Stránka 1 z 1

pomoc s liekmi

Napsal: pondělí 15. 10. 2012, 7:56:44
od korn
Ahoj chcel by som sa opýtať neviete ako je to s liekmy androcur a provera za aky čas nastupuje účinok týchto liekov? či sa dajú použiť krátkodobo napríklad na dva týždne a ešte či musím navštíviť sexuológa kvôli predpisaniu alebo sa dajú zohnať nejako inak lebo moc sa mi za sexuológom nechce.

Re: pomoc s liekmi

Napsal: pondělí 15. 10. 2012, 11:58:19
od Fx100d
Ahoj,

nevím jak je to u Provery, tu jsem nebral, ale asi to bude stejné jako u Androcuru. Účinek Androcuru se dostaví v plné síle zhruba za týden. Pokud bys tedy chtěl tento lék použít například když jedeš na tábor, je to možné, musíš ale začít brát tablety již minimálně týden předem.

Bohužel se jedná o speciální lék, který musí předepsat lékař, který k tomu má atestaci. Mám dojem že jsou to sexuologové a psychiatři. Možná i psychologové. Běžný obvodní lékař ti je předepsat nemůže. Tak mi to aspoň sexuolog říkal. Navíc když ti tento lék předepíše sexuolog, bude nejspíš chtít kontrolovat jeho účinky. Pošle tě tedy na odběr krve a bude chtít, aby tvůj zdravotní stav kontroloval i endokrinolog. Endokrinologie je odvětví medicíny, zabývající se žlázami s vnitřní sekrecí. Tedy žlázami, které produkují hormony. Při takovémto krátkodobém použití možná ale nebude endokrynolog nutný.

Už jsem slyšel o tom, že přišel za sexuologom pedofil a byl mu takto lék ordinován s tím, že když pojede na tábor jako vedoucí, týden před odjezdem nasadí androcur a po táboře jej vysadí. Myslím, že takovéto užití je velmi rozumné.

Re: pomoc s liekmi

Napsal: pondělí 15. 10. 2012, 16:13:07
od Kuba
Ahoj,

hodně o mých zkušenostech s Proverou je v tématu chemická kastrace a iné. Moje zkušenosti jsou celkem kladné, ani po více jak půl roce pravidelného užívání v dávce 100mg se u mě neobjevily žádné nesnesitelné vedlejší účinky a nižší chuť na sex a méně sexuálních fantazií, snů a myšlenek považuji osobně spíše za klad.

Pokud vím, tak bys musel kvůli práškům za sexuologem. Účinky Provery se u mě v plné síle dostavily až asi po třech týdnech a musíš počítat i s tím, že jak u Androcuru tak Provery trvá několik týdnů, než jejich účinek zcela vymizí po vysazení prášků. Čili je to spíš na delší působení.

Re: pomoc s liekmi

Napsal: pondělí 15. 10. 2012, 16:32:04
od korn
Nevadí my že účinky by trvali chvilu dlhšie skor mam problém stým lekárom,nemám moc rád lekárov ale to by som nejako zvládol ale ešte je problém aj s dochádzaním na višetrenia ,s práce ma len tak ľahko nepustia na niekolko dní a ešte by mali otázky čo mi je keď tam budem chodiť . Ďakujem Vám za odpoveď

Re: pomoc s liekmi

Napsal: pondělí 15. 10. 2012, 16:48:27
od Kuba
Na předpis léků by stačilo, abys jezdil třeba jen jednou za dva měsíce. A s těmi dalšími vyšetřeními, které tu zmiňoval Fx100d, jednou za dva měsíce mi odebírají krev (kontrola, zda léky užívám), ale to by tobě jako dobrovolnému ambulantnímu pacientovi dělat nemuseli a s těmi dalšími vyšetřeními u specialistů nevím, já jsem nikdy nikde nebyl. :) Asi podle mě záleží i dost na tom, koho by sis jako sexuologa vybral a jak by ses s nim dohodl. Když přijdeš jako dobrovolný pacient, neměl by snad být problém dohodnout se se sexuologem na režimu, který ti nebude překážet v běžném životě.