Jagten / Hon

Tipy a recenze na filmy, seriály či jiné televizní pořady, ve kterých se vyskytují děti, anebo jsou pro komunitu jinak zajímavé.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Moderátor audiovizuální sekce
Varování: 1
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7482
Dal: 1451 poděkování
Dostal: 1475 poděkování

Jagten / Hon

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

http://www.imdb.com/title/tt2106476/
http://www.denik.cz/film/dansky-favorit-a-aktivni-sean-penn-20120522.html píše:Vypadá to, že nejlepší snímek letošní filmové přehlídky v Cannes už jsme viděli. Brilantní drama Thomase Vinterberga Jagten (Hon) totiž jen těžko něco překoná. (...)

Drama Hon sleduje příběh učitele, který je obviněn ze sexuálního zneužívání. Nejde o jeho vinu či nevinu, od začátku víme, že nic neudělal, a na tom se nic nemění. Jde tu ale o to, jak se k němu začne chovat jeho okolí a jak mu výmysl malé holčičky změní, respektive zničí život. Síla filmu tkví ve výborném scénáři, precizní realizaci a strhujícím výkonu Madse Mikkelsena v hlavní roli.

Vinterberg před natáčením prostudoval množství případů falešného obvinění ze sexuálního obtěžování: „Tyhle kauzy jsou v Dánsku velmi časté, existuje předsudek, že děti nedokážou lhát, což je nesmysl. Děti mají bujnou fantazii a rozdíl mezi nevinným vymýšlením si a skutečnou lží, která může vážně ublížit, nijak nevnímají."
Nečekám, že to bude někdy brzo k vidění, i v samotném Dánsku to bude mít premiéru až 10. ledna 2013.
Uživatelský avatar
efix
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Výkřik do tmy: Dětský smích je stejně nejkrásnější zvuk :)
Příspěvky: 610
Dal: 83 poděkování
Dostal: 206 poděkování

Re: Jagten

Nový příspěvek od efix »

Dítě je úžasná bytost. Dej mu najevo lásku, ale opatrně. Zájmy dítěte jsou důležitější než tvoje. I když bys měl možná rád víc než jen pusu, nemůžeš. Nesmíš. Zradil bys sám sebe a ublížil tomu, koho jsi miloval. Nepodporuj tedy ubližování dětem ani jeho produkty, dětskou pornografii.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: kasz@protonmail.com
Výkřik do tmy: Alleinka ♥
Příspěvky: 5396
Dal: 1255 poděkování
Dostal: 2741 poděkování

Re: Jagten / Hon

Nový příspěvek od Kasz »

Československá pedofilní komunita – již 10 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
fenix

Re: Jagten / Hon

Nový příspěvek od fenix »

Uživatelský avatar
topkapi
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 6
ve věku do: 12
Příspěvky: 58
Dal: 32 poděkování
Dostal: 22 poděkování

Re: Jagten / Hon

Nový příspěvek od topkapi »

Fázi očekávání mám úspěšně za sebou, fáze zklamání se naštěstí nekoná. Jistá režie, přesvědčiví herci (včetně dětí), seversky mrazivá kamera (něco jako naše současné "jaro") a jednoduchý, dobře napsaný příběh u mě získávají 9 z 10. Ten jeden chybějící bod má na svědomí poněkud toporná scéna v níž zazní ono osudové "děti přece nelžou". Každý, kdo měl někdy co do činění s dětmi, se nad těmito slovy musí ušklíbnout, pokud je navíc s téměř ochotnickou naléhavostí pronáší ředitelka školy, nevěřícně zakroutí hlavou. Odhlédnu-li od tohoto drobného kazu, lze filmu jen sotva co vytknout. Doporučuji.
teenbl
Čestný člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci a muži
ve věku od: 13
ve věku do: 25
Kontakt: teenbl@seznam.cz
teenbl@jabbim.cz
Výkřik do tmy: není pravda že máme málo času. pravda je že ho hodně promarníme
Příspěvky: 580
Dal: 378 poděkování
Dostal: 509 poděkování

Re: Jagten / Hon

Nový příspěvek od teenbl »

Hon se mi celkem líbil, rozhodně jde o jeden z nejlepších letošních snímků. Podle mého názoru ovšem má tendenci trochu zveličovat problém, přehánět, což bych spíš čekal u americké produkce, nikoliv dánského filmu.
Uživatelský avatar
Host
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 7
ve věku do: 14
Příspěvky: 170
Dal: 31 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Jagten / Hon

Nový příspěvek od Host »

Viděl sem předevčírem. Opravdu působivý a drsný film. Až se skoro bojím, aby mladším a citlivějším z vás jeho shlédnutí neublížilo. Na druhou stranu, je tam pokus o jakýs takýs happy end.

Jak už to ve filmech bývá, vše je trochu stylizované a přepjaté, ovšem řekl bych, že realita bývá často mnohem drsnější.

Hlavní postava se v kontaktu s dětmi chová jako naprosto typický pedofil. S kluky dovádí, s holčičkami i kluky si rozumí, a když ho balila žena, nevypadal příliš zamilovaně. Ovšem aby snad diváci neměli pocit, že film podporuje pedofilii, tak si s tou ženskou musí pořádně v přímém přenosu zasouložit, aby jako diváci měli jasno, že rozhodně není úchylný. Toto distancování je ostatně typické snad pro všechny filmy, které zobrazují de facto příběh pedofila. Třeba ve Venkovském učiteli nebo Smrti pedofila zase z ideových důvodů bylo třeba hlavní postavy označit za homosexuály. A v jiných filmech (Muž bez tváře, Woodman, Pošli to dál) musí hlavní postava třeba aspoň zmlátit nějakého zlého pedofila, anebo se jinak distancovat.

Způsob, jak se rodí a vyšetřuje obvinění, byl ve filmu popsán brilantně a bohužel realisticky. Způsob, jakým si hlavní postava nakonec vynutila respekt a spravedlnost, by ale podle mého názoru ve skutečnosti nefungoval a jen by si tím pohoršil. Ty iracionální záchvaty agresivity... kvůli kterým se taky nakonec mohl stát vrahem.

Jednotlivé scény filmu mi připomněly desítky reálných příběhů, které jsem slyšel, četl, zažil... Jenže zatímco v Dánsku se děsivé obvinění podařilo vyvrátit během pár měsíců, v jiných zemích se vyšetřování a soudy s průtahy vlečou třeba pět, deset let a i jasným důkazům obhajoby se občas všichni vysmějou. Před takovou malicherností, jako že sklep, ve kterém se zločiny měly odehrát, nikdy neexistoval, by se naše soudy vůbec nepozastavily a do rozsudku by napsaly "v blíže neurčenou dobu na blíže neurčeném místě", proti čemuž se těžko vynáší alibi.

A jestlipak by se nějaký filmař odvážil natočit film o někom, kdo opravdu je pedofil (a filmař to nebude vyhýbavě popírat), ale žádné dítě nezneužil? Jestlipak by mu diváci také tak fandili?

Co se týče poučení o rizikových situacích, je obecně známo, že může být velmi nebezpečné, když dospělý odmítne dětský projev důvěry a lásky. Ta láska se pak totiž leckdy může zvrtnout v pravý opak, v nenávist a mstu, to je prostě logická obranná reakce na odmítnutou lásku; zvlášť dítě nemusí umět zvládnout odmítnutí s nadhledem. Ten herec z rozhovoru (Larsen), zdá se mi, vůbec nepochopil, že té holčičce se v hlavě nic nepomotalo, ale naopak byla na svůj věk velmi dobře zorientovaná, čím se může dospělému pomstít. Že přestřelila a později litovala, to už je jiná věc.
Uživatelský avatar
ksoft

Re: Jagten / Hon

Nový příspěvek od ksoft »

Je to hrozny film. Stači malo a ste ten najhorši človek na svete a pri tom ste nikomu neubližili.
Dieta je male na to aby pochopilo dôsledky svojho konania. Môže byt nahnevane povie čo si mysli nevie ovladat svoje emocie stale sa to len uči. A stakej emocie čo to dieta zažilo že bolo odmietnute sa môže stat čokolvek. Problem je aj to že deti sa daju lachko zamnipulovat dospelov osobou čo stači na to aby niekoho odsudili za to čo neurobil. Je tažke sa proti tomu branit. Dieta aj ked si vymyšla takom veku ho nemožno obvinovat.
Uživatelský avatar
tdnka
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 9
Výkřik do tmy: "Children of the future age,
Reading this indignant page,
Know that in a former time
Love, sweet love, was thought a crime. (...)"
(William Blake - A Little Girl Lost)
Příspěvky: 280
Dal: 100 poděkování
Dostal: 110 poděkování

Re: Jagten / Hon

Nový příspěvek od tdnka »

[quote="Host"]

Hlavní postava se v kontaktu s dětmi chová jako naprosto typický pedofil. S kluky dovádí, s holčičkami i kluky si rozumí, a když ho balila žena, nevypadal příliš zamilovaně. Ovšem aby snad diváci neměli pocit, že film podporuje pedofilii, tak si s tou ženskou musí pořádně v přímém přenosu zasouložit, aby jako diváci měli jasno, že rozhodně není úchylný. Toto distancování je ostatně typické snad pro všechny filmy, které zobrazují de facto příběh pedofila.

Viděl jsem. Ale, že by to byl pedofil mne ani trochu nenapadlo. Proboha, vždyť je to normální s děckama dovádět!!!To není naše výsada. Všem dospělým je s nima dobře, nejen nám:-)
P.S. Rozhovor dvou pražských blondýn vyslechnutý mou přítelkyní na dámském záchodě po projekci filmu "Hon". "Ty jo, tak von ji jako zneužil nebo né?" "Ty jo to nevim, to bylo asi jako votevřený, abysme si domysleli" "no jo, ale stejně to byl chudák, že jo. Dyk bejt pedofil, to se s tebou vleče celej život, že jo..." :D
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Moderátor audiovizuální sekce
Varování: 1
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7482
Dal: 1451 poděkování
Dostal: 1475 poděkování

Re: Jagten / Hon

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

16.3.2015 ve 21:50 na ČT2.
Uživatelský avatar
Plyšáček
Na trestné lavici
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 10
Příspěvky: 2311
Dal: 1139 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Jagten / Hon

Nový příspěvek od Plyšáček »

Gabrieli, děkuji za další skvělý tip na film s tématikou SZ.

Obrázek
odkaz a zdroj: jyllands-posten.dk

Klárka je moc milé a krásné děvčátko. Vůbec jí nic nezazlívám. Spíše postup učitele při nepřijetí srdíčka byl mimo. Mohl jej přijmout a zároveň vysvětlit, že učitele může mít ráda jen jako učitele.

Vyloženě mě naštval postup ředitelky a rádoby psychologa při výslechu Klárky. Všechno zcela chybně. Bez úvodu, bez seznámení, bez zkoušky pravdomluvnosti, nejasné a ještě k tomu návodné otázky,...
Např.: "Je pravda, že jsi říkala, že jsi viděla Lukasova pindíka?"
Pokud kývne na znamení souhlasu, kývá na první část věty, nebo na druhou?
Závěrečná otázka s klíčovou informací (barva semene) vůbec neměla padnout:
"A vzpomínáš si, jestli z něj vyšlo něco bílého?"

A pak ta schůzka rodičů. Zase samá chyba ze strany ředitelky...

Později, matka s Klárkou na pohovce... Klárka se jasně vyjádřila v tom smyslu, že šlo o její výmysl, že Lukas nic špatného neudělal. Ale matka, poučená z nějaké brožurky, hbitě přiskočila s poznámkou:
"Tvoje hlava si něco nechce pamatovat..." Prostě ji ubezpečuje o své verzi toho, co se stalo. I když se to nestalo.

Velice vypjatá je scéna, kdy se setkává Markus, syn Lukase, s Klárkou. Bohužel i on postupuje zcela chybně. Klárka se ještě více staví do odporu a bojí se přiznat, že zalhala.

Další působivá katarze se odehrává v kostele. Když už musel Lukas přerušit dětský sbor a měl slovo k celému městu, mohl se zmoci na pádnější slova než na tu psychopatickou scénu...

Pro mne osobně byl nejsilnější okamžik, kdy se na závěrečné slavnosti objevuje ve dveřích Klárka. To jsem fakt nezvládl a rozbrečel jsem se. Na můj vkus nebylo vhodné, že ji vzal bez jejího svolení do náruče, ještě k tomu rozkročenou.

Nevíte, kdo to na něj na závěr střílel?
Velice poučný film. Hlavně pro ty, co by chtěli někoho jen tak obviňovat ze SZ dětí. Zvláště profesionály. Třeba učitele z MŠ.

Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se hrubě provinil proti základním principům Československé pedofilní komunity (viz rozhodnutí administrátorského týmu). V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky nemažeme, i když si uvědomujeme, že některá prohlášení nebo příspěvky tohoto uživatele v kontextu toho, že zneužíval děti, mohou ve čtenářích vyvolávat znechucení.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Moderátor audiovizuální sekce
Varování: 1
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7482
Dal: 1451 poděkování
Dostal: 1475 poděkování

Re: Jagten / Hon

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

17.12.2016 ve 22:55 na ČT2.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: „Když polámeš andělům křídla - pláčí. Když zlomíš jejich srdce - trápí se. Když zradíš jejich lásku - přestanou žít.“
Příspěvky: 828
Dal: 199 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Jagten / Hon

Nový příspěvek od Mathias8 »

Film som videl. To co ma najviac na celom filme max nastvalo bolo ako Klarke ten mlady chalan naplul do tvare. To ma tak vytocilo ze ked ho nasledne na to zmlatili a vyhodili pred dom som si hovoril dobre ty tak ale odomna by ta to bolelo viac. To dieta za to nemoze aj ked si to vymyslelo. Nechapem autorku ako mohla takto verejne ponizit male dievcatko. Hrozne. Nenavidim taketo spravanie voci detom hrozne ma to vytaca....od tej uudalosti vo filme mi to znechutilo film dopozerat. No zachranila to Klarka v zaverecnej casti filmu ked stala v tich dverach. Emocny zazitok.
Bolo to miestami peehnane. Tonom akym hovoril psycholog s klarkou o tom bielom ma rozosmial a zaroven som bol rozhorceny ako sa jej toto mohol spytat? Podla mna neprofesionalny pristup. Ale aj napriklad vela inych veci. Rad by som napisal ze to bol perfektny film ale nemozem pretoze sa mi chcelo plakat ked som videl ako sa tvarila ked jej naplul do tvare...
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Moderátor audiovizuální sekce
Varování: 1
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7482
Dal: 1451 poděkování
Dostal: 1475 poděkování

Re: Jagten / Hon

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

19.1.2019 ve 21:40 na ČT2.
Uživatelský avatar
Hebeš
Člen skupiny ČEPEK
Pohlaví: Muž
Bydliště: Ostrava
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 6
ve věku do: 16
Kontakt: pedofilovo@seznam.cz
Výkřik do tmy: Láska je trpělivá, je laskavá, láska nezávidí, láska se nevychloubá ani nepovyšuje, není hrubá, nehledá svůj prospěch, není vznětlivá, nepočítá křivdy, není škodolibá, ale raduje se z pravdy, všechno snáší, ale také všemu věří (bohužel).
Příspěvky: 385
Dal: 386 poděkování
Dostal: 116 poděkování

Re: Jagten / Hon

Nový příspěvek od Hebeš »

Spolier!

Myslíte si, že si to Klárka vymyslela? Já jsem to spíš pochopil, jakože on dostal erekci a Klárka to viděla přes kalhoty a poznala, že jde o penis a že ta ředitelka to schválně překroutila tak, aby to vypadalo, že Klárce penis ukazoval.