Jako nebezpečný pedofil v materiálech pro školky je Rom

Reakce na články z médií (tisk, rozhlas, televize, internet, ...) a diskuze o nich.
Kasz
Administrátor
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: kasz@protonmail.com
Výkřik do tmy: Alleinka ♥
Dal: 1137 poděkování
Dostal: 2366 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jako nebezpečný pedofil v materiálech pro školky je Rom

Nový příspěvek od Kasz » sobota 22. 2. 2014, 15:47:54

Jednorozec
Registrovaný uživatel
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Dal: 3 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Jako nebezpečný pedofil v materiálech pro školky je Rom

Nový příspěvek od Jednorozec » sobota 22. 2. 2014, 16:10:28

Aktivistům z romey už asi hrabe. Na základě čeho poznali že se jedná o roma, že má kudrnaté vlasy, nebo že je opálený? To Tak přece vypadá spousta různých národností a etnik... Nebo tam smí být modrooký blonďák?
A co ty děti v pozadí, smí si tam hrát snědé dítě se zrzavým, nebo to je taky diskriminace?
Gabriel Svoboda
Moderátor audiovizuální sekce
Varování: 1
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1325 poděkování
Dostal: 1389 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda » pondělí 24. 2. 2014, 9:13:11

Podle mě má obrázek dětem ukázat, že jim může ublížit i seriózně vypadající (a čistě náhodou snědý) muž, ne jen "úchyl na první pohled".
Hranicar
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 14
Dal: 21 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Nový příspěvek od Hranicar » pondělí 24. 2. 2014, 12:48:31

Myslím, že romští aktivisté se do boje proti diskriminaci vydali celkově špatnou cestou. Už jen to, že označení "cikán" ustanovili za urážlivé a diskriminující, mi z jejich strany nepřijde jako příliš šťastný tah. Chytají se každé blbosti a dělají kolem ní hysterické divadýlko, jako např. kolem Mikeše. Tudy cesta nevede. Možná by to úsilí mohli vynaložit nějak líp.
„Lze mu doporučit, aby též v roli policisty vystupovala trojice bílý muž – snědý muž – žena,“ přidává názor Klára Kalibová z právnické organizace In Iustitia.
*feminist*
Tohle snad nemá cenu komentovat.

Jsem celkem přesvědčen, že děti v tomto věku vůbec neřeší, jestli má někdo tmavou pleť.
Tedy snad pokud není dotyčný úplně černý, takového se možná trochu bojí, protože vypadá jak čert :)
Předsudky vznikají až v pozdějším věku.
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Jednorozec » pondělí 24. 2. 2014, 22:50:35

Tak děti budou "diskriminovat" každého kdo se nějak liší od kolektivu (je to bohužel přirozená reakce). Tak mě napadá takový "romský aktivista" je docela exot mezi normálníma lidma :0)
Hranicar
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Hranicar » pondělí 24. 2. 2014, 23:47:14

Tak děti budou "diskriminovat" každého kdo se nějak liší od kolektivu (je to bohužel přirozená reakce).
Ano, tak to bohužel chodí, děti mají dost často tendenci vyčlenit si nějakého obětního beránka. Myslím si ale, že ve školkovém věku děti neberou odstín pleti jako podstatnou věc.
Když do kolektivu čtyřletých dětí umístíš jedno snědé a tmavovlasé (a bude se chovat normálně), ostatní ho podle mě bez problémů přijmou.
Kdybys to samé udělal v kolektivu devítiletých dětí, už to bude černá ovce.
malou
Registrovaný uživatel
ve věku od: 6
Výkřik do tmy: miluji holky i zeny a porad cekam na tu pravou lasku
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Nový příspěvek od malou » úterý 25. 2. 2014, 21:29:44

Pokud rom-cikan nekrade a nikoho neprepada,tak proti nim nic nemam.Uz jsem se i spar romy spratelil a jsou docela fajn a maji mile a hezke holcicky :) .Kdysi jsem ale romy nemel moc v lasce :[ :D ,je to asi tim ze me tehdy ovlivnila hodne media,asi jako kdyz si udela nazor nepedofil o pedofilech,kdyz porad vidi v tv nebo cte v novinach neco o kriminalnich pedofilech.
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Jednorozec » úterý 25. 2. 2014, 22:29:49

Tak romské-cikánské holčičky jsou hezké, i mladá děvčata, jen mi přijde že nějak rychleji stárnou.

Každopádně sám nesouhlasím s těmi řečmi profesionálních obhájců čehokoliv (kteří si na tom navíc zajistili živnost), že ten pohled většinové společnosti je uměle vyvolaný (ať už médii či čímkoliv). Sám jsem se s tímto etnikem (nevím jestli vůbec mají něco jako národní identitu) setkal v životě párkrát a prakticky vždy s velmi špatným dopadem.
1. romské děti okradly a zmlátili spolužáky
2. na úřadě řev početné rodinky domáhající se peněz
3. zaměstnanci v kuchyni (totálně nezodpovědí s hrozným přístupem k výchově dětí, neuznávající základní hodnoty spokojených s tím že se jich ostatní bojí..)
4. Když mi jeden zdrhal s věcma za pár desítek tisíc

No a to ani nemluvím o čtvrtích kam se člověk občas bojí jít, nebo zaparkovat, kde jich bydlí 10 v bytě co vypadá jako po dvou světových válkách...

Já si prostě hlídám peněženku, když jich pár vidím přijít do obchodu nebo se cpát na schody a není to předsudky ani omylem.

Pokud někdo chce zlepšit "image" romů/cikánů tak tím, že bude hledat podobné obrázky jim rozhodně nepomůže (jen naštve ostatní lidi). Napřed si musí zajistit "pořádek" mezi sebou sami, musejí ukázat co umí a jak jsou platní a hlavně musejí sami chtít, za ně to nikdo neudělá...
malou
Registrovaný uživatel
ve věku od: 6
Výkřik do tmy: miluji holky i zeny a porad cekam na tu pravou lasku
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Nový příspěvek od malou » středa 26. 2. 2014, 21:53:29

Jednorozec píše:Tak romské-cikánské holčičky jsou hezké, i mladá děvčata, jen mi přijde že nějak rychleji stárnou.
To ze romky starnou rychleji je dano jejich zivotospravou,navic romum se vice liby priz baculky a zensky jak krev a mliko,nez zensky divcich rysu jak je tomu u nas,Cechu-Slovaku.I u romu jsou urcite pedofilove ale oni se vetsinou uz v mladi dost vyradi,takze v dospelosti uz ty nesplnene lasky s detmi nevyhledavaji.

Jinak romuve kradou protoze to patri k jejich filozofii,ze kazdy mame mit asi stejne tolik majetku a ti co maji vic,tak to asi nakradli druhym,tak co by jim to tem co maji vic taky nesebrali.

V Brne uz jsem byl casto i v mistech kde bydli a stal jsem tam i s autem a nikdy me neokradly,ani nevykradly.Naopak me vykradli auto,mimo misto kde bydli.

I kdyz se necitim nejlim kdyz natrefim nekde na velkou skupinu romu,tak se muze stat ze me muze prepadnout i skupinka neromu.

Ze bydleji v domech ktere jsou v rozmlacenem stavu neznamena ze ho oni rozmlatili,ale ze majitele do domu neinvestuji a casto i mesta ci obce ne.Oni sami (romove)nato nemaji cas ani penize to zpravit.Ale kdybys byl nekdy v jejich byte tak by ses divil jak tam maji cisto,uplne jak neromove.

To ze romove pachaji casteji kriminalitu nez neromove je proto,ze jsou mensina,sozialne vyloucena mensina ma vzdycky veci sklony ke kriminalite.Je to tim ze se neciti jako plnohodnotni obcane majoritniho statu,takze nemaji ani takove zabrany udelat prestupek.

Nezastavam se romu,jenom jsem realista a jsem toho nazoru,ze snema musime zit,at chceme nebo ne.
Naposledy upravil(a) Kasz dne středa 26. 2. 2014, 22:22:49, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Citace zkrácena. Necitujte příspěvky celé, ale jen část, na kterou reagujete!
tdnka
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Výkřik do tmy: "Children of the future age,
Reading this indignant page,
Know that in a former time
Love, sweet love, was thought a crime. (...)"
(William Blake - A Little Girl Lost)
Dal: 100 poděkování
Dostal: 109 poděkování

Nový příspěvek od tdnka » čtvrtek 27. 2. 2014, 21:30:08

Jednorozec píše:Aktivistům z romey už asi hrabe. Na základě čeho poznali že se jedná o roma, že má kudrnaté vlasy, nebo že je opálený? To Tak přece vypadá spousta různých národností a etnik... Nebo tam smí být modrooký blonďák?
A co ty děti v pozadí, smí si tam hrát snědé dítě se zrzavým, nebo to je taky diskriminace?
Nemyslím, že aktivistům hrabe. Tyto stránky se snaží upozorňovat na různé podoby rasismu, ne pouze na anti-ciganismus. Takže je fuk, jestli postavička vypadá jako Rom či Kubánec či Arab...

A pokud rozhoduje maxima vůle kreslíře:-) (trocha kantovské filosofie nemůže škodit:-)), pak se jedná jasně o rasistickou kresbu neboť autor otevřeně přiznává, že maximou jíž se řídil je tato: "je správné děti varovat před nebezpečím v jeho reálné podobě, což jsou lidé se snědou barvou kůže":-)...Jak říká zcela otevřeně zde:
„Kresby odrážejí situaci na ulici. Takoví pachatelé jsou realita. Kdyby člověk s tmavou pletí nespáchal ani jeden trestný čin, tak bych to nekreslil,“ přibližuje Holub své pohnutky.
Tolik krátké okénko kantovské filosofie:-))

A čistě nefilosoficky řečeno, je fakt trochu trapné se obhajovat na -uznávám- poněkud uhozenou (jako by nebyly horší problémy) kritiku omalovánky tím, že je to "ze života". V normální demokratické zemi policisté většinou nedeklarují svou xenofobii až tak otevřeně. Vědí, že to není OK.. ne tak u nás. U nás ví, že mu trapas nehrozí a každý výmluvu typu: "šak je to pravda, dyť jsou ty barevní často zločinci" vstřícně přijme...
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Jednorozec » pátek 28. 2. 2014, 12:44:53

To ze romove pachaji casteji kriminalitu nez neromove je proto,ze jsou mensina,sozialne vyloucena mensina ma vzdycky veci sklony ke kriminalite.

To je zajímavé, že jiné sociálně vyloučené skupiny ty sklony ke kriminalitě takové nemají....
Sorry ale tohle prostě neberu měli několik století na to se přizpůsobit a některé jejich kmeny to skutečně dokázaly (viz za hitlera vyvraždění sinthové).

tdnka: Obávám se že nesouhlasím, pokud by tam namalo val blonďáka tak je to ok a z jakého důvodu je ten blonňák ok. A co v důsledku smím namalovat aby to nebilo "diskriminační" to to nikdo nevidí? To přece není tím jakou barvu má člověk na obrázku, pokud by neexistovala oprávněná asociace u toho kdo se na něj dívá neměl by důvod to vůbec takto řešit... Chyba je v podstatě nikoli v obrázku. Zakazováním obrázku se poodstata nevyřeší jen zhorší.
tdnka
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od tdnka » pátek 28. 2. 2014, 18:29:24

Jednorozec píše:To ze romove pachaji casteji kriminalitu nez neromove je proto,ze jsou mensina,sozialne vyloucena mensina ma vzdycky veci sklony ke kriminalite.

To je zajímavé, že jiné sociálně vyloučené skupiny ty sklony ke kriminalitě takové nemají....
Sorry ale tohle prostě neberu měli několik století na to se přizpůsobit a některé jejich kmeny to skutečně dokázaly (viz za hitlera vyvraždění sinthové).

tdnka: Obávám se že nesouhlasím, pokud by tam namalo val blonďáka tak je to ok a z jakého důvodu je ten blonňák ok. A co v důsledku smím namalovat aby to nebilo "diskriminační" to to nikdo nevidí? To přece není tím jakou barvu má člověk na obrázku, pokud by neexistovala oprávněná asociace u toho kdo se na něj dívá neměl by důvod to vůbec takto řešit... Chyba je v podstatě nikoli v obrázku. Zakazováním obrázku se poodstata nevyřeší jen zhorší.
1)
že jiné sociálně vyloučené skupiny ty sklony ke kriminalitě takové nemají Mám za to, že mají. Kultura chudoby je všude stejná. Co vlastně jinak znamená onen obrat: "sociálně vyloučení" než chudobu, nulovou perspektivu uplatnění ve společnosti a samozřejmě kriminalitu. A začarovaný kruh kriminality a kriminalizace chudoby. Viz nejchudší Američany - ty věznice plné mladých černochů zavřených za dealování drog, které je v prostředí, kde se narodili jedinou představitelnou kariérou, stejně jako kriminál a členství v nějakém gangu...toť příklad dobré ADAPTACE na dané prostředí. kdo to dotáhne do nějakého gangu, tak je úspěšný. Tedy adaptace nikoli nepřizpůsobivost (kterou docela idiotsky tzv. řádní občané předhazují u nás Romům. No ono Češi vždy přizpůsobivostí vynikali, jak zpíval už pomocný učitel foustka:
http://www.youtube.com/watch?v=j0fd30k54eM
Jen si nejsem jist, zda na to lze být nějak moc hrdý:-)
Kriminalita, nebo prostituce a jako drogy apod. jsou kultura chudoby ne kultura Romů. Kultura Romů je např. úcta ke stáří, pevné rodinné vazby, rituální čistota, pohádky a pro mne hlavně překrásné písně. Tak to nezaměňovat!:-)

2)To přece není tím jakou barvu má člověk na obrázku, pokud by neexistovala oprávněná asociace u toho kdo se na něj dívá neměl by důvod to vůbec takto řešit..
Já bych také omalovánku neřešil. Ale chápu, že lidé, kteří žijí ve společnosti dosti romo-fobní si takových věcí všímají. A promiň taková asociace není oprávněná, ale právě rasistická. A proto asi není fajn ji vytvářet již u malejch dětí:-)
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Jednorozec » pátek 28. 2. 2014, 18:59:31

"jiné sociálně vyloučené skupiny ty sklony ke kriminalitě takové nemají Mám za to, že mají."
Nesouhlasím.
Skupiny větnaců k nám přišli s "holým zadkem" nevšiml jsem si že by měli potřebu z chudoby se dostávat na úkor většinové společnosti.. Totéž ukrainci....
Naši předkové také žili v chudobě, ale jak se říká "chudoba cti netratí".

Ale chápu, že lidé, kteří žijí ve společnosti dosti romo-fobní si takových věcí všímají.
V tom případě je ale problém u nich ne ve společnosti..

"A promiň taková asociace není oprávněná, ale právě rasistická."
Oprávněnost té asociace není dána tím kdo je jaké barvy pleti ale tím, že je prostě fakt, že cikáni/romové se tak ve větší míře chovají. Nebyla by oprávněná pokud by měli míru kriminality +- stejnou jako ostatní obyvatelé a jen se to o nich tvrdilo...
Je to normální lidská reakce, má nás to chránit. Mě osobně je jedno jaké je člověk národnosti, budu ho hodnotit podle toho jaký je, ale prostě a jednoduše si automaticky dám majzla na peněženku když do tramvaje nastoupí skupina 10, na ostaní se mačkajících, romů a nebudu to považovat za rasizmus...
Až si tímhle způsobem budou "přivydělávat" eskymáci tak si třeba vytvořím obranný reflex i na ně...
tdnka
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od tdnka » sobota 1. 3. 2014, 16:00:08

to jednorožec:
Vietnamci ani Ukrajinci u nás k sociálně vyloučeným nepatří. Vietnamci dokonce dnes u nás směřují k elitnímu postavení, takže mluvit u nich o chudobě je nesmysl. Že přišli s holým zadkem, to je možné, ale nikdy nebyli v postavení sociálně vyloučené skupiny. Naopak - šli sem, protože tu viděli pro sebe perspektivu.
Ukrajinci sice možná u nás často v chudobě a ponižujících sociálních podmínkách žijí, ale nejsou sociálně vyloučenou skupinou poněvadž se zde převážně neusazují, ale snaží se zde vydělat peníze pro své blízké doma. No a tihle blízcí, co jsou doma na Ukrajině, ti teda možná jistou sociální nejistotou tvrdí, jak jsme mohli právě vidět v přímém přenosu. Nejde však ještě o vyloučení, ale o sociální nejistotu, jíž trpí i většina obyvatel ČR, jakož i celé Evropy:-)

Je to normální lidská reakce, má nás to chránit. Mě osobně je jedno jaké je člověk národnosti, budu ho hodnotit podle toho jaký je, ale prostě a jednoduše si automaticky dám majzla na peněženku když do tramvaje nastoupí skupina 10, na ostatní se mačkajících, romů a nebudu to považovat za rasizmus...
Až si tímhle způsobem budou "přivydělávat" eskymáci tak si třeba vytvořím obranný reflex i na ně.

To je pravda - jde o pochopitelnou a lidskou reakci. Ale ta jen svědčí o tom, že zde je vyloučená skupina, z níž máme strach, nevíme jak s ní komunikovat, jak jí pomoci, jak s ní žít. Strach je pochopitelný, ale není to nic, co by bylo nějak konstruktivní, a co by se mělo učit děti v omalovánkách... A navíc když si pak třeba někde v hospodě pokecáš s cikánem, nebo se s nějakým blíže seznámíš,tak se za takovou reakci začneš stydět.
Hranicar
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Hranicar » sobota 1. 3. 2014, 17:57:18

Souhlasím s tím, že je to do jisté míry začarovaný kruh:
sociální vyloučení -> nedostatek práce, vzdělání -> kriminalita, drogy -> sociální vyloučení...
A pokud se nějaký Cikán/Rom pokusí z tohoto kruhu vystoupit, má to obzvlášť složité, protože se bude setkávat s určitými předsudky a především ho neustále budou stahovat zpět "ti jeho". Takže když se setkám na vysoké s cikánem, má fakticky můj respekt a obdiv.
Ale přesto zastávám názor, že se Cikáni/Romové vyloučili víceméně sami. Nemůžu si pomoct. A pokud nějaký z nich chce vést lepší život, musí se od těch ostatních odříznout.
Negativní postoj Čechů k Romům je z velké části na podkladě reálných zkušeností.
A pokud chtějí Romové s těmi předsudky něco dělat, musí především sami zlepšit svůj obrázek.
Že přišli s holým zadkem, to je možné, ale nikdy nebyli v postavení sociálně vyloučené skupiny. Naopak - šli sem, protože tu viděli pro sebe perspektivu.
Ukrajinci sice možná u nás často v chudobě a ponižujících sociálních podmínkách žijí, ale nejsou sociálně vyloučenou skupinou poněvadž se zde převážně neusazují, ale snaží se zde vydělat peníze pro své blízké doma.
No takže v čem je podle tebe příčina sociálního vyloučení Romů? To není tím, že by si Češi jen tak řekli: "Tak tyhle tmavé budeme nesnášet a nic jim neumožníme a nechceme je tady."
Kasz
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Kasz » sobota 1. 3. 2014, 20:12:57

Hranicar píše:No takže v čem je podle tebe příčina sociálního vyloučení Romů? To není tím, že by si Češi jen tak řekli: "Tak tyhle tmavé budeme nesnášet a nic jim neumožníme a nechceme je tady."
Někdy to tak je. Znám lidi, co bez ohledu na argumenty odsuzují všechny Romy, vč. těch, kteří se snaží a kteří pracují.
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Jednorozec » neděle 2. 3. 2014, 0:08:58

Že přišli s holým zadkem, to je možné, ale nikdy nebyli v postavení sociálně vyloučené skupiny.
A jak jinak charakterizovat sociálně vyloučenou skupinu než někoho s holým zadkem který se ani pořádně nedomluví s okolím a primárně žije ve vlastní komunitě? Nene vietnamci byli sociálně vyloučení víc než romové.
A mimochodem i romové k nám z velké části přicházeli za lepším bydlem, ale nikoli za prací, ale za lepšími sociálními dávkami...

Osobně mám romy/cikány problém uznat jako národnost či vyloučenou skupinu už jenom proto, že když mají byť nejjednodušší možnost se za "romy" třeba přihlásit a tím podpořit sami sebe, tak to při sčítání udělá jen pár tisíc z nich (několik procent a to čím dál méně). Přitom jejich podpora ze strany státu a různých (přiživujících se) společností stále roste. Pokud už to někdo z nich někam dotáhne tak jedině tak, že se odstřihne od této komunity a sám se jich straní jak čert kříže... Na technické univerzitě jsem snad roma ještě nepotkal. Pamatuji romky jen na humanitním oboru.
Z toho mi plyne že snaha je pozitivně diskriminovat je k ničemu, aby jakákoliv pomoc měla smysl musela by tu nejprve být většinová "poptávka". A ne že se většina z nich označí za čechy (přičemž převážně přišli ze slovenska).
A vhledem k děsné výchově je naprosto k ničemu i snaha společnosti jít jim příkladem.
Možná by neškodilo najít nějakou neobydlenou zemi a nechat je ať si vládnou sami, ale obávám se že moc by se jich tam nehrnulo.
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Jednorozec » neděle 2. 3. 2014, 0:15:07

Kasz píše:Někdy to tak je. Znám lidi, co bez ohledu na argumenty odsuzují všechny Romy, vč. těch, kteří se snaží a kteří pracují.
Stejně jako já znám lidi, kteří jsou schopní omlouvat jakékoliv kriminální jednání lidí (romských spoluobčanů) na základě toho že oni za to nemohou, je to tím sociálním vyloučením...

Znám lidi, z početné rodiny, kde děti nosili oblečení po několika sourozencích a na studia si přivydělávali po brigádách.
Znám lidi co díky postižení byli rádi že, žijí společnost se jich stranila, ale i oni se rozhodli rvát a snažit a nenapadlo je hledat "zkratky".
Kasz
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Kasz » neděle 2. 3. 2014, 7:58:48

Nejlepší by bylo, abychom si všichni vyzkoušeli, jaké to je narodit se jako Rom. Narozdíl od pedofilie je to totiž na první pohled vidět. Ti slušní Romové to bohužel díky nám, kteří považujeme Romy za vetřelce a kriminálníky, mají hodně těžké...
Jednorozec
Registrovaný uživatel

Nový příspěvek od Jednorozec » neděle 2. 3. 2014, 11:47:36

Zajímavé takže pokud se zeptám těch kteří se "integrovali" tak mi tohle potvrdí tj. jak byli strašně utlačováni? Protože na co jsem dosud narazil tak podobné stesky slušní a respektovaní neměli... Žili mezi svými sousedy a k "romským komunitám" se nehlásili.
Odpovědět