
Výkřik do tmy: Láska je trpělivá, je laskavá, láska nezávidí, láska se nevychloubá ani nepovyšuje, není hrubá, nehledá svůj prospěch, není vznětlivá, nepočítá křivdy, není škodolibá, ale raduje se z pravdy, všechno snáší, ale také všemu věří (bohužel).
Příspěvky: 326
Dal: 285 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Ukrajina

Nový příspěvek od Hebeš »

Celkem mě překvapilo, že dva ze tří komentářů jsou rozumné a upozorňují na rozdíl mezi zneužívačem a pedofilem.

Co se týče Ukrajiny, tak zvýšení trestů za znásilnění nezletilych a znásilnění skupinou osob na 5 až 15 let mi přijde správné. Dřív měly ty tresty krátké asi ještě z doby krutých sovětských gulagů. Jelikož se režim ve věznicích od té doby na Ukrajině zmírnil, tak je zvýšení délky trestů logická a správná věc.

Jen nechápu, proč dělají registr pachatelů sexuálně motivované trestné činnosti vůči dětem a přitom, pokud vím, tak nemají registr vrahů, rodičů, kteří týrali děti, lidí, kteří někoho brutálně zmlátili, opilých řidičů a dalších srovnatelně nebezpečných nebo i nebezpečnějších individuí.

K článku jako takovému se nemá cenu vyjadřovat, je to samozřejmě populistické bulvární médium, které pravda nezajímá.