Prosba o spolupráci s forografkou Ditou Pepe

Žádosti a návrhy pro účast komunity ČEPEK na projektu, studii, odborné práci či výzkumu - v případě zájmu se nezdráhejte založit téma a požádat o spolupráci!
Martin Fafejta
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Kontakt: martin.fafejta@upol.cz
Výkřik do tmy: Jsem sociolog, který se zabývá problematikou sexuálních menšin.
Dostal: 23 poděkování

Prosba o spolupráci s forografkou Ditou Pepe

Nový příspěvek od Martin Fafejta »

Fotografka Dita Pepe mne požádala o spolupráci na projektu o lásce, v jehož rámci by se chtěla sejít i s někým z pedofilní komunity. Není třeba se obávat, že by šlo o focení portrétů. Zde je její dopis:

Jmenuji se Dita Pepe. Jsem fotografka - http://www.ditapepe.cz" onclick="window.open(this.href);return false;. Fotografii vnímám jako způsob terapie, komunikaci s lidmi, prožívání situací a témat, které bych v rámci jiné profese nemohla reálně zažívat. Pracuji vždy dlouhodobě na nějakém tématu a skrze toto téma se mi daří poznávat věci, které bych dříve nechápala a snadno mohla odsoudit. Pracovala jsem na tématech týkající se identity člověka - soubor se jmenuje Autoportréty 1999- 2014, protože jsem vyrůstala v rodině, ve vztazích, které nebyly ideální, a vždy jsem toužila žít lépe a jinak než mí rodiče. Další práce Měj ráda sama sebe se týká základního předpokladu z psychologie, že člověk, aby mohl milovat ostatní, musí přijmout sám sebe. Kniha vznikla ve spolupráci s knižní dokumentaristkou a nakladatelskou Bárou Baronovou. Další projekt Slečny byl o neprovdaných ženách. Posledním ukončeným projektem byla kniha Intimita o pohledu šesti žen na pojem intimita. Obdobná práce vznikala i v Japonsku, Johannesburgu a Sydney.

Po všech těchto zkušenostech jsem se rozhodla pracovat na tématu fenoménu Láska. Ráda bych tuto práci završila opět knihou. Zajímá mne co možná nejpodrobnější obraz lásky. Ráda bych na knize pracovala s odborníky z oboru sociologie, antropologie, psychologie, biologie, chemie, teologie… Poprosila je o jejich zkušenosti k tématu a na základě těchto faktů bych chtěla reagovat fotografií. Myslím si, že kniha by mohla tvořit jakýsi ucelený obraz všech poloh lásky.

příklady:
klasická láska
láska starých lidí
láska hendikepovaných lidí
zamilovanost - pohled z hlediska biochemie, psychologie
platonická láska
mateřská láska - prenatální hospic, kojící matky, matky
Oidipův komplex
Elektřin komplex
rodičovská láska
láska k idolu
láska k ideji
láska k domovu
láska k věcem
láska k zvířeti
sebeláska
narcismus
láska jako životní energie
rozhovory s lidmi z hospice, kde mluví o touze se ještě zamilovat

Proto bych se velmi ráda setkala s někým z pedofilní komunity, kdo by měl chuť mi pomoci vytvořit obraz o pedofilní lásce. Mým cílem není soudit, ale chtěla bych ukázat ve fotografiích a možná i v krátkých doprovodných textech lásku, o které většinová společnost málo ví a předem ji odsuzuje a bojí se jí.
Co se týče samotného procesu focení, nejprve bych se chtěla s člověkem sejít a pobavit se o možných variantách a samotných představách. Focení tváře není podmínkou. Nechtěla bych nikomu focením ublížit a vzájemná důvěra je pro mne jako tvůrce a člověka prioritou.
Budu moc ráda za Vaši reakci.
dita pepe
ditapepe(at)icloud.com