Děvčátko, které bydlí na konci ulice (USA/FR./KAN. 1976)

Tipy a recenze na filmy, seriály či jiné televizní pořady, ve kterých se vyskytují děti, anebo jsou pro komunitu jinak zajímavé.
leonid jumper

Děvčátko, které bydlí na konci ulice (USA/FR./KAN. 1976)

Nový příspěvek od leonid jumper »

Tak jsem se zamiloval. Dlouho jsem jako správný GL hledal svou filmovou lásku.FIlmová láska musí být nejen krásná a sympatická, ale vykazovat i kvality herecké. Tou mojí láskou se stala třináctiletá Jodie Foster. Je to první film, kde jsem ji viděl v dětské roli a učarovala mi. Krásou i hereckým uměním.

Ve filmu hraje dívku, která žije podivně opuštěná v domě na maém městě. Na otázky ohledně svých rodičů reaguje dost divně. Není dobré ji naštvat (o což se úspěšně pokouší majitelka domu a její syn, místní pedofil) ale na druhou stranu dovede milovat a být krásně přívětivá. Ve filmu je jedna milostná scéna, velice decentní, ale plná něhy a lásky. A Jodie je tam nahá! (Btw, nahá je i zezadu na obalu DVD). Na jejím herectví celý film stojí a padá, jinak by to byl podprůměrný thriller. Ale ona z něj dělá kvalitu, a to nejen z GL hlediska. Tohle už dneska nikdo točit neumí, nebo si spíš netroufne.
Tomi
Registrovaný uživatel
Pohlaví: Muž
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Výkřik do tmy: Nejkrásnější na světě je dětský smích
Dal: 6 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Děvčátko, které bydlí na konci ulice. (USA/FR./KAN. 1976

Nový příspěvek od Tomi »

Tak na tento film se určitě podívám :-)
Co je malé to je hezké.... Néé, co je menší je ještě krásnější ..
pbd
IT Support & English Section Moderator
ve věku od: 0
ve věku do: 10
Dal: 59 poděkování
Dostal: 132 poděkování

Nový příspěvek od pbd »

.....
StrangerByNight
Registrovaný uživatel
ve věku od: 10
ve věku do: 15
Dal: 10 poděkování
Dostal: 22 poděkování

Nový příspěvek od StrangerByNight »

Na tomto filmu se mi líbilo, jak přirozeně se režisér postavil k milostné scéně mezi čtrnáctiletým klukem a třináctiletou holkou. Dneska pokud by někdo vůbec něco podobného natočil, určitě by se to neobešlo bez toho, aby jim někdo podal přednášku o tom, jak si právě zkazili dětství a vlastně i celý život. A herečce, která by hrála v roli té třináctileté holky, by bylo 19.
Gabriel Svoboda
Moderátor audiovizuální sekce
Varování: 1
ve věku od: 4
Kontakt: svoboda.gabriel@centrum.cz
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Dal: 1451 poděkování
Dostal: 1475 poděkování

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

No zrovna v té milostné scéně zastupovala Jodie Foster její 21letá sestra. Ale je pravda, že kdyby se to natáčelo dnes, zastupovala by ji asi v celém filmu.
Riddley
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci i dívky
ve věku od: 7
Výkřik do tmy: Bojuji s tím celý život, v noci brečím do polštáře a v duchu jí vyznávám své nejhlubší city....
Dal: 3 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Děvčátko, které bydlí na konci ulice

Nový příspěvek od Riddley »

Americký film s Jodie Foster ve věku 13 let v hlavní roli. Film o dívce - sirotkovi, která žije sama v domě po rodičích a všem tvrdí, že rodiče odjeli. Sociální praocnvice, která má podezření, že něco není v pořádku se snaží dívenku dostat do dětského domova, ta ji zabije a skryje ve sklepě pod domem. Její kamarád odveze auto sociální pracovnice pryč a pomůže dívence tajně zakopat mrtvolu. V jednu chvíli je tam něco pro dychtivé - úplně nahá J. Foster vleze do postele k onomu mladíkovi.
Kolem domu obchází pedofil, který má na dívenku zálusk - i on je zabit a zakopán....
Občas tento film dávají na Film+
Naposledy upravil(a) Kasz dne pátek 6. 9. 2013, 15:48:43, celkem upraveno 2 x.
Důvod: Přesunuto do souvisejícího vlákna. Před vložním nového filmu zkontrolujte pomocí funkce HLEDAT, zda se tento fil již na fóru nenachází. Ušetříte tím práci moderátorům. Děkuji.