6. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie Sexuality VI

Zapojení komunity do osvětových či jiných aktivit, jako jsou např. přednášky a jiné projekty mimo účasti na Prague Pride, natáčení Danielova světa a projektu Parafilik.
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1061
Dal: 383 poděkování
Dostal: 715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

6. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie Sexuality VI

Nový příspěvek od Fx100d »

Dnes jsem s Karlem Žákem navštívil 6. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie Sexuality VI a 10. ročník slovenskej konferencie o sexualitě, sexuálnom zdraví a sexuálnej výchove v Bratislavě. Na kongresu bylo přítomno asi 60 lidí, což byla o něco menší účast, než tomu bývá u jiných kongresů. Tento fakt se podepsal na atmosféře, která byla velmi příjemná. Mé pocity však moc příjemné nebyly, protože jsem zde téměř nikoho neznal. Strach mě provázel již od příjezdu do Bratislavy a s tím, jak jsme se blížili k místu konání konference, rostl. Podpořil ho na místě i fakt, že se konference účastnili nejen hosté z České republiky a Slovenska, ale i z Belgie, Portugalska, Kypru, Irska, Velké Británie a Polska.

Náš referát byl zařazen na začátek druhého dne kongresu. V rámci šetření finančních prosředků jsme se rozhodli, že se zúčastníme jen tohoto dne a první den vynecháme. Tím jsme ušetřili nemalou čátku za ubytování. Po zahájení druhého dne kongresu byl jako první zařazen blok referátů s názvem Sexualita na hraně. Měli jsme v tomto bloku vyhrazeno přesně 15 minut a pořadatelé i přes fakt, že pár přednášejících nedorazilo, sktriktně čas příspěvku hlídali. Když byl Kája pozván za řečnický pultík, byl můj tep docela dost zvýšený a jako vždy jsem se snažil uklidnit tím, že jsem nevnímal okolí a v duchu se uklidňoval, že se nic neděje. Sice mě to trochu uklidnilo, ale tep byl stejně zvýšený a měl jsem strach. Když Karel odpřednášel svou část referátu a předal mi slovo, sdělil mi pořadatel, že už mám jen 2 minuty. Svůj proslov jsem tedy zkrátil a řekl jsem jen to nejdůležitější, tedy o problémech, které jsem měl od svých 15 do 24 let, způsobených nedostatkem relevantních informací o pedofilii, a pokorně jsem přiznal, že v tomto období jsem byl pro děti nebezpečný. Pak už jsem jen zmínil, že vznikl tento web a že na něm funguje nejen komunita pedofilů, ale třeba i poradna, ve které působí i někteří odborníci.

Reakce těsně po referátu byla celkem malá, bylo vidět, že účastníci pro ně nové informace zpracovávají a byl pouze jeden dotaz, zda je pedofilie i záležitostí žen. Další reakce přišly až v kuloárech o přestávce na kávu a později o přestávce na oběd. Nejdříve byl dotaz, zda je dobré nositele pedofilie nazývat pedofily, zda by nebylo lepší, nazývat je nositeli parafilie či osobami s parafilií, a podobně. Vysvětlil jsem, že většině z nás nevadí samotné označení pedofil, deviant a mnohdy ani třeba úchyl, ale že důležitější je neoznačovat takto všechny delikventy a že důležitější, než neužívat slova s negativní konotací, je rozlišovat mezi devianty a delikventy. Další reakce přišla od anglicky mluvící účastnice z Kypru, což mi Karel musel přeložit. Poděkovala za referát a řekla, že jí tato zkušenost otevřela oči.

Pro zajímavost ještě uvedu, že cesta s konferenčními poplatky nás s Karlem stála bezmála 3000 Kč, a to ještě Karel dojednal, že můj konferenční poplatek ve výši 60€ mi byl jako participujícímu na výzkumu odpuštěn. Jedna minuta referátu tedy vyšla přibližně na 200 Kč.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Fx100d za příspěvky (celkem 7):
Kasz, simgiran, Gabriel Svoboda, efix, Mato, Kuba, Tony
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 987
Dal: 110 poděkování
Dostal: 306 poděkování

Re: 6. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie Sexuality V

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Děkuji Vám za Vaši snahu a mrzí mě, že jsem se nezúčastnil. ;) :(
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: 6. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie Sexuality V

Nový příspěvek od Kuba »

Potlesk. :)
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti