Mini-výzkumy na téma Pedofilie (Vyplnto.cz)

Diskuze o problematice pedofilie a pedofilů.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Mini-výzkumy na téma Pedofilie (Vyplnto.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

Vážení, ráda bych Vás tímto požádala o anonymní vyplnění dotazníku, který bude sloužit jako podklad pro praktickou část mé seminární práce k maturitě. Nejedná se o test znalostí, ale pouze o Váš názor. Předem Vám děkuji za vyplnění a za Váš čas!
Aspoň vidíme, jak lidé chápou pojem "pedofilie": 75% respondentů dotazníku si myslí, že pedofil dítě buď nějak obtěžuje (osahává), nebo má s dítětem pohlavní styk.

Zdroj: http://www.vyplnto.cz/realizovane-pruzkumy/pedofilie/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvek:
Kuba
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
StrangerByNight
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 10
ve věku do: 15
Příspěvky: 97
Dal: 8 poděkování
Dostal: 22 poděkování

Re: Andrea Hodinová - mini-výzkum na téma Pedofilie

Nový příspěvek od StrangerByNight »

Zarážející mi zejména přijde, že většina lidí si myslí, že pedofilie je sexuální orientace na osoby "pod zákonem", tj. ve věku 1-15 (čímž asi ve skutečnosti mysleli 0-14) let - zvláště pak při věkovém rozložení respondentů, kde převládali mladí lidé do 30 let (u důchodců bych podobnou neznalost pochopil). To by pak mj. znamenalo, že o tom, co je pedofilie, rozhodují zákonodárci a že např. v Mexiku by pedofilie znamenala něco úplně jiného než v Albánii.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Andrea Hodinová - mini-výzkum na téma Pedofilie

Nový příspěvek od Kasz »

Což svědčí o velmi malé informovanosti veřejnosti o tom, co je to pedofilie.
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Fx100d
Administrátor
Bydliště: ČR
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 10
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: yeelow (10.05.2010 22:04): njn, ty jsi ten dentální úchyl :D
Příspěvky: 1061
Dal: 383 poděkování
Dostal: 715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Andrea Hodinová - mini-výzkum na téma Pedofilie

Nový příspěvek od Fx100d »

Mě zarazilo, jak protichůdné názory může mít jeden člověk. Hrál jsem si a nechal si zobrazit jen výsledky od respondentů, ktří odpověděli, že každý pedofil zneužívá své vlastní dítě, bylo jich 34 a 4 znich si zároveň myslí, že většina pedofilů nemá s dítětem fyzický kontakt (osahávání, pohlavní styk) *dont_know*

Nejspíš se pedofil dokáže dokonale ovládat a v momentě, kdy má vlastní dítě se neudrží a musí ho zneužít. :)
Pedofilie mi něco vzala, ale mnohem více dala. To, co mi vzala, bez toho se obejdu. To, co mi dala, už bych nikdy nechtěl ztratit.
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Andrea Hodinová - mini-výzkum na téma Pedofilie

Nový příspěvek od Kuba »

StrangerByNight píše:Zarážející mi zejména přijde, že většina lidí si myslí, že pedofilie je sexuální orientace na osoby "pod zákonem", tj. ve věku 1-15 (čímž asi ve skutečnosti mysleli 0-14) let
Během pár let se můžeme dočkat, že tomu tak (z hlediska odborné terminologie) skutečně bude, viz Wikipedie, heslo Pedofilie a část textu zabývající se možnými změnami pro DSM-V (které by se zřejmě od roku 2015 projevily poté i v u nás používané MKN, u které se bude připravovat 11. vydání):
Příslušná pracovní skupina pro přípravu 5. vydání DSM zveřejnila k 14. říjnu 2010 návrh nových diagnostických kritérií, podle nějž měla být pod kódem 302.2 dosavadní porucha „pedofilie“ nahrazena diagnostickou jednotkou „pedohebefilní porucha“ (Pedohebephilic Disorder) a diagnostická kritéria měla být rozšířena i na přitažlivost nebo chování vůči dospívajícím dětem (t. j. kromě přitažlivosti k osobám v prvním vývojovém stadiu podle Tannerovy stupnice má zahrnout i druhé a třetí).[6] Definice v MKN-10 přitažlivost k raně pubertálním dětem již zahrnuje. V listopadu 2001 byl zveřejněn další návrh, v němž pod kódem U 03 je uvedena „pedofilní porucha“, v podrobnější specifikaci rozlišená na klasický typ (zaměření na předpubertální děti, obecně pod 11 let věku), hebefilní typ (zaměření na pubertální děti, obecně věku od 11 do 14 let) a pedohebefilní typ, tedy zaměření na obě věkové kategorie
Osobně mi to přijde, jako kdyby se část odborníků snažila ohnout lékařské poznatky (vědu) tak, aby odpovídali společenskému přesvědčení a zákonům. Občas mi přijde, jako by sexuologie byla ve stavu ne příliš nepodobném tomu, v jakém byly například přírodní vědy ve středověku.

Alespoň v tomto případě ale není ještě nic jistého a to druhé zmiňované zvažované rozdělení by prakticky odpovídalo dnešní situaci.

Mimochodem, onen "pedohebefilní" typ je něco, co mě v poslední době začalo zajímat, protože jsem blíže poznal už dva heterosexuály, kteří mají preferovaný věk 9-14 let, tedy jakousi střední cestu mezi běžným pedofilním a hebefilním rozpětím. Zajímavé je, že takovéto rozpětí nelze moc dobře vysvětlit pomocí u nás hojně používané teorie sexuálně motivačního systému dle Kolářského a spol., kdy pedofilie (variace A) a hebefilie (variace C) je způsobována úplně něčím jiným a dle toho by dokonce mělo být prakticky vyloučeno, aby byl někdo zároveň pedofil a hebefil (těžko někdo může mít abnormální zaměření SMS a specifickou plně vyvinout pedofilní proceptivitu a zároveň normáně zaměřený SMS a neúplně vyvinutou proceptivitu - to se prostě vylučuje). Tak si říkám, kde bude chyba? :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kuba za příspěvek:
Gabriel Svoboda
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Kuba
Čestný člen skupiny ČEPEK
Bydliště: Doma
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 13
ve věku do: 26
Příspěvky: 1484
Dal: 360 poděkování
Dostal: 288 poděkování

Re: Andrea Hodinová - mini-výzkum na téma Pedofilie

Nový příspěvek od Kuba »

U samotné ankety samozřejmě hraje hlavní roli to, jací lidé ji vyplňovali, odkud přišli, jinými slovy, kde autorka svou anketu prezentovala. Těžko předpokládat, že by se jednalo o reprezentativní vzorek občanů, což ale také znamená, že skutečnost může být ještě horší, než napovídá anketa.

Hned první otázka nenabízí ani jednu správnou odpověď, neboť většině pedofilů se líbí i děti v rané pubertě, tedy už se znatelnými rozvíjejícími se sekundárními pohlavními znaky (vzpomeňme si na ankety na některých dřívějších fórech, kde na otázku: "Co vás na dětech fyzicky nejvíc přitahuje" patřilo k nejčastějším odpovědím "náznak prsou u dívek").

Přesto lidé, kteří u první otázky zvolili správnější odpověď (tu druhou - bez sekundárních pohlavních znaků), měli více správných odpovědí i u dálších otázek (méně z nich tvrdilo, že většina pedofilů děti osahává či s nimi přímo souloží), což ukazuje, že kdo ví více o pedofilii, má o pedofilech zároveň i lepší mínění. Pro nás asi žádné překvapivé zjištění, ale není od věci si to jednou za čas znovu ověřit. :)

A Kaszovi děkuji za odkaz, bylo to zajímavé. :)
Světlo mého života, žár mých slabin. Můj hřích, má duše.
- Vladimir Nabokov, Lolita (přeložil Pavel Dominik)
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ochrana dětí na Internetu - průzkum (Vyplňto.cz)

Nový příspěvek od Kasz »

Ochrana dětí na Internetu - průzkum (Vyplňto.cz)

Je to sice laicky dotazník, ale můžeme si povšimnout odpovědí lidí na otázku č. 16) Co je podle vás největší hrozba pro děti na Internetu? Pedofilové se objevují dost často.

Výsledky v přehledné tabulce zde: http://www.vyplnto.cz/export/ochrana-deti-na-internetu.xhtml
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
tom.poustevnik
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 9
ve věku do: 13
Příspěvky: 49
Dal: 4 poděkování
Dostal: 17 poděkování

Názor na pedofilii - dotazník na www.vyplnto.cz

Nový příspěvek od tom.poustevnik »

Dotazník z listopadu 2014 v souvislosti s Danielovým světem:
https://www.vyplnto.cz/realizovane-pruzkumy/nazor-na-pedofilii/

Starší dotazník z roku 2012 (ten už tu je někde zmiňovaný):
https://www.vyplnto.cz/realizovane-pruzkumy/pedofilie/
Naposledy upravil(a) Kasz dne čtvrtek 1. 1. 2015, 7:37:48, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno s předchozím tématem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi tom.poustevnik za příspěvek:
Gabriel Svoboda
Helča
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Muži
Příspěvky: 31
Dal: 13 poděkování
Dostal: 18 poděkování

Názory veřejnosti na poruchy sexuální preference

Nový příspěvek od Helča »

https://www.vyplnto.cz/realizovane-pruzkumy/nazory-verejnosti-na-poruchy/

Jsem tam hlasovala taky, ale přesto nedopadli pedofilové ve výzkumu moc dobře. Většina lidí by Vás preventivně izolovala od společnosti.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Názory veřejnosti na poruchy sexuální preference

Nový příspěvek od Kasz »

Je to bohužel hrozné, je vidět vliv médií a chabé informovanosti o parafilních sexuálních preferencích obecně.

88% respondentů považuje pedofily za nebezpečné pro společnost
76% respondentů by pedofily chtělo oficiálně hlásit a sledovat
68% respondentů je pro informování okolí o osobě s pedofilií
65% respondentů je pro preventivní izolaci pedofilů od společnosti
80% respondentů si myslí, že by pedofilové měli být pod odbornou kontrolou
74% respondentů by vadilo s pedofilem sousedit
67% respondentů by vadilo s pedofilem pracovat (v zaměstnání)

Naproti tomu 54% respondentů považuje informovanost veřejnosti, kde může člověk s poruchou sexuální preference najít odbornou pomoc, za nedostatečnou.

A kolik % respondentů umí rozlišit pedofila od toho, kdo sexuálně ubližuje dětem? To bohužel dotazník nezmiňuje a to bohužel zřejmě nejvíce zkresluje celé výsledky. Kdyby respondenti věděli, že být pedofilem ještě neznamená jakkoliv dětem ubližovat, zřejmě by ta procenta byla jiná. Mnoho respondentů odpovídalo nikoliv na otázku na pedofily ale místo toho si tam dosaďme "ten, kdo zneužívá/zneužil dítě".
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvek:
Jeremy
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Filip
Člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 3
ve věku do: 23
Výkřik do tmy: Dieťa je ako kvetina, keď ho odtrhneš, zvädne.
Příspěvky: 620
Dal: 585 poděkování
Dostal: 375 poděkování

Re: Názory veřejnosti na poruchy sexuální preference

Nový příspěvek od Filip »

Chýba mi tam dôležitý údaj: Koľko percent ľudí by chcelo pedofilov preventívne vykastrovať. *sarcastic*
Ináč, výsledky ma neprekvapili. Ľudia sú ovplyvnený médiami. Snáď sa povedomie o pedofílií časom zlepší, ale ľudia budú mať voči pedofilom vždy predsudky. To skôr ľudstvo vynájde funkčný warp pohon ako by sa ľudia prestali báť pedofilov.
Scopi
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Jsi můj večer, jsi můj den.
Jsi moje skutečnost, jsi můj sen.
Jsi moje všechno, jsi moje nic
a já ti chci říct,
že už mi scházíš čím dál tím víc!!!
Příspěvky: 479
Dal: 140 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Názory veřejnosti na poruchy sexuální preference

Nový příspěvek od Scopi »

Naposledy upravil(a) Kasz dne pátek 11. 9. 2015, 19:55:15, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeno s již existujícím tématem.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Mini-výzkumy na téma Pedofilie (Vyplnto.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Ty výzkumy jsou občas docela zmatečné.
Napriklad ten "nazor na pedofilii"
Tam mne zarazilo už to že jen 16% respondentů má děti a že 2/3 jsou ženy.
10% tvrdí že se sami byli "zneužiti" (útok se sexuálním kontextem ale to koneckonců může být i od spolužáka)

No a dorazilo mne:
6. Kde jste se o pedofilii dozvěděla?
Media (televize, internet, tisk) 82 %
Škola 54 %
Rodina (rodiče, prarodiče, sourozenci...) 31 %
Přátelé a známí 21 %

To nikoho nezarazí že je to dohromady 188% ??, nebo to jako dostali první info od rodičů ve škole a ti jim to řekli přes tv obrazovku?
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Mini-výzkumy na téma Pedofilie (Vyplnto.cz)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Jednorozec píše:To nikoho nezarazí že je to dohromady 188% ??
Asi se lidé dozvídají o pedofilii z více zdrojů.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Mini-výzkumy na téma Pedofilie (Vyplnto.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Gabriel Svoboda píše:
Jednorozec píše:To nikoho nezarazí že je to dohromady 188% ??
Asi se lidé dozvídají o pedofilii z více zdrojů.
To je trošku nelogický nesmysl ne, buď se to dovíš ve škole a nebo doma podruhé už to pro tebe není nová informace (tudíž se to "nedozvíš").
Kdyby tam bylo "Kde všude jste narazila na informace o pedofilii", nebo "kde všude vás informovali o pedofílii" tak by to mělo smysl.
Uživatelský avatar
Neptun
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 6
ve věku do: 40
Příspěvky: 102
Dal: 42 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Mini-výzkumy na téma Pedofilie (Vyplnto.cz)

Nový příspěvek od Neptun »

Na vyplnto.cz vždycky vyplňují dotazníky 2/3 žen, většinou kolem 25 let, s maturitou. Zkuste si vyfiltrovat odpovědi mužů nebo jinak definované skupiny, jestli se tím názor na pedofily vylepší.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Mini-výzkumy na téma Pedofilie (Vyplnto.cz)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Já si říkal co je to za výběr, když jen každý sedmý má děti...
Vypadá to na studenty nějaké VŠ humanitního směru.
Uživatelský avatar
Hebeš
Na trestné lavici
Bydliště: Zlín
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 1
ve věku do: 7
Výkřik do tmy: Tento uživatel již není aktivní a nyní již jen čeká, než mu na jeho žádost admini smažou profil.
Příspěvky: 422
Dal: 360 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Průzkum ukazující nenávist vůči pedofilům

Nový příspěvek od Hebeš »

Tento průzkum má poměrně šokující výsledky. 54,8% hlasujících by si přálo, aby pedofilové, kteří nespáchali trestný čin, byli hlášeni a sledováni. 45.2.% tazatelů by si přálo, aby okolí bylo informované o nekriminálních pedofilech. 42,5% tazatelů si přeje izolaci pedofilů od společnosti, 16,6% odpovědělo "nevím". 84,2% procenta tazatelů si přeje, aby pedofilové bylo pod odbornou kontrolou (odpovědi "ano" a "spíše ano"). 69,9% lidí by vadilo s pedofilem sousedit (odpovědi ano a spíše ano) a 63,7% by vadilo mít pedofila za kolegu.

Dotazník je z roku 2015. Zajímavé je, že když jsem si zobrazil jen odpovědí mužů (mezi respondenty je 71,81 % žen), tak muži jsou statisticky vůči nám tolerantnější. Ovšem je otázka, zda-li to není tím, že mnohem více pedofilů je mezi muži. Na všechny otázky týkající se pedofilů obecně a nekriminálních pedofillů (odpovědi týkající se kriminálních pedofilů jsem si nepropočítával) Otázka na vlastní sexuální preferenci tam bohužel nebyla.

Šokující je to, že u všech otázek týkající se nekriminálních pedofilů (vyjma jedné) jsou méně tolerantní ti, co v době vyplnění dotazníku studovali. Což značí, že dle dotazníku jsou mladí mírně méně tolerantní, než starší, kteří již nestudují. Dle věku to pořádně selektovat nešlo, jelikož nešlo skrýt odpovědi od lidí toho věku, který měl jen jednoho respondenta. "Nejstarší" respondent uvedl věk 333 :D

Na venkově jsou dle očekávání lidé výrazně méně tolerantnější.

Aby jste viděli výsledky, tak musíte dotazník vyplnit a, tedy alespoň předpokládám, vylepšit nás průměr :D
Naposledy upravil(a) Kasz dne úterý 13. 8. 2019, 12:08:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto z Problematiky dětí a sloučeno s již existujícím vláknem na téma mini-výzkumů
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Průzkum ukazující nenávist vůči pedofilům

Nový příspěvek od Kasz »

Tento výzkum zmínil již Scopi ve svém příspěvku z roku 2015. Pro mini-výzkumy na téma pedofilie máme samostatné vlákno, takže tvůj komentář, Hebeši, přesouvám tam. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvek:
Hebeš
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů