Prosíme pedofilně orientované osoby, aby vyplnily dotazník od projektu Národního ústavu duševního zdraví PARAFILIK.CZ:
https://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=115&t=7943

Děkujeme! - Tým ČEPEK

Psychologický podcast

Rozhlasové pořady, které se týkají pedofilie, dětí či jsou jinak zajímavé.
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 714
Dal: 245 poděkování
Dostal: 501 poděkování

Psychologický podcast

Nový příspěvek od Cykle02 »


Jak se na normu v oblasti sexuality dívalo v průběhu naší historie? A co v naší kultuře považujeme za poruchu, zatímco v jiné kultuře je to normální? Existuje vůbec nějaká definice normálního sexuálního chování?


Jaký je rozdíl mezi sexuální deviací a parafilií? Co je to Tušérství? A jaké diagnózy z poruch sexuální preference máme v Česku? Dají se parafilie vyléčit? Na to se zaměřím v této epizodě psychologického podcastu.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: kasz@protonmail.com
Výkřik do tmy: Alleinka ♥
Příspěvky: 5530
Dal: 1213 poděkování
Dostal: 2788 poděkování

Re: Psychologický podcast

Nový příspěvek od Kasz »

U toho druhého podcastu se o pedofilii začne mluvit od času 21:40. Nejdřív mluví o dokumentu V síti a že se v diskuzích zmiňuje ten pojem špatně. Pak popisuje, co pedofilie je, taky zmíní hebefilii a efebofilii. Mluví o tom, že pedofilie si zaslouží samostatný podcast. Mluví o tom, že je důležité, zda má pedofil svoji orientaci zvládnutou. Obecně o nás mluví velmi hezky. Pak zmiňuje nějaké mýty. Říká, že je důležité, aby pedofil o své orientaci věděl a mě ji zvládnutou.
Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Cykle02
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 2
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nevěřím těm co nevěří na Ježíška.
Příspěvky: 714
Dal: 245 poděkování
Dostal: 501 poděkování

Re: Psychologický podcast

Nový příspěvek od Cykle02 »

V jednom ze svých dalších podkástů zmiňuje svůj instagramový učet, kde :

Zdá se mi, že stále mnoho lidí neví, že označení pedofil neznamená automaticky „ten, kdo znásilní děti“. Nebo to tuší, ale nechtějí to vědět. V historii nebo v různých kulturách se mění společností tolerovaný věk partnerů/partnerek. My žijeme ve společnosti, kdy je ze zákona sex povolen od 15 let. Pedo-fílie = láska k dětem. Pedofilně orientovaní lidé se zaměřují na děti ve věku 5-12 let, tedy před pubertou. V literatuře se vyskytují různá přesnější pojmenování podle toho, kým je jedinec přitahován. Orientaci si nevybírají, stejně jak si nikdo z nás nevybral, zda bude orientovaný na muže či ženy. Dá se říct, že pokud si u sebe muž začne všímat toho, že jej přitahují děti, je to pro něj velice těžké. Právě kvůli tlaku společnosti a obrovské stigmatizaci. Přitom existuje mnoho výborných pedagogů a spisovatelů, kteří jsou dobře adaptovanými pedofily. Děti milují a ty děti to cítí, bývají velmi oblíbení. Přitom právě tito pedofilové nepřekročí zákon a zůstanou za zónou erotiky, kterou nikdy nepřekročí. Problém nastává ve chvíli, pokud to nezvládne a k dítěti se eroticky přiblíží. Myslím si, že mnoho z nich si svoji orientaci sama před sebou nezvládne přiznat. Pokud se pedofil zamiluje do dítěte, může se jednat o nešťastnou lásku. Miluje někoho, koho nemůže mít. A ubližujeme těm, které milujeme? Ve většině případů ne, proto pravý pedofil nebývá dětem nebezpečný, trápí se sám. Právě tento rozdíl je třeba si uvědomovat. A kdo je tedy ten, kdo děti zneužije nebo jim ublíží? Například sexuálně nevyzrálí muži, sexuální agresoři a sadisté, kteří si netroufnou na dospělou ženu, i když ji preferují. Pak mentálně slabší jedinci, kteří nedomyslí závažnost svého chování. Jedinci s poruchou osobnosti (dříve psychopati), kterým je jedno, že ublíží. Ti, kteří chtějí peníze z dětské pornografie. Muži pod vlivem drog. Víte, i muž orientovaný na dospělé ženy (heterosexuální teleiofil) může ublížit. Orientace sama o sobě nezapříčiní sexuální násilí.
Jinak parafílie (sexuální deviace) u žen je kapitola sama o sobě. Navíc bude někomu připadat podezřelé, že žena hladí dítě?
#pedofilie #stigma #sublimace #agresivita #sexualita #orientace #deti #mytus #psychologie #epsy