Zvláštní dotaz na odborníka (Péťa)

Diskuze k dotazům zaslaným do naší Poradny. Chcete-li se sami na něco otázat odborníků či zdejších členů, navštivte prosím formulář na našem webu - www.pedofilie-info.cz/vlozit-dotaz-do-poradny/.
Uživatelský avatar
Péťa

Zvláštní dotaz na odborníka (Péťa)

Nový příspěvek od Péťa »

Zvláštní dotaz na odborníka - dotaz v poradně
Péťa píše:Zdravím, chtěl bych vysvětlit výsledek vyšetření ppg, na kterém jsem byl z vlastní zvědavosti. Dle pana doktora ppg indikuje reakce na dospělé ženy (je mi 28 let), co ale zarazilo jeho víc než mě, že je to nastejno i na malé holčičky. Tak a teď přichází můj dotaz: může být člověk kterému se líbí vrstevnice, prostě ženy dospělé 25 - 35 let, jak takovýhle chlap může být pedofil, pokud se mu děti a představa něčeho z dětmi doslova hnusí? Nikdy jsem neměl žádný kontakt z dětmi, spíš mě nezajímají. Jsem vůbec pedofil když ppg tvrdí, že mě děti vzruší stejně jak vyspělé ženy? No člověk přece ví co ho vzruší. Já ale neřeším děti, právě že mě hodně vzrušují ženy starší kolem 30 - 35 let, to jsem celej bez sebe a pohledem je svlékám. No a co se týče žen, nebo holek a holčiček pod 20 let, ty mě spíše odpuzují, jak bych to řekl správně, nemám zájem o mladší, jak jsem já sám.

Tak pánové a dámy, jak mi to objasníte, já nechápu, jak nějaký přístroj může tvrdit, že mě vzrušuje něco, co mě ve skutečnosti odpuzuje a znechucuje?
MUDr. Antonín Brzek odpovídá:

Milý příteli,

falografie je sice metoda objektivní, t.j. vyšetřovaný o jejím výsledku nemůže rozhodnout, ale je to jen metoda pomocná. Pouze na ní nelze postavit diagnosu. Tedy to znamená, že se metoda také může mýlit. Její smysl je v tom, aby vyšetřovanému buď potvrdila jeho přesvědčení, že je nebo není minoritně zaměřen, nebo aby v něm vyvolala pochybnost, zda se ve svém přesvědčení o "normáním" zaměření nemýlí. Aby se nad tím začal zamýšlet.

Nicméně, pokud Váš výsledek ukazoval přibližně stejné reakce na dospělé ženy jako na holčičky, spíše by to svědčilo o nevyhraněnosti co do věku.

A ještě dotaz nakonec. Nejste ten muž, který byl nedávno vyšetřován právě u mně? Tomu šlo o důkaz, že není pedofil pro okolí. Samozřejmě takovýto nejasný nález žádným důkazem proti diagnose pedofílie není, ale to jsem tomu pacientovi (Vám?) se snažil vysvětlit. Doporučoval jsem vyšetření zopakovat na jiném přístroji a na jiném pracovišti, výsledky se mohou lišit.

S pozdravy

MUDr. Brzek

Daniel odpovídá:

Vážený Péťo,

sexuologové mají za to, že náš sexuální motivační systém je dotvořen zhruba ve třech letech věku a nadále se už nemění. V průběhu dospívání dochází pouze k jeho aktivaci. Nicméně i přes to naši sexualitu a sexuální chování ovlivňuje mnoho faktorů. Patři k nim i takové věci, jako je výchova, prostředí, společenské a kulturní zvyklosti a především vztahy.

Já sám jsem PPG vyšetření rovněž podstoupil a jeho závěr zněl: jednoznačná heterosexuální orientace a jednoznačná preference ve věkové kategorii do 10 let. Nicméně vztahy a především to, že mi bylo dopřáno vychovávat vlastní dceru, mě ovlivnilo natolik, že nejenom že mám zábrany mít sexuální myšlenky a představy, které by se týkali dcery, ale mám rovněž zábrany týkající se kamarádek mojí dcery a dcer mých kamarádů a obecně ke všem holčičkám, které znám a které mi jsou nějakým způsobem blízké. Udělal jsem dokonce i jednu zajímavou zkušenost, kdy manželka odjela do lázní a dcera (tenkrát osmiletá) za mnou přišla, zda se mnou může spát v ložnici. Neměl jsem námitek. Zvláštní bylo, že i když jsem těch několik týdnů byl bez sexu (a bez masturbace), budil jsem se bez obvyklé ranní erekce. Zkrátka už jenom to, že vedle mne na posteli spala moje dcera, způsobilo, že moje sexuální touhy byly slabší než obvykle. Obdobně jsem taktéž zjistil, že pokud vedle mne na posteli spí manželka, moje sexuální touhy to naopak zesiluje. Přitom pouze na základě výsledků PPG vyšetření by člověk očekával, že to bude obráceně.

Pokud jste vyrostl ve zdravém prostředí, pokud nemáte žádný osobnostní problém a pokud máte silné reakce na dospělé ženy, pak mi přijde vcelku normální, že jste si vybudoval přirozené zábrany, které vám v sexuálních představách týkajících se prepubertálních holčiček brání. A pokud máte problém s výsledky PPG, pak vězte, že já se na výsledky PPG dívám jako na předpověď toho, jak bych se po sexuální stránce choval, pokud by mě čistě hypoteticky někdo připravil o osobnost, vzpomínky a intelekt. Můžete na to nahlížet obdobně.

Nicméně pokud nám PPG něco zajímavého o nás prozradí, je dobré nad tím přemýšlet a popřípadě vyvodit závěry. Mne například zaujal případ, kdy osmdesátiletý důchodce, který do té doby neměl žádné problémy se zákonem, a na jehož chování do té doby nebylo nic zvláštního, sexuálně zneužil vlastní vnučku. Lékaři následně konstatovali počínající stařeckou demenci, která dle jejich názoru dosáhla takového stupně, že dotyčný již není za své chování plně zodpovědný, a kdy by nejenom neměl hlídat děti, ale naopak sám by měl být pod trvalým dohledem. Neznám další podrobnosti případu, domnívám se ale, že docela klidně mohlo jít o nevyhraněného pedofila, či sexuálně nevyhraněnou osobnost, který neměl se svou sexualitou potíže až do doby, kdy jeho osobnost a intelekt začala nahlodávat duševní choroba. Sám jsem z toho vyvodil závěr, pokud se dožiji vysokého věku a pokud mi začne hrozit nějaká forma demence, tak včas seznámím blízké okolí se svou sexualitou a zdravotním stavem a požádám je, aby mne nenechávali samotného v přítomnosti malých holčiček.

Přeji hodně rozvahy při přemýšlení. A pokud byste se rozhodl podstoupil PPG i jiném pracovišti, můžete nám napsat, jak toto vyšetření dopadlo.

Daniel, heterosexuální pedofil
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1587
Dal: 1822 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Zvláštní dotaz na odborníka (Péťa)

Nový příspěvek od podivin »

Péťa píše:...jak takovýhle chlap může být pedofil, pokud se mu děti a představa něčeho z dětmi doslova hnusí? Nikdy jsem neměl žádný kontakt z dětmi, spíš mě nezajímají. Já ale neřeším děti, právě že mě hodně vzrušují ženy starší kolem 30 - 35 let, to jsem celej bez sebe a pohledem je svlékám. No a co se týče žen, nebo holek a holčiček pod 20 let, ty mě spíše odpuzují, jak bych to řekl správně, nemám zájem o mladší, jak jsem já sám.
Ou Péťo, to máš teda štěstí a přeju ti, aby ti to vydrželo! Buď rád, že to takhle máš.
Daniel odpovídá:

Nicméně vztahy a především to, že mi bylo dopřáno vychovávat vlastní dceru, mě ovlivnilo natolik, že nejenom že mám zábrany mít sexuální myšlenky a představy, které by se týkali dcery, ale mám rovněž zábrany týkající se kamarádek mojí dcery a dcer mých kamarádů a obecně ke všem holčičkám, které znám a které mi jsou nějakým způsobem blízké. Udělal jsem dokonce i jednu zajímavou zkušenost, kdy manželka odjela do lázní a dcera (tenkrát osmiletá) za mnou přišla, zda se mnou může spát v ložnici. Neměl jsem námitek. Zvláštní bylo, že i když jsem těch několik týdnů byl bez sexu (a bez masturbace), budil jsem se bez obvyklé ranní erekce. Zkrátka už jenom to, že vedle mne na posteli spala moje dcera, způsobilo, že moje sexuální touhy byly slabší než obvykle.
Tak to ti závidim. U mě to bohužel nefunguje, dcerka mě strašně vzrušuje, poslední dobou občas přijde ráno do postele a ikdyž ranní erekci nemám, tak mi jí dokáže přivodit svým mazlením se mnou a válením se po mě:-( Bojim se toho, že bude sexuálně při chuti od mala, jako jsem byl já. A obávám se toho, až začne ty chutě mít, co pak začne dělat, aby mě nesvedla, abych dokázal odolat. Už teď dělá věci, ze kterých vlhnu (nebojte, není to nic hroznýho ani protizákonnýho a ona to určitě nějak sexuálně nevnímá, prostě je to pro ní blbnutí). A to i přesto, že denně masturbuju, což je pro mě nutnost, abych tu chuť na holčičky aspoň trochu zmírnil:-( Ještě že máme Instagram a spousta rodičů tam dává obrázky svých dětí! Jestli se to zhorší, tak si zajdu na vyšetření a nějakou léčbu, slibuju.
Mne například zaujal případ, kdy osmdesátiletý důchodce, který do té doby neměl žádné problémy se zákonem, a na jehož chování do té doby nebylo nic zvláštního, sexuálně zneužil vlastní vnučku. Lékaři následně konstatovali počínající stařeckou demenci, která dle jejich názoru dosáhla takového stupně, že dotyčný již není za své chování plně zodpovědný, a kdy by nejenom neměl hlídat děti, ale naopak sám by měl být pod trvalým dohledem. Sám jsem z toho vyvodil závěr, pokud se dožiji vysokého věku a pokud mi začne hrozit nějaká forma demence, tak včas seznámím blízké okolí se svou sexualitou a zdravotním stavem a požádám je, aby mne nenechávali samotného v přítomnosti malých holčiček.
Jo, tak díky, že jsi tohle zmínil. Na ČEPEKu jsem našel už spoustu informací ohledně pedofilie, co je trestné, čím lze ublížit ikdyž to tak na první pohled nevypadá. A tohle je další informace, kterou si musim zapamatovat a včas ji použít.

Nicméně, ze sledováním některých hororů a sci-fi už jsem občas přemýšlel, co bych mohl udělat nebo jak hrozně by to bylo duševně bolestivé, kdyby nějaká mimozemsk0 stvoření nebo nějaká ďábelské stvoření převzalo vládu nad mým tělem a začalo ubližovat okolí, které mám rád a já bych to mohl jen sledovat a nemohl bych tomu zabránit.

Tak naštěstí to jsou jen představy, ale bohužel senilita+pedofilie je reálná hrozba. A navíc, tam bych ani neviděl, že někomu ubližuju. Uch, hrůzná představa!:-(

Podivín.
Tito uživatelé poděkovali autorovi podivin za příspěvek:
Gabriel Svoboda
Uživatelský avatar
Daniel
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: O každé dívence smýšlej, chovej se k ní a jednej s ní tak, jako by to byla tvoje milovaná dcera.
Příspěvky: 525
Dal: 559 poděkování
Dostal: 721 poděkování

Re: Zvláštní dotaz na odborníka (Péťa)

Nový příspěvek od Daniel »

podivin píše:Jo, tak díky, že jsi tohle zmínil. Na ČEPEKu jsem našel už spoustu informací ohledně pedofilie, co je trestné, čím lze ublížit ikdyž to tak na první pohled nevypadá. A tohle je další informace, kterou si musim zapamatovat a včas ji použít.
Bavil jsem se o tomto tématu se sexuologem. Říkal mi, že s tím, jak se zvyšuje věk, klesá hladina testosteronu a klesá také sexuální puzení. Díky tomu se stává jen velmi výjimečně, že by například sexuální patologický agresor spáchal sexuálně motivovaný trestný čin po čtyřicítce. Existuje prý ale jedna výjimka, a tou je právě pedofilie. Pedofilové prý páchají trestné činy buď v mladším věku, a nebo potom znovu po šedesátce.

Takže je dobré být si vědom svých limitů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Daniel za příspěvek:
podivin
Všichni dospělí byli nejdříve dětmi. Ale málokdo se na to pamatuje.
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ
Uživatelský avatar
podivin
Správce poradny
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Výkřik do tmy: Srdce plné lásky přetéká v slzách očima *** Když někoho miluješ, znamená pro tebe víc než ty sám a chceš pro něj jen to nejlepší, ikdyby to tobě mělo působit bolest *** Ikdyž jsou to "jen" děti, mají mou úctu a chovám se k nim slušně *** Moc, peníze ani sex nemůžou nahradit dětskou radost, smích a lásku. *** Čiň, co chceš, pokud nikomu neškodíš *** Každý čin se ti třikrát vrátí
Příspěvky: 1587
Dal: 1822 poděkování
Dostal: 744 poděkování

Re: Zvláštní dotaz na odborníka (Péťa)

Nový příspěvek od podivin »

Daniel píše:Bavil jsem se o tomto tématu se sexuologem. Říkal mi, že s tím, jak se zvyšuje věk, klesá hladina testosteronu a klesá také sexuální puzení. Díky tomu se stává jen velmi výjimečně, že by například sexuální patologický agresor spáchal sexuálně motivovaný trestný čin po čtyřicítce. Existuje prý ale jedna výjimka, a tou je právě pedofilie. Pedofilové prý páchají trestné činy buď v mladším věku, a nebo potom znovu po šedesátce.

Takže je dobré být si vědom svých limitů.
Hmmm, tak po 40 jsem, cítím sám, že už to není tak silné nutkání, ale když nejsem unavenej, tak mám pořád chuť skoro denně. Na druhou stranu jsem si už delší dobu vědom zákonů, takže bych neměl překročit hranici.

Až mi bude 60, tak děti už budou starší, takže by se nemuselo nic stát. Jejich dětí se zřejmě nedožiju a k ostatním dětem se snad už pak nedostanu :)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti