Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Žádosti a návrhy pro účast komunity ČEPEK na projektu, studii, odborné práci či výzkumu - v případě zájmu se nezdráhejte založit téma a požádat o spolupráci!
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od simgiran »

Narazil jsem na průzkum očividně cílící na osoby zaměřené na děti a dospívající. Průzkum naleznete na https://acsurvey.qualtrics.com/SE/?SID=SV_0obgXp75Q6oqlXD (anglická/japonská verze). Prosím uveďte v otázce zkoumající, kde se respondenti o průzkumu dozvěděli 'ČEPEK http://www.pedofilie-info.cz'. Průzkum zmiňuji také v anglické sekci http://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?f=57&t=3427.
Tito uživatelé poděkovali autorovi simgiran za příspěvky (celkem 2):
Kasz, Kuba
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od Jednorozec »

Tak jsem jim to vyplnil ale občas jsem musel použít slovník. Btw. nezkreslíme jim výsledky?
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od Kasz »

Jednorozec píše:Tak jsem jim to vyplnil ale občas jsem musel použít slovník. Btw. nezkreslíme jim výsledky?
Čím?
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od Jednorozec »

Tím že se jim tam najednou nahrne větší procento lidí odsud, čím jiným.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od Kasz »

Tak tím jim ještě přece nemusíš zkreslit výsledky.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od Kasz »

Vyplněno. :)
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od Jednorozec »

No jestli tomu dobře rozumím chtějí 1000 lidí na průzkum nikoli 1000 pedofilů :0) No a když neudělají výběr náhodně, ale naběhne jim tam hromada lidí odsud, tak se podle mne zkreslí docela dost...
Uživatelský avatar
pbd
Administrátor
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Příspěvky: 391
Dal: 337 poděkování
Dostal: 423 poděkování

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od pbd »

Nabídl jsem autorovi překlad do češtiny a odpověděl, že ten dotazník je jen součástí většího projektu (a ani nestojí za to jej překládat), ale že pokud získá grant, tak se ještě za rok nebo za dva ozve.
Uživatelský avatar
simgiran
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci a ženy
ve věku od: 8
ve věku do: 15
Kontakt: e-mail: [email protected]
Výkřik do tmy: Jsem produkt dekadentního světonázoru a jakožto takový na slepé větvi vývoje.
Příspěvky: 1276
Dal: 472 poděkování
Dostal: 567 poděkování

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od simgiran »

Ten průzkum očividně není cílen obecně, autor sám ho propaguje na B4U-ACT.
I am currently collecting data for a number of sexological and psychological studies. For one of them I want to learn about people who are primarily attracted to boys, girls, young men, and/or young women.
Nebo když se koukneš na ty možnosti u otázky, jak ses dozvěděl o průzkumu.
Uživatelský avatar
Host
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Příspěvky: 170
Dal: 21 poděkování
Dostal: 54 poděkování

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od Host »

Tak to jsem zvědav, co z toho vyleze.

Je to člen notoricky známé trojky Rind, Bauserman, Tromovitch (viz Rind et al. controversy), která v 90. letech způsobila docela rozruch. Výsledkem rozsáhlé metaanalýzy studií následků sexuálního zneužívání bylo, že obecný konsensus, který spojuje syndrom CSA (sexuální zneužívání dětí) s intenzivním a pervazivním poškozením atd., je chybný. Byly o tom rozsáhlé diskuse, zda v zájmu morálky atd. má být vědecký výzkum cenzurován, a dokonce i Sněmovna reprezentantů v reakci na to přijala roku 1999 poměrem 355:0 hlasů usnesení odsuzující tuto vědeckou studii a snažící se ji přebít opačnými tvrzeními.

Koukám, že Tromowitch už přesídlil z Pensylvánie do Japonska. :D
Název je jen hostem skutečnosti. Host v mém domě, takhle časně z rána? Nezván vstoupil do mé pozornosti, na jabloni sedí první vrána.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od Jednorozec »

"zda v zájmu morálky atd. má být vědecký výzkum cenzurován"
To jako vážně, že by se vybíraly jen ty vědecké výsledky co se hodí?
Uživatelský avatar
Host
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Příspěvky: 170
Dal: 21 poděkování
Dostal: 54 poděkování

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od Host »

Jednorozec píše:"zda v zájmu morálky atd. má být vědecký výzkum cenzurován"
To jako vážně, že by se vybíraly jen ty vědecké výsledky co se hodí?
Tak to chodí ve vědě všude, ve všech oborech. I ve společnosti. Paradigma si do sebe nepustí nic, co do něj nezapadá. A z tisíců poznatků a vědeckých prací s každý většinou vybírá to, co se mu hodí do krámu - ne to, co by pro něj mělo být největší výzvou - a vše ostatní ignoruje. V tomto případě ovšem nešlo ani tak o to, co se používá ve vědě, jako o vztah mezi vědou a politikou. Nezapomeňme, že prakticky celý vědecký svět žije z grantů a dotací, které regulují politici. Proto taky v Evropě často býval skutečný výzkum dotován nadacemi, třeba nadací Edwarda Brongersmy.

Výzkum Rinda et al. došel k natolik "převratným" závěrům, že si jej pak NAMBLA a řada dalších pedofilních organizací v 90. letech začaly vyvěšovat na svých webech (internet koncem 90. let v podstatě začínal reálně existovat) takřka jako obhajobu sexu s dětmi. APA jakožto nejvýznamnější profesní/odborná organizace v USA (ale nevím už která APA,jestli ta psychologická nebo ta psychiatrická) se od výsledků výzkumu nedistancovala ani jim neoponovala, ale horečně se distancovala od "špatné interpretace" a "zneužití" té práce a zdůrazňovala, že takto ty výsledky nelze vykládat. Nicméně konzervativním silám to nestačilo a když se ve Sněmovně reprezentantů hlasovalo o tom, zda určité teze a s nimi celou tuto studii "odmítnout", tak si pochopitelně ani jeden politik neodvážil zvednout packu proti.

Asi před dvěma lety tady ten výzkum popularizoval jeden polský člen komunity, který pak tady tuším za své neustále opakované otázky dostal nějaký ban či co. Krom toho tady ještě zmiňoval studii Theo Sandforta "Boys and boylovers" a její závěry tady uváděl trochu zkresleně. Studie sice skutečně došla k závěru, že ve zkoumaných asi dvou desítkách otevřeně sexuálních vztahů muž-chlapec hrál ten sexuální aspekt ve většině případů pozitivní roli, ovšem zároveň jednoznačně konstatovala, že tento aspekt byl většinou nejproblematičtějším aspektem onoho vztahu. Na Amazonu přijde paperback docela draho. Tady se dá najít něco o tom, na co se zaměřovala kritika Sandfortových prací, on-line se dají některé texty najít v knihovně.

Bohužel je třeba si uvědomit, že například ani tento náš web není vhodným místem k tomu, abychom zde hledali, jak se věci mají doopravdy, jaká je pravda a abychom zde společně nesli odpovědnost za to, kam se společnost a svět budou dál ubírat. Tady je spíš cílem budovat si takové životní postoje a názory, o kterých si myslíme, že nás nejlépe uchrání od průšvihu a od toho, abychom třeba někdy někomu ublížili - a konkrétně tento web to nestaví na nějakém hledání pravdy padni komu padni, ale právě na ochotě se čemusi plně přizpůsobit, jakýmsi existujícím normám. V podstatě lze takový postoj chápat - nejen jako jistý ústupek, kompromis či strategii vůči té "společnosti", ale i jako legitimní autentický postoj těch z nás, kteří skutečně nechtějí nést spoluodpovědnost za společnost a její normy, ale chtějí se jim přizpůsobit. Ano, funguje to jako jakýsi štít, obrana, aby nás nikdo nemohl napadnout, aby nám nevypověděli spolupráci někteří odborníci - ať už kvůli svým osobním názorům, nebo ze strachu o svoji kariéru a pověst. Ale má to asi dva velké háčky:

1) Jsme ochotni se přizpůsobit "společenským normám" a respektovat je jako dané, neměnné atd. Ale co když ony ze samé své povahy nejsou jednoznačně dané a neměnné? Co když společnost se svými normami je bytostně založena na tom, že tam stojí proti sobě různé úhly pohledu, různé názory, různé požadavky, a člověk chtě nechtě musí ke každému dilematu a ke každé normě zaujmout svůj vlastní autentický osobní postoj, za který nese osobní odpovědnost - a pokud před tím strká hlavu do písku, je to taky jeho osobní postoj, za který nese odpovědnost? Mimochodem, v naší společnosti je převažující společenskou normou považovat pedofily za nebezpečné lidi, kteří by rozhodně neměli přijít do kontaktu s dětmi, natož s nimi třeba pracovat. Opravdu se chceme i této společenské normě plně přizpůsobit a vnímat ji jakou danou? Nebo si z těch společenských norem vybíráme?

2) Pokud z našich čistě osobních pohnutek nechceme určitá fakta slyšet a nechceme určité argumenty vůbec brát na vědomí a raději si vytváříme na svoji obranu nějaké fikce (ať už ty liberální, nebo ty puritánské), neztrácíme pak právo apelovat s nějakými vědeckými, logickými atd. argumenty na druhé, na veřejnost, na novináře? Nejednají vlastně ti zatvrzelí lidé, kteří by nás chtěli vykastrovat a pozavírat do detenčních ústavů, a kteří se zdají zcela hluší vůči našim argumentům, s námi vlastně úplně stejně, jako my jednáme s aktivisty (nejen pedofilními) z té liberálnější části spektra? Vždycky když postopadesáté prvé slyším ten argument o 90 % zneužití spáchaných nepedofily, tak si říkám: proboha, vždyť je to úplně stejný nesmysl vycucaný z prstu, jako ty desítky jiných tvrzení, které se používají proti nám, a nebudu přece tímto jedním argumentovat jako nějakým vědeckým poznatkem jenom proto, že nám momentálně zrovna hraje do noty a že ho řekl člověk ověšený tituly, za kterého se můžeme schovávat! Pokud by těch 90 % pachatelů nebylo alespoň trochu pedofilních - alespoň tolik, jak je pedofilních 90 % normálních lidí, tak by přece ke svému činu neměli vůbec žádnou motivaci. Plokud já jako pedofil mám sex s někým dospělým, tak i když je pro mě třeba v technickém smyslu "náhradním objektem", tak to pro mě má smysl mimo jiné i proto, že přece jenom jsem aspoň trochu "na dospělé". Tedy například i tento náš argument s 90 % považuji za ohromně neférové pokrytectví, pokud tedy to číslo prezentujeme jako fakt a ne jako doklad toho, že statistika se dá nafalšovat jakkoliv.

Co se týče práce kolektivu pana Rinda i co se týče nynějšího průzkumu pana Tromowitche, podle mě je jejich myšlení příliš poznamenáno jistou "americkou" povrchností a neschopností zacházet s pojmy, otázky v tom dotazníku mi přišly špatně kladené a smrdí mi jistou účelovostí (to ovšem i jiné výzkumné dotazníky), takže zrovna žádné zázraky bych od jeho činnosti nečekal. Nicméně i snaha se cení.

Já jsem práci Rind et al. nijak podrobně nestudoval, protože mě zas tolik nezajímala, ale studie i celá škála ohlasů na ni je prezentována třeba na této stránce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Host za příspěvek:
Livrey
Název je jen hostem skutečnosti. Host v mém domě, takhle časně z rána? Nezván vstoupil do mé pozornosti, na jabloni sedí první vrána.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od Jednorozec »

Ve většině se dá souhlasit jen s větou "Vždycky když postopadesáté prvé slyším ten argument o 90 % zneužití spáchaných nepedofily, tak si říkám: proboha, vždyť je to úplně stejný nesmysl vycucaný z prstu" nesouhlasím.

Ne že bych si myslel, že těch 90% je naprosto přesných a neměnných, ale myslím si, že to číslo je zcela jasně statisticky doložitelné ze statistik soudů, jak už jsme to tu někde probírali...
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Přesně tak, budu citovat sám sebe:
Gabriell Svoboda píše:kdyby pedofilů bylo mezi zneužívači víc než 10 %, mělo by taky víc než 10 % zneužívačů dostávat ochrannou sexuologickou léčbu. A to neodpovídá skutečnosti. Když si na http://cslav.justice.cz/InfoData/statisticke-rocenky.html stáhnu Ročenka třetí část - statistická ročenka kriminality 1. část 2014, kde jsou údaje za rok 2013, tak na straně 110 vidím, že v ČR bylo za pohlavní zneužití (§ 187) celkem 297 odsouzených a z toho jen 24 dostalo sexuologickou léčbu, tedy 8 %. 92 % by tedy mělo být nedeviantních. A to jsou údaje pouze za (dobrovolné) pohlavní zneužití. Nemáme údaje o (nedobrovolném) znásilnění dítěte, kde bude nepedofilních pachatelů určitě víc.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
dodo
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Ženy
ve věku od: 0
ve věku do: 90
Výkřik do tmy: Cítím se spasen :D
Příspěvky: 249
Dal: 82 poděkování
Dostal: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od dodo »

V tom případe se všem tady omlouvám, že jsem se sem registroval protože podle sexuologů nejsem po všech vyšetřeních pedofil. Sice mě vzrušují jen malé děti ale asi se tomu říká jinak. Tak fakt sorry asi jsem vůbec nepochopil co je pedofilie. Už jsem tedy ani nebudu chodit.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od Kasz »

dodo píše:V tom případe se všem tady omlouvám, že jsem se sem registroval protože podle sexuologů nejsem po všech vyšetřeních pedofil. Sice mě vzrušují jen malé děti ale asi se tomu říká jinak. Tak fakt sorry asi jsem vůbec nepochopil co je pedofilie. Už jsem tedy ani nebudu chodit.
Na náš web se může registrovat kdokoliv, nejen pedofilové. :) A že vyšetřením sexuologové u tebe nezjistili pedofilii, nemusí nic znamenat, asi žádná diagnostická metoda není spolehlivá na 100% - tedy nikdy neodhalí 100% případů.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Host
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Příspěvky: 170
Dal: 21 poděkování
Dostal: 54 poděkování

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od Host »

Gabriell Svoboda píše:kdyby pedofilů bylo mezi zneužívači víc než 10 %, mělo by taky víc než 10 % zneužívačů dostávat ochrannou sexuologickou léčbu. A to neodpovídá skutečnosti. Když si na http://cslav.justice.cz/InfoData/statisticke-rocenky.html stáhnu Ročenka třetí část - statistická ročenka kriminality 1. část 2014, kde jsou údaje za rok 2013, tak na straně 110 vidím, že v ČR bylo za pohlavní zneužití (§ 187) celkem 297 odsouzených a z toho jen 24 dostalo sexuologickou léčbu, tedy 8 %. 92 % by tedy mělo být nedeviantních. A to jsou údaje pouze za (dobrovolné) pohlavní zneužití. Nemáme údaje o (nedobrovolném) znásilnění dítěte, kde bude nepedofilních pachatelů určitě víc.

Je dobře, že tedy víme, odkud je to číslo vykouzlené, a tedy můžeme spekulovat o tom, co by z něj šlo vyvozovat doopravdy.

V té úvaze je několik velmi zásadních chyb. Soudy většinou o ochranné léčbě rozhodují na základě znaleckého posudku. Tady ovšem platí, že to, jestli příslušný znalec dotyčného ocejchuje jako pedofila a jestli doporučí ochrannou léčbu, většinou je primárně dáno tím, jestli znalec chce dotyčnému v rámci soudního řízení pomoci či ho potopit, za druhé tím, jestli si myslí, že mu spíše pomůže tím, že ho za pedofila označí, anebo tím že ho za pedofila neoznačí, a za třetí tím, jakou má daný znalec představu o tom, co se v té ochranné léčbě má léčti a co ochranná léčba může a co nemůže vyřešit.

Pokud znalec ví, že žádná léčba nemůže změnit sexuální orientaci, a pokud ví, že podstatou léčby je jednak nespecifické tlumení sexuálního pudu a jednak získávání a nácvik sebeovládacích schopností, tak pak přece musí léčbu doporučovat především těm pachatelům (či podezřelým), u kterých je zřejmé, že příčinou domnělého trestného činu byla snížená ovládací schopnost, nikoliv pedofilní orientace. Pokud tedy ochranná léčba byla nařízena jen 10 % odsouzených, vyvozoval bych z toho, že jen u 10 % pachatelů byla příčinou činu snížená ovládací schopnost a zároveň je naděje na léčení této vady. Tedy zbylých 90 % pachatelů byli zřejmě jednak pedofilové, kteří se ke svému činu rozhodlo za jasného vědomí a v plném duševním zdraví, a jednak lidé s takovými osobnostními nebo jinými poruchami, které nemá smysl léčit.

Pokud někdo z toho, kolika procentu pachatelům byla uložena ochranná léčba nebo v kolika procentech případů byla konstatovaná snížená ovládací schopnost, vyvozuje, kolik procent pachatelů mělo pedofilní orientaci, tak se dopouští naprostého zmatení a překroucení pojmů a skutečností. K takovému překrucování jistě ve znalecké i soudní praxi běžně dochází, jistě s nejlepšími úmysly pomoci jak obětem, tak pachatelům, ale je otázka, nakolik my máme tuto účelovou argumentaci a účelově zkreslená data přebírat do seriózní argumentace.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Host za příspěvky (celkem 2):
Gabriel Svoboda, Plyšáček
Název je jen hostem skutečnosti. Host v mém domě, takhle časně z rána? Nezván vstoupil do mé pozornosti, na jabloni sedí první vrána.
Uživatelský avatar
Host
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Příspěvky: 170
Dal: 21 poděkování
Dostal: 54 poděkování

Re: Průzkum Dr. Philipa Tromovitche

Nový příspěvek od Host »

dodo píše:V tom případe se všem tady omlouvám, že jsem se sem registroval protože podle sexuologů nejsem po všech vyšetřeních pedofil. Sice mě vzrušují jen malé děti ale asi se tomu říká jinak. Tak fakt sorry asi jsem vůbec nepochopil co je pedofilie. Už jsem tedy ani nebudu chodit.
Znám nepedofily, které nějaký znalec ocejchoval jako pedofily, a znám pedofily, které znalec jako pedofily neuznal. Jeden člověk mi vyprávěl, jak přes dveře v ordinaci zaslechl, jak se odborníci dohadovali, co napíšou do posudku předchozímu "pacientovi", a byla to fakt fraška, losování by bylo spolehlivější.

Nám se určitě omlouvat nemusíš. Možná že nejsi pedofil podle každé definice, možná že nejsi to, čemu se říká "pravý pedofil", ale to ještě neznamená, že si s námi tady nemáš co říct. Každý z nás svoji pedofilii cítí a prožívá jinak. Ani si nemyslím, že si musíš myslet, že ses vůči těm dětem zachoval jako hajzl (nevím přesně, co se v tvém životě událo). Mohls je mít rád, i když jsi do nich nebyl zamilovaný a i když třeba jsi nedomyslel, co děláš a jaké to může mít následky, a třeba jsi i byl trochu bezohledný. Myslím, že bys měl dozrát k tomu, aby sis upřímně přiznal jak ty negativní, tak ty pozitivní stránky toho, co se tehdy stalo, co jsi prožíval, a dokázal se na to dívat s nadhledem a pochopením, jako to dělá Bůh. Pouhé kající sebemrskačství je stejně laciná póza jako pouhé sebeobhajování.

Ale jinak je správné, že uvažuješ i o tom, že tady nemusíš být natrvalo. Tahle komunita je něco jako škola nebo terapie: člověk si tu určité věci vyříká a vyslechne, v něčem si udělá jasno, k něčemu se posunu, při troše štěstí zde získá i pár celoživotních přátel, ale nemusí zbytek života trávit tím, aby byl členem komunity na plný úvazek. Většina lidí má v životě nakonec jiné poslání, a tady jim stačí strávit jen pár týdnů, měsíců, maximálně roků.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Host za příspěvek:
Livrey
Název je jen hostem skutečnosti. Host v mém domě, takhle časně z rána? Nezván vstoupil do mé pozornosti, na jabloni sedí první vrána.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host