Mohu být za tohle stíhán? (Jiří)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Jiří

Mohu být za tohle stíhán? (Jiří)

Nový příspěvek od Jiří »

Mohu být za tohle stíhán? - dotaz v poradně
Jiří píše:Dobrý den chci se zeptat hledal jsem porno mladých 18ti letých holek. A na nějaké stránce když jsem klikl na nějakou mladou né však 18 ti letou slečnu proklikal jsem se až na nějakou stránku kde byly i malé holčičky a chlapečci..nevěřil jsem vlastním očím..mohu být za tohle stíhán ?
MUDr. Danica Caisová odpovídá:

Dobrý večer,

v tom vám môžem poradiť iba všeobecne: trestá sa výroba a rozširovanie detskej pornografie, bez ohľadu na to, či si tieto obrázky vyrobíte sám, alebo si ich stiahnete z internetu a pošlete ďalej. Do hľadáčika mravnostnej polície by ste sa dostali až vtedy, ak by Ste boli pravidelným, častým konzumentom a zhromažďovali by ste veľké množstvo pornografických obrázkov. Náhodné a ojedinelé sledovanie detskej pornografie sa spravidla netrestá. Napriek tomu by som vám radila opatrnosť.

s úctou
Danica Caisová


Myš odpovídá:

Milý Jiří,

bohužel i za proklikání se na stránky s dětskou pornografií můžete být stíhán, a to na základě předpisu č. 141/2014 účinného od 1. 8. 2014, kterým se mimo jiné mění i zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník.

Připojuji znění §192 zákonu č. 40/2009 Sb., trestní zákoníku

Výroba a jiné nakládání s dětskou pornografií

(1) Kdo přechovává fotografické, filmové, počítačové, elektronické nebo jiné pornografické dílo, které zobrazuje nebo jinak využívá dítě nebo osobu, jež se jeví být dítětem, bude potrestán odnětím svobody až na dva roky.
(2) Stejně bude potrestán ten, kdo prostřednictvím informační nebo komunikační technologie získá přístup k dětské pornografii.
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Pohlaví: Muž
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Jsem i na Toxu - své ID poskytnu na požádání přes SZ nebo email.
Příspěvky: 1085
Dal: 908 poděkování
Dostal: 1575 poděkování

Re: Mohu být za tohle stíhán? (Jiří)

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Něco podobného se řešilo v tématu Náhodné kliknutie na DP na legálnej stránke.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 13
ve věku do: 25
Kontakt: teenbl@seznam.cz
teenbl@jabbim.cz
Výkřik do tmy: není pravda že máme málo času. pravda je že ho hodně promarníme
Příspěvky: 575
Dal: 378 poděkování
Dostal: 506 poděkování

Re: Mohu být za tohle stíhán? (Jiří)

Nový příspěvek od teenbl »

No abych řekl pravdu, nebyl bych si jistý tím, co tu paní doktorka tvrdí. Za ojedinělé ale opakované sledování DP rozhodně lze odsoudit, a taktéž nesouhlasím s tím, že člověk toho musí přechovávat hodně, aby mu něco hrozilo. Znám (shodou náhod) dva slovenské případy přechovávání DP. V jednom šlo o přechovávání velmi malého množství DP - přesto došlo k odsouzení. Druhý případ je ještě problematičtější, nešlo ani o pornografické snímky, pouze o nahé kluky u bazénu, nicméně i zde došlo k odsouzení, opět se jednalo o velmi malé množství.
Možná dané výtky způsobuje pouze ne úplně vhodná formulace paní doktorky.
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 734
Dal: 342 poděkování
Dostal: 160 poděkování

Re: Mohu být za tohle stíhán? (Jiří)

Nový příspěvek od Silesia »

Ano můžeš. Rozhodně ale za klik shlédnutí a nic dalšího asi nebude policie nic hrotit. Jiná věc by byla, kdyby toto zjistili v rámci prošetřování něčeho jiného. (např. by ses dopustil majetkového trestného činu, zabavili by ti ntb a v rámci prošetřování by zjistili, že jsi na takovém webu trávil čas, protože policie má povinnost šetřit cokoli)
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 525
Dal: 672 poděkování
Dostal: 349 poděkování

Re: Mohu být za tohle stíhán? (Jiří)

Nový příspěvek od Filip »

teenbl píše:No abych řekl pravdu, nebyl bych si jistý tím, co tu paní doktorka tvrdí. Za ojedinělé ale opakované sledování DP rozhodně lze odsoudit, a taktéž nesouhlasím s tím, že člověk toho musí přechovávat hodně, aby mu něco hrozilo.
No ona nepovedala, že sa to nemôže trestať a prípady keď sa to potrestá sú, ale ona povedala že sa to spravidla, alebo inak povedané zvyčajne, netrestá a v tom má pravdu. To je ako zo sťahovaním pesničiek, filmov. Tiež ťa môžu potrestať, ale zvyčajne sa to netrestá.
Forst Jan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Bydliště: Mnichovo Hradiště (okres Mladá Boleslav)
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Kontakt: Email: Forst.Jan@email.cz
Skype: Forst.Jan.87
Mobil: +420 737 739 767
Výkřik do tmy: Navždy kamarád, nikdy láska.
Příspěvky: 456
Dal: 617 poděkování
Dostal: 404 poděkování

Re: Mohu být za tohle stíhán? (Jiří)

Nový příspěvek od Forst Jan »

Silesia píše:Jiná věc by byla, kdyby toto zjistili v rámci prošetřování něčeho jiného. (např. by ses dopustil majetkového trestného činu, zabavili by ti ntb a v rámci prošetřování by zjistili, že jsi na takovém webu trávil čas, protože policie má povinnost šetřit cokoli)
Nevím přesně jak to funguje, ale z konkrétního příkladu jednoho kluka, kterého znám, myslím, že tohle není pravda. Pokud má policie povolení zabavit a projít ti počítač, mají to povolení kvůli nějakému důvodu a nemohou ta data "použít" jako důkaz něčeho jiného.
Z IP adresy toho kluka o kterém mluvím bylo na internet šířeno rasově nenávistné video, policie přišla, zabavila mu počítač a hledala důkaz. Žádný nenašla a tak vše vrátila. Ale když mu ho vracela, tak mu říkali, že má štěstí, protože nemohou použít proti němu ten TB nelegálního softwaru ani log z torrentu, kde je vidět, že nelegálně šíří filmy i hudbu.
Ale je také možné, že ho chtěli jen "postrašit" a nechali ho být...
Děkuji
teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 13
ve věku do: 25
Kontakt: teenbl@seznam.cz
teenbl@jabbim.cz
Výkřik do tmy: není pravda že máme málo času. pravda je že ho hodně promarníme
Příspěvky: 575
Dal: 378 poděkování
Dostal: 506 poděkování

Re: Mohu být za tohle stíhán? (Jiří)

Nový příspěvek od teenbl »

Filip píše:[
No ona nepovedala, že sa to nemôže trestať a prípady keď sa to potrestá sú, ale ona povedala že sa to spravidla, alebo inak povedané zvyčajne, netrestá a v tom má pravdu. To je ako zo sťahovaním pesničiek, filmov. Tiež ťa môžu potrestať, ale zvyčajne sa to netrestá.
No já bych právě neřekl, že se to zpravidla netrestá, já bych spíš řekl, že se to zpravidla nevyšetřuje,, to je podstatný rozdíl Paralela s filmy a hudbou je mimo, protože stahování autorsky chráněných děl je minimálně v ČR legální - pro osobní potřebu.
viz např.
http://www.pooh.cz
http://www.zive.cz/clanky/stahovani-neni-vzdy-legalni-ceska-legislativa-kulha/sc-3-a-174643/default.aspx
Forst Jan
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Bydliště: Mnichovo Hradiště (okres Mladá Boleslav)
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 3
ve věku do: 11
Kontakt: Email: Forst.Jan@email.cz
Skype: Forst.Jan.87
Mobil: +420 737 739 767
Výkřik do tmy: Navždy kamarád, nikdy láska.
Příspěvky: 456
Dal: 617 poděkování
Dostal: 404 poděkování

Re: Mohu být za tohle stíhán? (Jiří)

Nový příspěvek od Forst Jan »

Hudbu a filmy je legální stahovat, ale ne sdílet dál. Tedy stahování pomocí torrentů kdy stahuješ a zároveň sdílíš je nelegální. U software je to ještě horší, neboť tam je nelegální i jeho použití, tedy například je legální si stáhnout hru (bez sdílení např přes torrenty) ale už je nelegální její instalace a hraní...
Děkuji
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: myscepek@seznam.cz
Příspěvky: 658
Dal: 145 poděkování
Dostal: 565 poděkování

Re: Mohu být za tohle stíhán? (Jiří)

Nový příspěvek od Myš »

k dotazu jsem připojil vlastní odpověď.
Myš odpovídá:

Milý Jiří,

bohužel i za proklikání se na stránky s dětskou pornografií můžete být stíhán, a to na základě předpisu č. 141/2014 účinného od 1. 8. 2014, kterým se mimo jiné mění i zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník.

Připojuji znění §192 zákonu č. 40/2009 Sb., trestní zákoníku

Výroba a jiné nakládání s dětskou pornografií

(1) Kdo přechovává fotografické, filmové, počítačové, elektronické nebo jiné pornografické dílo, které zobrazuje nebo jinak využívá dítě nebo osobu, jež se jeví být dítětem, bude potrestán odnětím svobody až na dva roky.
(2) Stejně bude potrestán ten, kdo prostřednictvím informační nebo komunikační technologie získá přístup k dětské pornografii.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Marco Freeman
Administrátor
Pohlaví: Muž
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Jsem i na Toxu - své ID poskytnu na požádání přes SZ nebo email.
Příspěvky: 1085
Dal: 908 poděkování
Dostal: 1575 poděkování

Re: Mohu být za tohle stíhán? (Jiří)

Nový příspěvek od Marco Freeman »

Myš píše:k dotazu jsem připojil vlastní odpověď.
Hodil jsem ji i nahoru do prvního příspěvku této diskuze, aby v tom byl pořádek.
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com