Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Diskuze týkající se webu komunity ČEPEK, jeho částí a jeho tematického zaměření.
Karel Žák
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Ženy
ve věku od: 16
ve věku do: 30
Příspěvky: 108
Dal: 6 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Karel Žák »

Dobrý den i zde! Rád bych všechny uživatele webu ČEPEK informoval o oficiálním výsledku prošetřování webu Policií ČR v souvislosti s reportážemi Českého rozhlasu z 30. 7. 2014:

Policie k datu 30. 7. 2014 neshledala na webu nic, co by bylo v rozporu s trestním nebo přestupkovým zákonem. Tisková mluvčí si ale neodpustila komentář k profilovým fotografiím - avatarům. Viz příloha níže.

Ještě budu psát do Českého rozhlasu, protože záležitost kolem reportáží z minulého roku stále není vyřešena. O výsledku zde samozřejmě budu informovat.

Chtěl bych ještě zdůraznit, že mě výsledek šetření Policie ČR příjemně potěšil především z hlediska dobré práce zdejšího administračního a moderátorského týmu - je vidět, že to tady, kluci, vedete dobře, i já si na spolupráci nemohu stěžovat, o dění mám pravidelný přehled, zvláště pokud se děje něco závažnějšího - za poslední rok šlo tuším o dvě nahlášení na Policii ČR. Musím proto konstatovat, že dohoda o spolupráci, kterou mám se zdejšími adminy z důvodu někdejšího převedení registrace domény na mé jméno, je velmi svědomitě plněna k oboustranné spokojenosti. Zkrátka zasloužíte pochvalu!

Přeji všem hezké prázdniny. :)
Přílohy
Karel Zak - odpoved Policie CR.pdf
Výsledek prošetřování webu - vyjádření Policie ČR
(985.96 KiB) Staženo 799 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel Žák za příspěvky (celkem 15):
Marco Freeman, Daniel, max1, Gabriel Svoboda, Teenbl, Kasz, Ynijed, Scopi, Slav, Forst Jan, Silesia, Plyšáček, Filip, Kuba, K3i4L
Uživatelský avatar
Silesia
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Chlapci
ve věku od: 8
ve věku do: 13
Příspěvky: 960
Dal: 310 poděkování
Dostal: 240 poděkování

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Silesia »

Aha tak avatary jsou nevhodné tak ať si lidé na normální seznamku dají do profilu třeba koně s odůvodněním, že fotka lidí je nevhodná
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Kasz »

Jenže kůň je zvíře a asi těžko se ho zeptáš na souhlas nebo nesouhlas s použitím fotografie své osoby. U lidí je to jiné, a policisté mají pravdu - k některým avatarovým fotkám souhlas nemáme. Ale nejsme o nic horší nebo lepš než jiní lidé, kteří se také neptají autorů a fotografie použijí ve svůj prospěch. Nemyslím si, že v případě avatarových fotografií jde o něco tak zavažného - svou avatarku používám už 13. rokem. A nevěřím, že se najde autor fotografie případně sama zobrazená osoba, která navíc byla vyfocena v umělecké fotografii. A jak uvádějí policisté - kde není žalobce, není soudce. Pokud např. někdo používá mou osobní fotografii z dětství na nějakém zahraničním fóru, zřejmě to nikdy nezjistím, musel bych po tom cíleně jít. A když si to uvědomím, že to tak může být? Žádné příkoří necítím. Vadilo by mi, kdyby moje fotografie z dětství visela někde, kde by pod ní byly nějaké nevhodné komentáře, typu "tomu bych se rád vyšplíchal do pusy". Ale i tak o tom nevím a nemám to jak zjistit. Navíc takových fotografií jsou miliardy a denně miliardy dalších vznikají.

No, jinak na seznamku lidé dávají svou fotku a autora fotografie se většinou neptají, protože autor fotografie tak nějak při pořizování osobníchi fotografií lidí předpokládá, že zobrazená osoba si s fotografií může dělat, co se jí zachce. A souhlas zobrazené osoby je jasný. Viděl jsem ale na seznamkách i falešné profily, které obsahovaly fotografii někoho cizího.

Myslím si, že použitím fotografií dětí jako avatarů jim nezpůsobujeme žádnou újmu, a pokud by se našel někdo, kdo by s použitím své fotografie zde na našem fóru nesouhlasil, má možnost se ozvat a myslím si, že takovému pak vyjdeme vstříc. Ovšem jedině v případě skutečného prokázání vlastnického či osobniho vztahu k fotografii. Což i u soudu by byla pro žalující stranu klíčová věc. Pokud na avataru nemáte někoho vyloženě známého z ČR a není to nějaká soukromá oříznutá podobenka z Rajčete, tak si myslím, že v tomto směru můžeme být klidní. Vždyť i ta moje avatarka je už dávno dospělá a nezdá se, že by jí používání její fotografie jako avataru způsobilo jakoukoliv újmu, když za celou dobu ani nezažádala o jeho stažení.

Navíc mnozí členové si fotografie ani nedávají a nebo si dávají svoje vlastní fotografie z dětství. My GL jsme na tom trochu hůř, já jsem v dětství holčičkou nebyl, takže si do svého GL avataru sebe jako holčičku dát nemůžu. No a nakonec tady budou i ti, kteří maji souhlas s použitím fotografie, třeba i proto, že ji stáhli z nějaké veřejné fotobanky, která volné užití sama deklaruje. Což nic nemění na faktu, že se kdykoliv může ozvat zobrazená osoba a nesouhlasit s použitím své podobenky zde na stránkách.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvky (celkem 4):
Plyšáček, Slav, Forst Jan, Filip
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Návštěvník

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Návštěvník »

Jako reakci jsem si změnil avatar na poněkud méně závadný.
Obrázek
zdroj: http://www.extra.cz/sadisticky-pedofil-uz-je-na-svobode-take-u-nas-v-cem-nas-bude-polsko-inspirovat-priste
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Jednorozec »

V rozporu s ochranou soukromí či autorským právem?

Jak může být obrázek převzatý z veřejných stránek porušením soukromí, pokud ano pak tím kdo to zveřejnil na původní adrese ne? Je snad mojí povinností kontrolovat všechna zveřejněná data na webu?

Ad autorské právo:


Předmětem práva autorského je také dílo vzniklé tvůrčím zpracováním díla jiného, včetně překladu díla do jiného jazyka. Tím není dotčeno právo autora zpracovaného nebo přeloženého díla.


vzhledem k tomu, že avatárka jsem si "umělecky upravil" tak neporušuji původní autorské dílo...
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Porušuješ, protože Tím není dotčeno právo autora zpracovaného nebo přeloženého díla.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Správně NENÍ DOTČENO čili on má svoje právo na původní fotku já svoje na tu upravenou... Čili neporušuji.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

On má právo také na to, aby někdo cizí bez jeho souhlasu neupravoval jeho dílo.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Já mu jeho dílo neupravuji, vytvářím jiné... (původní zůstane jak bylo) Pokud by byla pravda co tvrdíš, nesměl by nikdo udělat na nic parodii, nebo vytvořit koláž atd..
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Vytvořit parodii nebo koláž bez souhlasu autora také nesmíš.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Karel Žák
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Ženy
ve věku od: 16
ve věku do: 30
Příspěvky: 108
Dal: 6 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Karel Žák »

Dnes jsem zaslal do Českého rozhlasu další díl dopisování - přikládám v příloze. Tak uvidíme, co odpoví.

Hezký den všem!
Přílohy
Vyjádření k odpovědi Českého rozhlasu ze dne 29.4.2015, Mgr. Karel Žák.pdf
(363.15 KiB) Staženo 741 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel Žák za příspěvky (celkem 5):
Kasz, Slav, Gabriel Svoboda, K3i4L, Marco Freeman
Uživatelský avatar
Slav
Registrovaný uživatel
Výkřik do tmy: ...
Příspěvky: 236
Dal: 70 poděkování
Dostal: 72 poděkování

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Slav »

Karel Žák: Zdravím, vážím si toho, co pro nás děláte a že za nás bojujete. Děkuji

Co se týče rozepří s Radou pro rozhlasová a televizní vysílání, toto je boj na opravdu dlouho trať, jak se neustále přesvědčují i jiní lidé, kteří předkládají své podněty či vyjádření k neobjektivitě nebo dokonce záměrné manipulaci vysílaných informací. Budu se tvářit a doufat, že jde pouze o neinformovanost redaktorů, editorů a šéfredaktorů a budu nadále pevně věřit v to, že jednoho dne snad spoza mraků vysvitne slunce a budou se věci označovat pravými jmény tak, aby si divák či posluchač mohl udělat pravdivý ucelený přehled. Ještě jednou děkuji.
Uživatelský avatar
Kasz
Administrátor
Líbí se mi: Dívky a ženy
ve věku od: 4
ve věku do: 28
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: Nejvíc mi vadí předsudečné odsouzení - i když jsem neublížil žádnému dítěti, najdou se lidé, co píšou "postavit ke zdi, kulka to vyřeší". Ne, nevyřeší. Pedofilové, kteří nic nespáchali, zažívají celý život zbytečné utrpení jen z důvodu předsudků. To je třeba změnit. Proto vznikl tenhle web.
Příspěvky: 6484
Dal: 1592 poděkování
Dostal: 3507 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Kasz »

Tak už máme své místo i na webu Policie ČR:

http://www.policie.cz/clanek/www-pedofilie-info-cz.aspx

Když si ten text opakovaně čtu, chybí mi tam upřesnění posledního odstavce, protože někteří uživatelé tady mají vložené neutrální fotografie (nikoliv fotografie dětí), případně vlastní fotografie z dětství (či dokonce v jednom případě i svou vlastní aktuální fotografii), případně v profilu žádnou fotografii nemají.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kasz za příspěvky (celkem 3):
Forst Jan, Slav, Marco Freeman
Československá pedofilní komunita – již 13 let s Vámi! ❤️💙
Uživatelský avatar
Slav
Registrovaný uživatel
Výkřik do tmy: ...
Příspěvky: 236
Dal: 70 poděkování
Dostal: 72 poděkování

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Slav »

Kasz: No vida :)
Uživatelský avatar
Jednorozec
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 9
ve věku do: 30
Výkřik do tmy: Zázraky se dějí, jen zatím bohužel vždy někde daleko...
Příspěvky: 3140
Dal: 11 poděkování
Dostal: 497 poděkování

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Jednorozec »

Gabriel Svoboda píše:Vytvořit parodii nebo koláž bez souhlasu autora také nesmíš.
To je nesmysl, jak jsi na něco takového přišel?? To by nesměl nikdo nic dělat... A například Charlie Hebdo by byl protizákonný časopis..

A mimochodem i kdyby to nebyl předělaný obrázek, pořád platí právo pro užití pro vlastní potřebu, kde do toho autor nemá "co kecat" pokud není architekt či programátor (nemyslím si že by se jednalo o komerční kopii či šíření, či množení)...
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

On taky nikdo téměř nic dělat nesmí. :D Důsledné dodržování autorského zákona by vedlo ke kolapsu veškeré výměny informací. V některých zemích autorský zákon pamatuje na parodii, ale u nás ne.

Když cizí dílo zveřejňuješ na webu, už to není užití pro osobní potřebu.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
MR_Xguard
Čestný člen skupiny ČEPEK
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 3
ve věku do: 8
Příspěvky: 987
Dal: 110 poděkování
Dostal: 306 poděkování

Re: Pedofilní seznamka na pedofilním webu (ČRo Radiožurnál)

Nový příspěvek od MR_Xguard »

Bohužel nemám nějak touhu se vzdát svého avatara. Jsem s ním duševně spojen. Avatar totiž není jenom o obrázku. Proto jsem jej také nikdy v životě nezměnil a měnit nebudu. "Les Dimanches de ville d'Avray"
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Web pedofilie-info podle policie zákonu neodporuje (Novinky)

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »


Policie nedokázala zastavit stránky http://www.pedofilie-info.cz, který založila skupina Čechů údajně usilující o větší pochopení této sexuální úchylky v nekriminální formě. Zkoumala je na základě trestního oznámení od roku 2014. Obsah samotný totiž podle policie zákonu neodporuje, ani seznamka, která je součástí webových stránek.

„Na základě prostudování veškerých dostupných podkladů, provedené analýzy a vyhodnocení předmětné webové prezentace nebyly zjištěny žádné konkrétní informace ani skutečnosti, které by nasvědčovaly tomu, že byl při provozování nebo spravování výše uvedených webových stránek spáchán přestupek nebo trestný čin. Šetření bylo proto ukončeno,“ sdělil Právu Jiří Vokuš z policejního prezidia.

Při posuzování obsahu internetových stránek si policie rovněž vyžádala stanovisko Sexuologické společnosti České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně.

Obličeje dětí

Policie analyzovala i diskusní fórum. Většina jeho registrovaných uživatelů si jako profilovou fotografii vložila fotografii dítěte ve věku od šesti do třinácti let.

„Je pravděpodobné, že fotografie těchto dětí byly uživateli diskusního fóra využity bez jejich vědomí, respektive bez vědomí jejich zákonných zástupců. Takové jednání může být v kolizi s právem na ochranu soukromí, případně s autorským právem. Používání takových fotografií ve vztahu k tematice zkoumaného webu se jeví jako zcela nevhodné a může vzbuzovat negativní ohlasy veřejnosti,“ konstatovala policie.

Na použití fotek ale nikdo zatím žádnou žalobu nebo oznámení nepodal. Web založila tzv. Československá pedofilní komunita a uživatelé mají anonymní přezdívky.

Webové stránky od počátku jejich založení před pěti lety zhlédlo 570 tisíc návštěvníků.

Jindřich Ginter, Právo


Související téma: http://www.pedofilie-info.cz/forum/viewtopic.php?p=30158#p30158
Naposledy upravil(a) Kasz dne úterý 4. 8. 2015, 7:50:06, celkem upraveno 1 x.
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Gabriel Svoboda
Na trestné lavici
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 4
ve věku do: 12
Kontakt: [email protected]
Výkřik do tmy: https://www.youtube.com/watch?v=y19uKiha-fw
Příspěvky: 7971
Dal: 1170 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Web pedofilie-info podle policie zákonu neodporuje (Novi

Nový příspěvek od Gabriel Svoboda »

Na chat už chodí hodně anonymů, ale zatím žádný nic nenapsal. :D
 ! Zpráva od: Tým ČEPEK
Upozornění: Tento uživatel je na trestné lavici, jelikož se jeho chování neslučovalo se základními principy Československé pedofilní komunity. V zájmu zachování kontinuity diskuzí příspěvky zablokovaných uživatelů nemažeme.
Uživatelský avatar
Mathias8
Registrovaný uživatel
Líbí se mi: Dívky
ve věku od: 7
ve věku do: 12
Příspěvky: 1081
Dal: 152 poděkování
Dostal: 469 poděkování

Re: Web pedofilie-info podle policie zákonu neodporuje (Novi

Nový příspěvek od Mathias8 »

Moc potešujúci článok. Avšak zaujímavé sú tie komentáre pod článkom. Všetci sa tam do nás navážajú iba jeden im to tam natrel. Len ma serie, že ľudia sú blbý a stále budú, pretože tí čo sa do nás tam navážajú majú palce nahore a ten čo sa nás zastal a má uplnú pravdu má palce nadole...

Motivácia silná...

Len čo s timi fotkami? - Autorské práva (Keď niekto pošle anonym na policiu, že tu máme deti ako profilovky)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti