Můj úvod a představení se

Sekce pro příspěvky nových členů fóra - po registraci zde založte nové téma a prozraďte nám pár drobností o sobě, nebo nás jen pozdravte!
Paulie86
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 12
ve věku do: 35
Dal: 11 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Můj úvod a představení se

Nový příspěvek od Paulie86 » úterý 1. 1. 2019, 1:32:59

Ahoj, zdravím Vás a chci vám o sobě něco říct. Je mi čerstvě 32. Jsem normálně na ženy plus minus ve svém věku, nikdy jsem nekoukal ani po klucích, ani po holkách "pod zákonem". Ale teď se trochu něco změnilo.
Příběh začal tím, že jsem se v tomto létě takhle vydal se s kámoši vykoupat na přehradu. Sranda, pivo, však to znáte.
Viděl jsem ze břehu, jak se tam ve vodě někdo plácá a topí se. Tak jsem tam vběhl, vletěl do vody a vytáhl ho ven. Byl to kluk, tehdy 12, teď už 13. Dostal křeč do nohy a nemohl plavat (to jsem zjistil až potom o co šlo), na břehu jsme ho pak rozdýchali a probrali, byl naštěstí v pořádku. Doběhla jeho máma (svobodná matka), s kterou tam byl, ujistila se že je synek v pořádku a moc mi děkovala, že jsem mu zachránil život. Nedělal jsem z toho žádné hrdinství, ale trvala na pozvání na oběd, a tak to celé začalo.
Strašně jsme se skamarádili, máme hodně společných zájmů a je se mnou mnohem radši než se svými vrstevníky, i jeho matka je za to překvapivě ráda, vůbec jí nevadí věkový rozdíl ani to, že se vídáme tak často.
Proč sem vlastně píšu? Já jsem se do toho kluka asi zamiloval. Ne proto, že je mu tolik, kolik mu je, ale tak nějak "osobnostně". Mám pocit, že i on ke mě cítí něco "víc"" než jen kamarádství, akorát ani jeden z nás to nechceme dát najevo. Úsměvy, z jeho strany dotyky jakoby nenápadné... A tak přemýšlím, jestliže mezi vás vůbec patřím. Nevím co dál napsat, možná chci radu, možná si ujasnit situaci, ale každopádně si popovídat a vyjádřit podporu, možná vám i nějak pomoct.
podivin
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 2
ve věku do: 40
Dal: 33 poděkování
Dostal: 23 poděkování

Re: Můj úvod a představení se

Nový příspěvek od podivin » úterý 1. 1. 2019, 4:06:28

Paulie86 píše:Strašně jsme se skamarádili, máme hodně společných zájmů a je se mnou mnohem radši než se svými vrstevníky, i jeho matka je za to překvapivě ráda, vůbec jí nevadí věkový rozdíl ani to, že se vídáme tak často.
Proč sem vlastně píšu? Já jsem se do toho kluka asi zamiloval. Ne proto, že je mu tolik, kolik mu je, ale tak nějak "osobnostně". Mám pocit, že i on ke mě cítí něco "víc"" než jen kamarádství, akorát ani jeden z nás to nechceme dát najevo. Úsměvy, z jeho strany dotyky jakoby nenápadné... A tak přemýšlím, jestliže mezi vás vůbec patřím. Nevím co dál napsat, možná chci radu, možná si ujasnit situaci, ale každopádně si popovídat a vyjádřit podporu, možná vám i nějak pomoct.
Nejsem profík, abych se vyjádřil přesně, to by musel asi sexuolog na testu, ale připadají mi dvě možnosti. Buď jsi rád, že jsi našel "syna", pro kterého jsi vzorem, nebo ses opravdu zamiloval, možná proto, že jsi ho viděl tak oslabeného a zranitelného.

Z jeho strany to může být buď vděk za záchranu, ale možné je také, že mu chybí otec a v tobě ho teď našel, tomu by napovídalo, jestli žije jen s matkou.

Težko říct, jestli je to u něj láska, to by přesně asi musel taky určit psycholog nebo sexuolog. Jen jsem napsal domněnky, co by to mohlo být.

Možná to sleduj, jestli se s nima budeš dál i častějc stýkat a kdybyste začal jeden z vás začal dělat nějaké sexualní narážky, tak pak asi ten sexuolog. Snad ti ještě někdo napíše, kdybych náhodou psal blbosti. Jsem tu taky ještě zelenáč.

Ať je to jakkoliv a nebude to směřovat k tomu, že bys mu oblížil nebo ho nějak zneužil, tak to vypadá jako krásnej vztah (ať pedofilní nebo otcovský) a buď za něj rád, protože se pedofilům moc často nepodaří takovýhle vztah s dítětem najít.

Rozhodně ikdybys nebyl pedo, tak sem i tak můžeš chodit:-)
Marco Freeman
Administrátor
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Dal: 813 poděkování
Dostal: 1528 poděkování

Nový příspěvek od Marco Freeman » úterý 1. 1. 2019, 15:48:10

Milý Paulie,

orientace je různorodá. Není podstatné, do jaké "škatulky" se zařadíš, jestli jsi pedofil nebo nejsi. Důležité je to, abys dokázal svou orientaci zvládat. Ať už mezi tebou a dotyčným chlapcem je vztah jakýkoliv, je důležité, abys nepřekročil hranici. Je pořád ještě dítě, které se nevyzná ani v sobě a ani ve své orientaci. Pokud by ses rozhodl k němu přistupovat jako k dospělému, tedy bys s ním provozoval nějaké sexuální aktivity, mohl bys mu ublížit.

V prvé řadě bys mohl ublížit jeho psychosexuálnímu vývoji, což by vedlo k jeho vlastním pozdějším pochybnostem o orientaci a sobě samém. V druhé řadě by si za pár let mohl uvědomit, že sexuální kontakt s někým dospělým ve 13 letech není v pořádku a mohlo by mu ublížit toto zjištění, poněvadž by o tom přemýšlel jako o zradě. Pak dochází k pozdějšímu traumatu. A v třetí řadě by mohlo dojít k prozrazení a následnému sekundárnímu traumatu, kdy by měl problém se svým okolím, a navíc by ho vyšetřovala policie - a výslechy a vyšetřování jsou velice stresující.

Takže bych ti doporučil být malému dobrým kamarádem nebo strýcem/druhým otcem, být mu nablízku, když bude vyrůstat. A pokud přece jen budeš chtít tento vztah na romantické bázi, pro dobro vás všech počkej, až mu bude alespoň 15 let. A do té doby pro něj buď jen kamarád.

Přeji ti vše dobré,
Marco Freeman,
administrátor komunity ČEPEK

Kontakt: Marco.Freeman@protonmail.com
Filip
Člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Dal: 655 poděkování
Dostal: 332 poděkování

Nový příspěvek od Filip » úterý 1. 1. 2019, 20:06:46

Ahoj Paulie86. Vítam ťa na čepeku. K tomu tvojmu problému napíšem asi toto. Niekedy sa stane, že pocítime silné city k osobám, ktoré nás normálne nepriťahujú.
Paulie86
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Paulie86 » středa 2. 1. 2019, 20:29:22

Děkuju vám za rady. Určitě mu nechci nijak ublížit, ani nemám snahu ho nějak "dotáhnout do postele", prostě ho mám rád jako člověka a ty city jsou silnější než u kamaráda, a samotnému je mi z toho trapně. Ale on sám se ke mě má a hlásí. Já si toho vážím a jsem za jeho důvěru moc vděčný, ale mám z toho bordel v hlavě, cítím zkrátka něco víc než jen kamarádské city. A potíž je v tom, že on asi taky, pohledy do očí, mrknutí, takové to jakoby "kamarádské" drcnutí ramenem, culí se na mě jako měsíček, u televize mi hodí hlavu na rameno a tak.
Silesia
Registrovaný uživatel
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Dal: 341 poděkování
Dostal: 147 poděkování

Nový příspěvek od Silesia » čtvrtek 3. 1. 2019, 7:10:28

Ahoj, předmě ti k tomu vztahu chci moc pogratulovat. Užívej si ho i Jemu i sobě toho může mnoho dát. Důvodů z jeho strany proč je mu s tebou dobře může být více. Může toužit po mužském vzoru, může hledat odpovědi na otázky co on se sebou a nebo prostě chce jen příjemnou a milou společnost někoho před kým se nemusí vytahovat a něco mu dokazovat, prostě proto že toho druhého to nezajímá, protože ty ho respektuješ takového jaký je.

Buď mu oporou a buď tu pro něj dokud to bude potřebovat a chtít to.

Na zbytek se vykašli. Dokud se oba bavíte a neskončíte u něčeho co se nemá, je to jedno.
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: kasz@protonmail.com
Výkřik do tmy: Alleinka ♥
Dal: 1148 poděkování
Dostal: 2412 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Kasz » čtvrtek 3. 1. 2019, 13:38:04

Paulie86 píše:Děkuju vám za rady. Určitě mu nechci nijak ublížit, ani nemám snahu ho nějak "dotáhnout do postele", prostě ho mám rád jako člověka a ty city jsou silnější než u kamaráda, a samotnému je mi z toho trapně. Ale on sám se ke mě má a hlásí. Já si toho vážím a jsem za jeho důvěru moc vděčný, ale mám z toho bordel v hlavě, cítím zkrátka něco víc než jen kamarádské city. A potíž je v tom, že on asi taky, pohledy do očí, mrknutí, takové to jakoby "kamarádské" drcnutí ramenem, culí se na mě jako měsíček, u televize mi hodí hlavu na rameno a tak.
On tě určitě vnímá jen jako "lepšího" kamaráda, z jeho strany v tom nebude nic "víc". Že to skrz svou sexualitu vnímáš jinak, je třeba mít v patrnosti a zároveň si přitom udržet zdravý úsudek. 13letí kluci se prostě takto k bližším kamarádům běžně chovají, a z jejich strany v tom určitě nic "víc" není.
Paulie86
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Paulie86 » čtvrtek 3. 1. 2019, 15:05:36

Právě že, normálně vůči ostatním (co jsem tak vypozoroval) je to takový studený čumák a spíš si drží odstup. K nikomu jinému se takhle "nelísá". Není to takhle od začátku, ale poslední cca dva měsíce, začal s tím sám od sebe, nemyslím si že bych tomu šel nějak naproti.
Možná to je z jeho strany fakt jen čistě kamarádská náklonnost a nic "homosexuálního" v tom není, ale nevím - třeba ta hlava na rameni mi už připadá taková hodně "na hraně". Ono by se toho našlo víc, pokaždé je to jeho iniciativa, ale žádné osahávání nebo něco vysloveně intimního, to zas ne. Ale přiznám se bez mučení, že se tomu nebráním a je mi taková "pozornost" příjemná. Jinak když něco takového, dělám jako že se nic neděje. Akorát je mi někdy takové docela trapné, že on ty cukrbliky dělá klidně i před matkou, ale ta to naštěstí asi považuje jen za nějaké pubertální blbnutí, usměje se tomu a neřeší to.
Pokud jde o právní stránku a zákonné limity a důsledky, jsem skoro dva roky přísedícím u soudu a vím moc dobře, kde jsou moje meze a co by hrozilo, kdyby se překročily.
Myš
Čestný člen skupiny ČEPEK
ve věku od: 5
ve věku do: 15
Kontakt: myscepek@seznam.cz
Dal: 143 poděkování
Dostal: 550 poděkování

Nový příspěvek od Myš » čtvrtek 3. 1. 2019, 23:16:04

Ahoj Paulie. Asi každý boylover (dobře, alespoň já určitě :) má někdy představ, že zachrání nebo výrazně a pozitivně zasáhne do života nějakému kutíkovi a rozvine se mezi nimi pouto. Krásně se to čte a asociuje to ve mě vzpomínku na blízké přátelství s jedním z chlapcem z dětského domova.

Myslím, že i 13 let kluk může cítit i zamilovanost. Už jsem okolo sebe seznal pár skutečných příběhů, které tomu napovídají. Ale to samozřejmě neznamená, že to tak je vždycky a je mnohem pravděpodobnější, že v tobě má oporu, mužský vzor/tátu a dobrého kamaráda. Ať už je to jakkoli, jak už psal Marco, milovat ho můžeš platonicky.

Nemám moc jiného co říci. Přeji ti, ať jsi klukovi dobrým kamarádem i nadále. Ale nedá mi to se nezeptat. Když si představíš, že je tomu klukovi třeba 17, jak na tebe ta představa působí? Nebo kdybys vytáhl z vody dvanáctiletou/dvacetiletou holku a taky jste měli podobné zájmy a charakterově se ti líbila?

Ptám se, protože někdo se skutečně dokáže zamilovat bez ohledu na věk a pohlaví (alias pansexualita)
"Life is a waterfall, we're one in the river and one again after the fall
swimming through the void we hear the word
we lose ourselves but we find it all..."
SOAD
Paulie86
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Paulie86 » pátek 4. 1. 2019, 10:03:18

Tak to netuším, nedokážu odpovědět... Jinak normálně se koukám po holkách, nepozoruju na sobě, že bych si nějak zvlášť všímal kluků v tomhle věku. Pokud jde o ten věkový limit co mám v profilu, tak ani nevím proč jsem to tam napsal, asi v podstatě kvůli němu.
Já právě nějak nedokážu posoudit tu hranici, jaké projevy (fyzické, verbální) z jeho strany mám považovat ještě za "normální" a co už by znamenalo něco víc. Mě připadá, že těch s prominutím "gay signálů" je během těch posledních dvou měsíců strašně moc.
Jako samozřejmě, i kdybych to věděl na sto procent, tak to neznamená že po něm vystartuju, přece jen pořád je mu 13 a něco, to bych byl leda idiot. Na to ho mám moc rád, abych to podělal nějakou blbinou. Jen bych rád nějak "nenápadně" zjistil, jak se věci mají.
Paulie86
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Paulie86 » pátek 4. 1. 2019, 10:11:20

Jinak představa že by mu bylo 17 na mě působí úplně normálně, myslím že by to bylo stejné. Cokoliv k němu cítím, je kvůli jeho osobnosti a povaze (fyzicky taky, i když potom nechápu proč jiní kluci mi neříkají nic), ne kvůli věku. On je celkově takový o dost vyspělejší a samostatnější než jiní v tomhle věku, má takové už spíš "dospělé" myšlení a zájmy, tak asi tím mě zaujal, a možná i proto si celkově víc rozumí se staršími lidmi než se spolužáky.
Paulie86
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Paulie86 » pondělí 7. 1. 2019, 3:52:32

Namátkou pár situací, abyste měli představu o co jde:
1) byli jsme u nich doma (pomáhal jsem mu odpoledne po škole s angličtinou a byl jsem domluvený s jeho máti, že počkám až se vrátí večer z práce a kdyžtak mu udělám něco k večeři), stál jsem u sporáku a chystal jsem jídlo, on došel za mnou, vzal mě zezadu kolem pasu, tak se na mě jako nalepil, usmál se a ptá se co to bude až to bude, tak jsem mu odpověděl, on hodil zase ten jeho úsměv a šel si po svých,
2) sedím na kraji pohovky, koukám na televizi, on byl mezitím odběhlý a vrátil se s mobilem, že chce ukázat jak se něco na tom dělá, a sedl si mi u toho na klín resp. na jedno stehno (přitom vedle bylo místa dost nebo mohl stát), já jsem mu teda řekl co a jak s tím, řekl dík, usmál se, zamrkal na mě a sednul si vedle, mobil dal na stůl, opřel se o mě, hlavu na rameno a koukali jsme na televizi dál,
3) že vedle mě sedí opřený s hlavou na rameni, to dělá ty poslední dva měsíce docela často, když takhle koukáme na nějaký film. Když to bylo poprvé, tak jsem si prostě říkal že měl zrovna jen nějakou "slabší chvilku", ale ono se to začalo opakovat, i když nepůsobí dojmem, že by měl nějaké problémy a potřeboval by "utěšit".
4) nedávno jsem měl narozeniny, tak mi napřed psal přání přes Messenger s dodatkem "a posílám pusu", u toho smajlík a srdíčko... Celkově mi občas takhle píše, že mu chybím, že se na mě těší a podobné "cukrování".
Atd atd... To je prakticky pokaždé něco.

Vždycky je to jeho iniciativa, já s tím nikdy nezačínám. Tak opravdu nevím, co si o tom mám myslet. Kdyby to byl takový ten potrhlý typ puberťáka a dělal to na každého, tak bych to asi neřešil, ale tohle je čistě jen ke mě a jinak se chová docela umírněně a racionálně. Ale možná je chyba jen ve mě, že mám hned tendenci vidět v tom něco, co vůbec není. Rozhodně to nechci nějakou blbostí zkazit, takže ptát se ho přímo nebo na něj něco zkoušet, to z mé strany nepřipadá v úvahu.

Budu rád za názory.
Silesia
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Silesia » pondělí 7. 1. 2019, 13:29:28

Ahoj Buď zkouší reakci.
Nebo je gay a neví co si o tom myslet

Opatrně bych zkusil zjistit jeho názory ...

Pochybuju že tím nic nesleduje pokud se k jiným chová jinak.
Kasz
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Kasz » pondělí 7. 1. 2019, 20:55:14

Silesia píše:Pochybuju že tím nic nesleduje pokud se k jiným chová jinak.
Pedofil vidí i trávu růst... Já bych žádné jeho názory nezjišťoval, 12letí i 13letí kluci se věší, sedají na klín, tulí se. Je to běžné chování, jsou na pomezí mezi dítětem a dospělým, v určitých situacích se proto chovají stále jako děti. Určitě bych si nemyslel, že tím něco sleduje.
Paulie86
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Paulie86 » pondělí 7. 1. 2019, 21:33:30

Silesia píše:Ahoj Buď zkouší reakci.
Nebo je gay a neví co si o tom myslet

Opatrně bych zkusil zjistit jeho názory ...

Pochybuju že tím nic nesleduje pokud se k jiným chová jinak.
Dík za názor.
Zkouší reakci v jakém slova smyslu? Jestli se jako chytím?
A co myslíš tím "nenápadně zjistit jeho názory"? Nerad bych zas ze sebe udělal nějakého vola.
Chování ke mě a k jiným je jak nebe a dudy, je sice kamarádský a nekonfliktní, se všemi vychází, ale takhle důvěrně se nechová k nikomu jinému.
Na mě to prostě působí dojmem, že se mi snaží něco "naznačit", ale nechce mluvit otevřeně a zároveň si nechává zadní vrátka, aby se z toho mohl kdyžtak vymluvit.
Silesia
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Silesia » úterý 8. 1. 2019, 9:41:25

To ie ono. On ti prostě důvěřuje.
Taky je pravda že je na pomezí dětství a puberty a buď prostě chce chlapský vzor a v tom se zjeví někdo kdo mu zachrání život tak je jasné že mu je vděčný a zároveň by s ním chtěl řešit to co se s tátou pokud je řeší - holky nebo kluci, střílečka, air soft... cokoli na co se spíš hodi chlap než matka byť milující..

Takže bych se ho fakt zeptal co vlastně jde mě chce. Ze si ceníš vašeho přátelství, a rád bys věděl co od tebe očekává. Tim dotazem podle mého názoru nic nezkazíš. Nenaráží totiž explicitně na jeho sexualitu v ní může mít díky věku ještě trochou zmatek, ale jisté vodítko dostaneš.
Paulie86
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Paulie86 » úterý 8. 1. 2019, 15:00:37

Silesia píše:To ie ono. On ti prostě důvěřuje.
Taky je pravda že je na pomezí dětství a puberty a buď prostě chce chlapský vzor a v tom se zjeví někdo kdo mu zachrání život tak je jasné že mu je vděčný a zároveň by s ním chtěl řešit to co se s tátou pokud je řeší - holky nebo kluci, střílečka, air soft... cokoli na co se spíš hodi chlap než matka byť milující..

Takže bych se ho fakt zeptal co vlastně jde mě chce. Ze si ceníš vašeho přátelství, a rád bys věděl co od tebe očekává. Tim dotazem podle mého názoru nic nezkazíš. Nenaráží totiž explicitně na jeho sexualitu v ní může mít díky věku ještě trochou zmatek, ale jisté vodítko dostaneš.
No, já ti nevím, přemýšlel jsem o tom, ale snad by možná bylo lepší nechat ho tak, aspoň prozatím, a nevrtat do něho. Ať už je to s ním v tomto směru jakkoliv, nepůsobí dojmem, že by ho něco trápilo. Pokud bude chtít, ať mi to radši řekne sám a mezitím si to srovná v hlavě. Je pohoda a klid, tak proč to zbytečně komplikovat, pokud to není nutné...
Taky nejsem žádný velký psycholog, mám občas trochu plechovou hubu a taktnost není zrovna moje nejsilnější stránka... Krom toho, nerad bych mu nechtěně něco vsugeroval, pokud si sám není jistý.

Ale v každém případě díky všem za postřehy, je fajn slyšet názor od někoho jiného.
Silesia
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Silesia » úterý 8. 1. 2019, 21:27:15

Ok ale i kdyby nic ty bys nechtěl vědět co on chce za co by byl rád? Mě by to hlavou vrtalo (nevím do té situace jsem se nedostal) a hlavně jedině tak to buď bude moci dostat a nebo se dozví, že to co by očekával není možné protože..... (něco), ale jde to třeba zkusit vyřešit jinak a domluvíte se jak...

ale jak píšu je to jen návrh./ možnost
Kasz
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Kasz » úterý 8. 1. 2019, 22:44:12

Paulie86 píše:No, já ti nevím, přemýšlel jsem o tom, ale snad by možná bylo lepší nechat ho tak, aspoň prozatím, a nevrtat do něho. Ať už je to s ním v tomto směru jakkoliv, nepůsobí dojmem, že by ho něco trápilo. Pokud bude chtít, ať mi to radši řekne sám a mezitím si to srovná v hlavě. Je pohoda a klid, tak proč to zbytečně komplikovat, pokud to není nutné...
Taky nejsem žádný velký psycholog, mám občas trochu plechovou hubu a taktnost není zrovna moje nejsilnější stránka... Krom toho, nerad bych mu nechtěně něco vsugeroval, pokud si sám není jistý.
V tomto s tebou plně souhlasím, určitě bude lepší "držet se zpět".
Paulie86
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Paulie86 » středa 9. 1. 2019, 0:25:07

Silesia píše:Ok ale i kdyby nic ty bys nechtěl vědět co on chce za co by byl rád? Mě by to hlavou vrtalo (nevím do té situace jsem se nedostal) a hlavně jedině tak to buď bude moci dostat a nebo se dozví, že to co by očekával není možné protože..... (něco), ale jde to třeba zkusit vyřešit jinak a domluvíte se jak...

ale jak píšu je to jen návrh./ možnost
Ale to chci, ale zas ne za každou cenu a taky si zrovna nechci úplně hrát na poručíka Columba. Myslel jsem spíš pokusit se zjistit stav věci pokud možno nenápadně a bez "ztráty kytičky" a podle toho se zařídit. Na hru s otevřenými kartami je podle mě času dost.

"Takže bych se ho fakt zeptal co vlastně jde mě chce. Ze si ceníš vašeho přátelství, a rád bys věděl co od tebe očekává. Tim dotazem podle mého názoru nic nezkazíš. Nenaráží totiž explicitně na jeho sexualitu..."
Nevím, ale zrovna takovým dotazem se toho dá imho zkazit docela dost a na jeho sexualitu to naráží dost zřetelně.
Já myslím že názor Kasz není úplně od věci, a bude lepší aspoň nějakou dobu zachovat ten status quo a případnou iniciativu v tomto směru nechat na něm.
Odpovědět