Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? Pro organizátory zřejmě jen planá slova

Diskuze o účasti komunity ČEPEK na festivalu Prague Pride. Nezapomeňte navštívit taktéž náš vedlejší web vytvořený speciálně pro tento projekt - www.nejenhomo.cz.
Uživatelský avatar
Allein
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 25
ve věku do: 50
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Kasz ♥
Příspěvky: 256
Dal: 433 poděkování
Dostal: 445 poděkování

Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? Pro organizátory zřejmě jen planá slova

Nový příspěvek od Allein »

Na titulní stranu ČEPEKu jsem umístila shrnutí naší včerejší účasti na festivalu Prague Pride, které bylo oproti minulému roku poněkud složitější a napjatější, než jsme očekávali. Tentokrát nás ale nečekaly problémy ze strany policie ani veřejnosti, ale ze strany samotných organizátorů festivalu:


Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? Pro organizátory zřejmě jen planá slova


Chtěla bych (a nejen za sebe, ale jistě i za komunitu) poděkovat všem, kteří se zúčastnili, protože i když nám nakonec bylo v rozdávání letáčků zabráněno, i tak jsme jich spoustu rozdali lidem. Letošní Pride byl skutečně trochu o nervy, takže o to větší dík vám všem. :)

Zúčastnění uživatelé:

Ajax144
Allein
Iška
Jan Forst
Karel Žák
Martin Fafejta
Simgiran
Tsu
Tito uživatelé poděkovali autorovi Allein za příspěvky (celkem 11):
Gabriel Svoboda, Plyšáček, Filip, Silesia, Daniel, simgiran, Honda, Kasz, Ajax144, Ynijed, Forst Jan
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 960
Dal: 310 poděkování
Dostal: 240 poděkování

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Silesia »

Onen český organizátor měl částečně pravdu


Nařízením č. 26/2005 Sb.hl.m.Prahy, kterým se zakazuje reklama šířená na veřejně přístupných místech mimo provozovnu, ve znění nařízení č. 9/2007 Sb. hl.m.Prahy, nařízení č. 10/2010 Sb.hl.m.Prahy, nařízení č. 19/2014 Sb.hl.m.Prahy a nařízení č. 1/2017 Sb. hl. m. Prahy, je v centrální části Prahy zakázáno šíření reklamy  na veřejně přístupných místech mimo provozovny některými komunikačními médii.

Vice viz

Reklama na území Pražské památkové rezervace (Praha.eu)


Nicméně PP asi podléhá tomuto bodu
shromáždění, pouliční průvody a manifestace svolané podle  zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím – jedná se o shromáždění, manifestace, průvody řádně svolané, tj. i oznámené příslušnému orgánu obce; některá shromáždění nepodléhají oznamovací povinnosti, např. shromáždění pořádaná církvemi nebo náboženskými společnostmi v kostele nebo v jiné modlitebně, procesí, poutě a jiné průvody a shromáždění sloužící k projevům náboženského vyznání.

Takže by to mělo být v pořádku
Naposledy upravil(a) Allein dne neděle 13. 8. 2017, 12:14:20, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Doplněn URL tag.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Silesia za příspěvky (celkem 4):
simgiran, Allein, Filip, Livrey
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Kasz »

Myslím si, že naše letáčky nejsou reklamou, tedy komerční záležitostí. Je to informace, osvěta. Jako když dobrovolníci rozdávali na ulici kondomy. Máme právo na svobodu projevu a šíření informací jako kdokoliv jiný.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvky (celkem 3):
Daniel, Filip, Honda
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Kasz »

Poslal jsem do Prague Pride, z.s. následující e-mail:

Dobrý den,
chci reagovat na reakci jednoho z Vašich pořadatelů při sobotním průvodu Prague Pride.

Naši členové stejně jako každý rok rozdávali v průběhu průvodu informativní letáčky o naší komunitě, když tu najednou jeden z pořadatelů hovořící anglicky (podle jmenovky Willem van der Bas) bez jakéhokoliv předešlého upozornění nebo výzvy k zanechání rozdávání letáčků jednomu z našich spolupracovníků letáčky vytrhl z ruky a roztrhl je. Po upozornění, že Prague Pride, z.s. veřejně propaguje toleranci pro všechny lidi bez rozdílu, tento pořadatel reagoval slovy „I don’t give a shit” a až poté začal říkat, že rozdávání podobných letáčků je zakázáno. Naše další dvě spolupracovnice tedy poté letáčky ukázaly třem strážníkům Policie ČR; tito na nich neshledali nic závadného ani dívkám nezakázali letáčky dál rozdávat. Váš organizátor se i přesto na skupinu našich spolupracovníků doslova nalepil a neumožnil tak informativní letáčky dále rozdávat.

Po několika minutách pak zprostředkoval kontakt s česky mluvícím pořadatelem, který říkal, že rozdávání letáčků zakázala Praha. Naši účastníci se proto rozhodli v rozdávání letáčků dále nepokračovat, ačkoliv například pod schody na Letnou stála skupinka gayů, kteří rozdávali letáčky reklamního (nikoliv jen informativního/osvětového) charakteru a proti nimž Váš výše zmíněný „aktivní” pořadatel nijak nezasáhl. Pokud je zakázáno rozdávat jakékoliv letáčky, pak se mají Vaši pořadatelé chovat ke všem lidem, kteří rozdávají letáčky, stejně. Myslíme si však, že je zde zásadní rozdíl mezi rozdáváním reklamních letáčků a rozdáváním informačních letáčků, jejichž cílem je osvěta. Podrobněji celou situaci popsala jedna z našich dobrovolnic v článku na našem webu (http://www.pedofilie-info.cz/prague-pride-2017-tolerance-a-respekt-pro-organizatory-zrejme-jen-plana-slova/).

Vaše transgender hlasatelka před začátkem průvodu z vysokozdvižné plošiny na Václavském náměstí několikrát vyzývala všechny účastníky Prague Pride k toleranci ke všem lidem. Stejně tak v tiskové zprávě z 11. července 2017 ve svém textu uvádíte, že respekt si zaslouží všechny lidské bytosti bez rozdílu. Vzhledem k tomu, že na rozdávání letáčků ani strážníci Policie ČR neshledali nic závadného, konstatujeme, že Váš organizátor našemu spolupracovníkovi vytrhl a roztrhl letáčky zcela neoprávněně a svým dalším jednáním neoprávněně znemožnil rozdávat informativní letáčky o naší komunitě. Takové jednání rozhodně nepovažujeme za důkaz tolerance a respektu ke všem lidem bez rozdílu.

Byli bychom rádi, kdyby Vaši lidé respektovali naši přítomnost na Prague Pride a naše právo na svobodu projevu a šíření informací tak, jak nám je zaručuje Listina základních práv a svobod.

Za Československou pedofilní komunitu

Petr Kasz, hlavní administrátor
www.pedofilie-info.cz
e-mail: [email protected]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvky (celkem 8):
Honda, Allein, Filip, Ajax144, Forst Jan, Daniel, Gabriel Svoboda, Livrey
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od simgiran »

Kasz píše:Vaše transgender hlasatelka před začátkem průvodu z vysokozdvižné plošiny na Václavském náměstí několikrát vyzývala všechny účastníky Prague Pride k toleranci ke všem lidem.
Ta transgender hlasatelka, pokud vím, není transgender, je to muž provozující travesty show. ;)
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Kasz »

Bohdana Rambousková odpověděla:

Dobrý den,
mrzí nás, jakým způsobem došlo ke konfrontaci Vašich lidí rozdávajících letáky s členem naší pořadatelské služby, přesto že každá strana popisuje události trochu jinak. Zároveň bych Vás ale chtěla upozornit, že rozdávání letáků je na území památkové rezervace v MČ Praha 1 zakázáno. Vaši lidé tudíž dělali něco, co je zakázané. Upozorňujeme na to i ostatní, jejichž letáky se nám v průvodu dostanou do rukou.

Při této příležitosti chci také připomenout, že jsme Vás opakovaně žádali, abyste k propagaci činnosti Vašeho sdružení nevyužívali náš festival. Vaše tematika je značně výbušná, jak se ukázalo před dvěma lety, kdy skandalizující zprávy o přítomnosti pedofilů v průvodu Prague Pride proběhly nejen českými, ale i slovenskými médii (a Hlavnespravy.sk, stránka klasifikovaná jako fake news, už má článek i letos). Svým působením v prostředí Prague Pride ohrožujete to, čeho jsme za sedm let usilovné práce velice pomalu dosáhli. Do podobné situace jsme byli postaveni s Leathers (tzv. kožeňáci), které si média v průvodu záměrně vybírala a stavěla na nich mediální obraz celého průvodu. Leathers však zájmy festivalu upřednostnili před zájmy vlastními a z vlastního rozhodnutí se přestali v průvodu veřejně prezentovat. Je nám líto, že podobného pochopení se nám zatím nedostalo od Vás.

S pozdravem,
Bohdana Rambousková
-----
Prague Pride z. s.
+420 606 191 154
IČO: 22842730
http://www.praguepride.cz
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 960
Dal: 310 poděkování
Dostal: 240 poděkování

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Silesia »

Bylo by fajm paní Rambouskové napsat, že ona úprava vyhlášky hl.m. Prahy se na PP nevztahuje - kdyby se vztahovala policie by zasáhla (zřejmě) a také by neškodilo jí napsat pár slov o toleranci a respektu které pro sebe chtějí ale jiným jí odpírají. (pokrytecky)
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Kasz píše:Bohdana Rambousková odpověděla:

... (a Hlavnespravy.sk, stránka klasifikovaná jako fake news, už má článek i letos) ...
Je to skutečně tak:

Toleranciu a rešpekt žiada ďalšia “sexuálna menšina”: Pedofili sa na tohtoročnom českom Gay Pride cítili neprijatí a ukrivdení (Hlavnespravy.sk)

“Pedofilnú sexuálnu menšinu doslova utláčali na slobode prejavu a práve slobodne šíriť informácie”, uvádza sa vo vyhlásení na stránkach pedofilnej komunity v Čechách. Aktivisti z radov tejto “sexuálnej menšiny” totiž na českom pochode Gay Pride nemali dovolené rozdávať letáky ani inak pôsobiť, čo komunitu pobúrilo
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od simgiran »

Co se týče Kožeňáků (Leathers.CZ), mívali i svoji akci v oficiálním programu Prague Pride pod názvem Leather Zone. Pokud vím, tak pro vypuštění své účasti se rozhodli pro to, kdy se jeden z jejich členů při Průvodu na moment svlékl a nechal se bičovat přes nahý zadek. Nebýt toho, myslím si, že by se pochodu účastnili. (Tedy minimálně někteří se účastnili i letos, jen ne pod vlajkou svého sdružení.)

Pokud každá strana popisuje incident trochu jinak, doufám, že se vedení Prague Pride pokusí zjistit, jak se věci skutečně udály. A pak se rozloučí s oním agresivním organizátorem, protože někdo takový tam nemá co dělat.

edit: Tak přímo od jednoho kožeňáka:
Hm. :/ Kožeňáci se přestali účastnit na jeden rok kvůli tomu incidentu před obecním domem. Další rok už šli, protože jsme si právě ověřili, že kožeňáci jsou pro odpůrce jenom zástěrkou a bez nich si najdou něco jiného. Takže nemělo cenu se skrývat. Jenom se tedy nehlásili jako skupina a neměli stánek, protože nové vedení bylo neschopné si to vykomunikovat. A tento rok nešli, protože už neexistují. Takže to celkem zveličují.
Uživatelský avatar
Allein
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 25
ve věku do: 50
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Kasz ♥
Příspěvky: 256
Dal: 433 poděkování
Dostal: 445 poděkování

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Allein »

Hlavnespravy.sk píše:... Slová o tolerancii a láske, ktoré počas pochodu prednášala transgenderová osoba, “zjavne nepatrili všetkým”, kritizuje neznámy autor vyhlásenia pedofilov ...
Jakýpak neznámý autor? Vždyť jsem se tam podepsala, aspoň mohli uvést můj nick, když už moje slova přeložili do slovenštiny.

Našli jsme s Kaszem ještě jedno zajímavé video, které vzniklo kvůli pedofilům na Prague Pride:

Tito uživatelé poděkovali autorovi Allein za příspěvek:
Livrey
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Myš »

Urza aby se k něčemu nevyjádřil :) Ale jako vždycky velmi věčně a kultivovaně. A jeho videa doporučím všem, co si myslí, že anarchismus je nereálný :)

Je fajn, že držíme tradici a díky další vlně letákonošů. Pro mě přestal Pride mít smysl, když si s kvůli nám změnili stanovy, to jsem na Pride jsem zanevřel. Ale považuji za správné status quo v tomto ohledu narušovat.

Škoda, že nebylo jak se o účasti na Pride dozvědět. Třeba by se našlo účastníků ještě víc.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Kasz »

Myš píše:Pro mě přestal Pride mít smysl, když si s kvůli nám změnili stanovy, to jsem na Pride jsem zanevřel.
Co vlastně v těch stanovách změnili?
Myš píše:Ale považuji za správné status quo v tomto ohledu narušovat.
My jim ale narušovat nic nechceme, chceme osvětu. *book*
Myš píše:Škoda, že nebylo jak se o účasti na Pride dozvědět. Třeba by se našlo účastníků ještě víc.
Letos to byla spíš taková rychlá domluva, Alleinka ještě ani den předtím nevěděla, jestli vůbec pojede, ale nakonec jsem ji ve 4 hodiny ráno budil na vlak. :)

Odpověděl jsem paní Rambouskové:

Vážená paní Rambousková,
děkujeme za reakci. Měl bych ještě dvě věci:

1) Píšete, že rozdávání letáků je na území památkové rezervace v MČ Praha 1 zakázáno. Můžu se zeptat, jakým předpisem či nařízením?

2) Víme, že naše tématika může být pro někoho výbušná. Zároveň si ale myslíme, že i přesto je třeba o našem tématu lidi informovat. Bohužel moc jiných možností nemáme. S úctou k LGBT komunitě, "Leathers" nezažívají ty problémy, které zažívají naši pedofilně orientovaní členové jen v důsledku toho, že cítí přitažlivost k dětem. V průvodu se naši spolupracovníci oblékají civilně, bez toho, aby na sebe museli upoutávat pozornost nějakými extravagantními kostýmy. Není nám jedno, jakými těžkostmi si procházejí pedofilové, kteří zjišťují, že je přitahují děti. Zároveň se cítíme být součástí "sexuálních menšin", jelikož úskalí LGBT lidí i naše jsou si v základu podobné - obavy z přijetí od okolí, značně stížená možnost se někomu bez obav svěřit s tím, co cítíme apod. Snad je nadmíru jasné, že nepožadujeme nic navíc, žádná extra práva, sňatky s dětmi či něco podobného. Toto je nutné lidem říct, a myslíme si, že je možné tuto problematiku lidem vysvětlit, a jak jsme již v minulých ročnících nabízeli, máme mezi sebou i odvážné členy, kteří by se nebáli veřejně vystoupit například na přednášce na téma pedofilie v rámci programu Prague Pride, jež by vedl odborník a v rámci této přednášky by pak doplnil vlastní kazuistiku náš pedofilně orientovaný člen. Myslím si, že kdybychom navázali alespoň tuto "minimální" spolupráci, naše téma by pak bylo mnohem "méně výbušné". Koneckonců i díky naší účasti v průvodu Prague Pride máme nyní v LGBT komunitě mnoho lidí, kteří nám vyjadřují podporu, jelikož pochopili, že jejich i naše problémy jsou si v podstatě podobné.

Za Československou pedofilní komunitu

Petr Kasz, hlavní administrátor
www.pedofilie-info.cz
e-mail: [email protected]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvky (celkem 4):
Allein, Gabriel Svoboda, Ajax144, Forst Jan
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 960
Dal: 310 poděkování
Dostal: 240 poděkování

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Silesia »

Osobně si myslim, že narušovat chceme a částečně chápu obavy LGBT komunity, ale když oni si s těmi tématy taaak nabíhají :-)

Pokud by totiž šlo čistě jen o osvětu, tak ta by se měla ubýrat do škol, za pracovníky ODPOD za politiky a policisty. Tam má smysl
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Kasz »

Paní Rambousková odpověděla:

Dobrý den,
k bodu 1: obecně informace zde: Reklama na území Pražské památkové rezervace Pro naši akci zákaz rozdávání letáků a reklamy pro ulice a prostory, na které jsme měli sjednáno zvláštní užívání, vyplýval z povolení a smluv, jež jsme dostali.

Bod 2) Nemám k tomu co dalšího říct, už jsme se vyjádřili. Snad bych jen dodala, že mladá žena v tričku s nápisem "Miluju pedofily" pohybující se kolem dětského vláčku působila spíš jako špatný vtip, než jako pokus o komunikaci problémů pedofilů směrem k většinové společnosti.
S pozdravem,
Bohdana



Zaregoval jsem následovně:

Dobrý den,
můžete, mi, prosím, zaslat kopii povolení či smluv, z nichž vyplývá zákaz rozdávání (jakýchkoliv) letáků? Z Nařízení č. 26/2005 Sb. hl. m. Prahy totiž vyplývá, že rozdávání nekomerčních osvětových informačních letáčků (tedy letáčků, které nejsou reklamou) zakázáno není. Zbývá tedy jedině, že by byl tento zákaz stanoven v povoleních a smlouvách, o kterých píšete.

Co se týká naší dobrovolnice, na jejím tričku neshledáváme nic závadného. Nicméně Váš e-mail jsem jí přeposlal a ona sama Vám zašle svou reakci.

Za Československou pedofilní komunitu

Petr Kasz, hlavní administrátor
www.pedofilie-info.cz
e-mail: [email protected]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvek:
Filip
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Allein
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Muži
ve věku od: 25
ve věku do: 50
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Kasz ♥
Příspěvky: 256
Dal: 433 poděkování
Dostal: 445 poděkování

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Allein »

Moje vyjádření k emailu paní Rambouskové, které jsem jí dnes zaslala:

Přeji dobrý den,

od administrátora Československé pedofilní komunity Petra Kasze jsem obdržela přeposlaný email, který jste mu napsala v 11:20 hodin dnešního dne. Jelikož se tam pojednávalo také o mně a o mém tričku, které jsem měla v daný den průvodu na sobě, myslím, že by bylo vhodné, kdybych se k tomu taktéž vyjádřila.

Píšete, že na onom fialovém tričku má být nápis „Miluji pedofily“, nicméně tomu tak opravdu není. Pedofilové jsou celkem početná skupina, ve které se vyskytují lidé mnozí – stejně jako v běžné společnosti. Na Prague Pride jsem šla, abych podpořila ty pedofily, kteří cítí lásku k dětem, ale dětem neubližují – a dále abych pomohla osvětě pro ty pedofily, kteří si sice uvědomují svou náklonnost k dětem, ale při návštěvě Prague Pride (jehož cíle jinak podporuji) sice uvidí, že je normální být homosexuál, transgender apod., ale nedozví se, že i jako pedofil může žít šťastný život, aniž by musel komukoliv ublížit. Že ani jako pedofil není automaticky špatný.

Na onom tričku je nápis „Miluji pedofila“ a pod ním podnadpis „I to je láska“, který nebyl na fotce vidět. Možná by Váš organizátor udělal lépe, kdyby se nás zeptal, zda fotku může pořídit – nemusel by pak fotku pořizovat pokoutně a nápis na tričku by se zachytil tak, že by o něm zbytečně nevznikaly spekulace. Dané tričko jsem si pořídila na festival Prague Pride minulý rok, jelikož tématem loňského festivalu byla láska. Proto je také nápis na lásku zaměřený.

Jak jsem psala, na daném tričku neříkám, že miluji všechny pedofily, protože i mezi pedofily se jako mezi běžnými lidmi najdou lidé, kteří se chovají nevhodně, porušují zákony nebo ubližují dětem. Ačkoliv jsem jich v komunitě ČEPEK mnoho neregistrovala, nedělám si iluze, že takoví lidé nejsou. Stejně jako si nedělám iluze, že všichni heterosexuálové, homosexuálové, bisexuálové a jinak orientovaní lidé dodržují zákony a nikdy se nedopustili násilí na jiném člověku. Lidé jsou jen lidé – a někteří jsou dobří a zaslouží si toleranci a respekt, a jiní se chovají špatným způsobem a tolerance k jejich chování není možná.

Daný nápis, že miluji pedofila, jsem na své tričko umístila, protože se jednalo o jednoho konkrétního pedofila – mého přítele, který je heterosexuální pedofil s hlavní preferencí děvčat 4-12 let. Již několik let pracuje jako učitel na základní škole a nikdy dítě nezneužil a jako administrátor Československé pedofilní komunity snaží lidem pomáhat. Naopak se snažil najít si dospělou přítelkyni, se kterou by mohl mít plnohodnotný vztah a plánovat budoucnost – včetně své vlastní rodiny. S daným pedofilem (a jak je asi s textu zjevné, tak právě s panem Petrem Kaszem) jsem ve vztahu již více než dva roky, což je doba, za kterou jsem byla s jeho orientací dostatečně obeznámena, stejně jako s cíli komunity, kterou vede.

Tyto cíle komunity podporuji, ale rozhodně nemůžu říct, že bych pedofily milovala. Miluji jednoho konkrétního pedofila, stejně jako homosexuál může milovat svého konkrétního homosexuálního partnera. Jak uváděly transparenty jiných lidí chodících v průvodu – láska není špatná. Milovat někoho nemůže být špatné, ať už je to dospělý, ať už je to dítě, ať už je to třeba zvíře – špatné je jim ubližovat nebo dělat věci, které by jim potenciálně ublížit mohly.

Nějakých dětí jsem si skutečně nijak nevšimla, jelikož letáčky jsem dávala lidem dospělým, ani nevím, že tam byl nějaký dětský vláček. Předpokládám, že ony děti tam byly se svými zákonnými zástupci, kteří jim účast povolili. Prague Pride je přeci jen festival týkající se témat LGBT, na který přijdou nejen skupiny v tomto názvu obsažené (Lesby, Gayové, Bisexuálové a Transgender), ale přijdou i osoby z jiných sexuálních menšin. Možná by děti pohoršili spíše lidé, kteří se po Prague Pride promenádovali polonazí nebo jiné lidi objímali s kondomem nalepeným na okurce (takové člověka jsme na Pride potkali minulý rok). Ale i to tak nějak patří k Prague Pride, protože by to měl být festival nejen osvětový, ale i festival pohody a legrace. A k legraci nějaká ta šílenost patří.

Myslím, že rodič (nebo jiný zákonný zástupce), který na Prague Pride přijde se svým dítětem a nebo jej na Prague Pride pustí, musí být připraven na to, že jeho dítě se tam nesetká jen s formálně oblečenými lidmi, ale i lidmi v „ujetých“ a možná i pro dětské oči nevhodných kostýmech, s lidmi v opilosti užívajících si legraci, že jim trochu ujedou zábrany, anebo lidmi, kteří prostě rozdávají slušné letáčky a na tričku mají napsáno, že někoho milují. Konec konců, v letech minulých několika médii proběhlo, že se i pedofilní sexuální menšina zúčastnila Prague Pride, takže rodič v tomto festivalu zainteresovaný na tyto informace pravděpodobně již narazil.

A abych to tak nějak zakončila, tak že někomu vadí ono tričko – na to mě nikdo neupozornil, ani anglický a ani český organizátor, dokonce ani PČR. Pokud s tím někdo problém měl, měl za mnou přijít a požádat mě, zda bych ono tričko nezahalila – kolem pasu jsem měla košili a pokud by mě někdo slušně požádal, neměla bych se zakrytím nápisů problém, ačkoliv bych se ho dotazovala, proč si myslí, že bych tak měla učinit.

I když jsme byli ve skupině, která rozdávala informační letáčky o pedofilii, jsme jenom lidé, kteří jsou schopní se slušně domluvit na kompromisech, když někomu vadí naše počínání. Domluvou ale není to, že jsou naše letáčky roztrhány, my sami jsme pronásledováni jako štvaná zvěř a nakonec pokoutně foceni bez povolení. Kdyby za námi Váš anglický organizátor normálně přišel a nechal si letáčky vysvětlit (a že jsme se o to několikrát sami pokoušeli) nebo nám slušnou formou oznámil, že město Praha vyhláškou zakázalo rozdávání informačních letáčků, nemuselo by k ničemu z toho dojít. Ostatní lidé s našimi letáčky problém neměli, většinou se zasmáli, když jej dostali do rukou.

Věřím, že v budoucnu snad někdy budou tolerance a respekt opravdu poskytovány všem osobám bez rozdílu, ať už se jim líbí padesátiletí muži, třicetileté ženy nebo desetileté děti. A že se i vedení Prague Pride naučí rozlišovat a podporovat rozdíl mezi lidmi, kteří se narodili takoví, jací se narodili, a mezi lidmi, kteří někomu ubližují.

S pozdravem,

Allein,
nepedofilní účastnice průvodu podporující aktivity a cíle komunity
Tito uživatelé poděkovali autorovi Allein za příspěvky (celkem 5):
Gabriel Svoboda, Filip, simgiran, Kasz, Livrey
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Ve slovenském internetovém rádiu InfoVojna se rovněž zmínili o naší účasti na letošním Prague Pride: http://play.infovojna.sk/?id=2881 (od 139. minuty, časová osa je kulatá, ne vodorovná)

Ale v podstatě jen přečetli článek od Allein, článek od Marie Feryny a článek z Hlavných správ, nemá to téměř žádnou přidanou hodnotu.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Martin Fafejta
Registrovaný uživatel
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem sociolog, který se zabývá problematikou sexuálních menšin.
Příspěvky: 19
Dostal: 35 poděkování

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Martin Fafejta »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Fafejta za příspěvky (celkem 2):
Allein, Kasz
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Myš »

Kasz píše:
Myš píše:Pro mě přestal Pride mít smysl, když si s kvůli nám změnili stanovy, to jsem na Pride jsem zanevřel.
Co vlastně v těch stanovách změnili?
Viz mé citace ze stanov platných před rokem 2015, které jsem používal v argumentaci v roce 2014. Svoji agendu si po úpravě stanov nastavili výslovně na LGBT.
Myš píše:Ale považuji za správné status quo v tomto ohledu narušovat.
Kasz píše:My jim ale narušovat nic nechceme, chceme osvětu. *book*
Tato osvěta přece nemá jiný cíl, než narušení statusu quo - současného stavu, protože současný stav diskuse a informovanosti není dostatečný.

Jinak to s dodatkem ve smlouvě paní Rambouskové věřím. Psala mi o tom už při naší komunikaci v roce 2014.
Naposledy upravil(a) Myš dne čtvrtek 17. 8. 2017, 1:19:06, celkem upraveno 1 x.
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Kasz »

Bohdana Rambousková opět odpověděla:

Dobrý den,
předpokládám, že dokument byste našel i na webových stránkách magistrátu, ale posílám jeho výňatek v příloze. Jedná se o bod 7 na straně 2 Rozhodnutí.

Z vyjádření našich právníků vyplývá, že Rozhodnutí magistrátu zakazuje v rámci průvodu použití jakékoli formy reklamy, kdy v souladu s nařízením č. 26/2005 Sb. hl. m. Prahy, v platném znění, a zákonem č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, se za reklamu šířenou na veřejně přístupných místech mimo provozovny rozumí i rozdávání letáků a jiných tištěných propagačních materiálů.

Vaše počínání tak bylo v rozporu s příslušným rozhodnutím a právními předpisy, kdy v případě průvodu Prague Pride se v důsledku rozhodnutí magistrátu nepoužije výjimka uvedená v nařízení. V souvislosti s tímto faktem je také důležité upozornit na Vaši zákonnou povinnost jakožto účastníka shromáždění, kdy během shromáždění musí účastníci dbát všech pokynů svolavatele a pořadatelů k zajištění řádného a pokojného průběhu shromáždění a zdržet se všeho, co by narušilo řádný a pokojný průběh shromáždění. Řádný a pokojný průběh shromáždění pak představuje i dodržování příslušných právních předpisů a povinností.

S pozdravem,
Bohdana

Příloha: http://www.pedofilie-info.cz/wp-content/uploads/2017/08/SCAN_20170816_162427668.pdf


Moje odpověď:

Dobrý den,
už v předchozích textech jsem psal, že naše letáčky nejsou reklamou, což vyplývá ze zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy: "Reklamou se rozumí oznámení, předvedení či jiná prezentace šířené zejména komunikačními médii, mající za cíl podporu podnikatelské činnosti, zejména podporu spotřeby nebo prodeje zboží, výstavby, pronájmu nebo prodeje nemovitostí, prodeje nebo využití práv nebo závazků, podporu poskytování služeb, propagaci ochranné známky,1a) pokud není dále stanoveno jinak."

Vámi zmiňovaný bod 7 na straně 2 Rozhodnutí Hlavního města Prahy, jež uvádí "V rámci průvodu nebude umísťováno žádné zařízení, při akci nebude uskutečňován prodej (ani vstupenek), nebude použita žádná reklama.", se na naše letáčky opět nevztahuje, protože tyto, jak už jsem napsal výše, nejsou reklamou.

Co se týká naší zákonné povinnosti podle § 7 zákona č. 84/1990 Sb., o právu shromažďovacím, "dbát pokynů svolavatele a pořadatelů podle § 6 a zdržet se vššeho, co by naruššilo řádný a pokojný průběh shromáždění", tuto si nelze vykládat tak, že jsou účastníci shromáždění povinni dbát jakýchkoliv pokynů svolavatele a pořadatelů, nýbrž jen takových pokynů, které "svolavatel vydává přímo nebo s pomocí pořadatelů účastníkům k zajišštění řádného průběhu shromáždění" (§ 6, odst. 4), protože je povinen "dbát o pokojný průběh shromáždění a činit opatření, aby nebyl naruššován" (§ 6, odst. 5, písm. e).

Rozdávání informativních letáčků nemá za cíl narušit pokojný průběh shromáždění, a ani ho nenarušuje, letošní účast byla naše pátá a nikdy k narušení pokojného průběhu shromáždění z toho důvodu, že rozdáváme informativní letáčky, nedošlo.

Součástí shromáždění mohou být i lidé, s nimiž pořadatel nesouhlasí. Proto pokud nenarušují pokojný průběh shromáždění, pořadatel jim nemůže bránit v přístupu na shromáždění či jim bránit ve sdílení či šíření informací. Podle § 1 odst. 2 "výkon práva se pokojně shromažďovat slouží k využívání svobody projevu a dalšších ústavních práv a svobod, k výměně informací a názorů a k účasti na řeššení veřejných a jiných společných záležitostí vyjádřením postojů a stanovisek."

Z výše uvedeného vyplývá, že rozdáváním informativních letáčků zcela legálně využíváme naše právo na svobodu projevu a šíření informací. Naše letáčky nejsou reklamou a jejich rozdávání nijak nenarušuje a ani nikdy v minulosti nenarušilo pokojný průběh shromáždění.

Prostřednictvím našeho spolupracovníka nejspíš ještě požádáme o vyjádření k naší konkrétní situaci i některé úřady. Pokud by vadilo rozdávání informativních letáčků, zřejmě bychom se v příštím ročníku Prague Pride vrátili k použití transparentu, jako tomu bylo před čtyřmi lety.

Na závěr si ještě dovolím poukázat na rozpor, kdy hlásáte toleranci a respekt, avšak nyní po výměně několika e-mailů se mi skutečně zdá, že to jsou jen planá slova, jak to trefně vyjádřila v nadpisu článku naše spolupracovnice Allein.

Za Československou pedofilní komunitu

Petr Kasz, hlavní administrátor
www.pedofilie-info.cz
e-mail: [email protected]
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvky (celkem 2):
Allein, Gabriel Svoboda
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Mám
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Všimli jste si letos, kolik se urodilo jmelí?
Příspěvky: 906
Dal: 145 poděkování
Dostal: 822 poděkování

Re: Prague Pride 2017 – Tolerance a respekt? ...

Nový příspěvek od Myš »

Allein píše:
A abych to tak nějak zakončila,

Věřím, že v budoucnu snad někdy budou tolerance a respekt opravdu poskytovány všem osobám bez rozdílu, ať už se jim líbí padesátiletí muži, třicetileté ženy nebo desetileté děti. A že se i vedení Prague Pride naučí rozlišovat a podporovat rozdíl mezi lidmi, kteří se narodili takoví, jací se narodili, a mezi lidmi, kteří někomu ubližují.

S pozdravem,

Allein,
nepedofilní účastnice průvodu podporující aktivity a cíle komunity[/color]
Vedení Pride, ač rozdíl mezi pedofilem a někým, kdo zneužije, jistě chápou, se nemusí podílet na osvětě našeho tématu...
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host